Tur Bilgileri
 • Hareketli
 • 8 Gece, 9 Gün
 • PEKİN (3) XİAN (1) HANGZHOU (1) SUZHOU (1) SHANGAİ (2)
Baştanbaşa Gizemli Çin Turu Türk Havayolları ile 8 Gece Konaklamalı ATL001 Harita
 • Animasyon
 • Beach Futbol
 • Fitness
 • Banana *
 • Beach Voleybol
 • Jakuzi
 • Güzellik Salonu *
 • Masa Tenisi
 • Uyandırma Servisi
 • Çamaşırhane *
 • Platform Plaj
 • Minder
 • Oda Servisi *
 • Sauna
 • Buhar Banyosu
 • Berber & Kuaför *
 • Market
 • Fitness
 • Animasyon
 • Beach Futbol
 • Fitness
 • Banana (Ücretli)
 • Beach Voleybol
 • Jakuzi
 • Güzellik Salonu (Ücretli)
 • Masa Tenisi
 • Uyandırma Servisi
 • Çamaşırhane (Ücretli)
 • Platform Plaj
 • Minder
 • Oda Servisi (Ücretli)
 • Sauna
 • Buhar Banyosu
 • Berber & Kuaför (Ücretli)
 • Market
 • Fitness

Müşteri Puanı

Harika

Kullanıcılar tarafından yapılan yoruma göre 10 üzerinden 8,2 puan aldı.

Değerlendirme

Oda 6/10
6/10
Yemek 9/10
9/10
Hizmet 7/10
7/10
Fiyat Performans %60
60%

Müşteri Görüşleri (30 Yorum)

EB

E*** B***

"Cras sit amet nibh libero, in gravida nulla. Nulla vel metus scelerisque ante sollicitudin commodo. Cras purus odio, vestibulum in vulputate at, tempus viverra turpis. Fusce condimentum nunc ac nisi vulputate fringilla. Donec lacinia congue felis in faucibus."

16.05.2017

ZT

Z*** T***

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium."

23.04.2017

MA

M*** A***

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium, quos reprehenderit sit sunt temporibus. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium, quos reprehenderit sit sunt temporibus."

15.02.2017

Toplam 48 yorumdan 1 ile 6 arası yorumlar gösterilmektedir.

Fiyatlar
Tur Programı
Tur Programı seçilen tarihe göre değişiklik gösterebilmektedir.
1.Gün İstanbul – Pekin
İstanbul havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımız ile 22.00’da buluşma. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk havayolları TK88 sefer sayılı uçuşu ile 02.10’da Pekin’e hareket. Yerel saat ile 16.15’de Pekin havalimanına varışın ardından özel otobüsümüz ile havalimanından hareketle akşam yemeği için yerel restoranta transfer. Akşam yemeği sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

2.Gün Pekin
Otelde alınacak kahvaltımızın ardından Pekin şehir turu. Bu turumuzda öncelikle Çin tarihinde önemli protesto ve olayların yaşandığı, Mao’nun Çin Halk Cumhuriyeti’ni ilan ettiği ünlü Tiananmen Meydanını, Unesco Dünya mirası listesindeki 980 binalı Forbidden City ‘Yasak Şehir’i gezeceğiz. Öğle yemeğimizi lokal restoranta alıyoruz. Adeta büyüleneceğiniz bu turumuzda rehberinizin anlatımlarıyla serbest zaman ve daha sonra sırasıyla Cennet Tapınağı ve Hutong’u çekçek bisikletle gezerek son derece keyifli anlar yaşayacağız. Akşam yemeğimiz ünlü Quanjude restoranda Pekin ördeği olacak. Akşam yemeği sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

3.Gün Pekin
Otelde alınacak kahvaltımızın ardından Yazlık Saray bahçelerini ve Dünyaca ünlü Çin Seddini ziyaret edeceğiz.
Kunming Gölü kıyısında yer alan Muhteşem Yazlık Saray Bahçeleri gezildikten sonra dilerseniz uygun fiyata inci alma şansınız da olacak. Gezimizin ardından ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, kuzeyden gelen istilalarını engellemek amacı ile veya bir diğer görüşe göre Çin’den Kuzeye göçleri engellemek amacıyla milattan önce 220 yılında yapımına başlanan Çin Seddi gezisi yapılacaktır. Öğle yemeğimizi lokal restoranta alıyoruz. Bu muazzam yapıyı gezdikten sonra Çin’e özgü inci yetiştiriciliğine tanıklık edeceğimiz İnci Üretim Merkezi’ni ziyaret edeceğiz. Akşam yemeği sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

