Bu turda covid-19 virüsüne karşı aşağıdaki tedbirler alınmaktadır

  • HES Kodu Kontrolü
  • Güvenli Sosyal Mesafe Düzenlemesi
  • Tüm Personele Corona Virüs Eğitimi
  • Hijyen Kiti

Konaklama Tarihinizi Belirleyin

Ayder ve Kaçkarlar Turu / 3 Gece Otel Konaklaması

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* Otellerde 3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
* Açık Büfe 3 Sabah Kahvaltısı
* Açık Büfe veya Set Menüden Oluşan 3 Akşam Yemeği
* Lüks Araçlar ile Ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)
* Milli Park Giriş Ücretleri
* Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
* Tatilbudur Otobüsü İçerisindeki İkramlar
* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
16 KİŞİLİK TURİZM ARAÇLARI VE EN FAZLA 8 KİŞİ İLE

BÖLGE BULUŞMALI

BUTİK RİZE TURU

Misafirlerimiz turun ilk günü belirtilen saat aralıklarında buluşma noktalarında olacak şekilde bölgeye ulaşımlarını münferit olarak gerçekleştirecek olup, hareket saatinden en geç 15 dk önce kalkış noktasında olmaları gerekmektedir. Uçak ve otobüs ulaşımlarında yaşanacak gecikmelerden firmamız sorumlu değildir. Dileyen misafirlerimiz satış danışmanımızdan ulaşım alternatifleri konusunda bilgi alabilirler.

Buluşma Yerleri Ve Saatleri: 
Trabzon Otogarı: 08.00 - 09.00 arası
Trabzon Havaalanı: 09.00 – 10.00 arası

1.Gün: Trabzon – Rize – Ardeşen – Fırtına Vadisi – Çamlıhemşin – Çat Vadisi – Şenyuva (Çinçiva) Köyü – Sal Ve Pokut Yaylaları
Siz değerli misafirlerimizi belirtilen saatlerde ve noktalardan alarak turumuza başlıyoruz. Rehberimizin bilgilendirme ve tanışma amaçlı anlatımları eşliğinde Rize sınırlarında iyice belirginleşen Kaçkar dağ sırasının yeşili hırka gibi giydiği iç kesimlerine Ardeşen’ de Fırtına Vadisi ile giriyoruz. Dere kenarında alacağımız öğle yemeği ve dileyenlerin zipline aktivitesi sonunda Çamlıhemşin’ e varıyor ve yörenin kalbi olan iç vadilere tanıklık ediyoruz. Tarihi İpek Yolu’ nun Doğu Karadeniz’ deki ara yolları içerisinde ön sıradaki Çat Vadisi’ ne giriyor ve birçok dizi ve filmin doğal seti coğrafyasında eski adı Çinçiva, bugünse Şenyuva’ da bölgenin en kendine has özelliklerinden tek kemerli köprüsünü köy içinde küçük bir yürüyüşle yakından fotoğraflama imkânı yakalıyoruz. Görkemli dağların yeşil hırkasındaki kahverengi düğmeleriymişçesine sıralı yüzyıllardır ormana ilmeklenmiş ahşap konaklarını da gözlemliyor ve Sal Yaylası’ nda aracımızdan iniyoruz. 2050 m. rakımdaki köyde Hemşin Kültürü’ ne ve açık havalarda görülebilen denize de tanıklık ederek, engebesiz ve keyifli bir yürüyüşle Pokut Yaylası’ na varıyoruz. Yayladan yaylaya yürümenin hazzına doymadan, bu kez topraktan bir iskele gibi görkemli yükseklikten denize doğru uzanırcasına var olan burun ve üzerindeki yayla evlerini de manzaramıza ekliyor ve Kaçkar’ın yeşiline maviyi katıyoruz. Ardından Çamlıhemşin’ e dönüyor ve otelimize yerleşiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Güzergahımız üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır. (Ekstra)
Öğle Yemeği: Bölgede serbest olarak alınacak olup, rehberimiz gerekli yönlendirmeyi yapacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Konaklama: 3*, 4*, turizm işletme belgeli butik Rize otelleri.

