• Giriş
 • Üye Ol
Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
0 850 333 3 333
24 Saat Çağrı Merkezi Hizmeti


Sapanca Bölgeler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
Kategoriler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
175 ,00
TL
161 ,00
TL
'den itibaren
Yarım Pansiyon % 8 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
100 ,00
TL
90 ,00
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 10 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
111 ,65
TL
94 ,90
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 15 + 9 Taksit
261 ,90
TL
248 ,81
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 5 + 9 Taksit
95 ,00
TL
90 ,25
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 5 + 9 Taksit
0-2 Yaş Ücretsiz
Toplam 5 otelden 1 ile 5 arası oteller gösterilmektedir.
PAYLAŞ:

Sapanca Bölgesi

Sapanca Bölgesi Yemyeşil coğrafyası ve doğasının içinde gizlediği tarihi değerlerle her adımda keşfedecek birçok nokta sunuyor Sapanca. Sakarya’nın önemli yerleşim alanlarından biri olan Sapanca, gerek doğal güzellikleri gerekse tarihi yapılarıyla uzun soluklu bir gezi imkanı veriyor. İl merkezine yaklaşık 25 kilometre uzaklıkta yer alan Sapanca’nın geçmişi M.Ö. 1200 yıllarına dayanıyor. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmakla birlikte, tarihin farklı dönemlerine ait kalıntılara sahip ve doğasıyla da günümüzün ne keyifli gezilerinin yapıldığı bir ilçedir.

Sapanca Gezilecek ve Görülecek Yerler

Sapanca Gölü: Adını bulunduğu ilçeden alan Sapanca Gölü, gezi listelerinin ilk sıralarında yer alıyor ve yıl içerisinde yüksek bir ziyaretçi potansiyeli sahip. Sapanca Gölü’nün toplam uzunluğu 16 kilometredir. Gölün çevresinde birçok restoran bulunuyor. Gölün çevresinde piknik yapabilir veya küçük mekanlarda kahvaltı yapabilirsiniz.

Yaylalar: Yayla turizminin en hareketli noktalarından biridir Sapanca. Sahip olduğu yaylalarıyla doğanın içinde gezme fırsatı verir. Çiğdem Yaylası, Katırözü Yaylası, Keremali Yaylası, Kırca ve Soğucak yaylalarından size en yakın olanları bir gün içerisinde gezebilirsiniz.

Rahime Sultan Camii: Rahime Sultan Camii’nin tarihi 1892 yılına uzanıyor. Sultan Abdülmecid’in hanımlarından biri olan Rahima Sultan’ın isteği üzerine inşa edilen cami, Uzunkum Köyü İlköğretim Okulu’nun hemen arkasında yer alıyor. Caminin mimari yapısı günümüze kadar orijinalliğini korumuştur. Sapanca gezilecek yerler listenizde Rahime Sultan Camii'ne de yer verin.

Rüstem Paşa Camii: Mimar Sinan eserlerinden biri olan Rüstem Paşa Camii, Sapanca’nın en önemli tarihi eserlerindendir. Kanuni Sultan Süleyman’ın damadı ve Veziriazamı Rüstem Paşa tarafından inşa ettirilen cami, külliyenin günümüze gelen en sağlam yapısı. Günümüzde ibadete açık olup, turistik amaçlı da gezilmesine izin veriliyor.

Kuzuluk Kaplıcaları: Kuzuluk Kaplıcaları, Sapanca’nın termal su kaynakları bakımından en zengin bölgesidir. Kuzuluk Kaplıcaları’nın turistler tarafından yoğun ilgi görmesinden dolayı, bölgede termal otel bulunuyor. Kaplıcaların Selçuklu döneminden bu yana kullanıldığı bilinmekte…

Kırkpınar: Sapanca’nın ünlü beldelerinden biridir Kırkpınar. Çeşitli bitki örtüsüyle doğasını güzelleştiren belde, Sapanca Gölü’ne oldukça yakın bir konumda bulunuyor. Sapanca Kırkpınar’a ilk gittiğinizde güzel bir köy kahvaltısı yapabilir, ardından beldeyi keşfetmeye başlayabilirsiniz. Eğer gezinizi biraz daha uzatmak isterseniz Kırkpınar’da konaklayabileceğiniz oteller bulunuyor.

