5* Dlx Zambezi Queen Nehir Gemisi İle Yılbaşında Cape Town - Afrikada Nehirden Safari

Konaklama Tarihinizi Belirleyin

5* Dlx Zambezi Queen Nehir Gemisi İle Yılbaşında Cape Town - Afrikada Nehirden Safari

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Emirates Havayolları ile İstanbul-Johannesburg / Cape Town-İstanbul arası ekonomi sınıfı  uçuşlar

Yerel havayolları ile Johannesburg-Kasane / Viktorya Şelaleleri-Johannesburg / Johannesburg-Cape Town arası ekonomi sınıfı uçuşlar

Programda belirtilen tüm transferler

Johannesburg’da 1.sınıf otelde 1 gece tam pansiyon konaklama

Viktorya Şelalelerinde 1.sınıf otelde 1 gece yarım pansiyon konaklama
Pilanesberg’de Bakabung Lodge’da 2 gece yarım pansiyon konaklama

Cape Town’da 1.sınıf otelde 2 gece yarım pansiyon konaklama

5*Dlx Zambezi Queen gemisinde 4 gece tam pansiyon konaklama (Gemideki Tam pansiyon servis hizmeti gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü sabah kahvaltısı ile son bulmaktadır)
Programda belirtilen yerel restoran ve otellerde alınan yemekler

Gemi yolculuğu esnasındaki küçük tekneler ile fotosafari turları, Chobe Ulusal Parkında safari turu ve Pilanesberg’de sabah-akşam safari turları
Gemide yemeklerde sunulan alkolsüz içecekler, maden suyu, çay, kahve, bira ve sunulan şaraplar

Programda belirtilen tüm turlar (ekstra tur yok)

Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

Türsab mecburi mesuliyet sigortası

01.Gün |21.12.2019 |Cumartesi İSTANBUL(SABİHAGÖKÇEN) – DUBAİ-JOHANNESBURG
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Emirates Havayolları kontuarında saat 12.00’da buluşma. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Emirates Havayolları’nın EK120 sefer sayılı uçuşu ile saat 15.35’de Dubai’ye hareket. 4,5 saatlik bir uçuş sonrası, yerel saat ile 21.00’da Dubai’ye varış. Burada yapılacak aktarma sonrasında Emirates Havayolları’nın EK767 sefer sayılı uçuşu ile saat 23.25’de Johannesburg’a uçuş. Geceleme uçakta

02.Gün |22.12.2019 |Pazar   JOHANNESBURG (GÜNEY AFRİKA)        
Yaklaşık 8 saatlik uçuş sonrası, yerel saat ile 05.35’de Güney Afrika’nın en büyük şehri Johannesburg’a  varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından, özel aracımız ile otelimize transfer. Otelimize erken check-in işlemleri, kahvaltı ve dinlenmek için serbest zaman. Otelde alacağımız öğle yemeği sonrası şehir turu için hareket ediyoruz. Rosebank, Sandton, Johannesburg’un yirmi kilometre mesafede bulunan ve Güney Afrika’da ırk ayrımcılığına karşı mücadelenin merkezi Soweto ve buradaki Nelson Mandela’nın Evi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. (Otelde Kahvaltı, Öğle ve Akşam yemeği)


03.Gün |23.12.2019 |Pazartesi  JOHANNESBURG–BOTSVANA-NAMIBIA(ZAMBEZİ QUEEN GEMİYE BİNİŞ)        
Kahvaltı sonrası Havalimanına transfer ve Botsvana-Namibia sınırında bulunan Kasane Havalimanına uçuş. Yaklaşık 1,5 saat sürecek uçuş ve gümrük işlemlerini ardından gemimize botlar ile transfer. 5*Dlx Butik Zambezi Queen gemisine   check-in ve kabinlerimize yerleşme sonrası serbest zaman. Bugün sizlere eşsiz bir doğaya ve eko-sisteme sahip Chobe bölgesi hakkında bilgiler verilecektir. Akşam yemeği ve geceleme gemide. Sessiz gecede Afrika’nın vahşi tabiatının seslerini dinleyebileceksiniz. (Otelde Kahvaltı, Gemiye varışta hafif atıştırmalık ikramlar ve  Akşam yemeği gemide)  