2.Gün: Çamlıhemşin – Çat Vadisi – Zilkale – Palovit Şelalesi – Gito Ve Badara Yaylaları –  Şimşir Ormanı
Kahvaltımızın ardından bu kez Çat Vadisi’ nin daha uç ve yukarısına doğru yol alıyoruz. Çat Suyu boyunca yapacağımız yolculuk bizi kervan güzergâhını korumak için kartal yuvasıymışçasına vadiye hâkim Zilkale’ ye vardırıyor. 100 m. lik uçurumdan Çat Suyu’ na bakarken antik dünyanın en önemli coğrafya yazarlarından Ksenephon ve askerlerinin tarihine tanıklık edip, Sico Tepesi ve Tatar Dağı’ nı gözlemliyoruz. Sonrasında aracımıza geçiyor ilerlemeye devam ediyoruz. Eşsiz bir orman yolculuğuyla Palovit Şelalesi’ ne giderken ülkemizde asırlık az sayıdaki Porsuk Ağaçlarından ikisini yakından görüyor ve bölgenin en geniş ağızlı ve debisi kuvvetli şelalelerinden Palovit’ e varıyoruz. 15 m. yükseklikten dökülüp, suyun kayalar üzerindeki hükmünce arşınlandığı yüksek kayaların dibine kadar iniyor ve şelalenin dev kazanında yakından alacağımız fotoğraflar ve serin dakikalar sonrası Gito Yaylası’ na yol alıyoruz. Bir buçuk saatlik yolculukla vardığımız 2100 m. rakımlı yaylada Altıparmak Dağ’ ı zirvesini de listemize ekliyor ve bulutların üzerindeki salıncak keyfi sonrası yirmi dakika mesafedeki Badara Yaylası’ na geçiyoruz. Yayla düzlüğündeki küçük göleti, evleri, dört yanı tepeden denize uzanır kaygısındaki manzarayı fotoğraflıyor ve buradaki alacağımız öğle yemeği sonrası Çat Vadisi’ ne geri dönüyor ve Şimşir Ormanı’ na varıyoruz. Vadinin iç kesimlerindeki bu özel ağaçlar arasındaki yürüyüş ayrıcalığıyla günümüzü sonlandırıyor ve otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Bölgede serbest olarak alınacak olup, rehberimiz gerekli yönlendirmeyi yapacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Konaklama: 3*, 4* ve turizm işletme belgeli butik Rize otelleri.

