Bu turda covid-19 virüsüne karşı aşağıdaki tedbirler alınmaktadır

  • HES Kodu Kontrolü
  • Güvenli Sosyal Mesafe Düzenlemesi
  • Tüm Personele Corona Virüs Eğitimi
  • Hijyen Kiti

Konaklama Tarihinizi Belirleyin

Baltıklar Turu Türk Havayolları ile Ramazan Bayramı Özel 3 Gece 4 Gün

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

·         Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul(İstanbul HL)-VILNIUS(VNO)/RIGA(RIX) -İstanbul(İstanbul HL)- arası uçak

·         Vilnius, Riga panoramik şehir turları,

·         Vilnius, Rİga arası transfer

·         3*4* oteller kategorisinde 3 gece konaklama,

·         Sabah kahvaltıları,

·         Alan- Otel- Alan transferleri,

·         Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri, 

Mesleki zorunluluk sigortası


M

1. GÜN: İSTANBUL – VILNIUS

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde 05:30'da Türk Havayolları Kontuarı önünde Buluşma. Check-in İşlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK1407 tarifeli seferi ile saat 08:30'da Vilnius’a hareket. Yerel saat 11:05'de Vilnius’a varış. Varışımızın ardından Pasaport kontrolünü takiben bizi bekleyen otobüslerimiz ile Panoramik Şehir turumuz başlamaktadır.  Vilnius'ta 1200'den fazla Ortaçağ dönemine ait yapı ve 48 adet büyük kilise bulunuyor.  Neris Nehri kenarında 1323 yılında Büyük Dük Gediminas tarafından kurulan Vilnius şehir turunda Katedral Meydanı, Vilnius Katedrali, Gediminas Kulesi, Gediminas Heykeli,  St. Peter ve St. Paul Kilisesi, St. Anne Kilisesi ve Amber Galerisi gezildikten sonra Subacius Tepesi'nden şehrin panoramik manzarasının fotoğrafını çekme fırsatımız oluyor. Ardından Vilnius'un önemli bir sembolü olarak kabul edilen Dawn Kapısı'nı da gezerek turumuzu tamamlıyoruz. Şehir turunun ardından otele transfer. Geceleme Vilnius’ta otelimizde.

 

2. GÜN:  VILNIUS

Sabah kahvaltımızın ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için extra Trakai Turumuz başlıyor. Turumuzun bitiminde otele geri dönüyoruz. Geceleme Vilnius’ta otelimizde.       

               
Extra Tur: Trakai Turu  : Kişi Başı 50 Euro    
Vilnius’a 29 km. uzaklıktaki Trakai turunda, 15.yy’da Galve Gölü’nün ortasındaki bir yarımadaya inşa edilmiş Trakai Kalesi ve Müzesi ziyaret ediliyor. Birçok gölün bulunduğu, tepelerin ve ormanların arasında konumlanan bir doğa harikası Trakai,  Karaites olarak adlandırılan bir Musevi Türk etnik grubunun da evi olarak kabul ediliyor. Bugün halen Trakai’de yaşayan ve yaklaşık 300 kişi kalan bu etnik grup, Litvanya’ya 14. yy’da Crimea’dan Büyük Dük Vytautas’ın savaşçısı olarak getirilmiş. Litvanya’nın turistler tarafından en çok ziyaret edilen bu tarihi bölgesi aynı zamanda nikah sonrası gelin ve damadın uğur getirmesi için ziyaret ettikleri popüler bir mekan.

 

               

3. GÜN:  VILNIUS – RİGA

Sabah kahvaltısının ardından Riga’ya Hareket Ediyoruz. Yol üzerinde extra Rundale Saray turu rehberimiz tarafından düzenlenecektir. Saray gezimizin ardından Riga’ya yolculuğumuz devam ediyor. Riga’ya Varışımızın ardından Riga şehir Turumuz Başlıyor. 1201 yılında kurulan Riga'nın şehir turunda,  Old Town denilen merkezdeki şehrin tarihi dokusuna tanık olacağımız önemli yapılar ziyaret ediliyor. St. Peter's Kilisesi, Brotherhood of the Blackheads Evi, Dome Katedrali, Büyük ve Küçük Guildhalls, St. Jacob's Kilisesi, Riga Kalesi, Özgürlük Heykeli ve şehrin eşsiz mimarisine tanık olacağımız Art Nouveau stilinde yapılarıyla süslü sokakları görülecekler arasında yer alıyor. Şehir turunun ardından serbest zamanımız oluyor. Arzu eden misafirlerimizle extra akşam yemeğimizi Lido Restoran'da alıyoruz. Akşam yemeğinin ardından otelimize geri dönüyoruz. Geceleme Riga'da otelimizde.

 

Extra Tur: Rundale Sarayı Turu : Kişi Başı 50 Euro   
Bütün misafirlerimizin arzu etmesi durumunda Yol üstündeki Avrupa’nın en güzel saraylarından biri olan extra Rundale Sarayı’nı keşfediyoruz. 1736-1740 yılları arasında yapımı tamamlanan Rundale Sarayı, Letonya Dükü Ernst Johann’ın yazlık sarayı olarak yaptırılmış. Barok ve Rokoko tarzında inşa edilmiş sarayın bahçesi Fransız tarzında düzenlenmiş.

 

Extra Tur: Lido Restoran'da Akşam yemeği Turu : Kişi Başı 50 Euro           
Eski Leton tarzında özel olarak inşa edilmiş ve 5 hektarlık bir alan üzerine kurulu  Lido Center hem yetişkinlerin hem de ailelerin hoşça vakit geçirebileceği her daim hem Letonların hem de turistlerin uğrak yeri olan bir mekan.  Leton kültürünü ve geleneksel mutfağını yansıtan mekanda özel dekore edilmiş ve 3 katlı, Yaklaşık 500 çeşit yemeğin sunulduğu geniş bir menüye sahip Lido restoran, çocuklara yönelik eğlence parkının yanı sıra, 5.102 m2 büyüklüğünde Batıklardaki en büyük açıkhava yapay buz pateni pisti de bu merkezde yer alıyor.

 

4. GÜN:  RİGA -İSTANBUL

Sabah kahvaltımızın ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin  extra olarak düzenleyeceği Sigulda Turu’na katılabilirler. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve ardından Riga Havalimanına hareket. Türk Havayolları tarifeli seferi TK 1776 ile 20:05’de İstanbul Havalimanına hareket. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından Istanbul Havalimanına saat 23:00 varış ve turumuzun sonu… Bir sonraki seyahatlerinizde tekrar görüşmek dileği ile...

               
Extra Tur : Sigulda Turu Kişi Başı : 50 Euro  
Riga’ya 51 km. uzaklıktaki, Letonya’nın en güzel şehirlerinden kabul edilen Sigulda şehir turunda Sigulda Kalesi, Gauja Milli Parkı, Gutman Mağarası, Turaida Kalesi ve Müzesi ziyaret ediliyor. Kalelerin arasında gezerken kendinizi Ortaçağ Avrupası’nda hissedeceğiniz Sigulda, yemyeşil ağaçları,  ovaları, Gauja Nehri’nden oluşan muhteşem doğası ile sizi büyüleyecek.Bu Turumuz İçin eXtra Avantajlar;

2’li Paket Tur : 140 EURO  Yerine 115 EURO (Sadece ofislerimizden alınması durumunda geçerlidir.)

Trakai +  Rundale Sarayı + Sigulda

KONAKLAMA OTELİ 3*-4* Oteller

Fiyat Tablosu

Dönem

3*-4* Oteller

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
20.04.2023-23.04.2023 Oda Kahvaltı - 649,00 EUR Seç 799,00 EUR Seç 649,00 EUR Seç Detay

Ek Hizmetler

Ek Hizmet Durum Kişi Başı Çocuklar Bebek
Seyahat Sağlık Sigortası Zorunlu Değil 15,00 EUR 15,00 EUR 15,00 EUR
Seyahat Sağlık Sigortası ( 65 Yaş Üstü ) Zorunlu Değil 30,00 EUR 30,00 EUR 30,00 EUR
İptal Güvence Paketi ( 20 İş Günü Öncesine Kadar Geçerlidir ) Zorunlu Değil 50,00 EUR 50,00 EUR 50,00 EUR

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

·         Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul(İstanbul HL)-VILNIUS(VNO)/RIGA(RIX) -İstanbul(İstanbul HL)- arası uçak

·         Vilnius, Riga panoramik şehir turları,

·         Vilnius, Rİga arası transfer

·         3*4* oteller kategorisinde 3 gece konaklama,

·         Sabah kahvaltıları,

·         Alan- Otel- Alan transferleri,

·         Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri, 

Mesleki zorunluluk sigortası


M

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

·         Yurtdışı Çıkış Harç Pulu                         : 150.-TL

·         Vize Ücreti İstanbul                                   : 150.-Eur

·         Vize ücreti izmir Ankara                        : 170.-Eur

·         Seyahat Sigortası (65 Yaşa Kadar)        : 15.-Eur

·         Seyahat sigortası ( 66-75 yaş arası)       : 30.-Eur

·         Her türlü otel extraları ve kişisel harcamalar

·         Şehir ve otel vergileri

·         Opsiyonel turlar

  • Müze Giriş Ücretleri
  • İptal Güvence Paketi : 50.-Eur (İptal Güvence paketi uygulaması ile misafirlerimize, her koşulda rezervasyonlarını cezasız iptal etme hakkı sunuyoruz. Bu uygulama ile turun hareket tarihine 10 gün iş günü kalana kadar rezervasyonunuzu iptal etmeniz mümkün. Rezervasyon iptalinde, tur ücretinin tamamı iade edilirken iptal güvence paketi bedeli ve varsa ek hizmet bedelleri (Vize, sigorta vs) iade edilmez.)

Genel Şartlara

Benzer Turlar