Bu turda covid-19 virüsüne karşı aşağıdaki tedbirler alınmaktadır

  • HES Kodu Kontrolü
  • Güvenli Sosyal Mesafe Düzenlemesi
  • Tüm Personele Corona Virüs Eğitimi
  • Hijyen Kiti

Konaklama Tarihinizi Belirleyin

Baştan Başa İspanya Turu 7 Gece 8 Gün Kurban Bayramı Özel Türk Havayolları İle

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

·        Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul Yeni Havalimanı-Malaga -/Toulouse İstanbul Yeni Havalimanı arası uçak bileti,

·        Sevilla(1) Granada(2) Valencia(1)Barcelona (2)Toulouse(1) Gece Oda Kahvaltı Konaklamalar

·        Malaga ,Sevilla, Valencia ,Barcelona, Toulouse Panoramik Şehir Turları

·        Şehirlerarası Tüm Transferler

·        Alan- Otel- Alan transferleri,

·        Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri,

·        Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası

1.Gün İstanbul-Malaga-Sevilla

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Hava yolları Kontuarı önünde Saat 04:30’da buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Havayolları'nın Tarifeli Seferi TK1305 ile Malaga’ya saat 07:30’da hareket ediyoruz. Yaklaşık 4 saatlik uçuşun ardından yerel saat ile 11:05’te Malaga’ya varacağız. Varışımızı takiben alanda bizleri bekleyen özel otobüsümüzle Malaga şehir merkezine hareket. Panoramik Malaga şehir turumuzda, Paseo del Parque (Park Caddesi), Plaza de la Merced, Cervantes Tiyatrosu, Puerto Marina (Liman), Roma Amfitiyatrosu ve Picasso müzesi göreceğimiz yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz Rehberimizin düzenleyeceği Extra Ronda Turuna katılabilirler. Turun ardından Sevilla’ya hareket ediyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Flamenco Show turuna katılabilir.

Extra Ronda Turu : Kişi Başı 30€

Ronda; Emeviler’in yarımadadan çekilirken İspanyollara en son teslim ettikleri kale olma özelliği taşımaktadır Bu nedenle hem İslam hem de Hristiyan dinlerinin etkisi altında kalmış, silinmeyen izlerle bezenmiş olarak göze çarpıyor. Kireç taşından dik bir yarığın iki tarafında büyük bir kayalığın üzerinde kurulmuş ve dünyanın en eski boğa güreşi arenasının bulunduğu tipik beyaz Endülüs köyüdür.

Extra Flamenco Show Turu :Kişi Başı 55€

Aşkın, acının, isyanın ve tutkunun dansı Flamenko’yu izlerken büyüleneceksiniz. Turumuz sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

2.Gün Sevilla – Cordoba - Granada

Sabah Kahvaltımızın ardından Sevilla şehir turumuza başlıyoruz. Guadalgivir Nehri’nin kıyısında kurulmuş bu şehirde İspanya Meydanı, Carmen’in geçtiği tütün fabrikası, Altın Kule, Yahudi Mahallesi’ni panoramik olarak gezeceğiz. Sevilla Katedrali’nin önünde vereceğimiz serbest zaman ile şehir turumuzu tamamlıyoruz. Ardından dileyen misafirlerimiz ile Endülüs’ün güzelliklerini keşfedeceğimiz, Sevilla ve Granada ile beraber bölgenin en önemli kentlerinden biri olan ekstra olarak düzenlenecek, Cordoba turuna katılabilirler. Rehberimizin belirteceği saatte Granada’ya hareket ediyoruz. Geceleme Granada’da Otelimizde.

