Balkanlarda 6 Ülke Tüm Gündüz Turları ve Çevre Gezileri Dahil Ohy

Konaklama Tarihinizi Belirleyin

Balkanlarda 6 Ülke Tüm Gündüz Turları ve Çevre Gezileri Dahil Ohy

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Onur Havayolları Seferi İle Yeni Havalimanından Ohrid Gidiş / Ohrid Dönüş Ekonomik Sınıf Uçak bileti

Türkçe Rehberlik Hizmeti

Programda Belirtilen Tüm Transferler

4* Otel Kategorisinde 2 Gece Üsküp , 1 Gece Belgrad, 1 Gece Saraybosna, 1 Gece Trebinje ve Çevresi , 1 Gece İşkodra veya Podgorica Çevresi , 1 Gece Ohrid Konaklama olmak üzere Toplam 7 Gece konaklama

Otellerde Alınacak 7 adet Sabah kahvaltısı

Programda belirtilen şehir turları

Priştine - Prizren (Kosova)Turu

Blagaj Turu

St.Naum Turu

Resne - Manastır Turu

Gümrük Vergileri

Şehir vergileri

Tüm otoban,otopark ve check-point giderleri

Zorunlu Sigorta (Mesleki Sorumluluk)

1. Gün : İstanbul – Ohrid - Üsküp
İstanbul havalimanı gidiş terminali Tatilbudur deskinde buluşma. Onur Havayolları özel seferi ile Kuzey Makedonya’nın incisi Ohrid’e hareket. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından varış ve ülkeye giriş işlemlerinin ardından başkent Üsküp’e hareket, Panoramik Üsküp şehir turumuz başlıyor. Tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Baş çarşı, Vardar Nehri, Kale, 6. yy.dan kalma Taş Köprü, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, hükümet binası, meclis, 17. yy.dan kalma St Spas Kilisesi, Rahibe Teresa Anıtı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize hareket ve yerleşme. Geceleme otelimizde.

 

2. Gün : Üsküp – Kosova (Priştine – Prizren)
Sabah kahvaltımızın ardından tam gün Kosova (Priştina – Prizren) turumuz yapılacaktır. Turumuza otelimizden dünyanın en genç devletlerinden biri olan Kosova’ya hareket ile başlıyoruz. İlk durağımız Kosova Meydan Muharebesine sahne olan Kosova Ovası ve burada şehit düşen Sultan Murat Hüdavendigar türbesini ziyaret. Sonrasında Prizren’e hareket. Ülkede Türk nüfusunun en yoğun olduğu ve Balkanların en şirin şehirlerinden biri olan Prizren’de kent turu. Şadırvan Meydanı, Halveti Tekkesi, Sinan Paşa Camii, Bayraklı Cami ve Prizren Köprüsü ziyaretleri ve öğle yemeği molası. Ardından Priştine’ye hareket ve  varışa istinaden şehir turumuza başlıyoruz. Rahibe Teresa Caddesi, 15. yy.’da Sultan Beyazıt tarafından yaptırılmış Çarşı Camii, 19.yy. eseri olan saat kulesi, 1461 yılında II. Fatih Sultan Mehmed tarafından inşa edilen Sultan Murad Camii, Hamam, 16.yy.’da inşasına başlanıp 19.yy.’da tamamlanabilmiş Yaşar Paşa Camii, Kosova Bilim ve Sanat Akademisi olarak kullanılan 19. yy.’dan kalma Osmanlı konağı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Üsküp’e dönüş ve geceleme otelimizde.

 

3. Gün : Üsküp – Belgrad
Sabah kahvaltımızın ardından Sırbistan`ın başkenti, Eski Yugoslavya`nın ve önemli Osmanlı eserlerinin bulunduğu Belgrad`a hareket. Yolculuğumuz sonrası canlılığın ve hareketliliğin yeni sembolü Avrupanın en eski kentlerinden biri olan Belgrad şehir turumuzda Türk döneminin muhteşem oyma tavanları ile süslü Eski Saray, Bin yıl anıtı, Sava Nehri'nin Tuna'ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmed'in uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni sultan Süleyman'a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgard Kalesi , Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa'nın türbesi, Bayraklı Camii görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme Belgrad`daki otelimizde.


 

4. Gün : Belgrad – Saraybosna
Sabah kahvaltımızın ardından Saraybosna`ya hareket. Varis sonrasi asırlar boyunca Balkanlar'ın kültür başkentliğini yapmış, 1914'te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand'ın Sırplar tarafından bu arada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı'nın çıktığı yer olmuş, 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar'ın kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan Saraybosna'da panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında meşhur Başçarşı, tarihi Osmanlı hanı Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914'te Franz Ferdinand suikastinin gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını görebileceğiniz turmuzu tamamliyarak otelimize transfer. Konaklama Saraybosna`daki otelimizde.

