Bu turda covid-19 virüsüne karşı aşağıdaki tedbirler alınmaktadır

 • HES Kodu Kontrolü
 • Güvenli Sosyal Mesafe Düzenlemesi
 • Tüm Personele Corona Virüs Eğitimi
 • Hijyen Kiti

Konaklama Tarihinizi Belirleyin

Alsace Romantik Yol Almanya Rhein Nehri Gezisi Thy ile Tüm Ekstra Turlar Dahil

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

- Türk Havayolları ile İstanbul -Basel/ Nurnberg – İstanbul parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti,

- Havalimanı vergileri

- Alan/otel /alan transferleri,

- Otellerde 4 gece oda kahvaltı konaklamalar

- Programda belirtilen panoramik şehir turları

- Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

- Türkçe Tur liderliği     

1.Gün İSTANBUL - BASEL – COLMAR – STRASBOURG 

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde 05.30’da hazır bulunulması. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1923 sefer sayılı uçuşu ile saat 08.15 da Freiburg&Basel&Moulhouse ortak havalimanına hareket ve yerel saat ile 10.25’da varış. Varışın ardından etrafı üzüm bağlarıyla çevrilmiş Fransa’nın saklı cenneti Colmar’a hareket ediyoruz. Rengarenk binaları, aslında Venedik’te olduğundan çok daha dar ve kısa kanallarıyla kelimenin tam anlamıyla bir peri masalını andıran Colmar’ın en ünlü bölgesi “Küçük Venedik” (Petite Venice) ziyaret edeceğiz. Küçük Venedik’e yaklaşırken karşımıza çıkan gotik mimarinin özelliklerini taşıyan eski gümrük binası Koifhus, Rhein Nehri boyunca 1200’lü yıllardan kalmış pencere ve balkonlarından çiçekler sarkan rengarenk tarihi binalar, etkileyici Saint Martin Kilisesi, mısır çarşısına benzer oldukça ilgi çekici kapalı çarşı Marche Couvert Rönesans döneminden kalma şimdilerde restoran olarak kullanılan, asık suratlı kafa  figürleriyle  kasabadaki en ünlü yapılardan Maison des Têtes yani Kafalar Evi, 1200’lü yıllarda inşa edilmiş heybetli yapısıyla Dominicains kilisesi, 1537’den günümüze iki katlı  sekizgen yapısı ile Colmar’ın en ünlü evlerinden Pfister evi, görüldükten sonra  Colmar’da serbest zaman. Arzu ederseniz serbest zamanınızda rehberimizin yönlendirmesiyle dingin suların arasında teknelerle Küçük Venedik olarak adlandırılan büyüleyici Colmar kanal turunu da yapabilir, küçük tren ile Colmar’ın tarihi dokusu içinde şehri daha fazla tanıyabilir veya her biri birbirinden farklı, renkli ve güzel sokaklarında vakit geçirebilirsiniz. Colmar gezimiz sonrasında Avrupa’nın ikinci siyasi başkenti Strasburg hareket ediyoruz. Strasburg şehir turumuzda rengarenk çiçeklerin arasında kanal kenarına dizilmiş Orta Çağ’ dan kalma Alsace  evlerin arasındaki Petit France (küçük Fransa), Petit France’in başlangıcındaki 14. yüzyılın başında inşa edilmiş kapalı köprüler Ponts Couverts, Pont Couverts bölgesinin çok güzel fotoğraflarını çekebileceğiniz 17. yüzyılın başlarında yapılmış Vauban Barajı, tarihi yapıları, Arnavut kaldırımlı dar sokakları ile Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Strasbourg’un merkezi diyebileceğimiz Grande ile dünyanın en yüksek 6.kilisesi ve gotik mimarinin en güzel eseri kabul edilen Notre Dame, şehrin en ünlü yapılarından Kammerzelli Evi, Barok mimarisinin en üst sınırı denilen Rohan Sarayı görüldükten sonra turumuzu tamamlayarak otelimize yerleşme  konaklama  otelimizde.

