Bu turda covid-19 virüsüne karşı aşağıdaki tedbirler alınmaktadır

 • HES Kodu Kontrolü
 • Güvenli Sosyal Mesafe Düzenlemesi
 • Tüm Personele Corona Virüs Eğitimi
 • Hijyen Kiti

Konaklama Tarihinizi Belirleyin

Almanya Turu Türk Havayolları ile Ramazan Bayramı Özel 3 Gece 4 Gün

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

·         Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul(İstanbul HL)- Hamburg(HAM) / Berlin(BER) -İstanbul(İstanbul HL)- arası uçak bileti,

·         Belirtilen kategorideki otellerde 3 gece konaklama,

·         Sabah kahvaltıları,

·         Alan- Otel- Alan transferleri,

·         Hamburg, Berlin  Panoramik Şehir Turu

·         Hamburg, Berlin arası transfer

·         Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri,

 

1. GÜN: İSTANBUL – HAMBURG

İstanbul Yeni  Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde saat 04.30da buluşuyoruz. Türk Havayolları tarifeli seferi ile saat 07:35’de Hamburg’a uçuşumuz gerçekleşiyor. Yerel saat ile 09:45’de varışımızda bizleri karşılayan özel aracımız ile panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Avrupa'nın dünyaya acılan kapısı meşhur Hafen City Limanı, Şehrin tam merkezinde iki büyük iç göl olan Binnen and Aussen Aster Gölleri. Balık Pazarı, Hamburg Tren Terminali, Rathaus Kulesi, Amsterdamdaki Red light district‘in benzeri olan Reeperbahn Caddesi görülecek yerler arasındadır. Şehrin içinden bir sürü nehir akmaktadır, dolayısıyla bu özelliğinden dolayı şehirde tıpkı [Amsterdam veya Venedik] gibi çok sayıda irili ufaklı köprüler bulunmaktadır. Tur sonrası arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleceği  Lübeck Turu’na katılabilirler. Tur bitimi otele dönüş. Geceleme Hamburg'da otelimizde.

Extra Tur : Lübeck  Turu : Kişi Başı 45 Euro

Lübeck Almanya'nın Baltık denizi kıyısındaki en büyük limanına sahiptir ve UNESCO Dünya Mirası Koruma Listesindedir. Marienkirche (Meryem Ana Kilisesi), yapımına 1173'te III. Heinrich döneminde başlanan romanesk katedral ile gotik ve Rönesans üsluplarının karışımı bir üslupta inşa edilen görkemli Belediye Binası (Rathaus) , Kuleli Kale Kapısı (Burgtor) (1444) ve Holsten Kapısı (Holstentor) (1477), Lübeck şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır.

2. GÜN: HAMBURG – BERLİN

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Berlin’e hareket. Varışımızı takiben panoramik şehir turu.Turumuzda; Batı Berlin'de, Zoo İstasyonu, Kurfürstendamm, Tiergarten, Reichstag, Checkpoint Charlie, Bradenburg Kapısı, Postdamer Platz, Gemaldegalerie, Neue Nationalgalerie, Berlin Filarmoni Orkestrası, Kreuzberg, Schöneberg, Charlottenburg, Berlin Olimpiyat Stadyumu görülecek yerler arasında. Doğu Berlin'de ise Unter den Linden, Alexanderplatz, Nikolaiviertel, Prenzlauer Berg, Gendermenmarkt, Karl Marx Allee turumuz esnasında görülecek yerler arasında. Tur sonrası  Arzu eden misafirlerimizle rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Potsdam Turu’na katılabilirler. Şehir turumuzun bitiminde serbest zaman sonrasında otelimize yerleşme. Gece Arzu eden misafirlerimize Işıklar Altında Berlin Turu ve Alman Gecesi Turu. Geceleme Berlin'de otelimizde.

Extra Tur : Potsdam Turu : Kişi Başı 55 Euro

Berlin'e yarım saat (45 km) mesafedeki bu tarihi Alman Kenti UNESCO Dünya Mirası Listesindedir. Şehir % 75 yeşil alan ile %25 binalar ve caddeleri içerir. Potsdam'da yaklaşık 20 göl ve nehir vardır. Sanssouci Sarayı, Dikilitaş, Brandenburg Kapısı, Nikolai Kilisesi, Tarihi değirmen Ende, Rus kolonisi Aexandrowka, Fransız Kiliesesi, St. Peter und Paul kilisesi, Potsdam turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası Berlin'deki otelimize dönüş. Geceleme Berlin'deki otelimizde.

Extra Tur : Işıklar Altında Berlin Turu ve Alman Gecesi Turu : Kişi Başı 55 Euro

Işıklar Altında Berlin’in en önemli turistlik noktaları gezerken Berlin’in bilinmeyen sokaklarını gezdikten sonra müzik eşliğinde akşam yemeğimizi yiyoruz.

 

 

 

3. GÜN : BERLİN

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından günümüz serbest. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Dresden Turuna katılabilirler. Turumuz sonrası Berlin'deki otelimize dönüş. Geceleme Berlin'deki otelimizde.

