Tur Bilgileri
 • Hareketli
 • 6 Gece, 7 Gün
 • ANKARA ÇIKIŞLI ÜRDÜN TURU
Ankara Çıkışlı Baştanbaşa Deluxe Ürdün Turu Ekstra Turlar Dahil GZ001 Harita
 • Animasyon
 • Beach Futbol
 • Fitness
 • Banana *
 • Beach Voleybol
 • Jakuzi
 • Güzellik Salonu *
 • Masa Tenisi
 • Uyandırma Servisi
 • Çamaşırhane *
 • Platform Plaj
 • Minder
 • Oda Servisi *
 • Sauna
 • Buhar Banyosu
 • Berber & Kuaför *
 • Market
 • Fitness
 • Animasyon
 • Beach Futbol
 • Fitness
 • Banana (Ücretli)
 • Beach Voleybol
 • Jakuzi
 • Güzellik Salonu (Ücretli)
 • Masa Tenisi
 • Uyandırma Servisi
 • Çamaşırhane (Ücretli)
 • Platform Plaj
 • Minder
 • Oda Servisi (Ücretli)
 • Sauna
 • Buhar Banyosu
 • Berber & Kuaför (Ücretli)
 • Market
 • Fitness

Müşteri Puanı

Harika

Kullanıcılar tarafından yapılan yoruma göre 10 üzerinden 8,2 puan aldı.

Değerlendirme

Oda 6/10
6/10
Yemek 9/10
9/10
Hizmet 7/10
7/10
Fiyat Performans %60
60%

Müşteri Görüşleri (30 Yorum)

EB

E*** B***

"Cras sit amet nibh libero, in gravida nulla. Nulla vel metus scelerisque ante sollicitudin commodo. Cras purus odio, vestibulum in vulputate at, tempus viverra turpis. Fusce condimentum nunc ac nisi vulputate fringilla. Donec lacinia congue felis in faucibus."

16.05.2017

ZT

Z*** T***

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium."

23.04.2017

MA

M*** A***

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium, quos reprehenderit sit sunt temporibus. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium, quos reprehenderit sit sunt temporibus."

15.02.2017

Toplam 48 yorumdan 1 ile 6 arası yorumlar gösterilmektedir.

Fiyatlar
Kampanyalar
Yapıkredi Worldcard ile Tüm Yaz Otellerinde Peşin Fiyatına 3 - 6 ve 9 Taksit Fırsatı!

1 - 30 Haziran 2023 tarihleri arası Yapı Kredi World Card sahiplerine 3 - 6 - 9 ve 12 taksit fırsatı!

kampanya şartları
TatilBudur'dan Maximum Kart ile şimdi al, 4 ay sonra öde!

TatilBudur'da %50'ye varan indirimlerle Efsane Haziran Fırsatları başladı. Üstelik Maximum Kart'a özel 3,6 ve 9 taksitli (Kıbrıs Otelleri için sadece 3 taksitli) rezervasyonlarınızın ödemesini 4 ay erteleyebilirsiniz.

kampanya şartları
Ziraat Bankkart'ınızla tek seferde gerçekleştireceğiniz tatil alışverişinize 2.500 TL'ye varan Bankkart Lira!

Ziraat kartınızla 12.500 TL-17.499 TL arasındaki rezervasyonunuza 1.000 TL, 17.500 TL-24.999 TL rezervasyonunuza 1.750 TL, 25.000 TL ve üzeri rezervasyonunuza 2.500 TL Bankkart Lira! 

kampanya şartları
Tur Programı
1. GÜN ANKARA –AMMAN
Ankara Esenboğa Havalimanı  Dış  hatlar terminali Pegasus  Havayolları Kontuarı önünde  Perşembe   günü akşam 22:00 da Check-in ve Pasaport işlemleri için Buluşuyoruz. Bagaj işlemlerimiz sonrasında PC 1710  Sefer sayılı Uçuşu İle  00:15 ‘de Amman’a Uçuyoruz. 

2. GÜN AMMAN JERASH ANTİK KENTİ- AMMAN CITADEL –AMMAN KALESİ HERKÜL TAPINAĞI EMEVİ SARAYI-ROMA TİYATROSU
Yerel saat İle 02:10 Varacağımız Amman’da Bizleri bekleyen Aracımızla Konaklama Yapacağımız Otelimize Transfer Oluyoruz. Geceleme Otelimizde. Sabah Dinlenmiş Dinç Bir Şekilde Uyandığımız Otelimizde Alacağımız Zengin Sabah Kahvaltısı sonrası  Otelimizde Alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz İlk Olarak Jerash Antik Kenti için yola çıkıyoruz. M.S 749 yılında depremde yüzyıllarca toprak altında kalan Antik Kent Jerash, dağlar ve vadiler üzerine kurulmuştur. Jerash günümüzde en iyi korunmuş Antik Roma yerleşimlerinden biridir. Turumuz sırasında Roma döneminden günümüze kadar korunmuş olan tapınaklar, tiyatrolar, kiliseler ve sütunlarla çevrili caddeleri ziyaret ettikten sonra,  7 tepe Üzerine Kurulmuş Olan Başkent Amman’a Gidiyoruz.  Amman’a Varış ve Amman daki şehir turumuz da Modern ve eskinin karışımı olan Amman şehir turumuzda 6.000 kapasitesi ile kültür ve sanat etkinlikleri için hala kullanılmakta olan Roma Tiyatrosu, Amman’ı oluşturan 7 tepeden birinde  yer alan Amman Kalesi,  Umayyad Sarayı, Ulusal Müze ve adını I. Abdullah’tan alan Kral Abdullah Camii göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından Alışverişlerimiz İçin Serbest Zaman Bu Otantık Çarşılarda arzu eden Misafirerimiz Sokak Lezzetleri ve Meşhur Künefelerden Tatma Fırsatı Bulabilirler.Sonrasında   otelimize Geçiyoruz.  Geceleme ve Akşam yemeği  Otelimizde. (Sulaff Luxury Hotel veya Mövempick Hotel