2.GÜN STRASBURG – HEİDELBERG – KOBLENZ   

Sabah kahvaltısının ardından hareketle ilk durağımız yeşillere bürünmüş tepeler arasında sakince akıp giden Neckar Nehri kenarında, Orta çağdan kalma  masal şehri Heidelberg. Almanya’nın tartışmasız en güzel ve romantik şehirlerinden Heidelberg turumuzda Avrupa’nın sadece yayalar için ayrılmış olan en uzun caddesi unvanına sahip, 1,5 km’lik uzunluğuyla şehrin kalbinin attığı Hauptstrasse, ortasında bir Herkül Heykeli ve çeşme bulunan Marktplatz Meydanı, Neckar Nehri tarafından ikiye ayrılmış, üzerinde bulunan 200 metre uzunluğunda ve 7 metre genişliğindeki tablo güzelliğinde bir görünüm sergileyen Eski Köprü, bazı yerleri yıkılmış olsa da görkemli ve görmeye değer, şehrin olağanüstü manzarasını seyredebileceğiniz, yeşil ormana sırtını dayayan Heidelberg Kalesi ziyaretimizden sonra öğle saatlerinde etrafı yemyeşil manzaralı otobüs yolculuğumuz sonrasında  Rhein ve Mosel'in birleştiği Almanya’da nehirlerin kraliçesi olarak adlandırılan Koblenz’deyiz. Şehrin en eski köprüsü, Rhein ve Mosel nehirlerinin birleştiği burunda şehrin en görkemli yapıtı I. Wilheim Heykeli, tam karşısında teleferikle çıkarak Koblenz’in muhteşem manzarasını seyredebileceğiniz Ehrenbreitstein Fortres, çok detaylı işçilikle Koblenz’in 2 bin yıllık tarihini anlatan 10 metre boyundaki, 3 boyutlu Anıt Çeşme (Historiensueule) ve Alman-Fransız akrabalığına atıfta bulunan, ağzından su fışkıran çocuk motifli çeşmenin bulunduğu Jesuitenplatz Meydanı görüldükten sonra bölgedeki otelimize transfer. Otelimizde konaklama.

3.GÜN KOBLENZ- RUDESHEİM RHİNE NEHİR GEZİSİ  – WİESBADEN

Sabah kahvaltısından sonra Koblenz limanından Rudesheime hareket edecek gemimize biniyoruz. İsviçre Alpleri’nden doğup Hollanda’da Kuzey Denizi’ne dökülen Rhien Nehri’nin en popüler gezi bölgesi UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Koblenz ile Rudesheim arasındaki bölüm. Romantik Vadi’deki Lorelei Kayaları’nı, bağlar v e ormanlar arasındaki 40 civarındaki şatoyu göreceğiniz ve muhteşem manzarayla 6 saat sürecek Rhien nehir gezimizi yapıyoruz. Öğleden sonra Rudesheim’e varıyoruz. Rudesheim gezimizde 1871’de Almanya’nın birleşmesi şerefine yapılmış devasa boyuttaki Neiderwalt Anıtı’nın olduğu parktan aşağıdaki yemyeşil bağların ve Rhien Nehri’de seyir keyfi sizleri bekliyor. Son olarak birbirinden güzel romantik evlerin, şık restoran ve kafelerin olduğu ünlü Dosselgasse sokağını gezdikten sonra sadece 35 km uzaklıktaki Almanya’nın en zengin, huzurlu şehirlerinden Wiesbaden’deyiz. Yeşilin her tonunun doya doya yaşandığı Wiesbaden, Romalılardan bu yana kaplıca şehri olarak biliniyor. Dostoyevski, ünlü romanı Kumarbaz’ı bu şehrin kumarhanelerinde tüm servetini kaybettikten sonra yazmıştı. Şehrin kaplıcaları Goethe gibi şöhretleri ağırlamış, Brahms bir bahar tatilinin ilhamıyla başyapıtlarından 3. Senfoni’yi bestelemişti. Bir kilometrelik görkemli Wilhelm Caddesi,  muhteşem Kurhaus sarayı, Neroberg tepesinden şehrin harika manzarasını da izledikten sonra bugünkü gezimiz tamamlayarak bölgedeki otelimize transfer. Otelimizde konaklama. 

4.GÜN WİESBADEN – WÜRZBURG – h 

Sabah kahvaltısından sonra Wüzrburg’a hareket ediyoruz. 1120 yılında inşa edilmiş, Marienberg Kalesi ile eski şehri birbirine bağlayan, 185 mt. uzunluktaki Almanya’nın ilk taş köprüsü Alte Meinbrücke, Würzburg Piskoposlarının zenginliğini göstermek için 18.yy’da inşa ettiği “Dört Kıta’’ adlı dünyanın en büyük tavan freski ile ünlü Almanların tüm saraylardan daha üstün saray dedikleri Unesco Dünya Kültür Mirası Residence’ı da gördükden sonra Veilevek serbest zaman sonrası Romantik Yol Almanya’nın başkenti en gözde şehri Rottenburg Ob Der Tauber’e hareket ediyoruz. Unesco Dünya kültür mirası listesindeki, Arnavut kaldırımlı sokaklar, bakımlı eski evlerle, romantik yolun gözbebeği, 15 milyon turistin ziyaret ettiği Rothenburg turumuza başlıyoruz. Şehrin en güzel ve en fotojenik meydanı Plönlein, belediye binasının (Rathaus) bulunduğu şehrin ana meydanı Markt Meydanı, şehri baştan başa saran 2,5 km uzunluğunda 42 kulenin bulunduğu surlar, yöresel dantel işlemeler satan minik dükkanlar, oyuncakçılar, minik pastaneler ile süslü Schmiedgasse Caddesi görüldükten sonra otelimize yerleşme. Otelimizde konaklama.