Extra Tur : Dresden Turu : Kişi Başı 65 Euro

Elbe Nehrinin Floransa’sı olarak da adlandırılan Saksonya Eyaletinin başkentidir. Eski zamanlardaki kraliyet yaşamının atmosferini de hala taşımaktadır. Dresden Almanya’nın en yeşil şehirlerinden biridir. Sanatseverlerin, geleneksel ve modern sanat şaheserleri olan yapıları görebilecekleri bir şehirdir. Aynı zamanda birçok şato, saray, anıt ve bahçelerin bulunduğu Dresden bu anlamda da görmeye değer bir şehirdir.

 

4. GÜN : BERLİN - İSTANBUL

Sabah kahvaltımızdan sonra rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanı transferimiz gerçekleşiyor. Türk Havayolları tarifeli seferi ile saat 19.25’de İstanbula uçuşumuz gerçekleşiyor. 23:10’da İstanbul Yeni Havalimanına varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileği ile. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Müzeler Adası & East Side Gallery & Nicolaiviertel + Spree Nehri  Turuna katılabilirler.

Müzeler Adası & East Side Gallery & Nicolaiviertel + Spree Nehri Turu : Kişi Başı 65 Euro

Spree Nehri üzerindekiı UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer alan Müzeler Adası’nda Bode, Neues, Alte Nationalgalerie, Altes, Pergamon müzeleri görülecek yerler arasındadır.  Baslıca eserler arasında, Bergama Zeus Sunağı, Miletos şehrinden getirilen Roma Pazaryeri Kapısı, Babil İştar Kapısı, Mşatta Alınlığı sergileniyor. Ardından eski dönemde utanç duvarı olarak anılan East Side Gallery görülecektir. Ardından 1200’lü yıllarda kurulan Almanya’nın ve dünyanın en eski yerlersim yerlerinden Nikolaiviertel’ı görülecektir. Gezimizin ardından Berlin’i batıdan doğuya doğru akarak geçen Spree Nehri'nde turumuzu tamamlıyoruz.

 

Bu Turumuz İçin eXtra Avantajlar;

5’li Paket Tur : 285 EURO  Yerine 230 EURO (Sadece ofislerimizden alınması durumunda geçerlidir.)

Lübeck +  Potsdam + Işıklar Altında Berlin ve Alman Gecesi + Dresden + Müzeler Adası & East Side Gallery & Nicolaiviertel + Spree Nehri

KONAKLAMA OTELİ 3* / 4* Oteller

Fiyat Tablosu

Dönem

3* / 4* Oteller

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
20.04.2023-23.04.2023 Oda Kahvaltı - 649,00 EUR Seç 829,00 EUR Seç 649,00 EUR Seç Detay

Ek Hizmetler

Ek Hizmet Durum Kişi Başı Çocuklar Bebek
Seyahat Sağlık Sigortası Zorunlu Değil 15,00 EUR 15,00 EUR 15,00 EUR
Seyahat Sağlık Sigortası ( 65 Yaş Üstü ) Zorunlu Değil 30,00 EUR 30,00 EUR 30,00 EUR
İptal Güvence Paketi ( 20 İş Günü Öncesine Kadar Geçerlidir ) Zorunlu Değil 50,00 EUR 50,00 EUR 50,00 EUR
Vize Hizmet Bedeli ( İstanbul ) Zorunlu Değil 15,00 EUR 150,00 EUR 150,00 EUR
Vize Hizmet Bedeli ( Ankara ) Zorunlu Değil 8,75 EUR 8,75 EUR 8,75 EUR
Vize Hizmet Bedeli ( İzmir ) Zorunlu Değil 8,75 EUR 8,75 EUR 8,75 EUR

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

·         Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul(İstanbul HL)- Hamburg(HAM) / Berlin(BER) -İstanbul(İstanbul HL)- arası uçak bileti,

·         Belirtilen kategorideki otellerde 3 gece konaklama,

·         Sabah kahvaltıları,

·         Alan- Otel- Alan transferleri,

·         Hamburg, Berlin  Panoramik Şehir Turu

·         Hamburg, Berlin arası transfer

·         Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri,

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

·         Yurtdışı Çıkış Harç Pulu                         : 150.-TL

·         Vize Ücreti İstanbul                                   : 150.-Eur

·         Vize ücreti izmir Ankara                        : 170.-Eur

·         Seyahat Sigortası (65 Yaşa Kadar)        : 15.-Eur

·         Seyahat sigortası ( 66-75 yaş arası)       : 30.-Eur

·         Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar

·         Şehir ve otel vergileri

·         Müze Giriş Ücretleri

 • Opsiyonel turlar İptal Güvence Paketi : 50.-Eur (İptal Güvence paketi uygulaması ile misafirlerimize, her koşulda rezervasyonlarını cezasız iptal etme hakkı sunuyoruz. Bu uygulama ile turun hareket tarihine 10 gün iş günü kalana kadar rezervasyonunuzu iptal etmeniz mümkün. Rezervasyon iptalinde, tur ücretinin tamamı iade edilirken iptal güvence paketi bedeli ve varsa ek hizmet bedelleri (Vize, sigorta vs) iade edilmez.)

Genel Şartlara

Almanya Vize Bilgileri

 • SSK'ya bağlı çalışanlar
  Schengen
  Son altı ay içinde çekilmiş arka fonu beyaz olan vesikalık fotoğraf
  Schengen ülkeleri için 30,000 Euro teminatlı
  3
  Son dönem fotokopisi teslim edilir.
  Süresi geçmemiş
  Orjinal ve fotokopisi birlikte verilmeli.

Benzer Turlar