Bu turda covid-19 virüsüne karşı aşağıdaki tedbirler alınmaktadır

  • HES Kodu Kontrolü
  • Güvenli Sosyal Mesafe Düzenlemesi
  • Tüm Personele Corona Virüs Eğitimi
  • Hijyen Kiti

Konaklama Tarihinizi Belirleyin

Avrupada Bir Masal Gezisi Thy ile Tüm Ekstra Turlar ve Çevre Gezileri Dahil

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Ø Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul – Ljubljana / Cenevre – İstanbul parkurunda ekonomi sınıfı uçak

bileti,

Ø Havalimanı vergileri, Alan/otel /alan transferleri, şehirlerarası transferler,

Ø Belirtilen kategori otellerde toplamda 7 gece oda kahvaltı konaklamalar,

Ø Programda belirtilen tüm çevre gezileri,

Ø Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.),

Ø Türkçe tur liderliği hizmeti.

1.Gün  İSTANBUL – LJUBLJANA – BLED GÖLÜ – POSTAJNA MAĞARASI – LJUBLJANA

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 04.30’de hazır bulunulması. Check–in işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK 1061 sefer sayılı uçuşu ile saat 06.55’de Ljubljana’ya hareket. Yerel saat ile 08.15’te Ljubljana’ya varışın ardından özel otobüsümüzle Avrupa’nın en güzel 10 kasabası listesine giren sosyal medyada fotoğraflarını görüp iç çektiğimiz Keşke ben de bir gün orada olsam ” diyeceğimiz Slovenya’nın Bled Gölü’ne hareket ediyoruz. Gölün yüzeyinden 100 metre yükseklikte sarp kayalıklar üzerine konumlanmış Orta Çağ stili mimarisiyle görenleri büyüleyen kalesi ve gölün tam ortasında 17. yüzyıla ait Barok tarzda inşa edilmiş ihtişamlı kilisesi ile huzuru iliklerinize kadar hissedeceğiniz Bled Gölü çevresinde yapacağımız yürüyüşle Bled gölü gezimizi tamamlayarak Avrupa’nın en yeşil şehirlerinden Ljubljana ‘ya hareket ediyoruz. İçinden nehir geçen diğer şehirler gibi Ljubljana’da bir köprüler şehri. Eski dönemde ayakkabıcıların ürünlerini sergiledikleri şehrin merkezindeki en eski Kunduracılar Köprüsü, şehrin kalbinin attığı Üçlü Köprü, rengârenk aşk kilitleriyle süslü Kasap Köprüsü ile şehrin ve Slovenya bayrağının sembolü olan Ejderhalar Köprüsü, oldukça renkli ve akşamları cıvıl cıvıl olan Ljubljana’nın kalbinin attığı Preseren ve Kongresni Meydanı, duvarları grafiti ile dolu sokaklarında eski ayakkabıların sarkıtıldığı, vakit geçirmesi inanılmaz keyifli Trubarjeva Caddesi ve ardından 11.yüzyıl yapımı Ljubljana Kalesi’ni dışarıdan görüp sizleri kendisine hayran bırakacak ve şaşırtacak Unesco tarafından koruma altına alınmış, şehre sadece 55 km mesafede bulunan, dünyanın en uzun yeraltı mağarası Postojna Mağarası’na gidiyoruz. Belli bir kısmına trenle gidilen mağarada rehber eşliğinde sarkık ve dikitlerin arasında yapacağınız yürüyüşle bu doğa harikasının yarattığı muhteşem atmosfere hayran kalacaksınız. Gezi sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

