• Giriş
Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
0 850 333 3 333
Çağrı Merkezimiz 7/24 Hizmet Vermektedir


Yalova Bölgeler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
Kategoriler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
193 ,33
TL
164 ,33
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 15 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
96 ,42
TL
81 ,96
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 15 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
189 ,50
TL
147 ,81
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 22 + 9 Taksit
0-5 Yaş Ücretsiz
200 ,00
TL
140 ,00
TL
'den itibaren
Yarım Pansiyon % 30 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
130 ,62
TL
84 ,90
TL
'den itibaren
Yarım Pansiyon % 35 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
Oda Kahvaltı % 10 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
150 ,00
TL
127 ,50
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 15 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
107 ,50
TL
91 ,38
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 15 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
131 ,50
TL
124 ,93
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 5 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
90 ,47
TL
85 ,95
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 5 + 9 Taksit
108 ,59
TL
99 ,90
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 8 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
56 ,00
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı + 9 Taksit
94 ,71
TL
80 ,50
TL
'den itibaren
Sadece Oda % 15 + 9 Taksit
155 ,44
TL
133 ,68
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 14 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Toplam 15 otelden 1 ile 15 arası oteller gösterilmektedir.
PAYLAŞ:

Yalova Bölgesi

Yalova Bölgesi Marmara Bölgesi’nin en rağbet gören tatil bölgelerinden biridir Yalova. İstanbul’a yakınlığı sebebiyle hafta sonu tatilleri için de sıklıkta tercih edilir. Çınarcık, Armutlu, Çiftlikköy, Termal ve Altınova ilçelerine sahip olan Yalova, her mevsim farkı renklerle çıkar konuklarının karşısına. Yalova’nın yerleşim alanı olarak kullanılmaya başlaması M.Ö. 3000 yıllarına dayanmakta... Hitit, Frig, Roma, Bizans ve ardından Osmanlıların eline geçmiş olup, günümüzde doğasıyla ve tarihiyle göz dolduran bir şehirdir. Yalova gezilecek ve görülecek yerler listenizi şimdiden hazırlayın. Şifalı kaplıca sularıyla ünlü olan Yalova’da; denizin, güneşin, gece hayatının tadını çıkaracağınız güzel bir tatil sizleri bekliyor.

Yalova Gezilecek ve Görülecek Yerler

Karaca Arboretumu: Yalova-Termal yolu üzerindeki Samanlı Köyü’nde yer alan Karaca Arboretumu, içerisindeki bitki çeşitleriyle dikkat çekiyor. Yeşilin her tonunu göreceğiniz arboretum, Yalova gezilecek yerler listenize dahil etmenizi önerdiğimiz önemli bir nokta. Bitki, iris ve gül bahçeleri arasında keyifli bir gün geçirebilirsiniz burada.

Delmece Yaylası: Yazlıkçıların yoğunlukta olduğu Çınarcık’ta yer alıyor Delmece Yaylası. Geniş bir düz alana sahip olan yaylanın yolu tamamı ile asfalttır. Yaylada; çam, ıhlamur, meşe ve kestane ağaçları yoğun olarak görülür. Yalova’nın en yeşil alanlarından biridir ve şifalı içmeleriyle de bilinir.

Erikli Yaylası: Şehrin karmaşasından uzak kalmış, bakir doğasını günümüzde de koruyan bir diğer yayla ise Erikli Yaylası’dır. Çınarcık ilçesinde yer alan Erikli Yaylası, özellikle trekking yapanların tercih ettiği bir bölge. Yaylada dere bulunuyor ve dere yolunu takip ettiğinizde karşınıza benzersiz bir şelale çıkıyor. Yalova’da gezeceğiniz yerlere Erikli Yaylası’nın sıcak atmosferini de ekleyebilirsiniz.

Yürüyen Köşk: Yalova Merkez’de yer alan Yürüyen Köşk, Atatürk’ün isteği üzerine inşa edilmiştir. Köşkü bu kadar ünlü yapan olay ise, bir ağacın kesilmemesi için Atatürk’ün köşkü kaydırılması gerektiği söylemesidir. Bir ağacın kesilmemesi için bu koca köşkle İstanbul Belediyesi yakından ilgilenmiş, İstanbul’dan getirtilen tren raylarıyla 4.80 metre kaydırılmıştır.

Sudüşen Şelalesi: Termal ilçesindeki Sudüşen Şelalesi, turistlerin yoğun ilgi gösterdiği gezi yerleri arasında. Üveyz Köyü’nden devam edildiğinde 6 kilometre sonra ulaşılabiliyor şelaleye. Sudüşen Şelalesi'ne özellikle hafta sonları, sabahın erken saatlerinde gitmenizi öneririz. Aksi halde piknik yapmak için yer bulamayabilirsiniz.

Kaplıcalar: Yalova’nın termal su kaynakları yüzyıllardır kullanılıyor. Termal turizmin önemli şehirlerinden biri olması, Yalova termal otellerinin sayısını da arttırmış durumda. Özellikle Armutlu Kaplıcaları en çok tercih edilen kaplıca bölgesi.

Kara Kilise: Bizans döneminde inşa edilen Kara Kilise’nin günümüze sadece duvar kalıntıları gelebilmiş. Kilise, Çiftlikköy ilçesinde yer alıyor ve yapılan incelemelere göre 4. ve 5. yüzyıla ait olduğu tahmin ediliyor.

Yalova Yapılacak Aktiviteler

 • Çınarcık plajlarında denize girmek ve güneşlenmek tatilinizin en dinlendirici aktivitesi olacak. Plajlarda bol bol vakit geçirmeyi ihmal etmeyin.
 • Bir günü sadece doğaya ve pikniğe ayırın. Yalova’da hem dinleneceğiniz hem de piknik yapacağınız birçok nokta bulunuyor. Şehrin tüm karmaşasını geride bırakacağınız piknik gününüzü; Sudüşen Şelalesi, Erikli Yaylası veya Delmece Yaylası’nda geçirebilirsiniz. Bahsettiğimiz bölgeler trekking için de oldukça ideal.
 • Dalış, Yalova’nın en rağbet gören aktivitelerinden biri… Özellikle Ayıburnu ve Bozburun’da yapılan sualtı dalışlarına katılın.
 • Haziran ayı gibi Yalova’da olacaksanız, Delmece Yayla Şenlikleri’ne muhakkak gidin. Şenlikte birçok gösteriyi izlerken yöre halkını da yakından tanıma fırsatı bulacaksınız.
 • Yalova’da Ne Yenir?

  Yalova’da ne yenir sorusuna gelince… Renkli bir mutfak kültürüne sahip olan Yalova’da; termal sarma, yumurta tiridi, milföylü Yalova kebabı ve yaprak pide yiyebileceğiniz restoranlar bulunuyor. Tatlılardan ise papa ve meçavçevi yemenizi öneririz. Şehrin her ilçesinde ve beldesinde küçük ve salaş restoranlar mevcut.

  * Afişe edilen tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerli olup seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir.
  T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı "Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma" ödülünü KAZANDIK!
  Bize bu gururu yaşatan siz değerli misafirlerimize, teşekkür ederiz...
  TatilBudur.com Haber:
  • Tatilbudur.com, İş Girişim Sermayesi, Polonya menşeli özel girişim sermayesi MCI ve 37 Ventures ile ortaklığa imza atarak gücüne güç katmıştır.