3.Gün: Tolikçot Yolu – Tar Deresi Ve Bulut Şelalesi Yürüyüşü – Ayder Yaylası – Avusor Yaylası Ve Buzul Gölü – Huser Yaylası Gün Batımı
Sabah kahvaltımızın ardından dileyen Ayder’ de yaylanın tadını çıkarırken güne yürüyüşle başlıyoruz. Ayder Yaylası yolu üzerindeki Tolikçot ayrımından Tar Deresi Bulut Şelalesi’ ne giriş yapıyoruz. Yarım saatlik yürüyüşte, Tar Deresinin yüzyıllardır süren imzasıyla aşınan kanyon içerisindeki yolculuğumuzda orman içindeki dere suyunun da sesini alarak yaptığımız yürüyüş bizi Bulut Şelalesi’ ne getirecek. Kaynağını Kaçkar zirvelerinden Altıparmak Dağı’ ndan (3492m) alan ve ülkemizin 250 m. yüksekliğiyle en yüksek şelalesi konumundaki Bulut Şelalesi adına yakışırcasına bir yükseklikle dökülürken, şelalenin oluşturduğu dev kazanın yanı başına kadar varıp, soluklanıyoruz. Geldiğimiz yol üzerinden tekrar yürüyüşle aracımıza bıraktığımız yerden biniyor ve Ayder Yaylası’ na yol alıyoruz. 1350 m. yükseklikteki yaylada Aşağı ve Yukarı Ambarlık, Kalegon Düzlüğü mevkilerini ve Gelintülü Şelalesi’ ni görüyor ve yeşilin sofrasına kurulu gündelik yaşamın yüzyıllardır eksilmediği yaylada ilerleyen saatlerde göl kenarındaki öğle yemeğimiz için fırından yeni çıkan çörek ve poğaçalarımızı alarak ayrılıyoruz. Ayder Yaylası’ ndan 12 km uzaklıkta, 2400 m. rakımdaki Avusor Yaylası’ nda aracımızdan iniyor ve dileyen yaylanın tadını çıkarırken arzu edenlerle Avusor Buzul Göleti’ ne yürüyoruz. Kemerli Kaçkar Dağları’nın griye doygun görkemi eşliğindeki bu yürüyüş apayrı bir tecrübe olacak. Binlerce yıl öncesinde dev buzul kütlelerinin oluşturduğu çukurda eriyen kar sularıyla oluşan gölette geçirdiğimiz unutulmaz anlar sonrası Avusor Yaylası’ na dönüyor ve aracımızla Huser Yaylası’ na gidiyoruz.  Yol üzerinde, yıllardır her geçenin suyunu içtiği yer altı kaynağı Tokut’ un Pueri’ nde yörenin eski âşıklarını anıp buz gibi suyun tadına bakıyor ve 2650 m. yükseklikteki Huser Yaylası’ nda güneşi batırmaya koyuluyoruz. Kaçkarların neredeyse tüm zirvelerini gözlemleyebileceğiniz, değişen rüzgârlarda onlarca km ilerideki dağların tepesinden bulutların şelale gibi süzüleceğine tanıklık edeceğiniz ve Amlakit, Çeymakçur, Palakçur gibi yaylaları da gözlemleyebileceğiniz Huser’ de güneşin bulut deryasına karşı bıraktığı kızıllık büyüleyici olacak. Bu eşsiz tecrübelerle günü sonlandırıyor ve otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Bölgede serbest olarak alınacak olup, rehberimiz gerekli yönlendirmeyi yapacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Konaklama: 3*, 4* ve turizm işletme belgeli butik Trabzon otelleri.

4.Gün: İkizdere Vadisi – Şimşirli Köyü –Manle Şelalesi – Ovit Dağı Tüneli Ve Geçidi – Ovit Buzul Göleti
Sabah kahvaltımız sonrası, Hemşin Coğrafyasından ayrılıyor ve Karadeniz’ i geçmişte olduğu gibi bugün de Doğu Anadolu’ ya bağlayan en önemli geçitlerimizden Ovit Dağı’ na doğru yol alıyoruz. Rize’ yi arkamızda bırakıyor ve İkizdere Vadisi’ ne giriş yapıyoruz. Şimşirli Köyü’ nde dere kenarındaki doğal kaynaktan sodalı suyun tadına bakıyor ve İkizdere ilçesinden geçerken Manle Şelalesi’ ni görüyoruz. Ardından, Ovit Dağı’ na doğru çıkarken Biberoğlu, Sivrikaya, Köhçer gibi yayları da gözlemliyor ve ülkemizin en uzun tüneli Ovit Dağı Tüneli’ nden geçerek 2640 m. rakımdaki göleti görmek için yol kenarında aracımızdan iniyoruz. Kısa bir yürüyüşle varacağımız Ovit Gölü’nde serin havayı soluyor ve bölgenin bir diğer harikası sonrasında Şimşirli Köyü’ ne dönüp öğle yemeğimizi alıyor ve sizleri Trabzon’ da almış olduğumuz noktalarda bırakarak bir başka TatilBudur.com organizasyonunda görüşmek dileğiyle sizlere veda ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Bölgede serbest olarak alınacak olup, rehberimiz gerekli yönlendirmeyi yapacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Güzergahımız üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır. (Ekstra)
Konaklama: DÖNÜŞ GÜNÜDÜR, HERHANGİ BİR KONAKLAMA YOKTUR.

