Tur Bilgileri
 • Hareketli
 • 11 Gece, 12 Gün
 • AFRİKA ZAMBİYA ZİMBABWE BOTSWANA
Büyük Afrika Turu Türk Havayolları ile 10 Gece 12 Gün EJ001 Harita
 • Animasyon
 • Beach Futbol
 • Fitness
 • Banana *
 • Beach Voleybol
 • Jakuzi
 • Güzellik Salonu *
 • Masa Tenisi
 • Uyandırma Servisi
 • Çamaşırhane *
 • Platform Plaj
 • Minder
 • Oda Servisi *
 • Sauna
 • Buhar Banyosu
 • Berber & Kuaför *
 • Market
 • Fitness
 • Animasyon
 • Beach Futbol
 • Fitness
 • Banana (Ücretli)
 • Beach Voleybol
 • Jakuzi
 • Güzellik Salonu (Ücretli)
 • Masa Tenisi
 • Uyandırma Servisi
 • Çamaşırhane (Ücretli)
 • Platform Plaj
 • Minder
 • Oda Servisi (Ücretli)
 • Sauna
 • Buhar Banyosu
 • Berber & Kuaför (Ücretli)
 • Market
 • Fitness

Müşteri Puanı

Harika

Kullanıcılar tarafından yapılan yoruma göre 10 üzerinden 8,2 puan aldı.

Değerlendirme

Oda 6/10
6/10
Yemek 9/10
9/10
Hizmet 7/10
7/10
Fiyat Performans %60
60%

Müşteri Görüşleri (30 Yorum)

EB

E*** B***

"Cras sit amet nibh libero, in gravida nulla. Nulla vel metus scelerisque ante sollicitudin commodo. Cras purus odio, vestibulum in vulputate at, tempus viverra turpis. Fusce condimentum nunc ac nisi vulputate fringilla. Donec lacinia congue felis in faucibus."

16.05.2017

ZT

Z*** T***

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium."

23.04.2017

MA

M*** A***

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium, quos reprehenderit sit sunt temporibus. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium, quos reprehenderit sit sunt temporibus."

15.02.2017

Toplam 48 yorumdan 1 ile 6 arası yorumlar gösterilmektedir.

Fiyatlar
Tur Programı
Tur Programı seçilen tarihe göre değişiklik gösterebilmektedir.
İSTANBUL HAVALİMANI BULUŞMA 22:00
Bugün saat 22:00 ‘de İSTANBUL HAVALİMANI DIŞ HAT-GİDİŞ Terminalinde tur rehberi ile buluşuyoruz. İşlemlerimizi tamamladıktan sonra yolculuğumuza başlayacağız.

1.GÜN ISTANBUL / CAPE TOWN
TÜRK HAVA YOLLARI TK 044 seferi ile saat 02:05’te gece yarısı Güney Afrika’nın Cape Town şehrine doğru yolculuğumuz başlıyor. Geceleme Uçakta. Sabah saat 11:45’te Cape Town’a ulaşıyoruz, varışta havalimanında özel aracımız ile şehir merkezine ilerliyoruz, konaklayacağımız otelimize giriş yapıyoruz, odalarımıza yerleşiyor ve kısa bir dinlenmeyi takiben, şehir turumuzu yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Bugün panoramik şehir turunda Parlamento Binası, Company Gardens, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli, Adderly Caddesi ve renklilerin ve Müslüman nüfusun yoğun olduğu BoKaap bölgesi keşif duraklarımız. Turumuzun son durak CAPE TOWN Water Front, Burası Cape Town Marinasıdır hem alışveriş hem de Restoranların bulunduğu bir mekandır. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ: CAPETONIAN HOTEL 4*
                
2.GÜN CAPE TOWN / HOUT BAY / ÜMİT BURNU
Bugün kahvaltı sonrası turumuz var. Rehberimiz eşliğinde turlarımıza devam ediyoruz, sabah hareket ile Bantry Bay, Camps Bay ve Clifton Bölgelerinden geçip Balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varılacak. Kısa bir fotoğraf molası verdikten sonra turumuza devam edeceğiz...  Daha sonra otobüsümüz ile granit kayalar üzerine yapılmış olan Chapmans Peak yolundan geçerek, Bartholemeo Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve finiküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecektir. Bugün sevimli Afrika penguenlerini görme şansımız olacak. Daha sonra donanmanın bulunduğu Simon’sTown’dan geçerek Cape Town’a geri dönüyoruz. Turumuzun sonunda akşam saatlerinde otelimize ulaşıyoruz, Geceleme Otelimizde.
OTELİMİZ: CAPETONIAN HOTEL 4* VB.
    
