Bu turda covid-19 virüsüne karşı aşağıdaki tedbirler alınmaktadır

  • Kişi Sayısı Kısıtlaması
  • Güvenli Sosyal Mesafe Düzenlemesi
  • Tüm Personele Corona Virüs Eğitimi
  • Hijyen Kiti

Konaklama Tarihinizi Belirleyin

Butik Kaz Dağları Turu / 2 Gece Otel Konaklaması

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
* Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı
* Açık Büfe veya Set Menüden Oluşan 2 Akşam Yemeği
* Lüks Araçlar ile Ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)
* Milli Park Giriş Ücretleri
* Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
* Tatilbudur Otobüsü İçerisindeki İkramlar
* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
16 KİŞİLİK TURİZM ARAÇLARI VE EN FAZLA 8 KİŞİ İLE
BÖLGE BULUŞMALI

KAZ DAĞLARI TURU

OKSİJEN DOLU, DENİZ, GÜNEŞ, KUM VE OTANTİK KÖYLERİYLE 3 GÜN KAZ DAĞLARINDAYIZ.
KÜLTÜR TURU KAPSAMINDA GENELLİKLE GÜNÜBİRLİK OLARAK ZİYARET EDİLEN KAZ DAĞLARINI DETAYLICA GEZEREK, TAM MANASI İLE KEYFİNİ SÜRMEK İSTEYENLERE ÖZEL…

Kaz Dağları yaklaşık 180 km. uzunlukta ve 80 km. genişlikte olan bir dağ silsilesidir. Yarısı Çanakkale yarısı Balıkesir ilimizde olan dağın büyük bir bölümü milli park statüsündedir. En yüksek noktası 1774 metre ile Karataş tepesi ve Baba tepesi ve Sarı Kız tepeleridir. Güney tarafında yer alan Edremit Körfezinin sahil kısmında ve dağın eteklerinde yer alan birtakım köylerde termal turizm oldukça gelişmiştir. Dünyada en yüksek oksijen oranına sahip 2.nokta ünvanına sahip (Alp Dağlarının zirvelerinden sonra) bölgede birçok endemik bitki çeşitliliği mevcuttur. Birçok pınar, dere, şelale ve obruğa sahip Kaz Dağları mitolojide ‘’bin pınarlı dağ’’ lakabı ile anılmış, tanrı ve tanrıçaların yaşadığı yer olarak inanılmıştır. Antik çağlardaki ismi İDA (Gizli Cennet) olan dağ gerek antik çağın gerekse modern çağın birçok efsanesine ev sahipliği yapmıştır. Sizde bu efsaneleri yerinde dinlemek, doğa ile baş başa olmak, oksijen deposu Kaz Dağlarının birçok noktasını doyasıya keşfetmek istiyorsanız bu turumuza davetlisiniz. 

BULUŞMA YERLERİ VE SAATLERİ: 
22:00 Merter Metro İstasyonu İspark Otoparkı
22:30 Harbiye Tatilbudur.com Ofis Önü (Harbiye Askeri Müze Karşısı)
23:00 Kadıköy Tepe Nautilus AVM Karşısı (Ayrılıkçeşme Metro İspark Otoparkı)