 

04.Gün |24.12.2019 |Salı          CHOBE NEHRİNDE SEYİR    
Kahvaltı sonrası, nehir boyunca foto safariye katılabilir veya balık tutabilirsiniz. Gemide açık büfe öğle yemeğinizi alırken Afrika’nın size sunacağı muhteşem manzaraları seyredebileceksiniz. Akşam yemeği ve geceleme gemide. (Gemide Kahvaltı, Öğle ve Akşam yemeği)

05.Gün|25.12.2019|Çarşamba CHOBE NEHRİNDE SEYİR  
Kahvaltı sonrası, Chobe Milli parkında tam gün sürecek olan foto safariye katılacaksınız. Öğle yemeğiniz Chobe milli parkında piknik alanında alındıktan sonra yine vahşi tabiatın size sunacağı güzellikleri gözlemleyebilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme gemide. (Gemide Kahvaltı, Chobe milli parkında öğle yemeği, Akşam yemeği)

06.Gün |26.12.2019 |Perşembe          CHOBE NEHRİNDE SEYİR                
Kahvaltı sonrası nehirde foto safariye katılabilir, balık tutabilir veya bir yerli köyü ziyaret edebilirsiniz. Gemide açık büfe öğle yemeği. Öğleden sonra serbest zaman. Gemideki son gecenizde geleneksel Afrika yemeği ile ağırlanacaksınız. (Gemide Kahvaltı, Öğle ve Akşam yemeği)

07.Gün |27.12.2019 |Cuma GEMİDEN İNİŞ – ZİMBABWE – VİKTORYA ŞELALELERİ
Kahvaltı sonrası 09.00’da gemiden ayrılarak özel aracımız ile Viktorya Şelalelerine (Zimbabwe) hareket ediyoruz. Varışta şelale turumuzu yaptıktan sonra otelimize transfer. Check-in ve odaların dağılımı sonrası serbest zaman. Akşamüzeri gün batımını izlemek için tekne turu. Akşam yemeği ve
geceleme otelimizde. (Gemide Kahvaltı, Otelde Akşam yemeği)08.Gün |28.12.2019 |Cumartesi         ZİMBABWE – JOHANNESBURG – PİLANESBERG (G.AFRİKA)          
Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak Havalimanına transfer ve öğle saatlerinde yaklaşık 1,5 saatlik uçuş ile Johannesburg’a varış ve ardından Pilanesberg’e özel aracımız ile transfer. Oteliniz Bakubung Bush Lodge’a yerleşme. Pilanesberg, Sun City’den 5 km uzaklıkta olup, 2005’te Dünya Turizm Örgütü tarafından Güney Afrika Cumhuriyeti’nin en iyi safari parkı seçilmiştir. Pilanesberg tam bir milyon yıl önce meydana gelen volkanik hareketler sonucu oluşmuş bir doğal bir cennettir. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. (Otelde Kahvaltı ve Akşam yemeği)

09.Gün |29.12.2019 |Pazar PİLANESBERG (GÜNEY AFRİKA)     
Sabah güneş doğmadan safari için hareket. 5 Büyük (Big Five) olarak adlandırılan Aslan, Buffalo, Fil, Leopar ve Gergedanları ve diğer Afrika’ya özgü vahşi hayvanları doğal ortamlarında görebilme imkanı. Lodge’a dönüş ve kahvaltı. Pilanesberg aynı zamanda 350 kuş ve 65 sürüngen türüne ev sahipliği yapmaktadır. Otelde öğle yemeği. Öğleden sonra foto safari ve serbest zaman. Akşam üzeri günbatımı safarisi yapıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. (Otelde Kahvaltı, Öğle ve Akşam yemeği)

