• Giriş
Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
0 850 333 3 333
Çağrı Merkezimiz 7/24 Hizmet Vermektedir


Sapanca Bölgeler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
Kategoriler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
104 ,50
TL
96 ,14
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 8 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
100 ,00
TL
95 ,00
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 5 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
169 ,00
TL
84 ,50
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 50 + 9 Taksit
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Toplam 6 otelden 1 ile 6 arası oteller gösterilmektedir.
PAYLAŞ:

Sapanca Bölgesi

Sapanca Bölgesi Yemyeşil coğrafyası ve doğasının içinde gizlediği tarihi değerlerle her adımda keşfedecek birçok nokta sunuyor Sapanca. Sakarya’nın önemli yerleşim alanlarından biri olan Sapanca, gerek doğal güzellikleri gerekse tarihi yapılarıyla uzun soluklu bir gezi imkanı veriyor. İl merkezine yaklaşık 25 kilometre uzaklıkta yer alan Sapanca’nın geçmişi M.Ö. 1200 yıllarına dayanıyor. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmakla birlikte, tarihin farklı dönemlerine ait kalıntılara sahip ve doğasıyla da günümüzün ne keyifli gezilerinin yapıldığı bir ilçedir.

Sapanca Gezilecek ve Görülecek Yerler

Sapanca Gölü: Adını bulunduğu ilçeden alan Sapanca Gölü, gezi listelerinin ilk sıralarında yer alıyor ve yıl içerisinde yüksek bir ziyaretçi potansiyeli sahip. Sapanca Gölü’nün toplam uzunluğu 16 kilometredir. Gölün çevresinde birçok restoran bulunuyor. Gölün çevresinde piknik yapabilir veya küçük mekanlarda kahvaltı yapabilirsiniz.

Yaylalar: Yayla turizminin en hareketli noktalarından biridir Sapanca. Sahip olduğu yaylalarıyla doğanın içinde gezme fırsatı verir. Çiğdem Yaylası, Katırözü Yaylası, Keremali Yaylası, Kırca ve Soğucak yaylalarından size en yakın olanları bir gün içerisinde gezebilirsiniz.

Rahime Sultan Camii: Rahime Sultan Camii’nin tarihi 1892 yılına uzanıyor. Sultan Abdülmecid’in hanımlarından biri olan Rahima Sultan’ın isteği üzerine inşa edilen cami, Uzunkum Köyü İlköğretim Okulu’nun hemen arkasında yer alıyor. Caminin mimari yapısı günümüze kadar orijinalliğini korumuştur. Sapanca gezilecek yerler listenizde Rahime Sultan Camii'ne de yer verin.

Rüstem Paşa Camii: Mimar Sinan eserlerinden biri olan Rüstem Paşa Camii, Sapanca’nın en önemli tarihi eserlerindendir. Kanuni Sultan Süleyman’ın damadı ve Veziriazamı Rüstem Paşa tarafından inşa ettirilen cami, külliyenin günümüze gelen en sağlam yapısı. Günümüzde ibadete açık olup, turistik amaçlı da gezilmesine izin veriliyor.

Kuzuluk Kaplıcaları: Kuzuluk Kaplıcaları, Sapanca’nın termal su kaynakları bakımından en zengin bölgesidir. Kuzuluk Kaplıcaları’nın turistler tarafından yoğun ilgi görmesinden dolayı, bölgede termal otel bulunuyor. Kaplıcaların Selçuklu döneminden bu yana kullanıldığı bilinmekte…

Kırkpınar: Sapanca’nın ünlü beldelerinden biridir Kırkpınar. Çeşitli bitki örtüsüyle doğasını güzelleştiren belde, Sapanca Gölü’ne oldukça yakın bir konumda bulunuyor. Sapanca Kırkpınar’a ilk gittiğinizde güzel bir köy kahvaltısı yapabilir, ardından beldeyi keşfetmeye başlayabilirsiniz. Eğer gezinizi biraz daha uzatmak isterseniz Kırkpınar’da konaklayabileceğiniz oteller bulunuyor.

Sapanca Yapılacak Aktiviteler

 • Sapanca’da köy kahvaltısı yapmadan güne başlamayın. Köy reçelleri, peynir çeşitleri ve köy ekmeklerinin masanızı şenlendireceği kahvaltınızı uzun tutarak daha keyifli hale getirebilirsiniz.
 • Özellikle Sapanca Gölü’nde güzel bir tekne turu ve sörf yapabilirsiniz. Her yönünüzün yeşil bir doğayla sarmalandığı tekne turunuz sırasında fotoğraf çekmeyi de ihmal etmeyin.
 • Sapanca’da kamp yapabileceğiniz birçok nokta bulunuyor. Doğanın içinde vakit geçirmeyi seviyorsanız Sapanca’da mutlaka kamp yapın.
 • Sapanca’da Ne Yenir?

  Sapanca yöresel mutfağında balık çeşitleri ön plana çıkıyor. Zengin bir mutfak kültürüne sahip olan bölgede deneyebileceğiniz lezzetlerin sayısı oldukça fazla. Sapanca restoranlarında kiremitte alabalık ziyafeti yapmakla başlayın lezzet keşiflerine. Fırında mantar, karalahana ezmesi, barbunya ezmesi, cevizli lahana yöreye özgü tatlar arasında. Sapanca restoranları ilçenin her noktasında bulunuyor. Açık büfe kahvaltı yapabileceğiniz, kebap, köfte ve pide yiyebileceğiniz restoranları da tercih edebilirsiniz.

  * Afişe edilen tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerli olup seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir.
  T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı "Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma" ödülünü KAZANDIK!
  Bize bu gururu yaşatan siz değerli misafirlerimize, teşekkür ederiz...
  TatilBudur.com Haber:
  • Tatilbudur.com, İş Girişim Sermayesi, Polonya menşeli özel girişim sermayesi MCI ve 37 Ventures ile ortaklığa imza atarak gücüne güç katmıştır.