4.Gün Pekin-Xian
Otelden alacağımız kahvaltı paketlerimizle tren istasyonuna transfer. Xian’a gideceğimiz hızlı trenimize biniyoruz ve yolculuğumuz başlıyor. Varışımıza istinaden otelimize transfer. Daha sonra öğle yemekli Terra Cota turumuzu gerçekleştireceğiz. Öğle yemeğimizi lokal restoranta alıyoruz. Çin'in ilk imparatoru Shihuan’ın mezarını korumak için yapılmış, 20.YY’da ortaya çıkarılan en önemli arkeolojik kazılardan birisi olan Terra Cota Savaşçıları olarak bilinen ‘’ Yeraltı Heykel Ordusu’’ müzesini gezeceğiz. “Pişmiş Toprak” anlamına gelen ‘’ Terra Cota’’ müzesinde göreceğiniz mezar ve heykeller 1987 yılında Unesco Dünya Kültür Mirası Listesine alınmıştır. Tur bitimi otele transfer ve serbest zaman. Rehberinizin bilgilendireceği saatte akşam yemekli Tang Dynasty Show’una katılacağız. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde. 

5.Gün Xian-Hangzhou
Otelde alınacak kahvaltımızın ardından Xian şehir turu. Bu turumuzda Big wild goose tapınağı, Şehir surları, Müslüman mahallesi ve Büyük Cami görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi lokal restoranta alıyoruz. Rehberinizin anlatımlarıyla şehirde serbest zaman ve Xian havalimanına transfer. Akşam geç uçuş ile Hangzhou’ya uçuyoruz. Akşam yemeğimizi uçakta alıyoruz. Varışın ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

6.Gün Hangzhou-Suzhou
Otelde alınacak kahvaltımızın ardından Hangzhou şehir turu. Bu turumuza Ünlü Xihu Gölü'nde (Batı Gölü) yapacağımız tekne gezisi ile başlıyoruz. Batı Gölü; şehir merkezinin hemen yakınında yer alan 60 km2 bir alan üzerine kurulu tapınak, bahçe ve mesire alanlarından oluşmaktadır. 2011 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi kapsamına alınan bu dev açık hava parkının, 5,6 kilometrekaresini bölgeye de adını veren Batı Gölü kaplamaktadır. Kendinizi adeta cennette hissedeceksiniz. Tur esnasında yerel restoranda öğle yemeğimizi aldıktan sonra Suzhou’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Suzhou’ya varışımızın ardından Otelimize check-in gerçekleştiriyoruz. Yerel restaurantta akşam yemeğimiz sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde.      

7.Gün Suzhou-Shangai
Otelde alınacak kahvaltımızın ardından Suzhou şehir turu. İpek cenneti olarak bilinen Suzhou güzel taş köprüleri, pagodaları, Çin bahçeleri ve İpek endüstrisi ile ünlüdür. 900'lü yıllardan bu yana Çin İpek endüstrisinin en önemli merkezlerinden biri olan Suzhou 2500 yıllık bir tarihe sahiptir. Lingering bahçeleri, golden rooster gezilerimizi sonrası muhteşem manzaralara sahip bir göl ve kanal turumuzu tamamlayacağız. Öğle yemeğimizin ardından Çin'in en büyük şehri ve en önemli limanı olan Şangay’a hareket ediyoruz. Şangay’a varışımızın ardından otelimize check-in gerçekleştiriyoruz. Yerel restaurantta akşam yemeğimiz sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde      

8.Gün Shangai
Otelde alınacak kahvaltımızın ardından Shangai şehir turu. Bu turumuzda kolonyal dönemde inşa edilen binaların, modern gökdelenlerle yan yana sahil boyunca sıralandığı The Bund bölgesini gezip keşfedeceğiz. Tur esnasında yerel restoranda öğle yemeğimizi alacağız. Sonrasında Fransız mimarisinin bulunduğu Fransız bölgesi ile Asya’nın en yüksek, dünyanın ise en yüksek üçüncü televizyon binası olan Oriental Pearl TV Binasını dışarıdan panoramik olarak göreceğiz. Shanghai’ın önemli dini yapıtlarından biri olan Jade Buddha Tapınağı’na (Zümrüt Buda Tapınağı) hareket ediyoruz. Ardından Çin Bahçelerine çok güzel bir örnek olan Yu Garden’a gidiyoruz. Sonrasında Huangpu Nehri Tekne Gezisine gerçekleştireceğiz. Kentin simgesi olan 13 milyon nüfusa sahip bu büyük metropolün su ihtiyacını karşılayan Huangpu Nehrinde, tekne ile ışıklar altındaki Şangay’ı görecek keyifli vakit geçireceğiz. Akşam yemeğini tur esnasında yerel restoranda aldıktan sonra otelimize transferimiz gerçekleşecek. Rehberinizin bilgilendireceği saatte meşhur akrobasi Show’una katılacağız. Geceleme otelimizde      

