• Giriş
Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
0 850 333 3 333
Çağrı Merkezimiz 7/24 Hizmet Vermektedir


Samsun Bölgeler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
Kategoriler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
Oda Kahvaltı + 9 Taksit
110 ,00
TL
93 ,50
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 15 + 9 Taksit
123 ,52
TL
104 ,99
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 15 + 9 Taksit
85 ,00
TL
70 ,55
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 17 + 9 Taksit
111 ,76
TL
95 ,00
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 15 + 9 Taksit
140 ,00
TL
119 ,00
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 15 + 9 Taksit
0-5 Yaş Ücretsiz
115 ,29
TL
96 ,84
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 16 + 9 Taksit
117 ,53
TL
94 ,02
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 20 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Toplam 9 otelden 1 ile 9 arası oteller gösterilmektedir.
PAYLAŞ:

Samsun Bölgesi

Samsun Bölgesi Yayla turizminin önde gelen şehirleri arasındaki Samsun, her ilçesi ve her köyüyle doğanın en güzel parçalarını sunmakta. Bunun yanı sıra tarihi yapıları da görülmeye değer nitelikte olup, çoğu sağlamlığını korumaktadır. Karadeniz’e kıyısı olan şehir, Yeşilırmak ve Kızılırmak nehirlerinin döküldüğü deltalar arasında yer alıyor. Bafra, Havza, Ayvacık, Ladik, Çarşamba ve Canik şehrin en bilinen ilçeleridir. Samsun otellerinin geneli büyük ilçelerde bulunmakta olup, özellikle Merkez ilçedeki oteller yoğun bir ilgi görmekte.

Samsun Gezilecek ve Görülecek Yerler

Samsun Arkeoloji ve Etnografya Müzesi: Samsun ve çevresinde yapılan arkeolojik kazı çalışmaları sırasında ele geçen kalıntılar, günümüzde Samsun Arkeoloji ve Etnografya Müzesi’nde sergileniyor. Hitit, Hellenistik, Roma ve Osmanlı dönemlerine ait çeşitli eserler göreceğiniz müzede etnografik eserlerin sergilendiği bir bölüm de yer alıyor. Müze, Samsun Merkez’de bulunmakta.

Mater Dolorosa Katolik Kilisesi: 1840’lı yıllardan sonra Samsun’da yaşayanların %30’u Hristiyan halktan oluşmaktaydı. Bu durum V. Murat’ın emriyle Mater Dolorosa Kilisesi’nin yapılmasını sağlamıştır. Kilise hakkında çok detaylı bilgiler bulunmasa da, mimari özellikleriyle görülemeye değerdir.

İkiztepe Höyüğü: Bafra ilçesine yaklaşık 7 kilometre uzaklıkta yer alan İkiztepep Höyüğü, yıllardır belli aralıklarla arkeolojik kazı çalışmalarına ev sahipliği yapmıştır. Eski Tunç ve Hitit döneminde yerleşim alanı olarak kullanılmaya başlandığı tahmin edilmiş, araştırmalarda bu bilgi doğrulanmıştır. Süs eşyaları, silahlar, kemik iğne, metal gereçler, nekropol ve toprak kaplar çıkarılan kalıntılar arasındadır.

Akalan Şelaleleri: Bafra ilçesi sınırlarında yer alan Akalan Şelaleleri, şehrin gezilecek doğal güzelliklerinden biri. Şelale, aynı ismi taşıdığı Akalan Köyü’nde bulunuyor. Çevresi hem yürüyüş için hem de piknik için idealdir.

Samsun gezilecek ve görülecek yerler arasında; Ladik Gölü, Kabaceviz Şelaleleri, Bandırma Vapuru Müzesi, Tekkeköy Mağaraları da yer alıyor.

Samsun Yapılacak Aktiviteler

 • Samsun plajlarında Karadeniz'in tadını çıkarın.
 • Karadeniz’de yamaç paraşütü için en ideal noktalar Samsun’da bulunuyor. Eğer merakınız varsa Ladik-Akdağ, Bafra-Nebiyan Dağı ve Kocadağ’da yamaç paraşütü yapın.
 • Amisos Tepesi’ne mutlaka çıkın.
 • Bafra, Derbent ve Atakum’da dalış turlarına katılın.
 • Samsun’da Ne Yenir?

  Farklı lezzetleri buluşturan Samsun mutfağında Karadeniz yemekleri ön planda olsa da, kendine özgü yöre tatlarının da sayısı oldukça fazladır. Samsun’a gelip de Samsun pidesi yemeden, köylülerin kendi elleriyle pişirdiği ekmeklerin tadına bakmadan evinize dönmeyin. Lahana ve kuru fasulyenin ağırlıklı olduğu yöresel mutfakta; mısır çorbası, yer pancarı, karalahana çorbası, bulgur pilavı ve tirit en sevilen yemeklerdir. Samsun restoranlarında bulgur pilavının tadına bakacaksanız masanıza mutlaka köy soğanlarından ve turşulardan istemeyi unutmayın.

  * Afişe edilen tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerli olup seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir.
  T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı "Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma" ödülünü KAZANDIK!
  Bize bu gururu yaşatan siz değerli misafirlerimize, teşekkür ederiz...
  TatilBudur.com Haber:
  • Tatilbudur.com, İş Girişim Sermayesi, Polonya menşeli özel girişim sermayesi MCI ve 37 Ventures ile ortaklığa imza atarak gücüne güç katmıştır.