• Giriş
 • Üye Ol
Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
Mika Tur
0 850 333 3 333
24 Saat Çağrı Merkezi Hizmeti


Trabzon Bölgeler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
Kategoriler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
104 ,70
TL
89 ,00
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 15 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
95 ,00
TL
80 ,75
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 15 + 9 Taksit
100 ,00
TL
85 ,00
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 15 + 9 Taksit
0-5 Yaş Ücretsiz
145 ,00
TL
123 ,25
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 15 + 9 Taksit
110 ,00
TL
93 ,50
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 15 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
158 ,82
TL
135 ,00
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 15 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
120 ,00
TL
102 ,00
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 15 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Toplam 8 otelden 1 ile 8 arası oteller gösterilmektedir.
PAYLAŞ:

Trabzon Bölgesi

Trabzon Bölgesi Karadeniz turlarının en popüler rotalarını içinde barındıran Trabzon; kiliseleri, manastırları ve müzeleriyle tarihi bir yolculuğa çıkarırken, yemyeşil doğasıyla huzurlu ve dinlendirici bir tatilin kapılarını açıyor. Karadeniz Bölgesi’nin en merak edilen şehirlerinin ilk sıralarında yer almakla birlikte, yayla turizminde önemli bir yere sahiptir. Şelaleleri, gölleri, ormanları ile bir kartpostalı anımsatan bu güzel şehirde birçok doğa sporunu gerçekleştirebilir, tarihin en eski dönemlerine ait birçok yapıyı gezebilirsiniz.

Trabzon Gezilecek ve Görülecek Yerler

Sümela Manastırı: Ünü ülke sınırlarını aşmış olan Sümela Manastırı, Trabzon il sınırları içerisinde bulunup, şehrin turizmini hareketlendiren yapılardan biridir. Maçka ilçesindeki manastırın ne zaman yapıldığı hakkında kesin bilgi bulunmasa da, M.S. 375-395 yılları arasında yapılmış olduğu tahmin ediliyor. İki keşişin rüyasıyla hayat bulan Sümela Manastırı Trabzon gezilecek yerlerin ilk sırasında...

Vazelon Manastırı: Tıpkı Sümela Manastırı’na benzeyen bir mimariye sahiptir Vazelon Manastırı. Fakat Sümela kadar ünlü olmamakla birlikte tanıtımı yapılmadığı için neredeyse hiç bilinmiyor. Vazelon Manastırı hakkında pek bir bilgi de mevcut değil. Sadece Vazelon Manastırı’ndan elde edilen gelirle Sümela Manastırı’nın yapıldığı tahmin ediliyor.

Peristera Manastırı: Maçka sınırları içerisinde yer alan Peristera Manastırı, Trabzon’un ünlü manastır yapıları arasındadır. Büyük bir kaya kütlesi üzerinde yer alan manastır 4. yüzyılla tarihlendiriliyor. Türkler tarafından Hızır İlyas Manastırı olarak adlandırılıyor ve manzarası yeşil bir doğaya hakim.

Trabzon Ayasofya Müzesi: Trabzon Ayasofya Müzesi’nin bulunduğu yapı, Bizans dönemine ait bir kilisedir. Fatih Sultan Mehmet’in Trabzon’u fethettikten sonra camiye çevirdiği kilise 1964 yılında müze olarak düzenlenip ziyarete açılmıştır. Müze, Merkez ilçeye bağlı Fatih Mahallesi’nde yer alıyor.

Trabzon Kalesi: Şehrin en görkemli yapıları arasındaki Trabzon Kalesi, Merkez ilçenin yüksek bir tepesinde bulunuyor. Bizans dönemine ait eski bir kalıntının üzerinde inşa edilen kale, üç ayrı bölümden meydana geliyor. Trabzon geziniz sırasında kaleye çıkmayı ihmal etmeyin.