2.ün  LJUBLJANA – HALLSTATT – SALZBURG

Sabah kahvaltının ardından dünyada görülmesi gereken 100 yerden biri olarak geçen Hallstatt’a hareket ediyoruz. Göl kıyısına kurulmuş ve etrafı dağlarla çevrilmiş olan büyüleyici Hallstatt Gölü kenarında kuğuları ve muhteşem manzarayı izleyerek yapılacak yürüyüş sonrasında verilecek serbest zamanda sizi  UNESCO  dünya  mirası  listesinde yerini almış Hallstatt’ın muhteşem güzelliği, sakinliği ve huzuruyla baş başa bırakıyoruz.  Büyüleyici Hallstatt Gölü’nden ayrılarak 80 km mesafedeki Mozart’ın notalarının yükseldiği Salzburg’a hareket ediyoruz. Salzburg’un en önemli ve en gözde yerlerinden 900 yıllık tarihe sahip Avrupa’nın en büyük kalesi Festung Hohensalzburg (dışarıdan), çiçekler ve birbirinden etkileyici heykellerle donatılmış sahip Mirabell Sarayı bahçesi, Orta Çağ, Barok ve Rönesans dönemine ait binaların bulunduğu eski şehir ve Residence Meydanı, aşıkların aşklarının sonsuza dek sürmesi için dileklerini yazdıkları kilitlerin asıldığı Makartsteg köprüsü, kuşların  ve nehrin sesi ile oluşan mükemmel senfoniyi banklarda oturarak iliklerinize kadar hissedebileceğiniz Salzburg şehrini ikiye ayıran Salzach Nehri, tabelaları ferforjeden yapılmış ünlü markaların mağazalarının olduğu  Salzburg’un kalbi ve en güzel caddesi Getreidegasse Caddesi, Getreidegasse Caddesi üzerinde  dikkatinizi çekecek Mozart'ın doğduğu ev (dışardan görülecek), altın rengi kocaman bir küre üzerinde ayakta duran bir  adam heykeli ile Kapitelplatz birbirinden güzel kafelerin, seyyar kütüphanelerin bulunduğu Mozart’ın ihtişamlı heykelinin de bulunduğu Mozartplatz, Barok mimarinin en güzel örneklerinden dış cephe kabartmaları, heykelleri ve iç mekânı ile göz alıcı Salzburg Katedrali görüldükten sonra otelimize yerleşme. Geceleme otelimizde

3.Gün  SALZBURG – MÜNİH – ROTHENBURG

Sabah kahvaltının ardından  Bavyera eyaletinin başkenti Münih’e hareket ediyoruz. Yol üzerinde Enchingen’de  kısa bir moladan sonra öğlen saatlerinde varacağımız Münih şehir turumuzda müzeler, kafeler, dükkanlar, tarihi yapılar ve kiliselerle Münih’in en hareketli merkezi Marienplatz, zarif kubbeleri etkileyici Çan Kulesi’yle eski belediye binası Altes Rathaus, cephesinde krallar, prensler, dükler ve halk kahramanlarının heykellerinin olduğu, Münih denilince ilk akla gelen yapı yeni belediye binası ve Orta Çağ’da surlarla çevrili şehrin üç ana kapısından biri Isartor Kapısı görüldükten sonra Almanya Romantik Yol’un turistik başkenti Rothenburg’a hareket ediyoruz. Yol üzerinde kısa bir moladan sonra meydanlara açılan Arnavut kaldırımı sokaklar, bakımlı eski evlerle romantik yolun gözbebeği Rothenburg’a varıyoruz. Yılda 15 milyon turistin ziyaret ettiği Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’ndeki Rothenburg gezimizde şehrin en güzel ve en fotojenik meydanı Plönlein, Belediye Binası’nın (Rathaus)  bulunduğu şehrin ana meydanı Markt Meydanı, şehri baştan başa saran 2,5 km uzunluğunda 42  kulenin bulunduğu surlar, yöresel dantel işlemeler satan minik dükkânlar, oyuncakçılar, minik pastaneler ile süslü Schmiedgasse Caddesi gezilerek otelimize yerleşme, ardından serbest zaman. Konaklama otelimizde.en yüksek 6. kilisesi ve gotik mimarinin en güzel eseri kabul edilen şehrin kalbi Notre Dame, tarihi kent merkezi Grand İlle de Notre Dame’nin karşısındaki şehrin en ünlü yapılarından Kammerzell Evi, Barok mimarisinin en üst sınırı denilen Rohan Sarayı görüldükten sonra otelimize transfer, konaklama otelimizde.

4.Gün  STRASBURG – REQUEWİHR –  COLMAR - FREİBURG

Sabah kahvaltının ardından 1200’lü yıllardan kalma Orta Çağ Dolder Kulesi ile dikkat çeken, dağların eteklerine yayılmış üzüm bağlarıyla çevrelenmiş, gezerken insana buralar gerçek mi dedirten Alsace’nin en güzel köylerinden Requewihr’i geziyoruz, daha sonra, Fransa’nın saklı cenneti Alsace bölgesinin turistik başkenti Colmar’a  geçiyoruz. Rengârenk binaları, aslında Venedik’te olduğundan çok daha dar ve kısa kanallarıyla kelimenin tam anlamıyla bir peri masalını andıran Colmar’ın en ünlü bölgesi “Küçük Venedik” (Petite Venice). Küçük Venedik’e yaklaşırken karşımıza çıkan gotik mimarinin özelliklerini taşıyan eski gümrük binası Koifhus, Rhein Nehri boyunca 1200’lü yıllardan kalmış pencere ve balkonlarından çiçekler sarkan rengarenk tarihi binalar, etkileyici Saint Martin Kilisesi, Mısır Çarşısına benzer oldukça ilgi çekici kapalı çarşı Marche Couvert, Rönesans döneminden kalma şimdilerde restoran olarak kullanılan, asık suratlı kafa figürleriyle kasabadaki  en ünlü  yapılardan Maison  des Têtes yani “Kafalar Evi”, 1200’lü yıllarda inşa edilmiş heybetli yapısıyla Dominicains Kilisesi, 1537  den  günümüze iki katlı sekizgen yapısı ile Colmar’ın en ünlü evlerinden Pfister Evi, görüldükten sonra sadece 1 saatlik yolculuk sonrası konaklama yapacağımız Almanya’nın en gözde turistik şehirlerinden Kara  Ormanların  merkezindeki Frieburg’dayız. Geceleme otelimizde.

