• Giriş
Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
0 850 333 3 333
Çağrı Merkezimiz 7/24 Hizmet Vermektedir


Kozaklı Bölgeler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
Kategoriler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
85 ,54
TL
76 ,99
TL
'den itibaren
Yarım Pansiyon % 10 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
141 ,22
TL
84 ,73
TL
'den itibaren
Yarım Pansiyon % 40 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
106 ,15
TL
69 ,00
TL
'den itibaren
Yarım Pansiyon % 35 + 9 Taksit
0-5 Yaş Ücretsiz
99 ,71
TL
80 ,77
TL
'den itibaren
Yarım Pansiyon % 19 + 9 Taksit
0-5 Yaş Ücretsiz
90 ,00
TL
82 ,80
TL
'den itibaren
Yarım Pansiyon % 8 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
Toplam 5 otelden 1 ile 5 arası oteller gösterilmektedir.
PAYLAŞ:

Kozaklı Bölgesi

Kozaklı Bölgesi Kapadokya’nın coğrafyasın güzelleştiren, kaplıcalarıyla şifa veren, çevresine yakın doğal ve tarihi noktalarıyla gezi imkanı sunan Kozaklı, Nevşehir’in turizminde önemli bir yere sahiptir. Nevşehir il merkezine yaklaşık 92 kilometre uzaklıkta yer alıyor Kozaklı. Birçok hastalığa şifa veren termal sularıyla turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Kozaklı’da termal tesisler bulunuyor. Tarihi dokuları ve doğasıyla keyifli bir tatil imkanı sunan Kozaklı-Nevşehir’de gezip görecek birçok yer var. Ayrıca yapılacak aktiviteleriyle de tatilinizden bir an bile sıkılmayacaksınız.

Kozaklı Gezilecek ve Görülecek Yerler

Kozaklı Kaplıcaları: Klor, sodyum ve kalsiyum içeriyor Kozaklı Kaplıcaları. Kaplıca sularının romatizma, cilt, kireçlenme, damar sertliği ve kadın hastalıklarına şifa olduğu biliniyor. Bu sebepten dolayı Kozaklı’ya sadece kaplıcalar için gelen turistlerin sayısı oldukça fazla. Kozaklı termal otellerinde erken rezervasyon yaptırarak tesislerin sunduğu tedavi süreçlerinden yararlanabilirsiniz.

Anavos: Kozaklı’ya yaklaşık 68 kilometre uzaklıktaki Avanos’u gezebilirsiniz. Kapadokya’nın benzersiz noktalarından biri olan Avanos, tıpkı Nevşehir’in diğer bölgeleri gibi doğası ve tarihiyle görenleri büyülüyor. Avanos’ta Özkonak Yeraltı Şehri, Zelve Ören Yeri ve Üzümlü Kilise Kozaklı'nın gezilecek yerler arasında. Eğer özel aracınızla Kozaklı’ya geldiyseniz Avanos'u baştan sona rahatlıkla gezebilirsiniz.

Göreme: Bir açık hava müzesi özelliği taşıyan Göreme, kiliseleri ve vadileriyle unutulmayacak gezileriniz arasında olacak. Göreme Açık Hava Müzesi, Elmalı Kilise, Karanlık Kilise, Tokalı Kilise, Güvercinlik Vadisi, Göreme Aşk Vadisi, Saklı Kilise, Zemi Vadisi ve Fırkatan Kilisesi Göreme’nin doğal ve tarihi güzellikleri olup, Kozaklı gezilecek ve görülecek yerler listenizde mutlaka yerini almalı.

Kozaklı Yapılacak Aktiviteler

 • Göreme’yi ve Avanos’u baştan sona gezmeden, Kapadokya’nın büyüleyici noktalarını fotoğraflamadan evinize dönmeyin.
 • Göreme’de balon turlarına katılarak Kapadokya’yı yukarıdan seyretmenin tadını varın. Kapadokya’ya gelen turistlerin yapmadan dönmediği bir aktivitedir balon turları.
 • Kozaklı’da yapılan en güzel aktivitesi doğa yürüyüşleridir. Tek başınıza veya tatil arkadaşınızla birlikte Kozaklı’nın doğasını daha yakından gözlemleyin.
 • Her fırsatta Kozaklı termal sularının tadını çıkarın.
 • Kozaklı’da Ne Yenir?

  Zengin bir doğaya ve tarihe sahip olan Nevşehir, ayrıca mutfağındaki birbirinden lezzetli yemekleriyle de ünlüdür. Özellikle et yemekleriyle ön plana çıksa da, sebze ve meyve üretiminin fazla olmasından dolayı yemeklerinde sebze ürünleri de kullanılıyor. Kozaklı’da da şehrin yöresel lezzetlerini deneyebileceğiniz restoranlar bulunuyor. Nevşehir mantısı, ayva dolması, dıvıl, ağpakla ve zerdi pilavı Kozaklı’da yemeden dönmemeniz gereken lezzetler arasında.

  * Afişe edilen tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerli olup seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir.
  T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı "Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma" ödülünü KAZANDIK!
  Bize bu gururu yaşatan siz değerli misafirlerimize, teşekkür ederiz...
  TatilBudur.com Haber:
  • Tatilbudur.com, İş Girişim Sermayesi, Polonya menşeli özel girişim sermayesi MCI ve 37 Ventures ile ortaklığa imza atarak gücüne güç katmıştır.