Çal Mağarası: Düzköy ilçesindeki Çal Mağarası, dünyanın en uzun ikinci mağara oluşumu olarak kabul ediliyor. Sarkıtları, dikitleri, gölet ve şelaleleri ile Trabzon’un en görülesi noktaları arasındadır aynı zamanda. Mağara 2003 yılında ziyarete açılmış olup, şehre gelen her turistin uğramadan geçmediği rotalardan biridir.

Sera Gölü: Sera Gölü, heyelan set göllerinden biridir. Akçaabat ilçesindeki Derecik ve Yıldızlı belediyeleri arasında kalan göl, her mevsim farklı bir güzelliğe bürünmekte… Göl çevresi paintball için oldukça ideal bir yapıya sahip.

Yaylalar: Trabzon yaylalarının sayısı oldukça fazla. Fakat bazı yaylalar muazzam manzaralarıyla ve kolay ulaşılan konumlarıyla oldukça popülerdir. Trabzon gezinizde özellikle Uzungöl’deki Garester Yaylası, Şekersu Yaylası ve Haldizen Yaylası ilk durağınız olabilir. Sonrasında rotanızı Maçka sınırlarında yer alan Lapazan Yaylası ve Şolma Yaylası, Tonya’daki Erikbeli Yaylası, Düzköy’deki Haçka Obası Yaylası’na çevirebilirsiniz.

Trabzon Yapılacak Aktiviteler

 • Uzungöl Karaster Tepesi ve Karaçımah Tepesi’ne düzenlenen yamaç paraşütü turlarına katılın.
 • Karadeniz kıyısındaki Kalecik Plajı, Çarşıbaşı Halk Plajı ve Akçakale Plajı’nda denize girin.
 • Kalabalık bir arkadaş grubuyla Trabzon’a geldiyseniz Sera Gölü çevresinde paintball yapın.
 • Trabzon’un birbirinden güzel vadilerinde, yaylalarında yürüyüş yaparken yanınıza mutlaka fotoğraf makinesi alın.
 • Mayıs-ekim ayları arasında düzenlenen yayla şenliklerine katılın.
 • Trabzon’da Ne Yenir?

  Trabzon yöresel mutfağı damaklarda ayrı yer edinen birbirinden lezzetli yemekleriyle ünlüdür. İlk akla gelenler ise; muhlama, kara lahana dolması, laz böreği, kaygana ve Akçaabat köftedir. Bol tereyağı ve peynir ile yapılan kuymak ve saymakla bitmeyen Karadeniz’e özgü tüm yemekleri her restoranda bulabilirsiniz. Karadeniz’in her şehri gibi Trabzon’da da hamsinin ayrı bir yeri var. Hamsi pilavı, hamsi pilaki, hamsili pide, hamsi kuşu, hamsili ekmek gibi birçok yemek çeşidinde hamsinin ağırlığını görmek mümkün.

  Erken Rezervasyon Nedir?

  Erken Rezervasyon; özellikle yurt dışındaki tatilcilerin ilgi gösterdiği ve yaz döneminde yapılması planlanan tatilin cazip fiyat seçenekleri ile sunulduğu bir dönemdir. Yüksek sezondaki fiyatlardan indirimli olarak erken rezervasyon yaptırmanın bir diğer avantajı da istenilen otelde yer bulma sıkıntısının olmamasıdır.

  Bu nedenle gitmek istediğiniz otel yerine, girmek istediğiniz tarihte boş olan oteli tercih etmeniz gerekmektedir. İstenilen otele gidilemediği için bu bazen tatilcilerde mutsuzluk yaratmaktadır

  Erken Rezervasyon İptal Sigortası

  "Ya son anda bir aksilik çıkarsa?" diye tatilinizi erken planlamaktan korkmayın. TatilBudur.com ve SOMPO sigorta güvencesi, giriş gününden 72 saat öncesine kadar rezervasyonlarınızı her koşulda iptal etme fırsatı sunuyor. Bunun için yapmanız gereken sadece rezervasyonu gerçekleştireceğiniz esnada seyahat danışmanınıza iptal sigortası yaptırma istediğinizi belirtmeniz ve küçük meblağlar ödeyerek bu sigortayı yaptırmanızdır.