Extra Cordoba Turu :Kişi Başı 50€

Endülüs ve Roma İmparatorluğu dönemlerinde bölgenin başkenti olan Cordoba’da da bizi ilk olarak Guadalquivir nehri karşılayacak. Tarihi Roma köprüsünün üzerinden yürüyüp, Roma kapısını geçerek kente giriş yapacağız. 2000 yıllık kentin, en görkemli yapısı, dünyanın en büyük camilerinden olan, 850 adet sütun üzerinde yükselen Kurtuba Ulu Camii’ne girerek, rehberimiz eşliğinde ziyaret edecek ve bu muhteşem eserin görkemine tanıklık ederken, etkileyici bilgiler alacağız. Kurtuba Camii’ndeki turumuzdan sonra durağımız eski sokaklar. Yolumuz üzerinde Cordoba’nın çiçek sokakları, Endülüs mimarisinin tüm inceliğini yansıtan eski han ve Cordoba evleri var.Birbirinden güzel avlulardan geçerken, havuzlarda şırıldayan suyun sesi kulaklarımızı dolduracak, gözlerimiz ise bin bir renk çiçekleri seyre dalacak.

3.Gün Granada

Sabah otelimizde alınacak kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Elhamra Sarayı turu (Sarayın müsaitliğine bağlı olarak El Hamra Sarayı turu gerçekleştirilir) ve Ubeda & Baeza turuna katılabilirler. Geceleme Otelimizde.

Extra Elhamra Turu : Kişi Başı 65€

Günlük limitli sayıda ziyaretçi kabul eden Elhamra, Duvarlarında kırmızı tuğla, damında kırmızı kiremit kullanıldığı için adına da Elhamra yani "Kırmızı" denmiştir. İslam mimarisinin ulaşabileceği yüksek noktalardan biri olarak bugünlere ulaşmış bir şahit olan Elhamra Sarayı'nın ziyareti sonrası serbest zaman.

Extra Ubeda & Baeza Turu : Kişi Başı 50€

Granada'nın kuzeyinde uçsuz bucaksız zeytinlikler arasında yer alan bu iki Endülüs kasabası, İspanyol Orta Çağ ve Rönesans dönemlerinin etkileyici eserlerine ev sahipliği yapmış ve 2003 yılında UNESCO dünya mirası listesine dahil edilmiştir. İspanya'nın ihtişamını günümüze taşımaktadırlar. Baeza'daki yürüyüş turumuzda ilk olarak şehir meydanını, dışarıdan Baeza Katedrali'ni, Jabalquinto Sarayı'nı, orta çağ üniversite binasını, Santa Maria Meydanı'nı, aslan çeşmesini ve tarihi evleri göreceğiz. Yürüyüş turumuzdan sonra, Baeza'nın tadını daha çok çıkarabilmeniz ve buradaki eşsiz müze ve anıtları ziyaret etme şansı yakalamanız için biraz serbest zamanımız olacak. Baeza'dan sonraki durağımız Ubeda. Buradaki yürüyüş turumuz sırasında tarihi Yahudi mahallesini ve eski sokakları, Consistoriales Evi, San Pablo Kilisesi, Vela-Cobos Sarayı, San Lorenzo Kilisesi, San Nicolas Kilisesi ve tarihi Santiago Hastanesi'ni göreceğiz.

4.Gün Granada – Alicante -Valencia

Sabah otelde alınacak kahvaltı ardından Valencia’ya hareket. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz ile rehberimizin düzenleyeceği Extra Alicante Turunu gerçekleştiriyoruz. Turumuzun ardından Valencia’ya Varış ve şehir turumuza başlıyoruz. İspanya’nın en büyük üçüncü şehri olma ünvanının yanısıra en büyük limana da sahip şehrin ilk ismi, Latince’de güç ve kuvvet anlamına gelmektedir. Valencia’da; Panoramik olarak yapılacak şehir turunda Sanat ve Bilim müzesi, Gotik Katedral, Arena, Belediye Sarayı, Tarihi pazar ve Eski İpek Borsası görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

Extra Alicante Turu : Kişi Başı 30€

Ardından Yunan, Romalı, Arap ve Hristiyan kolonilerinin zengin tarihine sahip, İspanya’nın en eski ve önemli liman şehirlerinden olan Alicante’ ye varış ve panoramik şehir turu. Arkeoloji müzesi, Santa Barbara kalesi, Merkez Pazar, Luceros, Maisonnave görülecek yerler arasındadır. 

5.Gün Valencia - Barcelona

Kahvaltımız sonrası, Katalonya Özerk Topluluğu’nun başkenti, ünlü Mimar Antoni Gaudi’nin muhteşem eserlerinin bulunduğu İspanya'nın ikinci büyük şehri Barselona’ya hareket ediyoruz. Bu şehir sahip olduğu eserlerden ötürü nüfusunun dört katı kadar turisti kendine çekmektedir. Panoramik olarak gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda, “Bitmeyen Kilise” olarak da bilinen La Sagrada Familia, İspanya ve Catalunya Meydanı, Gaudi'nin Evleri (Casa Batllo ve Casa Mila), Katalunya Meydanı, La Rambla Caddesi ve Port Olimpic görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası dileyen misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği Extra Barcelona Harikaları; PARK Güell- Poble Espanyol -Gotik ve El Born Mahalleleri Turuna katılabilirler. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Extra Barcelona Harikaları; Park Güell & Poble Espanyol & Gotik ve El Born Mahalleleri Turu : Kişi Başı 50€

Bu turumuzda, UNESCO tarafından koruma altına alınmış ve Barselona’nın ünlü mimar-tasarımcısı Antoino Gaudi’nin yarattığı Guell Park’ı (tadilat çalışmaları süren seyir terası dışarıdan görülecektir) 1929 Barcelona Exposu için yapılmış ve günümüzde de Barcelona'yı ziyaret edenlerin uğrak yeri, 117 bina, cadde ve meydanlardan oluşan Poble Espanyol Kasabasını gezeceğiz. Burada tüm İspanya'daki bölgelerin örnek yapılarını görecek, birbirinden ilginç el sanatı atölyelerini gezecek ve adeta tüm İspanya'da kısa bir yolculuk yapacağız. Ardından otobüsümüzden ayrılarak rehberimiz eşliğinde Gotik Mahallesinde gerçekleştireceğimiz yürüyüş turunda; geçmişi 2000 yıl öncesine uzanan tarihi Barcelona'nın güzellikleri içinde bir yolculuğa çıkacağız. La Rambla caddesini yürüyerek geçerken, 19. yüzyıldan kalma La Boqueria (Kapalıçarşı)'yı görüp, ardından ara sokaklara dalarak, Roma dönemi Barcelona'sının görkemli kalıntısı Agustus Tapınağı, Yahudi Mahallesi, Barcelona Baronları Sarayı, Aragon Kraliyet Arşivleri Binası, Barcelona Gotik Katedrali, Bisbe Köprüsü, Sant Jaume Meydanı göreceğimiz yerler arasında olacak. Ardından El Born Mahallesine geçerek, Catalan tarihinde önemli yer etmiş, kazılarla ortaya çıkarılan 18. Yy Catalan isyanlarının gerçekleştiği sokakları göreceğimiz Catalan Kültür Merkezini ve filmlere konu olmuş “halkın katedrali” Katedral Maria del Mar’ı göreceğiz. Turumuzun sonunda El Born’daki ünlü cafe ve barların olduğu bohem hayatın merkezi Passeign del Born’da vereceğimiz serbest zamanda soluklanma ve Catalan mutfağının lezzetlerini tatma fırsatınız olacak

6.Gün Barcelona

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Girona & Figueras (Dali Müzesi) turuna katılabilirler. 

Extra Girona & Figueras (Dali Müzesi) Turu : Kişi Başı 65€

Turumuz Onyar, Galligants ve Güell nehirlerinin birleştirdiği noktada kurulan ve Kuzey Katalonya’nın incisi olan Girona şehri ile başlamaktadır. Bölge İberyalılardan bu yana onlarca işgalden ve hüküm sürmüş lükten kalan eserlerle tarihi açıdan oldukça zengindir. Tüm yapılar taştan inşa edilmiş ve bugüne kadar oldukça iyi korunmuş oldukları için eskinin ruhunu tam olarak yansıtmaktadır. Müzeleri, kiliseleri, Arnavut kaldırımlı dar sokakları ve orta çağdan kalma surlarıyla turistlerin gözdesidir. Aslan heykeli, Katedral Meydanı, Yahudi Mahallesi görülecek yer arasındadır. Turumuzun ardından Figueras Kenti’ne doğru yola çıkıyoruz. Buranın önemi sürrealist sanatçı Salvador Dali’nin 1904 yılında burada doğmuş olmasıdır. Dali doğduğu bu yere bir şeyler bırakmak ve eserlerini sergilemek için burada bir müze kurmuştur. Bu müze günümüzde en büyük Dali koleksiyonuna sahip ve her yerini Dali tasarladığı için Dali’nin en büyük yapıtı olarak anılmaktadır. Müzede, Dalinin farklı teknikler kullanarak yaptığı 4000’den fazla eser bulunmaktadır. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

7.Gün Barcelona - Toulouse

 Kahvaltımızın ardından Toulouse’a hareket ediyoruz. Yol üzerinde dileyen Misafirlerimiz ile rehberimizin düzenleyeceği extra Carcassone Turuna katılabilirsiniz. Turumuzun ardından Toulouse’a devam ediyoruz.Varışımızın ardında Şehir turumuzda Capitole Meydanı’ndan yürüyerek şehrin enfes sokaklarını ve yapılarını keşfedeceğiz. Dünyanın en büyük Roman stilinde inşa edilmiş kapısı ile Saint Sernin Bazilikası , 14.yüzyıla ait güney bölgenin en güzel örneklerinden biri olan Jacobins Manastırı ,Belediye Binası Capitole , 16.yüzyılda inşa edilmiş Dor,İyon ve Korent stillerinin en zarif örneklerinden olan Bernuy görülecek yerler arasındadır.Geceleme Toulouse’da otelimizde.

Extra Carcassone Turu : Kişi Başı 50€

Unesco Kültür Mirası Batı Avrupa’nın en iyi korunmuş kale kenti Carcassone’da Muhteşem surlar, görkemli kuleler ve el değmemiş sokakları ile kentte adeta orta çağa bir yolculuk yapacağız. Rehberimiz eşliğinde kalede yapacağımız gezide orjinal orta çağ eserleri arasında Müslümanlardan tapınak şövalyelerine, İspanyol isyancılardan Fransız asilzadelerine uzanan inanılmaz bir yolculuk yapacağız. 

8.Gün Toulouse - İstanbul

Kahvaltımızın ardından rehberimizin belirttiği saatte Toulouse Havalimanına hareket ediyoruz.Bilet ve Bagaj İşlemlerimizin ardından Türk Havayollarının TK 1804 Sefer sayılı tarifeli uçuşu ile saat 12:10’da İstanbul Yeni havalimanına hareket ediyoruz.16:45 İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda tekrar görüşmek dileğiyle.


Extra Tur Paketi 445€ yerine 335€

Extra Ronda Turu: Kişi Başı 30€- Extra Flamenco Show Turu :Kişi Başı 55€ - Extra Cordoba Turu :Kişi Başı 50€ - Extra Elhamra Turu : Kişi Başı 65€ - Extra Ubeda & Baeza Turu : Kişi Başı 50€- Extra Alicante Turu : Kişi Başı 30€- Extra Barcelona Harikaları; Park Güell & Poble Espanyol & Gotik ve El Born Mahalleleri Turu : Kişi Başı 50€- Extra Girona & Figueras (Dali Müzesi) Turu : Kişi Başı 65€ - Extra Carcassone Turu : Kişi Başı 50€

                                                                 

Olmazsa Olmaz Tur Paketi 225 yerine 190€

Extra Cordoba Turu :Kişi Başı 50€- Extra Elhamra Turu : Kişi Başı 65€ - Alicante Turu : Kişi Başı 30€-

Extra Carcassone Turu : Kişi Başı 50€-Extra Ronda Turu: Kişi Başı 30€

KONAKLAMA OTELİ İspanya 3 - 4* Oteller

Fiyat Tablosu

Dönem

İspanya 3 - 4* Oteller

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
10.07.2022-17.07.2022 Oda Kahvaltı - 649,00 EUR Seç 899,00 EUR Seç 649,00 EUR Seç Detay

Ek Hizmetler

Ek Hizmet Durum Kişi Başı Çocuklar Bebek
Vize Hizmet Bedeli (İstanbul) Zorunlu Değil 140,00 EUR 140,00 EUR 140,00 EUR
Vize Hizmet Bedeli (Ankara) Zorunlu Değil 165,00 EUR 165,00 EUR 165,00 EUR
Vize Hizmet Bedeli (İzmir) Zorunlu Değil 165,00 EUR 165,00 EUR 165,00 EUR
Seyahat Sigortası Zorunlu Değil 15,00 EUR 15,00 EUR 15,00 EUR
Seyahat Sigortası ( 65 Yaş Üstü ) Zorunlu Değil 30,00 EUR 30,00 EUR 30,00 EUR
Extra Tur Paketi Zorunlu Değil 335,00 EUR 335,00 EUR 335,00 EUR
Olmazsa Olmaz Tur Paketi Zorunlu Değil 190,00 EUR 190,00 EUR 190,00 EUR

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

·        Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul Yeni Havalimanı-Malaga -/Toulouse İstanbul Yeni Havalimanı arası uçak bileti,

·        Sevilla(1) Granada(2) Valencia(1)Barcelona (2)Toulouse(1) Gece Oda Kahvaltı Konaklamalar

·        Malaga ,Sevilla, Valencia ,Barcelona, Toulouse Panoramik Şehir Turları

·        Şehirlerarası Tüm Transferler

·        Alan- Otel- Alan transferleri,

·        Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri,

·        Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

·        Yurtdışı Çıkış Harç Pulu                         : 150.-TL

·        Vize Ücreti İstanbul                               : 140.-Eur

·        Vize ücreti İzmir Ankara                        : 165.-Eur

·        Seyahat Sigortası (65 Yaşa Kadar)       : 15.-Eur

·        Seyahat sigortası ( 66-75 yaş arası)      : 30.-Eur

·        Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar

·        Şehir ve otel vergileri

·        Extra turlar


Extra Tur Paketi 445€ yerine 335€

Extra Ronda Turu: Kişi Başı 30€- Extra Flamenco Show Turu :Kişi Başı 55€ - Extra Cordoba Turu :Kişi Başı 50€ - Extra Elhamra Turu : Kişi Başı 65€ - Extra Ubeda & Baeza Turu : Kişi Başı 50€- Extra Alicante Turu : Kişi Başı 30€- Extra Barcelona Harikaları; Park Güell & Poble Espanyol & Gotik ve El Born Mahalleleri Turu : Kişi Başı 50€- Extra Girona & Figueras (Dali Müzesi) Turu : Kişi Başı 65€ - Extra Carcassone Turu : Kişi Başı 50€

                                                                 

Olmazsa Olmaz Tur Paketi 225 yerine 190€

Extra Cordoba Turu :Kişi Başı 50€- Extra Elhamra Turu : Kişi Başı 65€ - Alicante Turu : Kişi Başı 30€-

Extra Carcassone Turu : Kişi Başı 50€-Extra Ronda Turu: Kişi Başı 30€

Genel Şartlar

İspanya Vize Bilgileri

  • SSK'ya bağlı çalışanlar
    Schengen
    Son altı ay içinde çekilmiş arka fonu beyaz olan vesikalık fotoğraf

Benzer Turlar