 

 

5. Gün : Saraybosna - Mostar -Blagaj - Poçitel
Sabah kahvaltımızın ardından n gezinin en ilgi çekici yerlerinden biri olan Mostar’a hareket. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen Mostar köprüsü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmıştı fakat Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Mostar köprüsünün ardından Koski Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Arından Blagaj’a hareket. Bu turumuzda Avrupa’nın en güçlü su kaynağının, Buna nehrinin doğduğu yere kurulmuş olan Blagay’ı ziyaret ediyoruz. Turumuzun ardından bir sonraki durağımız Poçitel. Tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel`i ziyaret ederek 16.yy.da Osmanlı tarafından yapılan eserleri görüyoruz. Gezi sonrası konaklama yapacağımız otelimize geçiş, oda dağılımı, yerleşme ve geceleme otelimizde.

 

6. Gün : Mostar - Kotor - Budva – İşkodra
Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden hareket ederek Adriyatik Denizinin incisi dünyanın en genç ülkelerinden biri olan Karadağ`a giriş yapıyoruz. Karadağ`daki ilk durağımız nefes kesici bir orta çağ kasabası olan, Balkanlardaki Fiyordları ile meşhur Kotor. Burada Eski Şehir-Kalede yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Sonrasında durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar`ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda StariGrad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Budva`nın tadını doyasıya çıkarabilmeniz için serbest zaman. Ardından zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur`lu bir multi-milyardere satılması ile turizme kazandırılan muhteşem St. Stefan`ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola ve otelimize hareket. Geceleme İşkodra`da otelimizde.


7. Gün : İşkodra - Tiran – Ohrid
Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak Arnavutluk`un başkenti Tiran`a varıyoruz. Akabinde şehir turumuz başlıyor. Bektaşiliğin Avrupa'daki merkezi sayılan Tiran şehir turumuzda 1789 Yılında yapımına başlanan ve 1923 yılında tamamlanan Ethem Bey Camii, İskender Meydanı, 19. yüzyılın başında inşa edilen Kaplan Paşa türbesi, Sekiz Sütünlu Türbe, Bilinmeyen 6 Anıtı, Tiran'ın sembolü 1821 yılında Ethem Bey tarafından yaptırılan saat kulesi, 1999 yılında işkodralı çocuklar tarafından isyan sırasında atılan kurşunların eritilmesiyle yapılan Barış Çanı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından serbest zaman ve Ohrid`de hareket. Varışa istinaden, Osmanlının Balkanlardaki önemli üslerinden biri olmuş tarihi Ohrid şehrini tanıtan bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Kiril Alfabesini geliştirmiş olduklarına inanılan, 9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı, Aya Sofya Kilisesi, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Samoil Kalesi, St. Klement Manastırı ve St Pantelejmon Kilisesi, Sinan Çelebi Türbesi, Çınar Meydanı, Türk Çarşısı, Halveti Tekkesi, Yeni çarşı, Ohrid Pazarı ve Ohrid gölü göreceğimiz yerlerden bazıları… Turumuzun ardından konaklayacağımız otelimize varış ve geceleme otelimizde.

8. Gün : Ohrid – Sveti Naum - Resne – Manastır - İstanbul
Sabah kahvaltımızın St. Naum  - Resne – Manastır kombine turumuz yapılacaktır. Bu turumuzda ilk olarak Ohrid gölünün doğduğu yer olan ve muhteşen manzaralara sahip St. Naum Turumuzu gerçekleştiriyoruz. Ardından Resne'ye hareket ediyoruz. İttihat ve Terakki'nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan Savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşmuş olan Resne'li Niyazi'nin Sarayını  ve Resne şehrini panoramik gördükten sonra Manastır'a doğru hareket ediyoruz. Manastır (Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten`i, İshak Camiini, Yeni Cami`yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk`ün mezun olduğu Askeri İdadi`yi ve Atatürk Müzesi`ni panoramik olarak ziyaret ediyoruz. Manastır gezimiz sonrası Ohrid’e dönüş. Rehberimizin belirleyeceği saatte Ohrid havalimanına hareket. Onur Havayolları özel seferi ile İstanbul’a hareket. Yaklaşık 1 saat sürecek uçuşun ardından İstanbul Havalimanına saat varış ve turumuzun sonu… Bir sonraki TatilBudur seyahatinde görüşmek üzere siz değerli misafirlerimize veda ediyoruz.

