Bu turda covid-19 virüsüne karşı aşağıdaki tedbirler alınmaktadır

  • HES Kodu Kontrolü
  • Güvenli Sosyal Mesafe Düzenlemesi
  • Tüm Personele Corona Virüs Eğitimi
  • Hijyen Kiti

Konaklama Tarihinizi Belirleyin

8.500 TL ve üzeri rezervasyonlarınızda 600 TL Bankkart Lira Hediye! Üstelik peşin fiyatına 3 veya 8 taksit! Detaylar için tıklayınız!

Bir Doğu Masalı Özbekistan Turu

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

·        Türk Havayolları ile İstanbul – Taşkent // Ürgenç - İstanbul arası ekonomi sınıfı  uçak biletleri

·        Havalimanı Vergileri,

·        Alan – otel – alan transferleri ve şehirler arası transferler,

·        4* Otellerde 5 Gece 6 Gün konaklama,

·        Sabah Kahvaltıları,Akşam Yemekleri

·        Panaromik Şehir Turu,

·        Araç içi kapalı su ikramı,

·        Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

·        Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri,

1.Gün ISTANBUL – TAŞKENT

İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar terminalinde buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları nın TK 368 sefer sayılı uçuşu ile 00:55’de Taşkent’e hareket.Yerel saat 07:10’de Taşkent’e varış.Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası kahvaltımızı almak üzere alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile hareket ediyoruz.Kahvaltı sonrası şehir turunda göreceğimiz yerler arasında,Barak Han Medresesi,Kaffal-i Şaşi Türbesi,Tilla Şeyh Camii bulunmaktadır.Sonrasında Diyanet İşleri Başkanlığı’ında bulunan Hazreti Osman dönemine ait Kuran-ı Kerim’in orijinal nüshasını,Kökeldaş Medresesini,ünlü Taşkent Metrosunu ve meşhur Taşkent Çarşısını göreceğiz.Gezimiz sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2. Gün TAŞKENT -  SEMERKAND

Otelde alınacak erken kahvaltı sonrası özel aracımız ile Semerkant’a hareket.Varışımız sonrası şehir turumuz başlıyor.Şairler ve gezginlerin Doğu Masalı olarak anlattıkları kadim Semerkant şehri 14.yy’da güç ve zerafet sembolüydü.Dünyanın en eski şehirlerinden Semerkant üç büyük komutanın hükümranlık sürdüğü (Büyük İskender,Cengiz Han,Emir Timur) tek şehirdir.Sırasıyla göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler arasında Guri Emir(Emir Timur),Registon Meydanı,Uluğbey Medresesi,Uluğbey Rasathanesi,Şirdar Medresesi,Tillakari Medresesi,Kökeldaş Medresesi,Şahı Zinde Türbesi bulunmaktadır.Gezimiz sonrası akşam yemeği ve konaklama Semerkant’ta.

3. Gün SEMERKAND – BUHARA

Otelde alınacak erken kahvaltı sonrası özel aracımız ile Buhara’ya hareket.Varış sonrası İslam Rönesans’ının yaşandığı Türklerin Orta Çağ’daki üniversite kenti olan Buhara’da bize çok yakın hatıraların izlerini süreceğiz.Göreceğimiz yerler arasında,Lebi Havuz Camii,Yahudi Mahallesi,Poyi Kalon Kompleksi,İlk Türk İslam Devleti Karahanlı’ların yaptırmış olduğu Kalan Minaresi,Mir Arap Medresesi,Uluğbey Medresesi ve Çar Minar Medresesi bulunmaktadır.Geziler sonrası serbest zaman. Akşam yemeği sonrası konaklama Buhara’daki otelimizde.

 

4. Gün  BUHARA - HİVA

Sabah kahvaltısının ardından Harezm’in kalbi Hiva şehrine hareket.Hiva’ya varış sonrası otelimize yerleşip serbest zaman veriyoruz.Rehberimizin belirleyeceği saatte Hiva’nın eşşiz mimari güzellikleri

 

arasında Akşam yemeğimizi alacağız.Akşam yemeği sonrası bir zamanlar yorucu çöl seyahatlerinin eşsiz uğrak yeri olan Hiva sokaklarında masalsı bir gezintiye çıkıyoruz.Gezi sonrası konaklama Hiva’daki otelimizde.

 

5.Gün HİVA

Sabah kahvaltısının ardından Hiva şehir turumuz başlıyor. Göreceğimiz yerler arasında, Unesco Dünya mirası listesinde yer alan Ichan Kale ve Eski kale Kunya-Ark Cuma Camisi, İslam Hoca medresesi ve minaresi, Allah kulu Han Medresesi, Muhammed Emin han, Muhammed Rahim Han medresesi, Şirgazi Han Medresesi,Pehlivan Dervaze Kapısı,Taşkale Kervansarayı bulunmaktadır.Turumuz sonrası Hiva’nın masalsı çarşılarında alışveriş için serbest zaman veriyoruz.Akşam yemeği ve konaklama Hiva’daki otelimizde.

 

6. Gün HİVA - ÜRGENÇ - İSTANBUL

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Ürgenç Havalimanına hareket.Bagaj,bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK263 sefer sayılı uçuşu ile 08.25’de İstanbul’a hareket .Yerel saat ile 10.45’de varışımızın ardından turumuzun sonu.

KONAKLAMA OTELİ 4* Oteller

Fiyat Tablosu

Dönem

4* Oteller

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
16.10.2022-21.10.2022 Oda Kahvaltı - 1.099,00 EUR Seç 1.329,00 EUR Seç 1.099,00 EUR Seç Detay

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

·        Türk Havayolları ile İstanbul – Taşkent // Ürgenç - İstanbul arası ekonomi sınıfı  uçak biletleri

·        Havalimanı Vergileri,

·        Alan – otel – alan transferleri ve şehirler arası transferler,

·        4* Otellerde 5 Gece 6 Gün konaklama,

·        Sabah Kahvaltıları,Akşam Yemekleri

·        Panaromik Şehir Turu,

·        Araç içi kapalı su ikramı,

·        Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

·        Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri,

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

·        Yurtdışı çıkış harcı: (50 TL)

·        Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)

·        Paket fiyatına dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her turlu hizmet,

·        Yemeklerde alınan kapalı içecekler,

·        Şöför ve rehber bahşişleri (Şoför Günlük 2 USD, Rehber Günlük 3 USD)

·        PCR Test ücretleri (25 USD)

Genel Şartlar

Benzer Turlar