3. GÜN MABADA –NEBO DAĞI – DEAD SEA - (LUT GÖLÜ)
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz İlk olarak Hz. Musa’nın kutsal toprakları ilk gördüğü yer olduğu düşünülen Nebo Dağı’nı göreceğiz, sonrasında mozaikleri ile ünlü Mabada şehrine geçiyoruz. Burada bulunan St.George Kilisesisini ve bu coğrafyada bulunan ilk mozaik haritayı yakından görüyoruz ardından   Deniz seviyesinin 420 m. altında olan, dünyanın 3. en tuzlu suyu olma özelliği taşıyan Ölü Deniz’e doğru yola çıkıyoruz. Göl Kenarında Bulunan Otelimizde Arzu eden Misafirlerimiz Otelimizin Havuz Plajından Faydalanarak Lut Gölünde Eşsiz Bir Tecrübeye Tanık Olarak Gölde Batmadan Yüzme Keyfini yaşayabilir. Akşam Yemeğimiz Ve geceleme Otelimizde. ( Dead Sea Hilton Hotel Veya Crowne Plaza 5 *)

4. GÜN WADİ RUM - ÇÖL SAFARİ- BEDEVİ KAMPI ÇÖL KONAKLAMASI
 Sabah Otelimizde alacağımız kahvaltı  Sonrasında  Birçoğumuz için değişik bir tecrübe yaşayacağımız bir gün için UNESCO Dünya Kültür ve Doğa Mirası listesinde yer alan Wadi Rum’daki kampımıza gitmek üzere hareket ediyoruz.  Wadi rum ‘a Varışımızla Birlikte İlk Olarak Develer İle Yapacağımız Safari sonrası Jeepler Bizleri Alarak Sonsuzluk Hiisine kapılacağımız Wadi Rum’ın derinliklerine doğru  Yapacağımız Jeep safarimize Başlıyoruz.Wadi rum’da Bulununan Yer yer yukseklıkleri 1750 Mt yi bulan  Kum tepelerine Çıkarak  üzerimizdeki kızıl kum tanelerini silkeleyerek maceraya başlıyoruz.Ülkenin en büyük vadisi olarak kabul edilen Wadi Rum yani Ay vadisinde Red Planet filminde Mars yüzeyi  olarak gösterilen Wadi Rum’a vardığımız andan itibaren kızıl kum tepeleri ile sizleri karşılayacak olan bu olağanüstü manzaranın sizleri çok etkileyeceğine eminiz. Khal,in Kanyonu Lıttle Brıdge Ve Ünlü İngiliz Casus Lwarence In yaşadığı Evi Gördükten sonra 4x4 araçlar ile gerçekleştireceğimiz bu unutulmaz safari turumuzda bol bol fotoğraf çektirip çöl yaşamını ve kültürünü daha iyi anlamaya çalışıyoruz. Gün batımını kum teperleri üzerinde yaptıktan sonra konaklama yapacağımız Kampımıza Hareket  Akşam yemeğimizi kampımızda Alıp Akşam Yakılan Kamp Ateşi Etrafında Toplanarak  Şarkılarla Sohbetlerle Ve Gökyüzündeki Yıldızların Muazzam Görüntüsünü izleyerek Geçiriyoruz.Konaklama Kampımızda 

5. GÜN WADİ-İ RUM İ- HİCAZ DEMİRYOLU – AKABE –PETRA
Kampımızda alacağımız Sabah Kahvaltısı Sonrasında Kampımızdan Ayrılıp  Yönümüzü Akabe’ye Çeviriyoruz. Wadi Rum Çıkışında İse stratejik Anlamda Önem Taşıyan ve Osmanlı döneminde  Sultan 1900 yılnda II Abdulhamıt tarafından Yaptırılmış olan Ünlü Hicaz Demiryolunun geçtiği Wadi Rum İstasyonunu Gördükten  Sonra Akabe ‘ye Varışımızla Birlikte Akabe  Panaromaik şehir turumuzda Akabe Kalesi  Şerif Huseyin Evi marina Bölgesi Gezdikten sonra Arzu eden misafirlerimizle   Dünyaca Ünlü  Mercan ve resif Zenginliği Açısından Zengin Kabul edilen Kızıldeniz’de Cam tabanlara sahip teknelerle  (Glass Boat ) Ekstra  yapılabilecek tekne turunda  resif ve mercanları izleme imaknı bulabilirler etkinlik sonrası   Petra’da Bulunan Otelimize Hareket  Akşam yemeği ve konaklama Otelimizde  (Petra Moon Veya Hayat zaman Resort Hotel 5* ) Yemek Sonrası Arzu eden Misafirlerimizle  Muhteşem Bir Görsel Şölen’e Tanıklık etmek İçin Petra Nıght Etkinliğine Katılıyoruz.( İsteğe Bağlı Olan Bu Etkinlikte Herkes Kendi Giriş  Biletini Alacaktır.)    