Sapanca Yapılacak Aktiviteler

 • Sapanca’da köy kahvaltısı yapmadan güne başlamayın. Köy reçelleri, peynir çeşitleri ve köy ekmeklerinin masanızı şenlendireceği kahvaltınızı uzun tutarak daha keyifli hale getirebilirsiniz.
 • Özellikle Sapanca Gölü’nde güzel bir tekne turu ve sörf yapabilirsiniz. Her yönünüzün yeşil bir doğayla sarmalandığı tekne turunuz sırasında fotoğraf çekmeyi de ihmal etmeyin.
 • Sapanca’da kamp yapabileceğiniz birçok nokta bulunuyor. Doğanın içinde vakit geçirmeyi seviyorsanız Sapanca’da mutlaka kamp yapın.
 • Sapanca’da Ne Yenir?

  Sapanca yöresel mutfağında balık çeşitleri ön plana çıkıyor. Zengin bir mutfak kültürüne sahip olan bölgede deneyebileceğiniz lezzetlerin sayısı oldukça fazla. Sapanca restoranlarında kiremitte alabalık ziyafeti yapmakla başlayın lezzet keşiflerine. Fırında mantar, karalahana ezmesi, barbunya ezmesi, cevizli lahana yöreye özgü tatlar arasında. Sapanca restoranları ilçenin her noktasında bulunuyor. Açık büfe kahvaltı yapabileceğiniz, kebap, köfte ve pide yiyebileceğiniz restoranları da tercih edebilirsiniz.

  Erken Rezervasyon Nedir?

  Erken Rezervasyon; özellikle yurt dışındaki tatilcilerin ilgi gösterdiği ve yaz döneminde yapılması planlanan tatilin cazip fiyat seçenekleri ile sunulduğu bir dönemdir. Yüksek sezondaki fiyatlardan indirimli olarak erken rezervasyon yaptırmanın bir diğer avantajı da istenilen otelde yer bulma sıkıntısının olmamasıdır.

  Bu nedenle gitmek istediğiniz otel yerine, girmek istediğiniz tarihte boş olan oteli tercih etmeniz gerekmektedir. İstenilen otele gidilemediği için bu bazen tatilcilerde mutsuzluk yaratmaktadır

  Erken Rezervasyon İptal Sigortası

  "Ya son anda bir aksilik çıkarsa?" diye tatilinizi erken planlamaktan korkmayın. TatilBudur.com ve SOMPO sigorta güvencesi, giriş gününden 72 saat öncesine kadar rezervasyonlarınızı her koşulda iptal etme fırsatı sunuyor. Bunun için yapmanız gereken sadece rezervasyonu gerçekleştireceğiniz esnada seyahat danışmanınıza iptal sigortası yaptırma istediğinizi belirtmeniz ve küçük meblağlar ödeyerek bu sigortayı yaptırmanızdır.

  Ayrıca 1.000 TL'ye kadar olan rezervasyon tutarları için prim 10 TL, 1.001 - 1.500 TL'ye kadar olan rezervasyon tutarları için ödemeniz gereken ücret farkı 15 TL gibi çok küçük meblağlar ödeyerek bu sigortaya sahip olabilirsiniz.

  %100 kesintisiz iptal sigortası ile rezervasyonunuzu GÜVENLE şimdi yaptırın, %50'ye varan indirim fırsatlarını kaçırmayın.

  Erken Rezervasyon Ne Zaman Yapılmalı?