10.Gün |30.12.2019 |Pazartesi           PİLANESBERG – JOHANNESBURG – CAPE TOWN (G.AFRİKA)
Sabah erken saatlerde Otel’den çıkış işlemleri ve Johannesburg Havalimanına transfer(kahvaltı lunch box olarak alınacaktır). Johannesburg’a varış sonrası Cape Town’a yaklaşık 2 saat sürecek uçak yolculuğunun ardından öğle saatlerinde varış ve varışta yapacağımız “Mother City”(Ana Kent) olarak anılan Cape Town turu esnasında; Adderly Caddesi, Bartolomeus Heykeli, Jan Van Ribbeck tarafından 1652’de Avrupa’dan Uzakdoğu’ya seyahat eden gemilerin meyve sebze ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulmuş Company Gardens, Parlamento, Jan Van Ribbeck Heykeli, Nobel Barış Ödüllü Desmond Tutu’nun 10 yıl boyunca Başpiskoposluk yaptığı Saint George Katedrali, Cape Malay kültürünün izlerini taşıyan Malay Mahallesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası teleferik ile Masa Dağı'na çıkıyor ve 1087 metre yükseklikten Cape Town’ın güzel manzarasını fotoğraflıyoruz (Masa Dağı turu tamamen hava koşullarına bağlı olup  hava koşulları elverişli olmaz ise yapılamamaktadır!!!) Akşam yemeği ve geceleme otelde. (Lunch Box kahvaltı, Otelde Akşam yemeği)

 

11.Gün |31.12.2019 |Salı        CAPE TOWN (GÜNEY AFRİKA) ***YILBAŞI***             
Kahvaltı sonrası Ümit Burnu Yarımadası turu için hareket. Tam gün sürecek turumuzda, Bantry Bay ve Llandudno bölgelerinden geçip bir balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varıyoruz. Burada “Fok Adası”ndaki fokları görmek üzere tekneye biniyoruz. Fok Adası olarak adlandırılan yer aslında büyük bir kayalık. Tekne ile dalgaların elverdiği ölçüde yüzlerce fok’un bulunduğu kayalık adaya yaklaşarak fotoğraflarını çekiyoruz. Daha sonra Ümit Burnu’na hareket ediyoruz. Denize doğru uzanan kayalık bir burun olan Ümit Burnu Güney Afrika’daki Cape Yarımadası’nın güneydeki en uç noktasıdır. Öğle yemeğimizi deniz kenarında yerel balık restoranında alacağız. Daha sonra Ümit Burnu’ndaki Cape Point’e  füniküler ile çıkacak, dünyanın en yüksek fenerini göreceğiz. Devamında Penguenlerin yaşadığı Boulder’s Beach’e gidiyoruz. Tur bitiminde farklı kasabalardan geçerek Cape Town’a dönüyoruz. Akşam yemeğimiz yeni yıl kutlamalarının merkezi olarak bilinen V&A Waterfront da bulunan restoranda olacak ve havai fişek gösterilerinin ardından otelimize geri döneceğiz. (Otelde kahvaltı, Yerel restoranda öğle ve akşam yemeği)12.Gün |01.01.2020 |Çarşamba          CAPE TOWN – DUBAİ 
Kahvaltı sonrası  otelden ayrılarak Wineland turu için hareket ediyoruz. Turumuza KWV çiftliğini ziyaret ederek başlıyoruz. 45 dakikalık bir yolculuktan sonra geleceğimiz bu çiftlikte önce mahzenleri geziyor, ardından şarap tadımı yapıyoruz. Daha sonra 1679’da kurulmuş olan ve Hollandalı göçmenlerin eski gelenek ve göreneklerine uygun olarak yaşadıkları Stellenbosch kasabasına geçiyoruz. Şarapları, meşe ağaçları ve üniversitesi ile ünlü bu kasabada panoramik şehir turu yapıyoruz. Tarihi yapıları göreceğimiz Dorp Caddesi’ni gezip bölgedeki çiftliklerden birinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Tur sonrası  Havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport kontrolleri sonrası Emirates Havayolları’nın EK771 sefer sayılı uçuşu ile saat 18.15’de Dubai’ye hareket. Geceleme uçakta. (Otelde kahvaltı, yerel restoranda öğle yemeği)