1.Gün: Akçay – Hasan Boğuldu Göleti – Sutüven Şelalesi – Etnografya Müzesi – Çamlıbel Köyü – Altınoluk Kumsalı
Siz değerli misafirlerimizi belirtilen saatlerde ve noktalardan alarak turumuza başlıyoruz. Bursa, Balıkesir, Susurluk istikameti üzerinden takribi 07.00 sularında Akçay’a varıyoruz. Akçay’da zeytinlikler içinde bulunan bahçeli bir mekanda bizler için hazırlanmış açık büfe kahvaltı molamız ardından rehberimizin anlatımları eşliğinde Emine ve Hasan’ın aşkına konu olmuş Hasan Boğuldu Göleti ve Sutüven Şelalesine doğru yol alıyoruz. Aynı zamanda Milli Park sınırlarında yer alan bu bölgede efsaneye konu olan göleti, şelaleyi, Kaz Dağı köylülerinin oluşturdukları doğal ürün pazarını, ulu çınarların gölgesindeki çağlayanları geziyoruz. Akabinde bu bölgeden ayrılarak Kaz Dağlarının yaşam haritasını ve kültürünü detaylı bir şekilde bizlere sunan etnografik bir müze geziyoruz. Müze ardından rahmetli Tuncay Kurtiz’in mezarını da görebileceğimiz Çamlıbel Köyüne gidiyoruz. Köyü keşfedip kahvesinde vereceğimiz dinlenme molası sonrasında öğleden sonrasını değerlendirmek için otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Güzergahımız üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır. (Ekstra)
Öğle Yemeği: Bölgede serbest olarak alınacak olup, rehberimiz gerekli yönlendirmeyi yapacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Konaklama: 3*, 4* ve turizm işletme belgeli butik Altınoluk, Küçükkuyu ve Burhaniye otelleri. (Adramis Termal Otel, Lambada Hotel v.b.)

2.Gün: Jeep Safari – Avcılar Köyü – Ayı Göleti – Şahinkaya Kanyonu – Zeybekler Tepesi – Ağlayan Çınar – Şahinkaya Seyir Terası 
Otelimizde yaptığımız sabah kahvaltısı ardından serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz tüm gününü otelde geçirip dinlenmek için fırsat bulurken dileyen misafirlerimize alternatif tur seçeneği sunuyoruz.

*Opsiyonel Tur: Kaz Dağları Jeep Safari Turu (Ekstra)
Sosyal mesafe kuralları gereğince gerekli hijyen kurallarına uygun olarak çalışacak jeeplerimizle dileyen misafirlerimiz tüm gün Kaz Dağlarının eşsiz doğasının tadını çıkarabilirler. 

Kaz Dağlarının Balıkesir bölgesinde kalan Milli Park Alanına geçmek ve eteklerinden itibaren doruklara çıkmak için bize özel ayrılmış jeeplere biniyoruz. Öncelikle Avcılar Köyüne çıkıyoruz. Köy kahvesinde çaylarımızı ve Türk kahvelerimizi yudumladıktan sonra Milli Park girişi bölgesinden Edremit Körfezi en güzel izleyebileceğimiz noktaya varıyoruz. Aynı zamanda bölgenin tarihi, doğal ve endemik yapısı hakkında bilgiler aldıktan sonra 1450 rakımda bulunan Zeybekler Tepesine gidiyoruz.  Kaz Dağlarının her noktasına hakim bu noktadan tüm bölgenin panoramasını izleyebiliyoruz. Jeepler ile yolculuğumuz birbirinden güzel patika yollarda doğa manzaraları ile devam ediyor. Şahinkaya Kanyonu’nda vereceğimiz öğle molası ardından Ayı Gölet’ine gidiyoruz. Çok bakir kalmış ve sadece jeeplerle gidebilen göletin çevresi ve özellikle şelalesi fotoğraf meraklıları içinde çok özel bir nokta. Ağlayan Çınar, Kanyon Seyir Terasını da görerek gün sonunda 60 km yolcuğunu tamamlayıp takribi 17.30 sularında otelimize dönüyoruz. 

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 
Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Bölgede serbest olarak alınacak olup, rehberimiz gerekli yönlendirmeyi yapacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Konaklama: 3*, 4* ve turizm işletme belgeli butik Altınoluk, Küçükkuyu ve Burhaniye otelleri. (Adramis Termal Otel, Lambada Hotel v.b.)

3.Gün: Altınoluk Kumsalı – Zeus Sunağı – Kısa Bir Doğa Yürüyüşü – Adatepe Köyü – Yeşilyurt Köyü – Zeytinyağı Müzesi
Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında son günde deniz, güneş ve kumun keyfini çıkartmak üzere öğle saatlerine kadar serbest zaman veriyoruz. Akabinde otelimizden ayrılarak Kaz Dağlarının eteklerinde kurulu birbirinden güzel köyleri gezmeye devam ediyoruz. İlk olarak taş evleri ve panoramik seyir noktaları ile meşhur Adatepe Köyüne çıkıyoruz. Köye gelmeden önce İlyada Destanına konu edilmiş Zeus ve Hera’nın yaşadığına inanılan Zeus Sunağına çıkarıyoruz. Çam ormanları içinden patika bir yoldan kısa bir sabah yürüyüşü ile çıkılan bu noktada sizi karşılayan muhteşem manzarada fotoğraf çekimleri için mola veriyoruz. Ardından birçok dizi veya filmin çekildiği Adatepe Köyüne giderek köy meydanındaki ulu çınarın gölgesinde çay ve kahvelerimizi yudumlayıp bu şirin köyü keşfetmek isteyenler için serbest zaman veriyoruz. Adatepe köyü ardından 700 yıl önce Osmanlı topraklarına katılan Rum ve Türklerin yıllarca birlikte yaşadığı Yeşilyurt Köyüne gidiyoruz. Tarihi ilkokul binası 1322 de yapılmış camisi hakkında rehberimizin anlatımları sonrasında dileyen misafirlerimiz köyün yöresel yemeği olan ‘’Manlama’’ nın tadına bakabilirler. Denizi, kumsalı, tertemiz havası ve doğası adım adım gezilen Kaz Dağları turumuzun son noktası ise Türkiye’nin ilk ve tek zeytinyağı müzesi oluyor. Çanakkale’nin Küçükkuyu beldesinde bu müzede zeytinyağı üretimine dair bilgiler alındıktan sonra dileyen misafirlerimizin zeytin ve zeytinyağı ürünlerinden satın alabilirler. Ardından dönüş yolculuğumuza geçiyor, yol üzerinde verilen molalar sonrasında İstanbul’a vararak, başka bir Tatilbudur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Bölgede serbest olarak alınacak olup, rehberimiz gerekli yönlendirmeyi yapacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Güzergahımız üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır. (Ekstra)
Konaklama: DÖNÜŞ GÜNÜDÜR, HERHANGİ BİR KONAKLAMA YOKTUR.

Önemli Not: Tur programı kapsamında ziyaret edeceğimiz koyların ve plajların içinde alacağımız hizmetler (şezlong, şemsiye, duş, yiyecek, içecek, soyunma kabini vs.) eğer ücretli olursa bunlar ekstradır ve misafirlerimiz tarafından ödenecektir. 

AYRILMA YERLERİ VE SAATLERİ: 
22:00 Kadıköy Tepe Nautilus AVM Karşısı (Ayrılıkçeşme Metro İspark Otoparkı)
22:30 Harbiye Tatilbudur.com Ofis Önü (Harbiye Askeri Müze Karşısı)
23:00 Merter Metro İstasyonu İspark Otoparkı
KONAKLAMA OTELİ Çanakkale Standart Şehir Oteli

Fiyat Tablosu

Dönem

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
20.05.2021-23.05.2021 %10İndirim 1.275,99 TL 1.159,99 TL Seç 1.490,50 TL 1.355,00 TL Seç 1.182,52 TL 1.075,02 TL Seç Detay
27.05.2021-30.05.2021 %10İndirim 1.275,99 TL 1.159,99 TL Seç 1.490,50 TL 1.355,00 TL Seç 1.182,52 TL 1.075,02 TL Seç Detay

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
* Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı
* Açık Büfe veya Set Menüden Oluşan 2 Akşam Yemeği
* Lüks Araçlar ile Ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)
* Milli Park Giriş Ücretleri
* Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
* Tatilbudur Otobüsü İçerisindeki İkramlar
* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

*Tüm Öğle Yemekleri
*Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
*Tüm Özel Harcamalar
*Tekne Turları 
*Gece Turları
*Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
*Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Belediye - Özel işletmeler v.b)
*Müze Kart ( Kültür ve Turizm Bakanlığına Ait Müzelere Giriş İçin Gereklidir.)