5.GÜN ROTHENBURG – NURNBERG - İSTANBUL

Sabah kahvaltısından sonra Nurnberg’e hareket ediyoruz. Nurnberg turumuzda Avrupa’nın ele geçirilmesi en zor Orta Çağ askeri yapılarından birisi olan Kaiserburg Kalesi,  kente hâkim olan Gotik mimarinin en güzel örneklerinin başında sayılan 477’de tamamlanan Saint Lorenz Kilisesi, Orta Çağ sanat koleksiyonunu bünyesinde barındıran Nürnberg Kilisesi, Nürnberg’in ana meydanı olarak anılan Güzel Çeşme’ye ve Nürnberg Kilisesi’ne ev sahipliği yapan Hauptmarkt ve eski şehir görülerek gezimizi tamamlıyoruz. Verilecek serbest zaman sonrası Nurnberg havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1506 sefer sayılı uçuşu ile saat 18.45’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 23.40’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. 

KONAKLAMA OTELİ 3 - 4 * Oteller

Fiyat Tablosu

Dönem

3 - 4 * Oteller

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
16.06.2022-20.06.2022 Oda Kahvaltı - 725,00 EUR Seç 905,00 EUR Seç 725,00 EUR Seç Detay
11.07.2022-15.07.2022 Oda Kahvaltı - 749,00 EUR Seç 949,00 EUR Seç 749,00 EUR Seç Detay
26.08.2022-30.08.2022 Oda Kahvaltı - 730,00 EUR Seç 949,00 EUR Seç 730,00 EUR Seç Detay

Ek Hizmetler

Ek Hizmet Durum Kişi Başı Çocuklar Bebek
Vize Hizmet Bedeli (İstanbul) Zorunlu Değil 140,00 EUR 140,00 EUR 140,00 EUR
Vize Hizmet Bedeli (Ankara-İzmir) Zorunlu Değil 165,00 EUR 165,00 EUR 165,00 EUR
Seyahat Sigortası Zorunlu Değil 20,00 EUR 20,00 EUR 20,00 EUR
Seyahat Sigortası ( 65 Yaş Üstü ) Zorunlu Değil 30,00 EUR 30,00 EUR 30,00 EUR

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

- Türk Havayolları ile İstanbul -Basel/ Nurnberg – İstanbul parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti,

- Havalimanı vergileri

- Alan/otel /alan transferleri,

- Otellerde 4 gece oda kahvaltı konaklamalar

- Programda belirtilen panoramik şehir turları

- Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

- Türkçe Tur liderliği     

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

- 50 TL Yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihi öncesinde ilgili bankalara veya havalimanı Harç Pulu bankosuna yatırılmalıdır.),

- 140 Euro vize ücreti ve hizmet bedeli (İstanbul başvuru)     , 165 Euro vize ücreti ve hizmet bedeli (İzmir-Ankara başvuru)

- Seyahat Sigorta Poliçesi ücreti (20 Euro, 0-65 yaşına kadar geçerli ücrettir. 65-80 yaş arası olan prim oranlarını danışmanımızdan öğreniniz.) Poliçe kapsamı dışında kalan vakalar ile ilgili satış danışmanınızdan bilgi formunu talep ediniz.

-    Kişisel harcamalar,

-Öğle ve akşam yemekleri,

-Müze, ören yeri veya benzeri tüm giriş ücretleri,

-Ekstra  turlar.

Genel Şartlar

Fransa Vize Bilgileri

 • SSK'ya bağlı çalışanlar
  Schengen
  Son altı ay içinde çekilmiş arka fonu beyaz olan vesikalık fotoğraf
  Schengen ülkeleri için 30,000 Euro teminatlı
  3
  Son dönem fotokopisi teslim edilir.
  Süresi geçmemiş
  Orjinal ve fotokopisi birlikte verilmeli.
  Son 1 yıl içerisinde çıkartılmış Orjinali ve fotokopisi teslim edilmelidir.

Benzer Turlar