• Giriş
 • Üye Ol
Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
0 850 333 3 333
24 Saat Çağrı Merkezi Hizmeti


Kategoriler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
111 ,64
TL
94 ,89
TL
'den itibaren
Yarım Pansiyon % 15 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
78 ,71
TL
66 ,90
TL
'den itibaren
Yarım Pansiyon % 15 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
78 ,70
TL
66 ,90
TL
'den itibaren
Yarım Pansiyon % 15 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
104 ,59
TL
88 ,90
TL
'den itibaren
Yarım Pansiyon % 15 + 9 Taksit
0-5 Yaş Ücretsiz
95 ,00
TL
90 ,25
TL
'den itibaren
Yarım Pansiyon % 5 + 9 Taksit
Toplam 5 otelden 1 ile 5 arası oteller gösterilmektedir.
PAYLAŞ:

Kozaklı Bölgesi

Kozaklı Bölgesi Kapadokya’nın coğrafyasın güzelleştiren, kaplıcalarıyla şifa veren, çevresine yakın doğal ve tarihi noktalarıyla gezi imkanı sunan Kozaklı, Nevşehir’in turizminde önemli bir yere sahiptir. Nevşehir il merkezine yaklaşık 92 kilometre uzaklıkta yer alıyor Kozaklı. Birçok hastalığa şifa veren termal sularıyla turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Kozaklı’da termal tesisler bulunuyor. Tarihi dokuları ve doğasıyla keyifli bir tatil imkanı sunan Kozaklı-Nevşehir’de gezip görecek birçok yer var. Ayrıca yapılacak aktiviteleriyle de tatilinizden bir an bile sıkılmayacaksınız.

Kozaklı Gezilecek ve Görülecek Yerler

Kozaklı Kaplıcaları: Klor, sodyum ve kalsiyum içeriyor Kozaklı Kaplıcaları. Kaplıca sularının romatizma, cilt, kireçlenme, damar sertliği ve kadın hastalıklarına şifa olduğu biliniyor. Bu sebepten dolayı Kozaklı’ya sadece kaplıcalar için gelen turistlerin sayısı oldukça fazla. Kozaklı termal otellerinde erken rezervasyon yaptırarak tesislerin sunduğu tedavi süreçlerinden yararlanabilirsiniz.

Anavos: Kozaklı’ya yaklaşık 68 kilometre uzaklıktaki Avanos’u gezebilirsiniz. Kapadokya’nın benzersiz noktalarından biri olan Avanos, tıpkı Nevşehir’in diğer bölgeleri gibi doğası ve tarihiyle görenleri büyülüyor. Avanos’ta Özkonak Yeraltı Şehri, Zelve Ören Yeri ve Üzümlü Kilise Kozaklı'nın gezilecek yerler arasında. Eğer özel aracınızla Kozaklı’ya geldiyseniz Avanos'u baştan sona rahatlıkla gezebilirsiniz.

Göreme: Bir açık hava müzesi özelliği taşıyan Göreme, kiliseleri ve vadileriyle unutulmayacak gezileriniz arasında olacak. Göreme Açık Hava Müzesi, Elmalı Kilise, Karanlık Kilise, Tokalı Kilise, Güvercinlik Vadisi, Göreme Aşk Vadisi, Saklı Kilise, Zemi Vadisi ve Fırkatan Kilisesi Göreme’nin doğal ve tarihi güzellikleri olup, Kozaklı gezilecek ve görülecek yerler listenizde mutlaka yerini almalı.

Kozaklı Yapılacak Aktiviteler

 • Göreme’yi ve Avanos’u baştan sona gezmeden, Kapadokya’nın büyüleyici noktalarını fotoğraflamadan evinize dönmeyin.
 • Göreme’de balon turlarına katılarak Kapadokya’yı yukarıdan seyretmenin tadını varın. Kapadokya’ya gelen turistlerin yapmadan dönmediği bir aktivitedir balon turları.
 • Kozaklı’da yapılan en güzel aktivitesi doğa yürüyüşleridir. Tek başınıza veya tatil arkadaşınızla birlikte Kozaklı’nın doğasını daha yakından gözlemleyin.
 • Her fırsatta Kozaklı termal sularının tadını çıkarın.
 • Kozaklı’da Ne Yenir?

  Zengin bir doğaya ve tarihe sahip olan Nevşehir, ayrıca mutfağındaki birbirinden lezzetli yemekleriyle de ünlüdür. Özellikle et yemekleriyle ön plana çıksa da, sebze ve meyve üretiminin fazla olmasından dolayı yemeklerinde sebze ürünleri de kullanılıyor. Kozaklı’da da şehrin yöresel lezzetlerini deneyebileceğiniz restoranlar bulunuyor. Nevşehir mantısı, ayva dolması, dıvıl, ağpakla ve zerdi pilavı Kozaklı’da yemeden dönmemeniz gereken lezzetler arasında.

  Erken Rezervasyon Nedir?

  Erken Rezervasyon; özellikle yurt dışındaki tatilcilerin ilgi gösterdiği ve yaz döneminde yapılması planlanan tatilin cazip fiyat seçenekleri ile sunulduğu bir dönemdir. Yüksek sezondaki fiyatlardan indirimli olarak erken rezervasyon yaptırmanın bir diğer avantajı da istenilen otelde yer bulma sıkıntısının olmamasıdır.

