Bu turda covid-19 virüsüne karşı aşağıdaki tedbirler alınmaktadır

  • Kişi Sayısı Kısıtlaması
  • Güvenli Sosyal Mesafe Düzenlemesi
  • Tüm Personele Corona Virüs Eğitimi
  • Hijyen Kiti

Konaklama Tarihinizi Belirleyin

Butik Gökçeada Turu / 2 Gece Otel Konaklaması

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
* Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı
* Açık Büfe veya Set Menüden Oluşan 2 Akşam Yemeği
* Lüks Araçlar ile Ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)
* Milli Park Giriş Ücretleri
* Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
* Tatilbudur Otobüsü İçerisindeki İkramlar
* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
16 KİŞİLİK TURİZM ARAÇLARI VE EN FAZLA 8 KİŞİ İLE

BÖLGE BULUŞMALI

KÜLTÜR TURU KAPSAMINDA GENELLİKLE GÜNÜBİRLİK OLARAK ZİYARET EDİLEN GÖKÇEADA’YI

DETAYLICA GEZEREK, TAM MANASI İLE KEYFİNİ SÜRMEK İSTEYENLERE ÖZEL.


Gökçeada 95 kilometre kıyı bandı, 279 kilometrekarelik yüzölçümü ile ülkemizin en büyük adası ve en batı ucudur. Ayrıca var olan değerleri ile DÜNYANIN İLK VE TEK CITTASLOW unvanına sahip adasıdır.  Adanın ilçe merkezi yanında yakın zamana kadar yoğunlukla Rum vatandaşların yaşadığı birçok köy ve 1950’lerden sonra Isparta, Muğla, Burdur ve Trabzon’dan gelenler ile yeni kurulan birbirinden güzel bulunur. Adada her daim taze balık, et ve süt ürünleri bulmak mümkün. Ayrıca baldan zeytinyağına, şaraptan kurabiyeye kadar tamamen doğal üretime dayalı yöresel ürünlerinin en lezzetlisini adada tadabilir ya da satın alabilirsiniz. Kabatepe limanından feribotlar ile ulaşılan adanın keyfini günübirlik olarak çıkartmak oldukça zor. Saroz Körfezinde bulunan adanın muhteşem plajlarının, şifalı Tuz Gölünün, otantik köylerinin, göl ve göletlerinin ve en çok da gün batımının keyfini sürmek isteyenlere özel hazırlanan 3 günlük ada turumuza bekliyoruz.

BULUŞMA YERLERİ VE SAATLERİ: 
23:55 Kadıköy Tepe Nautilus  AVM  Karşısı (Ayrılıkçeşme Metro İspark Otoparkı)
00:30 Harbiye TatilBudur.com Ofisi Önü (Harbiye Askeri Müze Karşısı)
01:00 İncirli Ömür Plaza Önü