 

Eğlenceli - Yemekli Gece Paketi : 125 EURO
Yemekli Eğlenceli Sırp Gecesi 45 Euro + Yemekli Eğlenceli Boşnak Gecesi 45 Euro +  Yemekli Eğlenceli Balkan Gecesi 35 Euro + Kalan günlerde Otellerde 4 Akşam Yemeği

KONAKLAMA OTELİ 4* Hotel Bellevue vb - Üsküp
KONAKLAMA OTELİ Belgrad - 4* Sumadija Hotel vb.
KONAKLAMA OTELİ Saraybosna - 4* Hotel Terme İlidza vb.
KONAKLAMA OTELİ Trebinje - 4* Belle Vue Hotel vb.
KONAKLAMA OTELİ İşkodra - 4* Hotel Rozafa vb.
KONAKLAMA OTELİ Ohrid - 4* Aqualina Hotel vb.

Fiyat Tablosu

Dönem

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
04.04.2020-11.04.2020 - 449,00 EUR Seç 629,00 EUR Seç 449,00 EUR Seç Detay
11.04.2020-18.04.2020 - 399,00 EUR Seç 579,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay
18.04.2020-25.04.2020 - 449,00 EUR Seç 629,00 EUR Seç 449,00 EUR Seç Detay
25.04.2020-02.05.2020 - 399,00 EUR Seç 579,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay
02.05.2020-09.05.2020 - 349,00 EUR Seç 529,00 EUR Seç 349,00 EUR Seç Detay
09.05.2020-16.05.2020 - 349,00 EUR Seç 529,00 EUR Seç 349,00 EUR Seç Detay
16.05.2020-23.05.2020 - 349,00 EUR Seç 529,00 EUR Seç 349,00 EUR Seç Detay
23.05.2020-30.05.2020 - 449,00 EUR Seç 629,00 EUR Seç 449,00 EUR Seç Detay
30.05.2020-06.06.2020 - 399,00 EUR Seç 579,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay
06.06.2020-13.06.2020 - 399,00 EUR Seç 579,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay
13.06.2020-20.06.2020 - 399,00 EUR Seç 579,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay
20.06.2020-27.06.2020 - 399,00 EUR Seç 579,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay
27.06.2020-04.07.2020 - 399,00 EUR Seç 579,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay
04.07.2020-11.07.2020 - 399,00 EUR Seç 579,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay
11.07.2020-18.07.2020 - 399,00 EUR Seç 579,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay
18.07.2020-25.07.2020 - 399,00 EUR Seç 579,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay
25.07.2020-01.08.2020 - 399,00 EUR Seç 579,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay
01.08.2020-08.08.2020 - 449,00 EUR Seç 629,00 EUR Seç 449,00 EUR Seç Detay
08.08.2020-15.08.2020 - 399,00 EUR Seç 579,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay
15.08.2020-22.08.2020 - 399,00 EUR Seç 579,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay
22.08.2020-29.08.2020 - 399,00 EUR Seç 579,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay
29.08.2020-05.09.2020 - 399,00 EUR Seç 579,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay
05.09.2020-12.09.2020 - 399,00 EUR Seç 579,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay
12.09.2020-19.09.2020 - 399,00 EUR Seç 579,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay

Ek Hizmetler

Ek Hizmet Durum Kişi Başı Çocuklar Bebek
Eğlenceli - Yemekli Gece Paketi Zorunlu Değil 125,00 EUR 125,00 EUR 125,00 EUR
İptal Güvence Paketi (15 İş Günü Öncesine Kadar Geçerlidir) Zorunlu Değil 50,00 EUR 50,00 EUR 50,00 EUR

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Onur Havayolları Seferi İle Yeni Havalimanından Ohrid Gidiş / Ohrid Dönüş Ekonomik Sınıf Uçak bileti

Türkçe Rehberlik Hizmeti

Programda Belirtilen Tüm Transferler

4* Otel Kategorisinde 2 Gece Üsküp , 1 Gece Belgrad, 1 Gece Saraybosna, 1 Gece Trebinje ve Çevresi , 1 Gece İşkodra veya Podgorica Çevresi , 1 Gece Ohrid Konaklama olmak üzere Toplam 7 Gece konaklama

Otellerde Alınacak 7 adet Sabah kahvaltısı

Programda belirtilen şehir turları

Priştine - Prizren (Kosova)Turu

Blagaj Turu

St.Naum Turu

Resne - Manastır Turu

Gümrük Vergileri

Şehir vergileri

Tüm otoban,otopark ve check-point giderleri

Zorunlu Sigorta (Mesleki Sorumluluk)

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

·         Özel Seyahat Sağlık sigortası

·         Yurt dışı çıkış harç pulu

·         Öğle ve Akşam yemekleri

·         Ekstra turlar

·        Kişisel Harcamalar

Genel Şartlar

Benzer Turlar