Tur Bilgileri
 • Hareketli
 • 8 Gece, 9 Gün
 • Tüm Şehir Turları ve Çevre Gezileri Dahil
Balkan İncileri Turu Dubrovnik ve Budva Konaklamalı 7 Gece Konaklamalı MT001 Harita
 • Animasyon
 • Beach Futbol
 • Fitness
 • Banana *
 • Beach Voleybol
 • Jakuzi
 • Güzellik Salonu *
 • Masa Tenisi
 • Uyandırma Servisi
 • Çamaşırhane *
 • Platform Plaj
 • Minder
 • Oda Servisi *
 • Sauna
 • Buhar Banyosu
 • Berber & Kuaför *
 • Market
 • Fitness
 • Animasyon
 • Beach Futbol
 • Fitness
 • Banana (Ücretli)
 • Beach Voleybol
 • Jakuzi
 • Güzellik Salonu (Ücretli)
 • Masa Tenisi
 • Uyandırma Servisi
 • Çamaşırhane (Ücretli)
 • Platform Plaj
 • Minder
 • Oda Servisi (Ücretli)
 • Sauna
 • Buhar Banyosu
 • Berber & Kuaför (Ücretli)
 • Market
 • Fitness

Müşteri Puanı

Harika

Kullanıcılar tarafından yapılan yoruma göre 10 üzerinden 8,2 puan aldı.

Değerlendirme

Oda 6/10
6/10
Yemek 9/10
9/10
Hizmet 7/10
7/10
Fiyat Performans %60
60%

Müşteri Görüşleri (30 Yorum)

EB

E*** B***

"Cras sit amet nibh libero, in gravida nulla. Nulla vel metus scelerisque ante sollicitudin commodo. Cras purus odio, vestibulum in vulputate at, tempus viverra turpis. Fusce condimentum nunc ac nisi vulputate fringilla. Donec lacinia congue felis in faucibus."

16.05.2017

ZT

Z*** T***

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium."

23.04.2017

MA

M*** A***

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium, quos reprehenderit sit sunt temporibus. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium, quos reprehenderit sit sunt temporibus."

15.02.2017

Toplam 48 yorumdan 1 ile 6 arası yorumlar gösterilmektedir.

Fiyatlar
Kampanyalar
Seçili Otellerde %25’ini Şimdi, Kalanı Tatile 7 Gün Kala Öde!

Seçili Otellerde %25’ini Şimdi, Kalanı Tatile 7 Gün Kala Öde Kampanyası Başladı!

kampanya şartları
Tur Programı
Tur Programı seçilen tarihe göre değişiklik gösterebilmektedir.
1.Gün:  İSTANBUL – İPSALA  

Buluşma Noktaları:
21:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı
21:30 Mecidiyeköy Polat Holding Önü
22:00 İncirli Ömür Plaza Önü
23:30 Tekirdağ Namık Kemal Dinlenme Tesisleri
Misafirlerimiz ile tur programında belirtilen hareket noktalarında buluşmamızın ardından, Tekirdağ – Malkara – Keşan – İpsala yol güzergahında gerekli molaları vererek İpsala Kara Hudut Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Burada gerçekleştireceğimiz çıkış işlemlerimizin ardından Meriç Nehri’nin üzerinden geçerek Yunanistan Kipi Kara Hudut Sınır kapısına varıyoruz. Buradaki pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından Yunanistan’a giriş. 

2.Gün: İPSALA-ÜSKÜP    

Yunanistan’a girişimizin ardından yol üzerinde kahvaltı molası veriyoruz. Molanın ardından, Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’e hareket ediyoruz. Şehre varmadan önce National Geographic tarafından Dünya’da görülmesi gereken ilk 100 yer arasına girmiş olan Matka Kanyonu‘nu geziyoruz. Turun ardından şehir turumuza başlıyoruz. İlk olarak Eski Üsküp bölgesinde, Türk Çarşısı içindeki Osmanlı mimarisindeki sokaklardan yürüyerek; Kapan Han, Çifte Hamam, Sulu Han, Kurşunlu Han, Mustafa Paşa Cami, Üsküp Kalesi’ni görüyoruz. Üsküp’ün Sembolü olan Osmanlı döneminde yapılmış olan Taş Köprü üzerinden Vardar Nehri’ni geçerek Üsküp 2014 Projesi adı ile Üsküp’ün çehresini değiştiren eserleri görüyoruz. Bu eserlerin en başında yapımı Eylül 2011’de tamamlanmış Büyük İskender Heykeli bulunmaktadır. Ardından II. Filip Heykeli, Arkeoloji Müzesi, Zafer Takı, Çar Samuel Heykeli, 1. Justinyanus Heykeli bu proje dâhilinde göreceğimiz eserlerdir. Serbest zaman sonrası otobüsümüze binip otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.