5.Gün  FREİBURG- SCHAFFHAUSEN (REN ŞELALESİ) – ZÜRİH – LUZERN

Sabah kahvaltının ardından Freiburg şehir turumuzda “Bächel“ yani yolların kenarında yer alan toplam uzunluğu 15.5 km ile tüm eski şehri kaplayan küçük kanalcıklar, 116 metre yüksekliğindeki kulesiyle nerede olursanız olun görebileceğiniz Freiburger Münster (Katedral), şehirde sizi en çok şaşırtacak dünya mutfağından envayi çeşit yemeğin bulunduğu bir cennet olan Markhalle (Kapalı Pazar), büyük meydan Münsterplatz, eski ve yeni belediye binaları Rathausplatz, üzerinde pek çok hediyelik eşya dükkanı,  mağaza zinciri, kafe ve restoranın  olduğu Kaiser Joseph Caddesi, gençlerin yoğun olarak toplandığı bir başka meydan ve aynı zamanda şehrin buluşma noktası Augustiner Platz, şehrin en keyifli kafe, bar ve bira bahçelerini görebileceğiniz Gerberau görüldükden sonra her yıl milyonlarca turistin, 150 metre genişlikte ve 23 metre derinlikte Rhein Nehri’nin çılgın sularını görmek için Schaffhausen’e akın ettiği müthiş etkileyici Avrupa’nın en büyük şelalesi Ren Şelalesi’ndeyiz. Rhein Şelalesi gezimizden sonra sadece 45 dakıka uzaklıktakı doğa ve sakinliğin cenneti Zürih’e hareket ediyoruz. Zürih’e varışımızın ardından yapılacak panoramik turumuzda; iki kulesiyle şehrin sembollerinden Evangelist Kilisesi, İsviçre‘nin en büyük saatinin bulunduğu St.Peterskirche Kilisesi’ndeki saat kulesi, dünya markalarının ve şık restoranların bulunduğu şehrin en gözde caddesi Bahnhoff Strasse, Limnat Nehri’nin kenarında bulunan keyifli yürüyüş yolu Schipfe ve biraz dik bir yokuştan çıkarak harika bir şehir manzarası sunan Lindenhof Parkı görülecek yerler arasındadır. Ardından ünlü şair Alexander Dumas’ın “İsviçre bir istiridye ise Luzern onun içindeki incidir” dediği, 40 dakika mesafedeki Luzern’e geçiyoruz. Kuğuların yüzdüğü gölde 1333 yılında tahtadan yapılmış sardunyalarla süslü, üzerinde 100’e yakın yağlı boya resmin sergilendiği Chapel Köprüsü, Fransız  Devrimi sırasında hayatlarını kaybeden İsviçreli paralı askerler anısına tasarlanmış mızrak yarası almış aslan figürlü heykel, son olarak Reuss Nehri kenarında yapılacak yürüyüş sonrası bugünkü gezimizi tamamlayarak bölgedeki otelimize yerleşme. Konaklama Otelimizde.

6.Gün  LUZERN -  BERN – MONTRÖ – VEVEY – LOZAN – CENEVRE

Sabah kahvaltının ardından Orta Çağ atmosferini içinde barındıran büyülü kent Bern’i geziyoruz. Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’ndeki üç tarafı Aare Nehri ile çevrili, içerisinde birçok tarihi yapıyı barındıran eski şehir Altstadt, 100 metrelik kulesiyle Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’ndeki Bern Katedrali, 800 yıldır varlığını koruyan Bern’in simgesi saat kulesi, 1246 yılında inşa edilmiş hapishane kulesi Kafigturm, 220 farklı gül çeşidinin görülebileceği ve eski şehir manzarasının seyredilebileceği Rosangarden (gül bahçesi) görülerek Bern gezimizi tamamlıyoruz. Daha sonra boğazlar anlaşmasıyla belleğimize yer eden bağlar, göl ve arkasında dağ manzarası ile farklı güzellikler sunan Montrö’de kısa bir moladan sonra Palmiye ağaçlarıyla ve rengarenk çiçeklerle  döşeli sahilinde, Charlie Chaplin anıtının yanı sıra gölün içerisinde bulunan bronz çatal ve denizatı heykelleri ile çok beğeneceğiniz Vevey’deyiz. Günün son durağı kazanılan Kurtuluş Savaşı sonrası Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin uluslararası hukuki temelini oluşturan antlaşmanın yapıldığı Lozan şehri. Lozan gezimizde Lozan anlaşmasının imzalandığı Beau Rivage Oteli, İsviçre’nin en çok ziyaret edilen Olimpiyat  Müzesi  ve  Bahçesi,  Ouchy  Liman  Bölgesi (Le Port d’Ouchy) görüldükten sonra Cenevre bölgesinde otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