  Bu nedenle gitmek istediğiniz otel yerine, girmek istediğiniz tarihte boş olan oteli tercih etmeniz gerekmektedir. İstenilen otele gidilemediği için bu bazen tatilcilerde mutsuzluk yaratmaktadır

  Erken Rezervasyon İptal Sigortası

  "Ya son anda bir aksilik çıkarsa?" diye tatilinizi erken planlamaktan korkmayın. TatilBudur.com ve SOMPO sigorta güvencesi, giriş gününden 72 saat öncesine kadar rezervasyonlarınızı her koşulda iptal etme fırsatı sunuyor. Bunun için yapmanız gereken sadece rezervasyonu gerçekleştireceğiniz esnada seyahat danışmanınıza iptal sigortası yaptırma istediğinizi belirtmeniz ve küçük meblağlar ödeyerek bu sigortayı yaptırmanızdır.

  Ayrıca 1.000 TL'ye kadar olan rezervasyon tutarları için prim 10 TL, 1.001 - 1.500 TL'ye kadar olan rezervasyon tutarları için ödemeniz gereken ücret farkı 15 TL gibi çok küçük meblağlar ödeyerek bu sigortaya sahip olabilirsiniz.

  %100 kesintisiz iptal sigortası ile rezervasyonunuzu GÜVENLE şimdi yaptırın, %50'ye varan indirim fırsatlarını kaçırmayın.

  Erken Rezervasyon Ne Zaman Yapılmalı?

  2015 yılının son çeyreğinde yüzlerce otelde erken rezervasyon fırsatlarını bulabilirsiniz. Erken rezervasyonun ilk dönemlerinde yapılan rezervasyonlar, daha sonra yapılacak rezervasyonlara nazaran %20 daha avantajlı olacaktır.

  İptal sigortasının vermiş olduğu avantajlar nedeni ile rezervasyonunuzu erken tarihlerde yaptırıp, avantajlı fiyatları kaçırmamış olup, bu sayede yoğun talep olan periyotlarda yer bulamama sorunu yaşanmayacaktır.

  Erken Rezervasyon Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

  Erken rezervasyon kampanyasının ilk başladığı tarihlerde rezervasyon yaptıran misafirlerimiz, %50'ye varan indirim fırsatlarından yararlanmaktadır. Erken rezervasyon esnasında yaptırdıkları iptal sigortası sayesinde rezervasyonlarını otele giriş tarihine 3 gün kala iptal ettirerek kesintisiz iadesi yapılmaktadır. Erken rezervasyon yaptırmayan ve iptal sigortası sahibi olmayan misafirlerin iptal taleplerinde, oteller tarafından talep edilen minimum %35 NO-SHOW bedeli kesilmektedir.

  Erken rezervasyona ilgi son yıllarda artış göstermektedir. Bu nedenle kampanya başladıktan belli bir süre sonra, oteller doluluk nedeni ile kampanya şartları ve indirim oranlarında değişiklik yapabilmektedirler. Rezervasyonunu son dakikaya bırakmayan misafirlerimiz ise yukarıdaki duruma maruz kalmadan istedikleri otele istedikleri tarihte giriş yapabilmektedirler.

  Erken Rezervasyon Kampanyası Hangi Tarihlerde Bitmektedir?

  Erken rezervasyon kampanyası, her yılın son çeyreğinde başlayarak bir sonraki yılın haziran ayının ilk haftasına kadar devam etmektedir. Uzun bir dönem gibi görünse de, bu aralıkta birçok otel yüksek doluluk oranı nedeni ile erken rezervasyon indirimlerini sonlandırmaktadır.

  Erken Rezervasyon Yaptırdıktan Sonra Tatil Tarihimi Değiştirebilir miyim?

  Erken rezervasyon yapıldıktan sonra istediğiniz yeni tarihte, otelin müsait olması durumunda tatil tarihinizi istediğiniz tarih ile değiştirebilirsiniz. Bu değişiklik yeni bir rezervasyon olacağı için talep ettiğiniz tarihteki güncel fiyatlar baz alınarak değişikliğiniz gerçekleştirilecektir. Yeni rezervasyonunuzda oluşabilecek fiyat farkı tarafınıza yansıtılacaktır.

  Erken Rezervasyon Tarihleri Bittikten Sonra Rezervasyonumu İptal Edebilir miyim ?

  İptal sigortası yaptıran misafirlerimiz, hiçbir kesintiye uğramaksızın rezervasyonlarını otele giriş gününden 3 gün öncesine kadar mazeret belirtmeden iptal ettirebilmektedirler. Burada kesintiye uğrayacak tek bedel, iptal sigortası için alınan cüzi miktarlar olacaktır. Bu nedenle erken rezervasyon esnasında iptal sigortanızı da yaptırmayı lütfen unutmayınız.
  * Afişe edilen tüm fiyatlar en ucuz başlangıç fiyatlarıdır. Fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerli olup seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir.
  TatilBudur.com Haber:
  • Tatilbudur.com, İş Girişim Sermayesi, Polonya menşeli özel girişim sermayesi MCI ve 37 Ventures ile ortaklığa imza atarak gücüne güç katmıştır.
  • Erken rezervasyon dönemi 20.11.2015 tarihinde başlamıştır. 31.05.2016 tarihine kadar değişen oranlarda erken rezervasyon indirimleri devam edecektir.