• Giriş
 • Üye Ol
Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
0 850 333 3 333
24 Saat Çağrı Merkezi Hizmeti


Samsun Bölgeler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
Kategoriler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
83 ,51
TL
70 ,98
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 15 + 9 Taksit
290 ,00
TL
246 ,50
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 15 + 9 Taksit
100 ,00
TL
85 ,00
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 15 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
123 ,52
TL
104 ,99
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 15 + 9 Taksit
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Toplam 6 otelden 1 ile 6 arası oteller gösterilmektedir.
PAYLAŞ:

Samsun Bölgesi

Samsun Bölgesi Yayla turizminin önde gelen şehirleri arasındaki Samsun, her ilçesi ve her köyüyle doğanın en güzel parçalarını sunmakta. Bunun yanı sıra tarihi yapıları da görülmeye değer nitelikte olup, çoğu sağlamlığını korumaktadır. Karadeniz’e kıyısı olan şehir, Yeşilırmak ve Kızılırmak nehirlerinin döküldüğü deltalar arasında yer alıyor. Bafra, Havza, Ayvacık, Ladik, Çarşamba ve Canik şehrin en bilinen ilçeleridir. Samsun otellerinin geneli büyük ilçelerde bulunmakta olup, özellikle Merkez ilçedeki oteller yoğun bir ilgi görmekte.

Samsun Gezilecek ve Görülecek Yerler

Samsun Arkeoloji ve Etnografya Müzesi: Samsun ve çevresinde yapılan arkeolojik kazı çalışmaları sırasında ele geçen kalıntılar, günümüzde Samsun Arkeoloji ve Etnografya Müzesi’nde sergileniyor. Hitit, Hellenistik, Roma ve Osmanlı dönemlerine ait çeşitli eserler göreceğiniz müzede etnografik eserlerin sergilendiği bir bölüm de yer alıyor. Müze, Samsun Merkez’de bulunmakta.

Mater Dolorosa Katolik Kilisesi: 1840’lı yıllardan sonra Samsun’da yaşayanların %30’u Hristiyan halktan oluşmaktaydı. Bu durum V. Murat’ın emriyle Mater Dolorosa Kilisesi’nin yapılmasını sağlamıştır. Kilise hakkında çok detaylı bilgiler bulunmasa da, mimari özellikleriyle görülemeye değerdir.

İkiztepe Höyüğü: Bafra ilçesine yaklaşık 7 kilometre uzaklıkta yer alan İkiztepep Höyüğü, yıllardır belli aralıklarla arkeolojik kazı çalışmalarına ev sahipliği yapmıştır. Eski Tunç ve Hitit döneminde yerleşim alanı olarak kullanılmaya başlandığı tahmin edilmiş, araştırmalarda bu bilgi doğrulanmıştır. Süs eşyaları, silahlar, kemik iğne, metal gereçler, nekropol ve toprak kaplar çıkarılan kalıntılar arasındadır.

Akalan Şelaleleri: Bafra ilçesi sınırlarında yer alan Akalan Şelaleleri, şehrin gezilecek doğal güzelliklerinden biri. Şelale, aynı ismi taşıdığı Akalan Köyü’nde bulunuyor. Çevresi hem yürüyüş için hem de piknik için idealdir.

Samsun gezilecek ve görülecek yerler arasında; Ladik Gölü, Kabaceviz Şelaleleri, Bandırma Vapuru Müzesi, Tekkeköy Mağaraları da yer alıyor.

Samsun Yapılacak Aktiviteler

 • Samsun plajlarında Karadeniz'in tadını çıkarın.
 • Karadeniz’de yamaç paraşütü için en ideal noktalar Samsun’da bulunuyor. Eğer merakınız varsa Ladik-Akdağ, Bafra-Nebiyan Dağı ve Kocadağ’da yamaç paraşütü yapın.
 • Amisos Tepesi’ne mutlaka çıkın.
 • Bafra, Derbent ve Atakum’da dalış turlarına katılın.
 • Samsun’da Ne Yenir?

  Farklı lezzetleri buluşturan Samsun mutfağında Karadeniz yemekleri ön planda olsa da, kendine özgü yöre tatlarının da sayısı oldukça fazladır. Samsun’a gelip de Samsun pidesi yemeden, köylülerin kendi elleriyle pişirdiği ekmeklerin tadına bakmadan evinize dönmeyin. Lahana ve kuru fasulyenin ağırlıklı olduğu yöresel mutfakta; mısır çorbası, yer pancarı, karalahana çorbası, bulgur pilavı ve tirit en sevilen yemeklerdir. Samsun restoranlarında bulgur pilavının tadına bakacaksanız masanıza mutlaka köy soğanlarından ve turşulardan istemeyi unutmayın.

  Erken Rezervasyon Nedir?

  Erken Rezervasyon; özellikle yurt dışındaki tatilcilerin ilgi gösterdiği ve yaz döneminde yapılması planlanan tatilin cazip fiyat seçenekleri ile sunulduğu bir dönemdir. Yüksek sezondaki fiyatlardan indirimli olarak erken rezervasyon yaptırmanın bir diğer avantajı da istenilen otelde yer bulma sıkıntısının olmamasıdır.