  Ayrıca 1.000 TL'ye kadar olan rezervasyon tutarları için prim 10 TL, 1.001 - 1.500 TL'ye kadar olan rezervasyon tutarları için ödemeniz gereken ücret farkı 15 TL gibi çok küçük meblağlar ödeyerek bu sigortaya sahip olabilirsiniz.

  %100 kesintisiz iptal sigortası ile rezervasyonunuzu GÜVENLE şimdi yaptırın, %50'ye varan indirim fırsatlarını kaçırmayın.

  Erken Rezervasyon Ne Zaman Yapılmalı?

  2015 yılının son çeyreğinde yüzlerce otelde erken rezervasyon fırsatlarını bulabilirsiniz. Erken rezervasyonun ilk dönemlerinde yapılan rezervasyonlar, daha sonra yapılacak rezervasyonlara nazaran %20 daha avantajlı olacaktır.

  İptal sigortasının vermiş olduğu avantajlar nedeni ile rezervasyonunuzu erken tarihlerde yaptırıp, avantajlı fiyatları kaçırmamış olup, bu sayede yoğun talep olan periyotlarda yer bulamama sorunu yaşanmayacaktır.

  Erken Rezervasyon Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

  Erken rezervasyon kampanyasının ilk başladığı tarihlerde rezervasyon yaptıran misafirlerimiz, %50'ye varan indirim fırsatlarından yararlanmaktadır. Erken rezervasyon esnasında yaptırdıkları iptal sigortası sayesinde rezervasyonlarını otele giriş tarihine 3 gün kala iptal ettirerek kesintisiz iadesi yapılmaktadır. Erken rezervasyon yaptırmayan ve iptal sigortası sahibi olmayan misafirlerin iptal taleplerinde, oteller tarafından talep edilen minimum %35 NO-SHOW bedeli kesilmektedir.

  Erken rezervasyona ilgi son yıllarda artış göstermektedir. Bu nedenle kampanya başladıktan belli bir süre sonra, oteller doluluk nedeni ile kampanya şartları ve indirim oranlarında değişiklik yapabilmektedirler. Rezervasyonunu son dakikaya bırakmayan misafirlerimiz ise yukarıdaki duruma maruz kalmadan istedikleri otele istedikleri tarihte giriş yapabilmektedirler.

  Erken Rezervasyon Kampanyası Hangi Tarihlerde Bitmektedir?

  Erken rezervasyon kampanyası, her yılın son çeyreğinde başlayarak bir sonraki yılın haziran ayının ilk haftasına kadar devam etmektedir. Uzun bir dönem gibi görünse de, bu aralıkta birçok otel yüksek doluluk oranı nedeni ile erken rezervasyon indirimlerini sonlandırmaktadır.

  Erken Rezervasyon Yaptırdıktan Sonra Tatil Tarihimi Değiştirebilir miyim?

  Erken rezervasyon yapıldıktan sonra istediğiniz yeni tarihte, otelin müsait olması durumunda tatil tarihinizi istediğiniz tarih ile değiştirebilirsiniz. Bu değişiklik yeni bir rezervasyon olacağı için talep ettiğiniz tarihteki güncel fiyatlar baz alınarak değişikliğiniz gerçekleştirilecektir. Yeni rezervasyonunuzda oluşabilecek fiyat farkı tarafınıza yansıtılacaktır.

  Erken Rezervasyon Tarihleri Bittikten Sonra Rezervasyonumu İptal Edebilir miyim ?

  İptal sigortası yaptıran misafirlerimiz, hiçbir kesintiye uğramaksızın rezervasyonlarını otele giriş gününden 3 gün öncesine kadar mazeret belirtmeden iptal ettirebilmektedirler. Burada kesintiye uğrayacak tek bedel, iptal sigortası için alınan cüzi miktarlar olacaktır. Bu nedenle erken rezervasyon esnasında iptal sigortanızı da yaptırmayı lütfen unutmayınız.
  * Afişe edilen tüm fiyatlar en ucuz başlangıç fiyatlarıdır. Fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerli olup seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir.