Bu turda covid-19 virüsüne karşı aşağıdaki tedbirler alınmaktadır

  • Kişi Sayısı Kısıtlaması
  • Güvenli Sosyal Mesafe Düzenlemesi
  • Tüm Personele Corona Virüs Eğitimi
  • Hijyen Kiti

Konaklama Tarihinizi Belirleyin

Baştanbaşa Balkanlar Onur Havayolları ile Ekstra Turlar ve Akşam Yemekleri Dahil

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Paket Fiyata Dahil Hizmetler :

 

·         Onur Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul – Ohrid gidiş / Ohrid - İstanbul dönüş uçak bileti

·         3 ve 4* Otel Kategorisinde 2 Gece Ohrid, 1 Gece Podgorica veya İşkodra , 1 Gece Trebinje  veya Medjugorje , 1 Gece Saraybosna , 1 Gece Belgrad , 1 Gece Üsküp olmak üzere toplam 7 gece konaklama.

·         Sabah kahvaltıları

·         Akşam Yemekleri

·         Programda Belirtilen tüm transferler

·         Programda belirtilen şehir turları

·         Matka Kanyonu Ekstra Turu

·         Eğlenceli Boşnak Gecesi Turu

·         Blagaj Ekstra Turu

·         Ohrid Tekne Turu

·         Eğlenceli Balkan Gecesi

·         Sv.Naum – Resne – Manastır Turu

·         Gümrük Vergileri

·         Şehir vergileri

·         Tüm otoban,otopark ve check-point giderleri

·         Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

·         Zorunlu Sigorta (Mesleki Sorumluluk)

1. Gün  : İstanbul - Ohrid

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminali TatilBudur kontuarı önünde saat 13:10 da  buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Onur Havayolları TB34 Özel seferi ile Saat 16:10'da Ohrid’e hareket. Saat 16:45'da varışımıza istinaden pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından özel aracımızla panoramik Ohrid şehir turumuz için havalimanından hareket ediyoruz. Osmanlının Balkanlardaki önemli üslerinden biri olmuş tarihi Ohrid şehrini tanıtan bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Kiril Alfabesini geliştirmiş olduklarına inanılan, 9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı, Aya Sofya Kilisesi, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, St. Klement Manastırı ve St Pantelejmon Kilisesi, Sinan Çelebi Türbesi, Çınar Meydanı, Türk Çarşısı, Halveti Tekkesi, Yeni çarşı, Ohrid Pazarı ve Ohrid gölü göreceğimiz yerlerden bazıları. Ohrid Tekne turumuz için hareket ediyoruz. Ohrid’i,  birde göl üzerinden izleyebilecek, nefes kesen manzaraları fotoğraflama şansı elde edeceğiz Turumuzun ardından serbest zaman.. Geceleme ve Akşam yemeği Ohrid’deki otelimizde..

Ohrid Tekne Turu Dahil !

 2. Gün : Ohrid – St. Naum – Resne – Manastır - Ohrid

Sabah kahvaltımızın ardından St.Naum-Resne-Manastır turuna, hareket ediyoruz. Bu Turumuzda Özel otobüslerimizle St.Naum turu için otelimizden hareket ediyoruz. öncelikle muhteşem manzaralar eşliğinde yaklaşık 45 dakikalık yolculukla St.Naum’a varıyoruz. Burada bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St.Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesini ziyaret ediyoruz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Ardından Resne’ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakkinin en ünlü 3 simasından biri Resne’li Niyazi’nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Ardından Manastır’a hareket ediyor ve Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Camii’ yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadiye ve Atatürk Müzesini ziyaret ediyoruz. Turumuzun ardından Ohrid’e geri dönüyoruz. Akşam ise Balkan gecesiinin düzenleneceği restorana hareket. yerel dans ve showlarla süslenmiş Balkan gecesi turumuzda akşam yemeğimiz ile birlikte eğlenceli bir gece geçireceğiz. Eşsiz bir Balkan gecesi deneyimi yaşayacaksınız.. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

St.Naum-Resne-Manastır Turu DAHİL !

Balkan Gecesi Turu DAHİL !

3. Gün : Ohrid – Tiran – İşkodra

Sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve özel otobüsümüz ile Arnavutluk’un başkenti Tiran’a hareket. Gümrük işlemlerimizin ardından Tiran’a varıyoruz. Akabinde şehir turumuz başlıyor. Bektaşiliğin Avrupa'daki merkezi sayılan Tiran şehir turumuzda 1789 Yılında yapımına başlanan ve 1923 yılında tamamlanan Ethem Bey Camii, İskender Meydanı, 19. yüzyılın başında inşa edilen Kaplan Paşa türbesi, Sekiz Sütünlu Türbe, Bilinmeyen 6  Anıtı, Tiran'ın sembolü 1821 yılında Ethem Bey tarafından yaptırılan saat kulesi görülecek yerler arasındadır. Tiran turumuzun bitişi ile İşkodra’ya oda dağılımı ve yerleşmenin ardından geceleme ve Akşam Yemeği otelimizde..

** Bölge Müsaitliğine Göre İşkodra veya Podgorica’da konaklama yapılabilir.

 4. Gün : Podgorica – Sv. Stefan – Budva – Kotor – Trebinje (veya Medjugorje)

Sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve özel otobüsümüz ile St Stefan’a hareket,  zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multimilyardere satılması ile günümüzde turizme kazandırılan Sveti Stefan’ı Panoramik olarak tepeden görebileceğimiz bir mola sonrasında muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden biri olan Budva şehir turumuza başlıyoruz. Burada yapacağınız yürüyüş turunda Eski Şehir olan kaleyi gezeceğiz. Vereceğimiz serbest zamanın ardından sonraki durağımız önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor, Burada StariGrad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Kotor’da vereceğimiz serbest zamanın ardından Trebinje’ye hareket. Oda dağılımının ardından yerleşme geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

**Bölge Müsaitliğine Göre Medjugorje konaklama yapılabilir.

5. Gün : Trebinje( Veya Medjugorje ) – Poçitel – Blagaj – Mostar – Saraybosna

Sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve özel otobüsümüz ile Poçitel’e hareket ediyoruz. Türk köyü olan Poçitel’de vereceğimiz çay molamızın ardından bu güzel, küçük köyü gezip Mostar’a devam ediyoruz. Mostar`a varış ardından  yürüyerek yapacağımız şehir turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. (Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir.) Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz ardından serbest zaman. Daha sonra Avrupa’nın en güçlü su kaynağının, Buna nehrinin doğduğu yere kurulmuş olan Blagay Alperenler Tekkesini ziyaret ediyoruz..Ardından Saraybosna’ya hareket ve varışımıza istinaden şehir turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da gezimizi yapıyoruz. İlk olarak Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesini geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camiini geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından I. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii ziyaretimiz sonrası otelimize transfer ve odalara yerleşme.Ardından Saraybosna'nın otantik bir restoranında alacağımız akşam yemeğimizde enfes Boşnak yemeklerinin tadına, yerel müzisyenlerin çalacağı Balkan müzikleri eşliğinde bakacak ve unutulmaz bir Balkan Gecesi yaşayacağız Geceleme otelimizde.

Blagay: Euro Dahil !

Boşnak Gecesi Dahil !

6. Gün : Saraybosna –Belgrad

Sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve Belgrad’a hareket. Eşsiz manzaralar eşliğinde devam edecek ardından sınırı geçiş ve Belgrad’a varış. Panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer, oda dağılımı, yerleşme, konaklama ve serbest zaman. Geceleme ve Akşam Yemeği otelimizde. 

7. Gün : Belgrad - Üsküp

Sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve özel otobüsümüz ile Üsküp’e hareket. Üsküp’e varışımıza istinaden panoramik şehir turumuz başlıyor. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han ve Taş Köprüyü görüp, Vardar Nehrinin kıyısından ve nehrin karşı tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyüşümüze devam ediyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı, Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Paşa Hamamını dışarıdan görüp, Türk çarşına girecek ve Tarihi Türk çarşında 1550 yılında yapılmış olan, günümüzde ise Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılan Kurşunlu Hanı göreceğiz. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp’te, günümüzde 3 han binası kalmıştır. Günümüzde Kurşunlu handan sonra ayakta kalan ve yine 15. yüz yılda inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Han ziyaretlerin ardından Üsküp’ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yüzyılda inşa edilmiş Saat Kulesini, 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camisini ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Camini ziyaret edip, Türk çarşında serbest zaman veriyoruz. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme ve Akşam yemeği otelimizde. 