3.Gün: ÜSKÜP – BELGRAD

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a hareket. Şehre varışımızı müteakip, Beyaz Şehir olarak anılan Belgrad şehir turumuzda, Sava Nehri'nin Tuna Nehri ile birleştiği noktada, Fatih Sultan Mehmet’in uğruna yaralandığı, ama fethinin Kanuni Sultan Süleyman'a nasip olan, Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesini, Kale Meydanı, Taş Meydanı, Askeri Müzeyi, Mora fatihi Damat Ali Paşa'nın türbesini ve Bayraklı Camii’ni göreceğiz. Serbest zaman sonrası konaklama yapacağımız Belgrad’daki otelimize geçiyoruz.

4.Gün: BELGRAD-SARAYBOSNA

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’ya hareket ediyoruz. Varışımızı müteakip yapacağımız Saraybosna Panoramik Şehir turumuz esnasında, Avrupa’nın en müstesna çarşısı baş çarşı gezisi, Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi, Hüsrev Bey Camii, Saat Kulesi, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri, Musevi Sinagogu, 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camisini göreceğiz. Panoramik şehir turumuzu sönmeyen ateşte tamamladıktan sonra serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından konaklama yapacağımız Saraybosna’daki otelimize geçiyoruz.


5.Gün: SARAYBOSNA-MOSTAR-BLAGAJ-DUBROVNİK

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Bosna Hersek’e geçiyoruz Mostar’a hareket. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen Mostar köprüsü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmıştı fakat Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Mostar köprüsünün ardından Blagaj turumuz başlayacaktır. Bu turumuzda Avrupa’nın en güçlü su kaynağının, Buna nehrinin doğduğu yere kurulmuş olan Blagaj’ı ziyaret ediyoruz. Turumuzun ardından Hırvatistan’a giriş yapıyoruz. Hırvatistan’a Dubrovnik’e gidiyoruz. Dubrovnik turu esnasında, UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy. dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları ve diğer önemli yapılar görülecektir. Tur sonrası serbest zaman ve ardından otelimize geçiyoruz. Geceleme Dubrovnik’te otelimizde.

6.Gün: DUBROVNİK-KOTOR-BUDVA

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Karadağ’a geçiyoruz. İlk olarak nefes kesici bir orta çağ kasabası olan, Balkanlardaki Fiyortları ile meşhur Kotor’a gidiyoruz. Burada Kale içerisinde yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Sonrasında Balkanlar`ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva’ya hareket ediyoruz. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Tur sonrası serbest zaman. Ardından otelimize hareket. Geceleme Budva`da otelimizde.

7.Gün: BUDVA-SV. STEFAN-TİRAN-OHRİD

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapurlu bir multi-milyardere satılması ile turizme kazandırılan muhteşem St.Stefan`ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Arnavutluk`un başkenti Tiran`a gidiyoruz. Varışımızla birlikte şehir turumuz başlıyor. Bektaşiliğin Avrupa'daki merkezi sayılan Tiran şehir turumuzda 1789 Yılında yapımına başlanan ve 1923 yılında tamamlanan Ethem Bey Camii, İskender Meydanı, Tiran'ın sembolü 1821 yılında Ethem Bey tarafından yaptırılan saat kulesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Balkanların İncisi Ohrid’e doğru hareket ediyoruz. Ohrid’e varışımızın ardından Osmanlının Balkanlardaki önemli üslerinden biri olmuş tarihi Ohrid şehrini tanıtan bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Kiril Alfabesini geliştirmiş olduklarına inanılan, 9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı, Aya Sofya Kilisesi, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Samoil Kalesi, St. Klement Manastırı ve St Panteleimon Kilisesi, Sinan Çelebi Türbesi, Çınar Meydanı, Türk Çarşısı, Halveti Tekkesi, Yeni çarşı, Ohrid Pazarı ve Ohrid gölü göreceğimiz yerlerden bazıları. Tur sonrası otelimize geçiyoruz. Konaklama Ohrid’de otelimizde.