1.Gün: Tuz Gölü – Aydıncık Plajı –Tepeköy – Pınarbaşı - Dereköy  
Siz değerli misafirlerimizi belirtilen saatlerde ve noktalardan alarak turumuza başlıyoruz. Tekirdağ istikameti takip edilerek yolda verilecek molalar sonrasında takribi 06.00 da Çanakkale Eceabat ilçesine ulaşıyoruz. Adaya geçmek için Kabatepe limanına geçerek feribotla Gökçeada Kuzu limanına iniyoruz. Bu feribot yolculuğumuz yaklaşık bir buçuk saat sürüyor. Adaya vardığımızda ilk olarak Aydıncık Plajına gidiyoruz. Dileyen misafirlerimizin plajın hemen yanında bulunan Tuz Gölünün cilt hastalıklarına iyi gelen çamurundan sürünerek, tertemiz denizin ve güneşin keyfini sürebilirken dileyen misafirlerimiz ise plaj boyuncu kurulu birçok kafe ve restoranda vakit geçirebilirler. Deniz, kum ve güneş molamız sonrasında ilk durağımız Tepeköy Pınarbaşı mevkii oluyor. Yüksekçe bir alanda bulunan bu mevkideki 600 yıllık anıt çınarların gölgesinde dinlenip, bu noktada bulunan tatlı su çeşmelerinin suyundan içerek, bölgenin sahip olduğu en muhteşem manzarada seyir ve fotoğraf molası veriyoruz. Doğal bir seyir terası olan Pınarbaşı bölgesinden Ege’nin en kuzeyini, tüm Saroz Körfezini ve Yunanistan Semadirek adasını net bir şekilde izleyebiliyoruz. Ardından eski adı Agridia olan ve ev yapımı şarapları ile meşhur Tepeköy’e geçiyoruz. Eski bir Rum köyü olan Tepeköy’de dileyen misafirlerimiz ev yapımı şarap tadımı yapabilirler. Tepeköy’ün keşfi sonrasında 1950 senesinde 2000 hanesi bulunan ve o dönem Türkiye’nin en büyük köyü olan ancak günümüzde çok az hanede yaşamın kaldığı ve terkedilmiş durumdaki Dereköy’e gidiyoruz. Eski ismi Shinudi olan bu köyde hala ayakta duran tarihi kilise, çamaşırhane ve yağhane hakkında rehberimizden bilgiler aldıktan sonra gün çökmeden dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğimiz otelde.

NOT: Turumuzun ilk günü yüzme molaları ile başlayacağından misafirlerimizin yanlarında deniz eşyalarını ve özellikle çakıllı deniz sebebiyle deniz ayakkabılarını yanlarında getirmeleri önemle rica olunur.
Sabah Kahvaltısı: Güzergahımız üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır. (Ekstra)
Öğle Yemeği: Bölgede serbest olarak alınacak olup, rehberimiz gerekli yönlendirmeyi yapacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Konaklama: 3*, 4* ve turizm işletme belgeli butik Gökçeada otelleri.

2.Gün: Batı Kumsalı – Zeytinli Köyü – Eski Bademli Köyü – Kaleköy – Zeytinli Baraj Gölü
Otelimizde yaptığımız sabah kahvaltısı ardından öğle vaktine kadar serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz tüm gününü otelde geçirme imkânı bulurken dileyen misafirlerimiz ise rehberimizin verdiği saatte toplanarak adanın otantik köylerini ve lezzetlerini keşfetmeye çıkabilir. Saat 14.00 de otelden ayrıldıktan sonra ilk durağımız Zeytinli Köyü oluyor. Eski ismi Aya Teodoroi olan ve her sokağı birbirinden güzel Zeytinli köyünün özellikle sakızlı muhallebisi ve dibek kahvesi tadılmaya değer. Bu tadımlar ve köy gezimiz ardından rotamızı Eski Bademli Köyüne çeviriyoruz. Eski ismi Gliki olan bu köyün meydanında kurulu kafelerde dileyen misafirler Frabbe ismi verilen keçi sütünden yapılmış soğuk kahvenin tadına bakabilirler. Rehberimizin anlatıları eşliğinde ulu çınarların bulunduğu Ayazması, otantik evleri, kilise ve çamaşırhanesi ile ziyaretçilerini büyüleyen Eski Bademli gezimiz sonrası adanın en hareketli yeri olan Kaleköy’e geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz eski ismi olan Castro (kale) isminin geldiği ve köyün üzerinde bulunan Ceneviz Kalesine çıkarak manzaranın keyfini çıkarırken dileyen misafirlerimiz ise sahilde bulunan küçük kahvelerde vakit geçirerek hediyelik eşyacıları gezebilirler.  Gün çökmeye başladığında otelimize doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde Zeytinli Baraj Gölünde seyir ve fotoğraf molası veriyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Bölgede serbest olarak alınacak olup, rehberimiz gerekli yönlendirmeyi yapacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Konaklama: 3*, 4* ve turizm işletme belgeli butik Gökçeada otelleri.