8. Gün : Üsküp –Tetova(Kalkandelen)- Ohrid - İstanbul

Sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması  erken saatlerinde Uskupten Ohrid e cikis. düzenlenicek olan eşsiz güzelliği ile bilinen Matka Kanyonu turumuza hareket ediyoruz. Bu turumuzda Matka’nın nefes kesen manzaralarında resim çekebilme, dinlenme ve dilerseniz yüzme şansı elde edebilirsiniz.Yol üzerinde Tetova(Kalkandelen) ` da duruyor Alaca Camiini ziyaret ediyor ve İpek yolu ipek yolu üzerinde kurulmuş olan Kanuni`nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16.yüzyılda kurulan 500 yıllık Hacıbektaş Harabati Baba Tekkesi`ni panoramik olarak görüyoruz. Tur bitiminde havalimanına hareket ediyoruz.Onur Havayolları TB35 Özel Seferi ile Saat 21:40'de İstanbul Yeni Havalimanına hareket. 00:20' da varışımıza istinaden turumuzun sonu. Bir sonraki TatilBudur organizasyonunda görüşmek dileği ile siz değerli misafirlerimze veda ediyoruz.

Matka Kanyonu Turu DAHİL !

KONAKLAMA OTELİ Ohrid - 3 ve 4* Oteller

Fiyat Tablosu

Dönem

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
13.06.2021-20.06.2021 - 499,00 EUR Seç 679,00 EUR Seç 499,00 EUR Seç Detay
20.06.2021-27.06.2021 - 499,00 EUR Seç 679,00 EUR Seç 499,00 EUR Seç Detay
27.06.2021-04.07.2021 - 499,00 EUR Seç 679,00 EUR Seç 499,00 EUR Seç Detay
04.07.2021-11.07.2021 - 499,00 EUR Seç 679,00 EUR Seç 499,00 EUR Seç Detay
11.07.2021-18.07.2021 - 499,00 EUR Seç 679,00 EUR Seç 499,00 EUR Seç Detay
18.07.2021-25.07.2021 - 499,00 EUR Seç 679,00 EUR Seç 499,00 EUR Seç Detay
25.07.2021-01.08.2021 - 499,00 EUR Seç 679,00 EUR Seç 499,00 EUR Seç Detay
01.08.2021-08.08.2021 - 499,00 EUR Seç 679,00 EUR Seç 499,00 EUR Seç Detay
08.08.2021-15.08.2021 - 499,00 EUR Seç 679,00 EUR Seç 499,00 EUR Seç Detay
15.08.2021-22.08.2021 - 499,00 EUR Seç 679,00 EUR Seç 499,00 EUR Seç Detay
22.08.2021-29.08.2021 - 499,00 EUR Seç 679,00 EUR Seç 499,00 EUR Seç Detay
29.08.2021-05.09.2021 - 499,00 EUR Seç 679,00 EUR Seç 499,00 EUR Seç Detay

Ek Hizmetler

Ek Hizmet Durum Kişi Başı Çocuklar Bebek
Seyahat Sağlık Sigortası 65 Yaşa Kadar Zorunlu Değil 15,00 EUR 15,00 EUR 15,00 EUR
İptal Güvence Paketi ( 10 İş Gün Öncesine Kadar Geçerlidir ) Zorunlu Değil 25,00 EUR 25,00 EUR 25,00 EUR
Seyahat Sigortası ( 65 Yaş Üstü ) Zorunlu Değil 30,00 EUR 30,00 EUR 30,00 EUR

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Paket Fiyata Dahil Hizmetler :

 

·         Onur Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul – Ohrid gidiş / Ohrid - İstanbul dönüş uçak bileti

·         3 ve 4* Otel Kategorisinde 2 Gece Ohrid, 1 Gece Podgorica veya İşkodra , 1 Gece Trebinje  veya Medjugorje , 1 Gece Saraybosna , 1 Gece Belgrad , 1 Gece Üsküp olmak üzere toplam 7 gece konaklama.

·         Sabah kahvaltıları

·         Akşam Yemekleri

·         Programda Belirtilen tüm transferler

·         Programda belirtilen şehir turları

·         Matka Kanyonu Ekstra Turu

·         Eğlenceli Boşnak Gecesi Turu

·         Blagaj Ekstra Turu

·         Ohrid Tekne Turu

·         Eğlenceli Balkan Gecesi

·         Sv.Naum – Resne – Manastır Turu

·         Gümrük Vergileri

·         Şehir vergileri

·         Tüm otoban,otopark ve check-point giderleri

·         Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

·         Zorunlu Sigorta (Mesleki Sorumluluk)

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

·         Özel Seyahat Sağlık sigortası

·         Yurt dışı çıkış harç pulu

·         Öğle Yemekleri

·         Ekstra turlar

·        Kişisel Harcamalar

Genel Şartlar

Benzer Turlar

Canlı Destek