8.Gün: OHRİD - SV. NAUM - MANASTIR - SELANİK

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Sv. Naum’a hareket. Doğal güzelliklerin içinde manastırın bulunduğu Sv. Naum’da, Ohrid Gölü’nün doğduğu kaynağı görüp kayıklarla tur yapabilirsiniz. Sv. Naum sonrası Manastır (Bitola) şehrine hareket ediyoruz. Bitola’ya varışımızı müteakip yapacağımız panoramik turda, Yeni Cami, İshak Paşa Cami ve Saat Kulesi’ni görüyoruz. Ardından Şirok Sokak olarak adlandırılan Bitola çarşısında yürüyüş yapıp, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Atatürk’ün okuduğu Askeri İdadi Mektebi’ni görüyoruz. Tur ve serbest zaman sonrası Yunanistan’ın başkenti Atina’dan sonra en büyük kenti olan Selanik’e doğru yola çıkıyoruz. Selanik‘e varışımızın ardından panaromik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz.  Selanik’in en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Büyük İskender heykeli, Yedi Kule, Roma döneminden kalan Galeriyos'un Zafer Tak'ını (Kamara), Rotonda (Eski Metropol Camii), Bey Hamamı, Hamza Bey Camii’ni panoramik olarak görüyoruz. Tur sonrası otelimize geçiyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Yunan Tavernası turuna katılabilirler (Taverna Turu: 55 €). Taverna sonrasında otele dönüş ve konaklama Selanik’teki otelimizde.

9.Gün: SELANİK – KAVALA - İSTANBUL 

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi tamamlayarak otelimizden ayrılarak önce Atatürk’ün doğduğu evi ziyaret ediyoruz. Ardından Kavala’ya doğru hareket ediyoruz. Kavala’ya varışımızın ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Eski şehre doğru giderken ilk göreceğimiz yer Aziz Nikola Kilisesi’dir. 1530 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından İbrahim Paşa adına yaptırılan camii, 1926 yılında minaresi kısaltılarak çan kulesine dönüştürülüyor ve kiliseye çevriliyor ve önüne Hristiyan mozaikleri ekleniyor. Turumuzda göreceğimiz diğer tarihi yerler: Kavala Kalesi, Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın evi, günümüzde otel olarak kullanılan imaret, su kemeri ve kale içindeki eski şehir. Panoramik Kavala şehir turumuzun sonrasında Yunanistan Kipi Kara Hudut Sınır Kapısına doğru hareket ediyoruz. Ulaşmamızın ardından pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlayıp free shop alışveriş imkanı ve İpsala Kara Hudut Sınır Kapısına hareket. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Keşan – Tekirdağ – Silivri karayolunu takip ederek İstanbul’a hareket. Yol güzergahında Tekirdağ’da vereceğimiz yemek molasından (Meşhur Tekirdağ Köftesini tatma imkânı) sonra İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul’a varışımızın ardından misafirlerimizi tur programında yer alan noktalara (dönüş güzergahında) bırakıyor ve turumuzu sonlandırıyoruz. Bir sonraki organizasyonlarımızda buluşmak dileği ile…

KONAKLAMA OTELİ 4* Oteller vb.
Tur Şartları
Ücrete Dahil Olan Hizmetler
Otobüslerle ulaşım
4* otellerde 7 gece kahvaltı ve konaklama
Program dahilinde panoramik şehir turları ve transferleri
Türkçe rehberlik hizmeti
Gümrük vergileri
Tüm otoban ve otopark giderleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
Yurt dışı çıkış harcı (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
 (Yeşil Pasaportlu misafirlerimiz vizeden muaftır)
Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası
Öğle ve akşam yemekleri
Otelde alınan ekstralar
Programda ekstra olarak belirtilen çevre gezileri (İsteğe Bağlı) 
Tüm kişisel harcamalar
Müze ören yeri giriş ücretleri (İsteğe Bağlı)
Şoför ve rehber bahşişleri (İsteğe Bağlı)

Konaklama Otelleri

Programda belirtilen oteller örnek konaklama tesisleridir. Yoğunluğa bağlı olarak konaklama bölgelerinde ve otellerinde aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.

Üsküp 4* Oteller vb.

Benzer Turlar

Balkan İncileri Turu Dubrovnik ve Budva Konaklamalı 7 Gece Konaklamalı MT001