3.Gün: Batı Kumsalı – Panaromik Güney Sahilleri – Laz Koyu – Gökçeada Merkez
Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında son günde deniz, güneş ve kumun keyfini çıkartmak üzere öğle saatlerine kadar serbest zaman veriyoruz. Akabinde otelimizden ayrılarak adanın güney sahil bölgesini kapsayan panoramik turumuz başlıyor. Yaklaşık 40 kilometrelik denize paralel uzanan sahil bandını izleyerek yapacağımız yolculukta Karadeniz’den göçle gelen Laz vatandaşlarımızın ismini verdiği Laz Koyunu görerek fotoğraf molası veriyoruz.  Öğle saatlerine doğru ada merkezine varıyoruz. Ada merkezinde vereceğimiz molada adanın meşhur oğlak kavurmasından, kuzu tandırından, köftesinden ve zeytinyağlı ev yemeklerinden tadabilir, adada üretilen organik bal, keçi peyniri, zeytinyağ gibi doğal ürünlerden alabilirsiniz. Merkez gezimizi de tamamladıktan sonra Kuzu Limanına giderek Feribot ile tekrar Kabatepe’ye geçiyoruz. Güzel hatıralar biriktirerek İstanbul’a doğru yine Tekirdağ istikametinden dönüşe geçiyoruz. Yol üzerinde verilen molalar sonrasında İstanbul’a vararak, başka bir Tatilbudur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Bölgede serbest olarak alınacak olup, rehberimiz gerekli yönlendirmeyi yapacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Güzergahımız üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır. (Ekstra)
Konaklama: DÖNÜŞ GÜNÜDÜR, HERHANGİ BİR KONAKLAMA YOKTUR.

Önemli Not: Tur programı kapsamında ziyaret edeceğimiz koyların ve plajların içinde alacağımız hizmetler (şezlong, şemsiye, duş, yiyecek, içecek, soyunma kabini vs.) eğer ücretli olursa bunlar ekstradır ve misafirlerimiz tarafından ödenecektir. 

AYRILMA YERLERİ VE SAATLERİ: 
22:30 İncirli Ömür Plaza Önü
22:30 Harbiye TatilBudur.com Ofisi Önü (Harbiye Askeri Müze Karşısı)
23:00 Kadıköy Tepe Nautilus  AVM  Karşısı (Ayrılıkçeşme Metro İspark Otoparkı)
KONAKLAMA OTELİ Çanakkale Standart Şehir Oteli

Fiyat Tablosu

Dönem

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
13.05.2021-17.05.2021 %10İndirim 1.275,99 TL 1.159,99 TL Seç 1.490,50 TL 1.355,00 TL Seç 1.182,52 TL 1.075,02 TL Seç Detay
20.05.2021-24.05.2021 %10İndirim 1.275,99 TL 1.159,99 TL Seç 1.490,50 TL 1.355,00 TL Seç 1.182,52 TL 1.075,02 TL Seç Detay
27.05.2021-31.05.2021 %10İndirim 1.275,99 TL 1.159,99 TL Seç 1.490,50 TL 1.355,00 TL Seç 1.182,52 TL 1.075,02 TL Seç Detay

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
* Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı
* Açık Büfe veya Set Menüden Oluşan 2 Akşam Yemeği
* Lüks Araçlar ile Ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)
* Milli Park Giriş Ücretleri
* Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
* Tatilbudur Otobüsü İçerisindeki İkramlar
* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

*Tüm Öğle Yemekleri
*Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
*Tüm Özel Harcamalar
*Tekne Turları 
*Gece Turları
*Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
*Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Belediye - Özel işletmeler v.b)
*Müze Kart ( Kültür ve Turizm Bakanlığına Ait Müzelere Giriş İçin Gereklidir.)

