Bu turda covid-19 virüsüne karşı aşağıdaki tedbirler alınmaktadır

  • HES Kodu Kontrolü
  • Güvenli Sosyal Mesafe Düzenlemesi
  • Tüm Personele Corona Virüs Eğitimi
  • Hijyen Kiti

Konaklama Tarihinizi Belirleyin

Baştan Başa Pasifik Kıyıları Türk Havayolları ile 7 Gece 8 Gün LR001

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Türk Hava Yolu ile İstanbul – Los Angeles / Seattle – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
Alaska Airlines Hava Yolu veya bir benzer havayolu ile San Francisco - Seattle arası ekonomi sınıf uçak bileti
Havalimanı vergileri ve uçuş sigortaları
Los Angeles’ta Commerce Casino 4* otelde 3 gece oda bazında konaklama
San Franciscoda Galeria Park Union Square 4* otelde 2 gece oda bazında konaklama
Seattle’da Hyatt Regency Lake Washington veya bir benzeri 4* otelde 2 gece oda bazında konaklama
Tecrübeli rehberlik hizmeti
Otelde veya dışarıda alınacak sabah kahvaltıları
Los Angeles Şehir Turu
Santa Monica Turu
Sahil kentleri turu
San Diego turu
Santa Barbara - Big Sur- Carmel- Monterey Turu
San Francisco Şehir Turu ve Sausolito, Fisherman’s Wharf, Cable Car turu
Seattle Şehir Turu
Seattle outlet Turu
Resort Fee ve şehir ayak bastı ücretleri

1. GÜN          İSTANBUL - LOS ANGELES
İstanbul Havalimanında saat 05:00de bulunma. Pasaport, check-in ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 179 nolu seferi ile saat 08:25de Amerikanın en büyük şehirlerinden biri olan Los Angeles'a hareket. Yaklaşık 11 saatlik bir uçuştan sonra saat 12:05'de Los Angelesa varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra Los Angeles şehir turu'na çıkıyoruz. Şehir turumuzun ilk durağı Amerikanın Melekler Şehri olarak tanınan, 2. büyük şehri olan Los Angeles'ı tanıtan bir tur yapacağız. İlk durağımız filmlerden anımsayacağınız Hollywood Bulvarı. Burada Oscar törenlerinin yapıldığı Kodak tiyatrosu (Yeni adıyla "Dolby Theater"), ünlü filmlerin galalarının yapıldığı Çin tiyatrosu, sinema ve müzik sanatçılarının el ve ayak izleri, ayrıca Şöhretler Yolu göreceğimiz yerler arasında. Ayrıca bu bölgeden şehrin simgesi olan Dev Harflerle yazılı ünlü Hollywood yazısını fotoğraflama şansını bulacaksınız. Daha sonra ünlü Sunset Strip bulvarından Santa Monica bulvarına geçerek Beverly Hillse ulaşıyoruz. Burada Beverly Hillsin meşhur sembolünü göreceğiz. Daha sonra ’’Pretty Woman’’ filminin çekildiği, dünyanın en lüks mağazalarının yer aldığı, meşhur Rodeo Driveda kısa bir yürüyüş yapıp, Elvis Presley ve John Lennon gibi yıldızların senelerce ikamet adresi olan "Beverly Willshire Otel"ini göreceğiz. Rodeo Drivedan ayrıldıktan sonra Los Angeles şehrinin merkezi olarak bilinen Downtown'a gidiyoruz. Burada göreceğimiz yerler Olvera caddesi, Los Angeles şehrinin siluetini oluşturan gökdelenler ve şehrin ilk kurulduğunda oluşan tarihi merkezler. Şehir turundan sonra istikamet Santa Monica. Sokak sanatçılarının gösterileriyle dolu ışıl ışıl Santa Monicada bulunan şık kafelerde bir şeyler içerek yorgunluğunuzu atabilir, akşam yemeğinizi bu güzel yerde bulunan restoranlardan birinde alabilirsiniz. Geceleme Los Angeles'ta.

2. GÜN          LOS ANGELES
Sabah kahvaltısının ardından Universal Stüdyoları turu'na Başlıyoruz. Amerikan film sanayinin kalbi olan Los Angeles'ta film stüdyolarını ve içerisinde bulunan muhteşem oyun ve roller coaster'lar ile eğlenme fırsatı. Universal Stüdyolarının ardından sizleri California sahillerinin keşfine götüreceğiz. Bu programda Amerikanın en yoğun ikinci limanı olan Long Beachde, ünlü Queen Mary gemisini, Formula 1 yarışlarının yapıldığı pisti göreceğiz (Grand Prix of Long Beach). Pasifik Okyanusu kıyısından güneye doğru inerek; Newport Beach, Seal Beach, Huntington Beach, Laguna Beach görülecek diğer yerler arasındadır. Turdan sonra otele dönüş, geceleme otelimizde.