13.Gün |02.01.2020|Perşembe           DUBAİ – İSTANBUL (SABİHA GÖKÇEN) 
Yaklaşık 9,5 saatlik uçuş sonrası yerel saat ile 05.45’de Dubai’ye varış. Burada yapacağımız aktarma sonrası Emirates Havayolları’nın EK119 sefer sayılı uçuşu ile saat 09.55’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına hareket. Yaklaşık 5 saatlik uçuş sonrası yerel saat ile 14.00’da varış ve turumuzun sonu..

KONAKLAMA OTELİ

Fiyat Tablosu

Dönem

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
21.12.2019-01.01.2020 Combo - Şehre Göre Farklı - 7.599,00 USD Seç 11.998,00 USD Seç - Detay
21.12.2019-01.01.2020 Combo - Şehre Göre Farklı - 7.599,00 USD Seç 11.998,00 USD Seç - Detay
21.12.2019-01.01.2020 Combo - Şehre Göre Farklı - 7.599,00 USD Seç 11.998,00 USD Seç - Detay
21.12.2019-01.01.2020 Combo - Şehre Göre Farklı - 7.599,00 USD Seç 11.998,00 USD Seç - Detay

Ek Hizmetler

Ek Hizmet Durum Kişi Başı Çocuklar Bebek

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Emirates Havayolları ile İstanbul-Johannesburg / Cape Town-İstanbul arası ekonomi sınıfı  uçuşlar

Yerel havayolları ile Johannesburg-Kasane / Viktorya Şelaleleri-Johannesburg / Johannesburg-Cape Town arası ekonomi sınıfı uçuşlar

Programda belirtilen tüm transferler

Johannesburg’da 1.sınıf otelde 1 gece tam pansiyon konaklama

Viktorya Şelalelerinde 1.sınıf otelde 1 gece yarım pansiyon konaklama
Pilanesberg’de Bakabung Lodge’da 2 gece yarım pansiyon konaklama

Cape Town’da 1.sınıf otelde 2 gece yarım pansiyon konaklama

5*Dlx Zambezi Queen gemisinde 4 gece tam pansiyon konaklama (Gemideki Tam pansiyon servis hizmeti gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü sabah kahvaltısı ile son bulmaktadır)
Programda belirtilen yerel restoran ve otellerde alınan yemekler

Gemi yolculuğu esnasındaki küçük tekneler ile fotosafari turları, Chobe Ulusal Parkında safari turu ve Pilanesberg’de sabah-akşam safari turları
Gemide yemeklerde sunulan alkolsüz içecekler, maden suyu, çay, kahve, bira ve sunulan şaraplar

Programda belirtilen tüm turlar (ekstra tur yok)

Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

Türsab mecburi mesuliyet sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Havalimanı ve Liman Vergileri
İç hat uçuşlarında kişi başı 1 parçanın dışındaki bagaj taşıma ücretleri
Kara ve gemi turları sırasında lokal rehber, şoförler ve gemi personeline verilen bahşişler
Seyahat Sağlık ve Seyahat İptal Sigortası
Namibya vize ücreti (250 usd)
Botsvana ve Zimbabwe vize ücretleri (Pasaport sahipleri tarafından ülke girişlerinde ödenmektedir)
Yurt dışı çıkış harcı

Genel Şartlar

İPTAL ŞARTLARI:                                                                                                                                      

Tur Hareket tarihine;                                                
Kayıt günü ile 120 gün arası kişi başı 600 $           
119 gün – 90 gün arası %70                                                              
89 gün – 60 gün arası %80                                      
59 gün – 29 gün arası %90                                   
28 gün – 00 gün arası %100 ceza uygulanır!


İSİM DEĞİŞİKLİĞİ :                                           

Tur hareket tarihine 120 gün kaladan  itibaren yapılan isim değişikliklerinde her isim için 250 usd ceza uygulanır

Benzer Turlar