  Bu nedenle gitmek istediğiniz otel yerine, girmek istediğiniz tarihte boş olan oteli tercih etmeniz gerekmektedir. İstenilen otele gidilemediği için bu bazen tatilcilerde mutsuzluk yaratmaktadır

  Erken Rezervasyon İptal Sigortası

  "Ya son anda bir aksilik çıkarsa?" diye tatilinizi erken planlamaktan korkmayın. TatilBudur.com ve SOMPO sigorta güvencesi, giriş gününden 72 saat öncesine kadar rezervasyonlarınızı her koşulda iptal etme fırsatı sunuyor. Bunun için yapmanız gereken sadece rezervasyonu gerçekleştireceğiniz esnada seyahat danışmanınıza iptal sigortası yaptırma istediğinizi belirtmeniz ve küçük meblağlar ödeyerek bu sigortayı yaptırmanızdır.

  Ayrıca 1.000 TL'ye kadar olan rezervasyon tutarları için prim 10 TL, 1.001 - 1.500 TL'ye kadar olan rezervasyon tutarları için ödemeniz gereken ücret farkı 15 TL gibi çok küçük meblağlar ödeyerek bu sigortaya sahip olabilirsiniz.

  %100 kesintisiz iptal sigortası ile rezervasyonunuzu GÜVENLE şimdi yaptırın, %50'ye varan indirim fırsatlarını kaçırmayın.

  Erken Rezervasyon Ne Zaman Yapılmalı?

  2015 yılının son çeyreğinde yüzlerce otelde erken rezervasyon fırsatlarını bulabilirsiniz. Erken rezervasyonun ilk dönemlerinde yapılan rezervasyonlar, daha sonra yapılacak rezervasyonlara nazaran %20 daha avantajlı olacaktır.

  İptal sigortasının vermiş olduğu avantajlar nedeni ile rezervasyonunuzu erken tarihlerde yaptırıp, avantajlı fiyatları kaçırmamış olup, bu sayede yoğun talep olan periyotlarda yer bulamama sorunu yaşanmayacaktır.

  Erken Rezervasyon Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

  Erken rezervasyon kampanyasının ilk başladığı tarihlerde rezervasyon yaptıran misafirlerimiz, %50'ye varan indirim fırsatlarından yararlanmaktadır. Erken rezervasyon esnasında yaptırdıkları iptal sigortası sayesinde rezervasyonlarını otele giriş tarihine 3 gün kala iptal ettirerek kesintisiz iadesi yapılmaktadır. Erken rezervasyon yaptırmayan ve iptal sigortası sahibi olmayan misafirlerin iptal taleplerinde, oteller tarafından talep edilen minimum %35 NO-SHOW bedeli kesilmektedir.

  Erken rezervasyona ilgi son yıllarda artış göstermektedir. Bu nedenle kampanya başladıktan belli bir süre sonra, oteller doluluk nedeni ile kampanya şartları ve indirim oranlarında değişiklik yapabilmektedirler. Rezervasyonunu son dakikaya bırakmayan misafirlerimiz ise yukarıdaki duruma maruz kalmadan istedikleri otele istedikleri tarihte giriş yapabilmektedirler.

  Erken Rezervasyon Kampanyası Hangi Tarihlerde Bitmektedir?

  Erken rezervasyon kampanyası, her yılın son çeyreğinde başlayarak bir sonraki yılın haziran ayının ilk haftasına kadar devam etmektedir. Uzun bir dönem gibi görünse de, bu aralıkta birçok otel yüksek doluluk oranı nedeni ile erken rezervasyon indirimlerini sonlandırmaktadır.

  Erken Rezervasyon Yaptırdıktan Sonra Tatil Tarihimi Değiştirebilir miyim?

  Erken rezervasyon yapıldıktan sonra istediğiniz yeni tarihte, otelin müsait olması durumunda tatil tarihinizi istediğiniz tarih ile değiştirebilirsiniz. Bu değişiklik yeni bir rezervasyon olacağı için talep ettiğiniz tarihteki güncel fiyatlar baz alınarak değişikliğiniz gerçekleştirilecektir. Yeni rezervasyonunuzda oluşabilecek fiyat farkı tarafınıza yansıtılacaktır.

  Erken Rezervasyon Tarihleri Bittikten Sonra Rezervasyonumu İptal Edebilir miyim ?

  İptal sigortası yaptıran misafirlerimiz, hiçbir kesintiye uğramaksızın rezervasyonlarını otele giriş gününden 3 gün öncesine kadar mazeret belirtmeden iptal ettirebilmektedirler. Burada kesintiye uğrayacak tek bedel, iptal sigortası için alınan cüzi miktarlar olacaktır. Bu nedenle erken rezervasyon esnasında iptal sigortanızı da yaptırmayı lütfen unutmayınız.
  * Afişe edilen tüm fiyatlar en ucuz başlangıç fiyatlarıdır. Fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerli olup seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir.
  TatilBudur.com Haber:
  • Tatilbudur.com, İş Girişim Sermayesi, Polonya menşeli özel girişim sermayesi MCI ve 37 Ventures ile ortaklığa imza atarak gücüne güç katmıştır.
  • Erken rezervasyon dönemi 20.11.2015 tarihinde başlamıştır. 31.05.2016 tarihine kadar değişen oranlarda erken rezervasyon indirimleri devam edecektir.