Önemli Not: Karadeniz, bilhassa çıkacağımız çoğu yayla yüksek ve sis kuşağında olup, kimi zaman manzara kapalı olabilir. Sıralamanın değişebildiği rotalarda hava ve sis koşullarına göre görebilirliği ya da şansı arttırmak için rehberimiz tarafından değişiklik yapılabilir. Günlük yürüyüş süreleri profesyonel ekipman gerektirmiyor olup ortalama 1-2 saattir, rehberimizin program öngörüsünce arttırılabilir ya da kısaltılabilir halde olup, dilediğinizde manzara ya da doğada oturup yürümemeyi tercih de edebileceğiniz şekildedir. Yüksek noktalarda konaklama söz konusu olduğu için, valiz ya da çantalarınızın kilo ya da boyutlarını minimumda tutmanızda fayda vardır. Gündelik kıyafetlerle katılım mümkün olup, her gün su geçirmez bir ayakkabı ve yağmurluk faydalı olacaktır.

Ayrılma Yerleri Ve Saatleri:
Trabzon Havaalanı: 19:30
Trabzon Otogarı: 20.00
KONAKLAMA OTELİ Rize veya Ayder Yaylası Standart Şehir Oteli

Fiyat Tablosu

Dönem

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
07.10.2021-10.10.2021 %10İndirim 1.297,99 TL 1.179,99 TL Seç 1.573,00 TL 1.430,00 TL Seç 1.067,00 TL 970,00 TL Seç Detay
14.10.2021-17.10.2021 %10İndirim 1.297,99 TL 1.179,99 TL Seç 1.573,00 TL 1.430,00 TL Seç 1.067,00 TL 970,00 TL Seç Detay
21.10.2021-24.10.2021 %10İndirim 1.297,99 TL 1.179,99 TL Seç 1.573,00 TL 1.430,00 TL Seç 1.067,00 TL 970,00 TL Seç Detay
28.10.2021-31.10.2021 %10İndirim 1.297,99 TL 1.179,99 TL Seç 1.573,00 TL 1.430,00 TL Seç 1.067,00 TL 970,00 TL Seç Detay
04.11.2021-07.11.2021 %10İndirim 1.297,99 TL 1.179,99 TL Seç 1.573,00 TL 1.430,00 TL Seç 1.067,00 TL 970,00 TL Seç Detay
11.11.2021-14.11.2021 %10İndirim 1.297,99 TL 1.179,99 TL Seç 1.573,00 TL 1.430,00 TL Seç 1.067,00 TL 970,00 TL Seç Detay
18.11.2021-21.11.2021 %10İndirim 1.297,99 TL 1.179,99 TL Seç 1.573,00 TL 1.430,00 TL Seç 1.067,00 TL 970,00 TL Seç Detay
25.11.2021-28.11.2021 %10İndirim 1.297,99 TL 1.179,99 TL Seç 1.573,00 TL 1.430,00 TL Seç 1.067,00 TL 970,00 TL Seç Detay

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* Otellerde 3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
* Açık Büfe 3 Sabah Kahvaltısı
* Açık Büfe veya Set Menüden Oluşan 3 Akşam Yemeği
* Lüks Araçlar ile Ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)
* Milli Park Giriş Ücretleri
* Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
* Tatilbudur Otobüsü İçerisindeki İkramlar
* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

*Tüm Öğle Yemekleri
*Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
*Tüm Özel Harcamalar
*Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
*Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Belediye - Özel işletmeler v.b)
*Müze Kart ( Kültür ve Turizm Bakanlığına Ait Müzelere Giriş İçin Gereklidir.)

