Bu turda covid-19 virüsüne karşı aşağıdaki tedbirler alınmaktadır

  • HES Kodu Kontrolü
  • Güvenli Sosyal Mesafe Düzenlemesi
  • Tüm Personele Corona Virüs Eğitimi
  • Hijyen Kiti

Konaklama Tarihinizi Belirleyin

29 Ekim Özel Eskişehir Odunpazarı Kütahya Turu / 2 Gece Otel Konaklaması

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* Otelde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama 
* Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı
* Açık Büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği
* Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmetleri
* Lüks Araçlar ile Ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)
* Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
* TatilBudur.com Otobüsü içerisindeki ikramlar
* 1618 sayılı kanun gereği zorunlu seyahat sigortası
1.Gün:Eskişehir - Porsuk Çayı - Adalar - Balmumu Heykel Müzesi - Kentpark - Haller Gençlik Merkezi
Değerli misafirlerimiz;
07:00 Merter Metro İstasyonu İspark Otoparkı 
07:30 Harbiye TatilBudur.com Ofisi Önü ( Harbiye Askeri Müze Karşısı )
08:00 Kadıköy Tepe Nautilus AVM Karşısı ( Ayrılıkçeşme Metro İspark Otoparkı )
08:15 Kartal Köprüsü Metro İstasyonu ( E 5 Ankara İstikameti )
08:30 Çayırova Mc Donald ` s Önü
09:15 İzmit Halkevi Durakları ( Asya Otel Karşısı ) katılacak misafirlerimizle TatilBudur.com otobüs içi ikramları eşliğinde Adapazarı - Pamukova - Bozüyük üzerinden, Eskişehir'e ulaşıyoruz. İlk olarak Porsuk Çayı ( Adalar, Çarşı) etrafında serbest zaman veriyoruz. Porsuk çayında dileyenler misafirler tekne turuna ya da gondol turuna çıkabilir ( Ekstra ). Buradan ayrıldıktan sonra Yılmaz Büyükerşen imzalı Balmumu Heykel Müzesi’ni zamanda yolculuk yaparcasına keyifle geziyoruz. Ardından sahiliyle, havuzlarıyla, kafeteryalarıyla adından söz ettiren Kentpark’ı ziyaret ediyoruz. Son olarak günün yorgunluğunu Haller Gençlik Merkezi’nde çayımızı, kahvemizi yudumlarken atıyoruz. Gezilerimizin ardından otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

*Sabah Kahvaltısı: Otobüste dağıtılacak olan Lunch Box.
*Öğle Yemeği: Eskişehir'de serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)
*Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. (Tur ücretine dâhildir.)
*Konaklama: Seçilen otelde konaklama gerçekleştirilecektir.
*Mola Tesisleri: Bozüyük Genç Ömür Dinlenme Tesisleri
*Güzergâh: İstanbul - Eskişehir / 325 KM
*Otele Giriş Saati:18.00

2.Gün: Odunpazarı - Eskişehir - Cumhuriyet Müzesi - Karikatür Müzesi - Kurşunlu Külliyesi - Mevlevihane - Sazova Bilim, Sanat ve Kültür Parkı - Çağdaş Cam Eserleri Müzesi - Devrim Arabası - Şelale Park
Değerli misafirimiz otelde alınan açık büfe sabah kahvaltı sonrası Sazova Bilim, Sanat ve Kültür Parkı’na gidiyoruz. Burada sizlere serbest zaman veriyoruz. Bu serbest zamanda dileyen misafirler Masal Şatosu’nu, Korsan Gemisi’ni, Nuh’un Gemisi’ni ziyaret edebilir ve göletin etrafında gezi yapabilirler. Buradan ayrılarak 19. yüzyıl mimarisinin en güzel örneklerinin sergilendiği Odunpazarı'na ulaşıyoruz. Her biri birer tarih olan ve o eski yaşantıyı gözlerimizin önünde canlandıran tarihi konaklar arasında dolaşırken kendimizi Osmanlı döneminin içeresinde hissedeceğiz. Türkiye`de bilinen ilk Çağdaş Cam Eserleri Müzesi`ni ziyaret edip fotoğrafladıktan sonra Atlı Han da ( Geleneksel El Sanatları Çarşısı ) Lületaşı yapım ve satım atölyelerini görüyor ve burada serbest zamanımızı değerlendiriyoruz. Ardından gelişimi ve bir üniversite şehri olması vesilesiyle adından sıkça bahsettiren Eskişehir`i tanımaya devam ediyoruz. Dünya`da tek olan Lületaşı Müzesi’ni ve Kurşunlu Külliyesi`ni ( Camii, Medrese, Kervansaray, Sıbyan Mektebi, Şadırvan ) ziyaret ediyoruz. Odunpazarı sokaklarında gönlünüzce gezebilmeniz ve Eskişehir'in yöresel tatları olan Balaban köfte ve Çibörek tadabilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Ardından dönemin izlerini taşıyan Cumhuriyet Tarihi Müzesi’ni ve Karikatür Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Eskişehir`i kuş bakışı seyredebileceğimiz Şelale Park`a gidiyoruz. Son olarak Türkiye`mizin ilk ve tek yerli otomobili olan Devrim Arabasını görüyoruz. Gezilerimiz sonrasında otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

*Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
*Öğle Yemeği: Eskişehir`de serbest olarak alınacaktır. (Ekstra) 
*Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
* Güzergâh: Eskişehir şehir merkezi gezisi  10 Km
* Otel Giriş Saati : 18.00

3.Gün: Kütahya - Arkeoloji Müzesi - Çini Müzesi - Ulu Cami - Kossuth Müzesi - Germiyan Sokak 
Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından çinileriyle meşhur şehrimiz Kütahya'ya geçiyoruz. Gezimize 14. yüzyıldan başlayarak günümüzde yapılan çini örneklerinin yer aldığı ve dünyanın ilk ve tek çini müzesi olan Kütahya Çini Müzesi ile başlıyoruz. Müzede Topkapı Sarayı’ndan getirilen İznik çinilerinin en nadide duvar karo örneklerini de görme şansımız olacak. Ardından bölgedeki kazılardan çıkartılan eserlerin sergilendiği Kütahya Arkeoloji Müzesi’ni geziyoruz. Müzede yer alan vitrinlerde geç Miyosen döneminden itibaren, Paleolitik, Kalkolitik, Eski Tunç, Hitit, Frig, Helenistik, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait eserler teşhir edilmektedir. Aizanoi (Çavdarhisar)' dan getirilen sütunlar ve mermer plakalar kullanılarak kubbeli şekilde şehrin en büyük camisi olan Ulu cami gezimiz sonrası Macar Özgürlük Savaşı’nın önderlerinden Lajos Kossuth 1850-1851 yılları arasında misafir edildiği ve Macaristan Anayasası tasarısını hazırladığı Kütahya Kossuth Müzesi’ni geziyoruz. 18. yüzyıl Kütahya evlerinin topluca korunduğu, Arnavut kaldırımlı yolu, elektrik ve telefon direkleri ile tellerinin bulunmadığı, Kütahya'daki tarihi kent dokusunun en güzel örneği olan Germiyan Sokak'taki gezimizin ardından İstanbul'a doğru hareket ediyoruz. Bozüyük - Adapazarı üzerinden akşam saatlerinde İstanbul`a dönüyoruz. Siz sayın misafirlerimizi bir dahaki TatilBudur.com organizasyonun da görüşmek üzere sizleri aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz. Hoşçakalın.

* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
* Öğle Yemeği: Kütahya'da menü olarak alınacaktır.(Ekstra) 
*Akşam Yemeği: Güzergâhımız üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır. (Ekstra)
*Konaklama: BU GECE KONAKLAMA YOKTUR.
* Güzergâh: Eskişehir- Kütahya - İstanbul / 450 KM 
* Toplam Tur Mesafesi: 785
KONAKLAMA OTELİ Eskişehir - Sarar Boutique Hotel
KONAKLAMA OTELİ Büyük Otel Eskişehir

Fiyat Tablosu

Dönem

Eskişehir - Sarar Boutique Hotel

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
29.10.2021-31.10.2021 Yarım Pansiyon %10İndirim 736,99 TL 669,99 TL Seç 913,00 TL 830,00 TL Seç 627,00 TL 570,00 TL Seç Detay

Büyük Otel Eskişehir

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
29.10.2021-31.10.2021 Yarım Pansiyon %10İndirim 736,99 TL 669,99 TL Seç 913,00 TL 830,00 TL Seç 627,00 TL 570,00 TL Seç Detay