Genel Şartlar

UÇAK VE OTOBÜS BİLETLERİ:
Tur ücretine uçak veya otobüs bilet fiyatları dahil değildir. Turumuz kesin kalkışı için yeterli çoğunluğu yakalayamaması sebebiyle iptal edilirse, alınmış olan uçak veya otobüs biletlerinde ki risk ve sorumluluk misafire aittir. Acenta, tüketicinin kabul etmesi halinde ilgili tur kaydını aynı tarihlerde yapılan, yeterli kontenjanı bulunan ve almış olduğu uçak/otobüs biletlerini kullanabileceği başka bir tura aktarabilir.
Uygun uçuş bulamayıp bir gün önceden bölgeye gelmek zorunda kalan katılımcılarımızın konaklaması misafire aittir. Transfer ve otellerde yapılacak ekstra konaklama konusunda müşteri temsilcimizden yardım isteyebilirsiniz.

SOSYAL MESAFE VE PANDEMİ SONRASI
Turlarımız 16 kişilik turizm belgeli araçlarla en fazla 8 kişi ile yapılmaktadır. Araçlarımızın gerekli dezenfektan işlemleri düzenli olarak yapılmaktadır ve araçlarda tur boyunca dezenfektan bulundurulmaktadır. Tur boyunca kullanılacak tesisler/tedarikçiler ilgili bakanlıkların almış olduğu güvenlik tedbirleri doğrultusunda sertifikasyona sahiptir. Turlarımızda misafirlerimize kişiye özel sağlık kiti (maske, eldiven ve dezenfektan) verilmektedir. Ateş ölçer tur boyunca elimizin altında olacaktır. 

ÖNEMLİ NOTLAR
Gezi süresi hareket ve dönüş günü dahil olmak üzere 2 Gece 3 Gün olup 2 Gece otel konaklamalıdır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Turlarımız otel, bölge içi ulaşım, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 0-6 Yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur içeresinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Dahil olacağınız tur ile ilgili ofisimizden alacağınız bilgiler dışında bu turun size göre olup olmadığını değerlendirmek ve tur programını okumak sizin sorumluluğunuzdadır. Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Tatilbudur.com kesinlikle sorumlu değildir. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Tatilbudur.com'un sorumluluğu yoktur. Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 6 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 20 Gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Tatilbudur.com'da saklıdır. Turun iptali durumunda Tatilbudur.com iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. Mücbir haller dışında Tatilbudur.com, ilgili turun yeterli sayıya ulaşamaması dışında turu iptal etmez. Turun Tatilbudur.com tarafından iptali halinde sadece tur ücreti iade edilir. Ön ödeme tutarı kayıt tarihinde rezervasyon bedelinin minimum % 35'idir. Turun hareket tarihinden 7 Gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekmektedir. Fiyatlarımıza KDV dahildir.

REHBER TAVSİYESİ
Gezi yerlerinde yer yer yürüyüş yapacağımızdan dolayı bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi ve mevsim koşullarını düşünerek giyinmenizi tavsiye ederiz. (polar, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.) Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur. Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı) Yer yer turlarımızda yüzme molaları vereceğimizden dolayı yine yanınıza yedek mayo/bikini, yedek kıyafet, havlu, deniz ayakkabısı terlik ve gözlüğü almanızı tavsiye ederiz. Yine küçük bir plaj çantası işinize yarayacaktır. Varsa ilaçlarınız, harici bataryalarınızı, şarj aletlerinizi sırt ya da plaj çantalarınızda bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

BÖLGE İÇİ ULAŞIM ARAÇLARIMIZ
VW VOLT EL 16+1 Turizm taşımacılığına uygun olarak tasarlanmış, abs, asr, klima…
VW CRAFTER 16+1: Turizm taşımacılığına uygun olarak tasarlanmış, abs, asr, klima…
MERCEDES SPRINTER EL 16+1: Turizm taşımacılığına uygun olarak tasarlanmış, abs, asr, klima…

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.
En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.16.05.2020

Benzer Turlar