6. GÜN AMMAN –ANKARA
 Sabah Otelimizde alacağımız kahvaltı  Sonrasında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan, dünyanın 7 yeni harikası listesine katılan, Petra Antik Kenti’ni keşfetmeye başlıyoruz. Ürdüne gelmek için en önemli bir neden olarak görülen vazgeçilmez bir nokta olan Nebatilerin kayıp kenti Petranın büyüleyici ortamında sizlerle ilk olarak kanyon yapsındakı bu saklı kente ulaşmak için yaklaşık 1,2 Km kayaların olusturduğu bir koridor İçerisnden bir süre yürüdükten sonra ilk olarak hepimizin belgesellerde karpostallarda gördüğü O muhteşem kare Al-Khazneh ( Hazine ) Kral Kaya Mezarı karşımıza gelecek. Burada yapacağımız fotograf molası sonrası yaklasık 850 basamak sonrası en büyük yapı olan El-Deir Manastırına Ulaşıyoruz. Bu büyüleyici yer Indiana Jones, Simbad, Mumya gibi meşhur filmlerinde çekimlerine ev sahipliği yapmıştır. “Gül Kırmızısı Şehir” olarak da adlandırılan bu antik kent sizleri girer girmez etkisi altına alacaktır ve Buradaki fotograf molamızı meşhur Bedevi çayı veya kahvelerimizi yudumladıktan Sonra Başkent Amman’a Doğru Yola Çıkıyoruz  amman Varışımızla Birlikte Eski amman Çarşılarında vereceğimiz Serbest Zamanda alışverişlerimizi Yapıyoruz  Alışverişlerimizi Tamamladıktan Sonra Akşam yemeğimizi Alacağımız Restaurantımızda Yapacağımız Yemek Molası sonrası artık dönüş yolculuğumuz için Havalimanına Transfer. 

7. GÜN ANKARA
Amman  Havalimanı  Pegasus  Hava Yolları Kontuarındaki Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında PC 1711   sefer sayılı Ankara   uçuşu 02:55  ’de   Ankara’ya   uçuyoruz. Yerel saat ile  04:45  de İAnkara’ya  varışımıza istinaden Pasaport ve Gümrük İşlemlerimiz sonrasında  Turumuzdan Memnun Kaldığınızı umut ederek bir başka turumuzda görüşmek üzere

KONAKLAMA OTELİ 5* Oteller vb.
Tur Şartları
Ücrete Dahil Olan Hizmetler
Pegasus  Havayolları ile  ANKARA - /AMM / ANKARA  gidiş dönüş Yurt Dışı  uçak bileti
Alan vergileri
Belirtilen ve benzeri otellerde Oda Kahvaltı  ve Akşam Yemeği Dahil 4 Gece konaklama 
Wadi Rum’da Özel Deluxe Balon Kamplarda Akşam Yemeği Ve Kahvaltı Dahil Konaklama
Alan Transferleri
Amman şehir turu
Petra şehir turu
Akabe şehir turu
Programda belirtilen tüm turlar ve giriş ücretleri
Wadi Rum’da 4x4 Jeep’ler ile 2 saat Safari turu
Müze Ören Yeri ve Petra Antik Kent Girşi Ücretleri
Tüm Turlar dahil Extra Tur yok
Yüksek Model Araçlar ile tüm transferler
Tur boyunca araç içi içecek Su ikramı
Araç içi ücretsiz Wi-Fi ile internet hizmeti
Programda belirtilen tüm transferler
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti 
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
Müze ve park girişleri, lokal rehberlik şöför bahşişleri şehir vergileri vb... tur başında rehbere veya acente yetkilisine 55 € ödenir.
Kişisel harcamalar
Bahşişler
Yemeklerde Alınan İçecekler
Öğle yemekleri
Yurtdışı çıkış harcı
İsteğe Bağlı  (Kızıldeniz Tekne turu )
Isteğe bağlı (Petra By Nıght Etkinliği)
Konaklama Otelleri

Programda belirtilen oteller örnek konaklama tesisleridir. Yoğunluğa bağlı olarak konaklama bölgelerinde ve otellerinde aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.

Petra 5* Oteller vb.

Benzer Turlar

Ankara Çıkışlı Baştanbaşa Deluxe Ürdün Turu Ekstra Turlar Dahil GZ001