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* Otelde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama 
* Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı
* Açık Büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği
* Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmetleri
* Lüks Araçlar ile Ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)
* Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
* TatilBudur.com Otobüsü içerisindeki ikramlar
* 1618 sayılı kanun gereği zorunlu seyahat sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

* Tüm Öğle Yemekleri
* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
* Tur Süresince Yapılan Özel Harcamalar
* Ekstra Belirtilen Tüm Çevre Gezileri 
* Yılmaz BÜYÜKERŞEN İmzalı Bal Mumu Heykel Müzesi Giriş Ücreti
* Masal Şatosu, Korsan Gemisi, Nuh`Un Gemisi
* Tüm müze ören yeri giriş ücretleri ( Belediye ve Özel İşletmelere Ait Müzeler İçin Geçerlidir.)

Genel Şartlar

Gezi Süresi hareket ve dönüş günü dâhil olmak üzere 2 Gece 3 Gün olup 2 gece otel konaklamalıdır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 06 Yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur içeresinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılmak suretiyle rotasyon uygulanır. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda TatilBudur.com'un sorumluluğu yoktur. Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 30 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 20 Gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TatilBudur.com'da saklıdır. Turun iptali durumunda TatilBudur.com iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. Ön ödeme tutarı kayıt tarihinde rezervasyon bedelinin minimum % 30dur. Turun hareket tarihinden 7 Gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekmektedir. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar. Fiyatlarımıza Kdv dahildir.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

REHBER TAVSİYESİ:
Gezi yerlerinde genel de yürüyüş yapacağımızdan dolayı Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi mevsim koşullarını düşünerek giyininiz (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.)ince den kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz).Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olurKüçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı)Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.Varsa ilaçlarınız, fotoğraf/video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.

İKLİM ŞARTLARI
Büyük bir kısmı İç Anadolu Bölgesi sınırları içinde kalan Eskişehir'de, bu bölgenin sahip olduğu İç Anadolu tipi karasal iklim görülmektedir. Kışları soğuk ve kar yağışlı, yazları sıcak ve yağışsız bir iklim olan karasal iklimde yağışlar şehrin dağlık kesimleri hariç az ve kısa sürelidir. Yağışlı gün sayısının ortalama olarak bir yılın 90-100 gün olduğu Eskişehir?de yıllık yağış ortalamasının 373,6 mm?dir. Eskişehir ilinin en az yağış aldığı aylar Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarıdır. En sıcak ve en soğuk ayların ortalamaları 21,5 °C ve -0,8 °C (Temmuz ve Ocak) olduğu Eskişehir ilinde kaydedilen en yüksek sıcaklık 39,1 °C, en düşük sıcaklık ise 26,3 °C'dir. Sıcaklık rejimi karasal niteliktedir. Eskişehir ilinin genelinde hakim olan karasal ilkime karşın, Sarıcakaya Vadisi?nde Akdeniz iklimi özellikleri gösteren mikroklima hakimdir. Eskişehir?de kışın doğudan batıya doğru esen rüzgarlar halimken, baharın ilk aylarından kuzeybatı rüzgarlarının hâkim olduğu görülmektedir. Bahar mevsimin sonunda güneybatı, batı ve kuzeybatıdan gelen rüzgârlar görülür. Yaz mevsiminde bazı günler doğudan gelen şiddetli rüzgârlar görülebilmektedir. Sonbahar mevsiminde ise, Eylül ayının son günlerinden itibaren doğu, kuzeydoğu ve güneydoğu rüzgarları hakim olmaktadır.

DİNLENME TESİSLERİ VE MOLA YERLERİ
Genç Ömür Dinlenme Tesisleri

ÖĞLE YEMEKLERİ İÇİN TAVSİYE EDİLEN RESTAURANTLAR
1. Gün: Eskişehir Serbest Öğlen Yemeği
2.Gün; Eskişehir Serbest Öğlen Yemeği

ULAŞIM ARAÇLARIMIZ
>Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.

OTOBÜSLER: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)

* MERCEDES Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)

* NEOPLAN Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz.)

* MITSUBISHI Safir 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

* OTOKAR Doruk 39+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

MIDIBUSLER: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır)

>ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

MINIBUSLER: (16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır)

>VW VOLT 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

>VW VOLT EL 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

>MERCEDES SPRINTER 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

MERCEDES SPRINTER EL 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

Benzer Turlar

Canlı Destek