9.Gün Shangai-İstanbul
Otelde alınacak kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması. Nanjing Road ve Taobaocheng caddesinde alışveriş ve gezmek için serbest zaman. Daha sonra Geleneksel özelliğini korumuş Çin’in Venedik’i olarak bilinen ‘’Su Köyü’’ Zhujiajiao'da geçmişi 1700 sene öncesine dayanan şehrin merkezinde iç içe geçmiş kanallarında tur yaparken geleneksel Çin hayatına yakından tanık olacaksınız. Gezi sırasında öğle yemeğimizi yerel restoranda alıp sonrasında havalimanına transferimizi gerçekleştireceğiz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk havayolları TK27 sefer sayılı uçuşu ile 23.05’de İstanbul’a hareket ve yerel saat ile 06.15’de varış ve turumuzun sonu.

Uçuş Saatleri;

Ist - Pekin HK30   02:10 - 16:15
Pvg - İst HK30      23:05 - 06:15* Tur Grubuna Katılacak Kişilerin Hazırlaması Gerekli Belgeler
1.Pasaport :Başvuru tarihi itibari ile en az 6 ay süresi ve iki boş vize sayfası olan yeni tip çipli pasaportun aslı. Eski tip lacivert pasaportlara vize verilmemektedir.
2.Fotoğraf: 2 Adet arka fonu beyaz, önden çekilmiş, mat kağıda basılmış, beyaz kıyafetli olmayan ve gözlük kullanılmayan fotoğraf. Fotoğraf boyutları ve özellikleri için yandaki fotoğrafa tıklayınız.
3.Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Fotokopi renkli veya yazı ve fotoğrafların net olduğu siyah beyaz fotokopi olmalıdır.
4.Gruptaki kişi öğrenci ise öğrenci belgesi, arşivli sabıka kaydı, seyahat giderleri karşılayacak kadar banka hesabı,vukuatlı nüfus kayıt örneği
5.Gruptaki kişi evhanımı ise arşivli sabıka kaydı, seyahat giderleri karşılayacak kadar banka hesabı, vukuatlı nüfus kayıt örneği
6.Gruptaki kişi çalışan ise sgk hizmet dökümü ve sabıka kaydı, vukuatlı nüfus kayıt örneği ,şirket evrakları olarak;
A) Antetli kağıdına dilekçe 
B) Şirketin faaliyet belgesinin aslı. ( Son 6 aya ait olmalıdır.)
C) Şirketin vergi levhası fotokopisi(2022 yılı)—imza sirküleri—Sicil gazetesi
7. Gruptaki kişi emekli ise emeklilik belgesi, sabıka kaydı, seyahat giderleri karşılayacak kadar banka hesabı,vukuatlı nüfus kayıt örneği

KONAKLAMA OTELİ 4* ve 5* Oteller
Tur Şartları
Ücrete Dahil Olan Hizmetler
Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul-Pekin/Shangai-İstanbul arası uçak bileti, 
Havalimanı vergileri, 
4*/5* otellerde 8 gece konaklama,
Sabah kahvaltıları, 
Öğle yemekleri,
Akşam yemekleri,
Alan - Otel- Alan transferleri, 
Tüm şehirlerarası transferler, 
Pekin – Xian hızlı tren bileti ücreti,
Xian – Hangzhou iç hat uçuş ücreti,
Yazlık Saray ve Çin Seddi turu öğle yemekli, 
Terra Cotta Turu öğle yemekli, 
Xihu Gölü tekne gezisi, 
Huangpu Nehri Tekne Gezisi,
Jade Buddha Tapınaği gezisi,
Tang Dynasty Show akşam yemekli turu,
Zhujiajiao Turu öğle yemekli,
Tüm şehir turları ve programdaki tüm turlar,
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri,
Profesyonel yerel rehberlik hizmetleri,
Profesyonel yerel acente hizmetleri,
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
Vize Ücreti, 
Seyahat sağlık ve vize sigortası, 
Yurtdışı Çıkış Harcı, 
Tüm otel ekstraları,  
Şehir turist vergileri, geçiş ücretleri, şoför servis ve yerel hizmet ücretlerini kapsayan 120 USD zorunlu tutar rehber tarafından tur hareket etmeden önce toplanacaktır.

Konaklama Otelleri

Programda belirtilen oteller örnek konaklama tesisleridir. Yoğunluğa bağlı olarak konaklama bölgelerinde ve otellerinde aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.

Pekin 4* ve 5* Oteller

Benzer Turlar

Baştanbaşa Gizemli Çin Turu Türk Havayolları ile 8 Gece Konaklamalı ATL001