3. GÜN          LOS ANGELES
Sabah kahvaltımızdan sonra Hep beraber San Diego’ya doğru yola çıkıyoruz.  Yıllardır Amerikanın en güzel şehri seçilen San Diego da ilk durağımız La Jolla. Fok plajı ve sahilleriyle ünlü La Jolla’ da doğanın ve lüks evlerin uyumunu görecek ve bol bol fotoğraf çekeceksiniz. La Jolla dan ayrılıp 2. durağımız olan Old Towna gidiyoruz. Californianın doğum yeri olan Old Town da kendinizi adeta Meksika da hissedeceğiniz bir atmosfer sizleri bekliyor. Old Town sonrasında; Sea Port Village, Midway uçak gemisi, II Dünya Savasının simgesel görseli olan Unconditional Surrender Statue heykeli, Amerikan Deniz kuvvetlerini üssünün bulunduğu ve aynı zamanda Amerika’nın en büyük ahşap binası olan ve Bazıları Sıcak Sever” filminin de çekildigi tarihi Hotel Del Coronadonun da bulunduğu Coronado adası ziyaret edeceğimiz yerler arasındadır. Turdan sonra Otele dönüş ve geceleme otelimizde.
NOT: Midway uçak gemisi ziyareti sadece dışardan fotoğraflama olarak yapılacaktır.

4. GÜN          LOS ANGELES - SAN FRANCISCO  (Santa Barbara/Carmel/Monterey)
Bugün sizlere hayatınızda unutamayacağınız bir tecrübe yaşatacağız. Bu gün yapacağınız Pasifik sahilleri parkurunu sizlerin kullanacağı Cabrio Mustangler ile yapacağız. (İsteğe bağlı olup, ek servis olarak alınmalıdır. İsteyenler bizim aracımmız ile geçebilirler.) 
Sabah sizin için kiraladığımız Cabrio Mustang araçlarla otelden çıkış. Yolda kahvaltımızı aldıktan sonra İlk durağımız Santa Barbaraya geçiyoruz. Burada panoromik kısa bir tur yaptıktan sonra fotoğraf çekmek ve çevreyi tanımak için kısa bir serbest zamanımız olacak. Santa Barbara'dan ayrılınca Amerika'nın tüm batı sahilinin en keyifli ve en güzel sürüş yolu unvanına sahip Big Sur sahil şeridine geçerken Morro Bayde dev volkanik kaya Morro Rock” bölgesinde öğle yemeği molası ardından San Francisconun güneyinde yer alan Pasifik okyanusu kıyısında, Californianın mutlaka görülmesi gereken sahil kasabalarından biri olan; George Clooney, Paul Newman gibi birçok ünlünün de tatillerini geçirmek için tercih ettiği Carmel”e varıyoruz. Yolda 2,5 ton ağırlık ve 4 metre boyundaki Elephant Seals (Deniz Fili) fotoğraflama şansı. Pacific Grovedan geçerek Montereye varıyoruz ve Monterey rıhtımında kısa bir mola sonrası buradan ayrılıp yolumuza devam ediyoruz. San Francisco'ya varışa müteakip otelimize giriş yaptıktan sonra geceleme otelimizde.    
"Bugünkü yolculuğumuz yaklaşık 11 saat sürecek olup, Dünya'nın en çok rağbet gören yollarından biri ve birçok filme, müziğe konu olmuş olan California State Route 1” üzerinde yapılacaktır."

5. GÜN        SAN FRANCISCO   
Sabah bu güzel şehri tanıtan yarım günlük panoramik bir şehir turu yapmadan evvel araçların teslimi. Bu turumuz esnasında Civic Center, Golden Gate Bridge, Balıkçı Rıhtımı ve Çin mahallesi göreceğimiz yerlerden bazıları. Şehir turundan sonra Sausalito ve Tekne ile Alcatraz turunu yapacağız. Bu turumuzda Golden Gate köprüsünün üzerinden geçerek San Franciscoya yaklaşık 30 dakika mesafede bulunan çok şirin bir kasaba olan Sausalitoya gideceğiz. Kordon boyunda yürüyüş yaparken birbirinden güzel evleri göreceksiniz. Ardından tekne ile San Franciscoya geri dönerken bir zamanlar dünyanın kaçılması imkansız tek hapishanesi olarak bilinen Alkadraz’ı fotoğraflama şansını bulacaksınız. Aynı zamanda San Francisco şehrinin muhteşem manzarasına tanık olacaksınız. Tur bitiminde meşhur San Francisco sokaklarını filmlerden de çok iyi bildiğimiz Cable Car (kırmızı tramvaylar) ile Union Square e keyifli bir  yolculuk . San Fransicso’nun en hareketli bölgesinde Fashion District ( moda bölgesi) ve Çin mahallesi sizleri bekliyor .Rehberiniz akşam yemeği için sizlere önerilerde bulunacak. Yemek sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