Genel Şartlar

UÇAK VE OTOBÜS BİLETLERİ:
Tur ücretine uçak veya otobüs bilet fiyatları dahil değildir. Turumuz kesin kalkışı için yeterli çoğunluğu yakalayamaması sebebiyle iptal edilirse, alınmış olan uçak veya otobüs biletlerinde ki risk ve sorumluluk misafire aittir. Acenta, tüketicinin kabul etmesi halinde ilgili tur kaydını aynı tarihlerde yapılan, yeterli kontenjanı bulunan ve almış olduğu uçak/otobüs biletlerini kullanabileceği başka bir tura aktarabilir.
Uygun uçuş bulamayıp bir gün önceden bölgeye gelmek zorunda kalan katılımcılarımızın konaklaması misafire aittir. Transfer ve otellerde yapılacak ekstra konaklama konusunda müşteri temsilcimizden yardım isteyebilirsiniz.

SOSYAL MESAFE VE PANDEMİ SONRASI
Turlarımız 16 kişilik turizm belgeli araçlarla en fazla 8 kişi ile yapılmaktadır. Araçlarımızın gerekli dezenfektan işlemleri düzenli olarak yapılmaktadır ve araçlarda tur boyunca dezenfektan bulundurulmaktadır. Tur boyunca kullanılacak tesisler/tedarikçiler ilgili bakanlıkların almış olduğu güvenlik tedbirleri doğrultusunda sertifikasyona sahiptir. Turlarımızda misafirlerimize kişiye özel sağlık kiti (maske, eldiven ve dezenfektan) verilmektedir. Ateş ölçer tur boyunca elimizin altında olacaktır. 

ÖNEMLİ NOTLAR
Gezi süresi hareket ve dönüş günü dahil olmak üzere 3 Gece 4 Gün olup 3 Gece otel konaklamalıdır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Turlarımız otel, bölge içi ulaşım, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 0-6 Yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur içeresinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Dahil olacağınız tur ile ilgili ofisimizden alacağınız bilgiler dışında bu turun size göre olup olmadığını değerlendirmek ve tur programını okumak sizin sorumluluğunuzdadır. Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Tatilbudur.com kesinlikle sorumlu değildir. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Tatilbudur.com'un sorumluluğu yoktur. Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 6 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 20 Gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Tatilbudur.com'da saklıdır. Turun iptali durumunda Tatilbudur.com iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. Mücbir haller dışında Tatilbudur.com, ilgili turun yeterli sayıya ulaşamaması dışında turu iptal etmez. Turun Tatilbudur.com tarafından iptali halinde sadece tur ücreti iade edilir. Ön ödeme tutarı kayıt tarihinde rezervasyon bedelinin minimum % 35'idir. Turun hareket tarihinden 7 Gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekmektedir. Fiyatlarımıza KDV dahildir.

REHBER TAVSİYESİ
Gezi yerlerinde yer yer yürüyüş yapacağımızdan dolayı bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi ve mevsim koşullarını düşünerek giyinmenizi tavsiye ederiz. (polar, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.) Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur. Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı) Yer yer turlarımızda yüzme molaları vereceğimizden dolayı yine yanınıza yedek mayo/bikini, yedek kıyafet, havlu, deniz ayakkabısı terlik ve gözlüğü almanızı tavsiye ederiz. Yine küçük bir plaj çantası işinize yarayacaktır. Varsa ilaçlarınız, harici bataryalarınızı, şarj aletlerinizi sırt ya da plaj çantalarınızda bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

BÖLGE İÇİ ULAŞIM ARAÇLARIMIZ
VW VOLT EL 16+1 Turizm taşımacılığına uygun olarak tasarlanmış, abs, asr, klima…
VW CRAFTER 16+1: Turizm taşımacılığına uygun olarak tasarlanmış, abs, asr, klima…
MERCEDES SPRINTER EL 16+1: Turizm taşımacılığına uygun olarak tasarlanmış, abs, asr, klima…

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.
En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.16.05.2020

Benzer Turlar

Canlı Destek