Genel Şartlar

UÇAK VE OTOBÜS BİLETLERİ:
Tur ücretine uçak veya otobüs bilet fiyatları dahil değildir. Turumuz kesin kalkışı için yeterli çoğunluğu yakalayamaması sebebiyle iptal edilirse, alınmış olan uçak veya otobüs biletlerinde ki risk ve sorumluluk misafire aittir. Acenta, tüketicinin kabul etmesi halinde ilgili tur kaydını aynı tarihlerde yapılan, yeterli kontenjanı bulunan ve almış olduğu uçak/otobüs biletlerini kullanabileceği başka bir tura aktarabilir.
Uygun uçuş bulamayıp bir gün önceden bölgeye gelmek zorunda kalan katılımcılarımızın konaklaması misafire aittir. Transfer ve otellerde yapılacak ekstra konaklama konusunda müşteri temsilcimizden yardım isteyebilirsiniz.

SOSYAL MESAFE VE PANDEMİ SONRASI
Turlarımız 16 kişilik turizm belgeli araçlarla en fazla 8 kişi ile yapılmaktadır. Araçlarımızın gerekli dezenfektan işlemleri düzenli olarak yapılmaktadır ve araçlarda tur boyunca dezenfektan bulundurulmaktadır. Tur boyunca kullanılacak tesisler/tedarikçiler ilgili bakanlıkların almış olduğu güvenlik tedbirleri doğrultusunda sertifikasyona sahiptir. Turlarımızda misafirlerimize kişiye özel sağlık kiti (maske, eldiven ve dezenfektan) verilmektedir. Ateş ölçer tur boyunca elimizin altında olacaktır. 

ÖNEMLİ NOTLAR
Gezi süresi hareket ve dönüş günü dahil olmak üzere 2 Gece 3 Gün olup 2 Gece otel konaklamalıdır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Turlarımız otel, bölge içi ulaşım, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 0-6 Yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur içeresinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Dahil olacağınız tur ile ilgili ofisimizden alacağınız bilgiler dışında bu turun size göre olup olmadığını değerlendirmek ve tur programını okumak sizin sorumluluğunuzdadır. Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Tatilbudur.com kesinlikle sorumlu değildir. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Tatilbudur.com'un sorumluluğu yoktur. Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 6 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 20 Gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Tatilbudur.com'da saklıdır. Turun iptali durumunda Tatilbudur.com iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. Mücbir haller dışında Tatilbudur.com, ilgili turun yeterli sayıya ulaşamaması dışında turu iptal etmez. Turun Tatilbudur.com tarafından iptali halinde sadece tur ücreti iade edilir. Ön ödeme tutarı kayıt tarihinde rezervasyon bedelinin minimum % 35'idir. Turun hareket tarihinden 7 Gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekmektedir. Fiyatlarımıza KDV dahildir.

REHBER TAVSİYESİ
Gezi yerlerinde yer yer yürüyüş yapacağımızdan dolayı bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi ve mevsim koşullarını düşünerek giyinmenizi tavsiye ederiz. (polar, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.) Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur. Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı) Yer yer turlarımızda yüzme molaları vereceğimizden dolayı yine yanınıza yedek mayo/bikini, yedek kıyafet, havlu, deniz ayakkabısı terlik ve gözlüğü almanızı tavsiye ederiz. Yine küçük bir plaj çantası işinize yarayacaktır. Varsa ilaçlarınız, harici bataryalarınızı, şarj aletlerinizi sırt ya da plaj çantalarınızda bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

BÖLGE İÇİ ULAŞIM ARAÇLARIMIZ
VW VOLT EL 16+1 Turizm taşımacılığına uygun olarak tasarlanmış, abs, asr, klima…
VW CRAFTER 16+1: Turizm taşımacılığına uygun olarak tasarlanmış, abs, asr, klima…
MERCEDES SPRINTER EL 16+1: Turizm taşımacılığına uygun olarak tasarlanmış, abs, asr, klima…

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.
En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.16.05.2020

Benzer Turlar