6. GÜN        SAN FRANCISCO – SEATTLE        
Sabah kahvaltının ardından Los Angeles Hava Alanına transfer Yerel hava yollarıyla yapacağınız yaklaşık 2 saatlik bir yolculuktan sonra Seattle’a varış. Bizleri bekleyen aracımızla Seattle şehrini keşfe başlıyoruz. Bu turumuzda Starbucks’ın ilk şubesinin açıldığı Pike Place Market, Seattle Water Front, Seattle Great Wheel, Pioneer Square, Space Needle, Chinatown, Lake Union, Fisherman’s Terminal ve Seattle Center göreceğimiz yerler arasında. Turdan sonra otelimize yerleşme ve serbest zaman. Rehberimiz akşam yemeği için tavsiyelerde bulunacaktır. Geceleme otelimizde.

7.  GÜN         SEATTLE
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu edenler rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Snoqualmi Şelaleleri ve Şarap tadım turuna katılabilirler. Bu turumuzda Seattle’ın Rainer Dağında bulunan şelalelerini ziyaret ettikten sonra Chateau St Michele Vinery’de şarap tadımı ve öğle yemeğinin ardında otelimize dönüş ve dinlenme. Rehberimiz akşam yemeği tavsiyelerinde bulunacaktır. Kişi başı 160 USD
Geceleme otelimizde.

8. GÜN          SEATTLE – ISTANBUL    
Sabah kahvaltısının ardından uçak saatimize kadar serbest zaman. Misafirlerimiz buu güzel şehrin gizli noktalarını gezebilirler. Öğleden sonra hava alanına transferimiz olacak. Türk Hava Yollarının TK204 sefer sayılı uçuşu ile saat 17:45’de İstanbul’a hareket. 

9. GÜN          ISTANBUL
Yerel saat ile 15.25 te İstanbul’a varış. Turum uzun sonu

KONAKLAMA OTELİ 4* Oteller

Fiyat Tablosu

Dönem

4* Oteller

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
13.05.2023-21.05.2023 - 3.499,00 USD Seç 4.748,00 USD Seç 3.499,00 USD Seç Detay
10.06.2023-18.06.2023 - 3.299,00 USD Seç 4.548,00 USD Seç 3.299,00 USD Seç Detay
24.06.2023-02.07.2023 - 3.399,00 USD Seç 4.648,00 USD Seç 3.399,00 USD Seç Detay
12.08.2023-20.08.2023 - 3.299,00 USD Seç 4.548,00 USD Seç 3.299,00 USD Seç Detay
02.09.2023-10.09.2023 - 3.299,00 USD Seç 4.548,00 USD Seç 3.299,00 USD Seç Detay
30.09.2023-08.10.2023 - 3.299,00 USD Seç 4.548,00 USD Seç 3.299,00 USD Seç Detay

Ek Hizmetler

Ek Hizmet Durum Kişi Başı Çocuklar Bebek
Seyahat Sağlık Sigortası Zorunlu Değil 15,61 USD 15,61 USD 15,61 USD
Seyahat Sağlık Sigortası ( 65 Yaş Üstü ) Zorunlu Değil 31,23 USD 31,23 USD 31,23 USD

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Türk Hava Yolu ile İstanbul – Los Angeles / Seattle – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
Alaska Airlines Hava Yolu veya bir benzer havayolu ile San Francisco - Seattle arası ekonomi sınıf uçak bileti
Havalimanı vergileri ve uçuş sigortaları
Los Angeles’ta Commerce Casino 4* otelde 3 gece oda bazında konaklama
San Franciscoda Galeria Park Union Square 4* otelde 2 gece oda bazında konaklama
Seattle’da Hyatt Regency Lake Washington veya bir benzeri 4* otelde 2 gece oda bazında konaklama
Tecrübeli rehberlik hizmeti
Otelde veya dışarıda alınacak sabah kahvaltıları
Los Angeles Şehir Turu
Santa Monica Turu
Sahil kentleri turu
San Diego turu
Santa Barbara - Big Sur- Carmel- Monterey Turu
San Francisco Şehir Turu ve Sausolito, Fisherman’s Wharf, Cable Car turu
Seattle Şehir Turu
Seattle outlet Turu
Resort Fee ve şehir ayak bastı ücretleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine ödenebilir)
Öğle ve akşam yemekleri
Rehber ve şoför bahşişleri (Amerika'da günlük kişi başı 5$ önerilir)
Amerika iç hat bagaj ücretleri. (Kişi başı 1. bagaj için 35 Usd, 2. bagaj için 45 Usd’den başlayan ücretlerle) Ayrıca kilo sınırlaması bulunmaktadır.
Ekstra olarak belirtilen turlar

Genel Şartlara

Benzer Turlar