  2015 yılının son çeyreğinde yüzlerce otelde erken rezervasyon fırsatlarını bulabilirsiniz. Erken rezervasyonun ilk dönemlerinde yapılan rezervasyonlar, daha sonra yapılacak rezervasyonlara nazaran %20 daha avantajlı olacaktır.

  İptal sigortasının vermiş olduğu avantajlar nedeni ile rezervasyonunuzu erken tarihlerde yaptırıp, avantajlı fiyatları kaçırmamış olup, bu sayede yoğun talep olan periyotlarda yer bulamama sorunu yaşanmayacaktır.

  Erken Rezervasyon Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

  Erken rezervasyon kampanyasının ilk başladığı tarihlerde rezervasyon yaptıran misafirlerimiz, %50'ye varan indirim fırsatlarından yararlanmaktadır. Erken rezervasyon esnasında yaptırdıkları iptal sigortası sayesinde rezervasyonlarını otele giriş tarihine 3 gün kala iptal ettirerek kesintisiz iadesi yapılmaktadır. Erken rezervasyon yaptırmayan ve iptal sigortası sahibi olmayan misafirlerin iptal taleplerinde, oteller tarafından talep edilen minimum %35 NO-SHOW bedeli kesilmektedir.

  Erken rezervasyona ilgi son yıllarda artış göstermektedir. Bu nedenle kampanya başladıktan belli bir süre sonra, oteller doluluk nedeni ile kampanya şartları ve indirim oranlarında değişiklik yapabilmektedirler. Rezervasyonunu son dakikaya bırakmayan misafirlerimiz ise yukarıdaki duruma maruz kalmadan istedikleri otele istedikleri tarihte giriş yapabilmektedirler.

  Erken Rezervasyon Kampanyası Hangi Tarihlerde Bitmektedir?

  Erken rezervasyon kampanyası, her yılın son çeyreğinde başlayarak bir sonraki yılın haziran ayının ilk haftasına kadar devam etmektedir. Uzun bir dönem gibi görünse de, bu aralıkta birçok otel yüksek doluluk oranı nedeni ile erken rezervasyon indirimlerini sonlandırmaktadır.

  Erken Rezervasyon Yaptırdıktan Sonra Tatil Tarihimi Değiştirebilir miyim?

  Erken rezervasyon yapıldıktan sonra istediğiniz yeni tarihte, otelin müsait olması durumunda tatil tarihinizi istediğiniz tarih ile değiştirebilirsiniz. Bu değişiklik yeni bir rezervasyon olacağı için talep ettiğiniz tarihteki güncel fiyatlar baz alınarak değişikliğiniz gerçekleştirilecektir. Yeni rezervasyonunuzda oluşabilecek fiyat farkı tarafınıza yansıtılacaktır.

  Erken Rezervasyon Tarihleri Bittikten Sonra Rezervasyonumu İptal Edebilir miyim ?

  İptal sigortası yaptıran misafirlerimiz, hiçbir kesintiye uğramaksızın rezervasyonlarını otele giriş gününden 3 gün öncesine kadar mazeret belirtmeden iptal ettirebilmektedirler. Burada kesintiye uğrayacak tek bedel, iptal sigortası için alınan cüzi miktarlar olacaktır. Bu nedenle erken rezervasyon esnasında iptal sigortanızı da yaptırmayı lütfen unutmayınız.
  * Afişe edilen tüm fiyatlar en ucuz başlangıç fiyatlarıdır. Fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerli olup seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir.
  TatilBudur.com Haber:
  • Tatilbudur.com, İş Girişim Sermayesi, Polonya menşeli özel girişim sermayesi MCI ve 37 Ventures ile ortaklığa imza atarak gücüne güç katmıştır.
  • Erken rezervasyon dönemi 20.11.2015 tarihinde başlamıştır. 31.05.2016 tarihine kadar değişen oranlarda erken rezervasyon indirimleri devam edecektir.