7.Gün  CENEVRE – ANNECY –  İSTANBUL

Sabah kahvaltının ardından Cenevre şehir turumuza başlıyoruz. Cenevre gölü, Mont Blanc Rıhtımı, Rousseau Adası, Cenevre’nin sembolü Jet d’eau Fıskiyesiİngiliz Bahçeleri ve Çiçek Saati görüldükten sonra Fransa’nın Venedik’i Annecy’e hareket ediyoruz. İçinden şırıl şırıl suların aktığı, her pencereden çiçeklerin fışkırdığı, kocaman bir dağ gölünün kıyısına kurulmuş yemyeşil parklarla çevrili bu rüya beldesinde günümüzü tamamladıktan sonra Cenevre Havalimanı’na hareket ediyoruz. Türk Havayolları’nın TK 1920 sefer sayılı uçuşu ile saat 18.45’de İstanbul’a hareket. 22.30’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

KONAKLAMA OTELİ 3* Oteller

Fiyat Tablosu

Dönem

3* Oteller

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
26.06.2022-03.07.2022 Oda Kahvaltı - 990,00 EUR Seç 1.980,00 EUR Seç 990,00 EUR Seç Detay
09.07.2022-16.07.2022 Oda Kahvaltı - 990,00 EUR Seç 1.980,00 EUR Seç 990,00 EUR Seç Detay
10.07.2022-17.07.2022 Oda Kahvaltı - 990,00 EUR Seç 1.980,00 EUR Seç 990,00 EUR Seç Detay
07.08.2022-14.08.2022 Oda Kahvaltı - 990,00 EUR Seç 1.980,00 EUR Seç 990,00 EUR Seç Detay
28.08.2022-04.09.2022 Oda Kahvaltı - 990,00 EUR Seç 1.980,00 EUR Seç 990,00 EUR Seç Detay
01.10.2022-08.10.2022 Oda Kahvaltı - 990,00 EUR Seç 1.980,00 EUR Seç 990,00 EUR Seç Detay

Ek Hizmetler

Ek Hizmet Durum Kişi Başı Çocuklar Bebek
Vize Hizmet Bedeli (İstanbul) Zorunlu Değil 140,00 EUR 140,00 EUR 140,00 EUR
Vize Hizmet Bedeli (Ankara-İzmir) Zorunlu Değil 165,00 EUR 165,00 EUR 165,00 EUR
Seyahat Sigortası Zorunlu Değil 20,00 EUR 20,00 EUR 20,00 EUR
Seyahat Sigortası ( 65 Yaş Üstü ) Zorunlu Değil 30,00 EUR 30,00 EUR 30,00 EUR

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Ø Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul – Ljubljana / Cenevre – İstanbul parkurunda ekonomi sınıfı uçak

bileti,

Ø Havalimanı vergileri, Alan/otel /alan transferleri, şehirlerarası transferler,

Ø Belirtilen kategori otellerde toplamda 7 gece oda kahvaltı konaklamalar,

Ø Programda belirtilen tüm çevre gezileri,

Ø Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.),

Ø Türkçe tur liderliği hizmeti.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Ø 50 TL Yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihi öncesinde ilgili bankalara veya havalimanı Harç Pulu bankosuna yatırılmalıdır.),

Ø 160 Euro vize ücreti ve hizmet bedeli (İzmir-Ankara 180€),

Ø Seyahat Sigorta Poliçesi ücreti (30 Euro, 0-65 yaşına kadar geçerli ücrettir. 65-80 yaş arası olan prim oranlarını danışmanımızdan öğreniniz.) Poliçe kapsamı dışında kalan vakalar ile ilgili satış danışmanınızdan bilgi formunu talep ediniz.


Ø Kişisel harcamalar, -     Öğle ve akşam yemekleri, -     Müze, ören yeri veya benzeri tüm giriş ücretleri,

Genel Şartlar

Benzer Turlar