3.GÜN CAPE TOWN / MASA DAĞI / STELLENBOSCH VADİSİ
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası turumuz var. Masa Dağı, Stellenbosh Vadisi turumuz olacak, rehberimiz eşliğinde, turlarımıza devam ediyoruz, Dünyanın en modern teleferiklerinden biri ile Masa Dağı'nın 1087 metre yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kendinizi bırakabilirsiniz. Daha sonra Stellenbosch bölgesinde verilecek olan molada, tarihi dükkânlarda alışveriş imkânımız olacak. Turumuzun sonunda, akşam saatlerinde otelimize dönüş yapıyoruz. Geceleme Otelimizde.      
OTELİMİZ: CAPETONIAN HOTEL 4*
       
4.GÜN CAPE TOWN – JOHANNESBURG
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Havalimanına geçiyoruz, sabah 07:55’te Johannesburg’a varışımızın ardından bizi bekleyen özel otobüsümüzle PLANNESBERG bölgesine geçiyoruz.                                                               

 *** Pilanesberg National Park ve Safari Turu ***
PİLANESBERG Milli Parkına gideceğiz, Afrika denilince genellikle akla vahşi doğa, burada yaşayan hayvanlar ve safari gelmektedir. 4x4 safari aracımız ile yapılacak olan bu gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağız. Pilanesberg Milli Parkında, volkanik oluşumlu dağların arasında, doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince "Big Five" olarak tanımlanan; aslan, leopar, fil, bufalo ve gergedanın yanı sıra zürafa, impala, zebra, antilop gibi hayvan türlerini görme şansı, 350 kuş türü, 65 sürüngeni doğal ortamında ziyaret ederek görme şansı yakalayacağız. Bu gezimizin sonunda bölgedeki Otelimize geçiyoruz.
OTELİMİZ: THE KINGDOM RESORT HOTEL 4* VB.

5.GÜN SUN CITY / JOHANNESBURG
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası SUN CITY ziyareti yapacağız. SUN OTELLER grubuna ait bir özel tesiste keyifli bir vakit geçireceğiz. Yüzme havuzları- Safari görünümlü havuzlar- Casino ve daha birçok aktivite bizleri bekliyor. Öğleden sonra 16:00 gibi SUN CITY ‘den ayrılacağız. İstikametimiz Johannesburg olacak. Akşam geç saatlerde şehre varıyoruz. Otelimize geçiyoruz. Geceleme Otelimizde.

6.GÜN JOHANNESBURG / LESEDİ KÖYÜ
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Johannesburg çevre gezilerimize başlayacağız. LESEDİ KÖYÜ ziyaretini yapacağız. Güzergahımızı Lesedi Köyünden geçireceğiz, LESEDI KÖYÜ ziyaretimizi yapacağız, Lesedi, Güney Afrika’da yaşayan siyah ırkın kabile yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köy. Gezimizde Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev ve günlük yaşamlarını sergileyen alanlara giriliyor. Bu gezimizin en hareketli bölümü olan kültürel Afrika dansları hoş bir alternatif olmakla beraber danslara iştirak etme şansınız da bulunmaktadır. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ: HOLIDAY INN EXPRESS SANDTON-WOODMEAD 4* VB

7.GÜN JOHANNESBURG / VICTORIA FALLS – ZIMBABWE
Bu sabah erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz, Johannesburg’un havalimanına transferimiz gerçekleşiyor, varışımızı takiben yerel hava yolu ile saat 11:20’de Zimbabwe’ye hareket ediyoruz. VICTORYA FALLS kentine ulaşıyoruz. Özel aracımız ile otelimize geçiyoruz. Öğleden sonra VİKTORYA ŞELALESİ TURU yapacağız. Şelale ZAMBİYA-ZİMBABWE sınırında arada yer alıyor. VIKTORYA MİLLİ PARKI ziyaretimizi, Şelaleyi ziyaretimizi yapacağız. (Çok ıslanacağız! - Yanınıza extra T-shirt alınız) Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ: RAINBOW HOTEL VB.
                
8. GÜN BOTSWANA
Bu sabah kahvaltı sonrası, bu bölgeye gelmişken komşu bir başka ülkeye de geçmeye ne dersiniz. Sınır komşusu BOTSWANA TURU yapalım.

CHOBE MİLLİ PARKI- SAFARI SÜRÜŞ- BOTSWANA TURU
Bu turumuzda sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz. Yaklaşık bir buçuk saat kara yolculuğundan sonra Botswana sınırına varıyoruz.Pasaport işlemlerinin ardından 4x4 jeepler ile turumuz başlıyor. Chobe Milli parkında önce Kara Safarisi yapacağız. Öğle yemeğimizi nehir kenarında alacağız. Yemek sonrası tekne ile nehir safarisine devam edeceğiz. Safari esnasında bölgede bulunan hayvanların yakından resimlerini çekme imkânımız olacak. Turumuz sonrasında Zimbabwe’ye geri dönüş yapacağız.
OTELİMİZ: RAINBOW HOTEL VB.
                                  
9. GÜN VİKYORYA ŞELALELERİ / LIVINGSTON (ZAMBİYA)
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Zimbabwe- Zambiya kara sınırına geliyoruz. Sınır geçişimizi yaptıktan sonra artık Zambiya’dayız. Livingstone kentinden geçiyoruz. Otelimize yerleştikten sonra, öğleden sonra VIKTORYA ŞELALESİ Zambiya tarafından ziyaret edilecektir. 
 
OTELİMİZ: CHRISMAR HOTEL

10. GÜN VICTORIA FALLS / JOHANNESBURG
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından havalimanına geçiyoruz. Yerel Havayolları ile Johannesburg’a uçuşumuzu yapacağız. Saat 15:20’de Johannesburg’a varışımızın ardından panoramik şehir turumuzu yapacağız. Daha sonra otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ: HOLIDAY INN EXPRESS SANDTON-WOODMEAD 4* VB

11.GÜN JOHANNESBURG / İSTANBUL
Rehberimizin belirleyeceği saatlerde havalimanına geçiyoruz. THY ile tarifeli seferi ile İSTANBUL dönüş yolculuğumuz 19:15’te başlayacaktır.

12. GÜN İSTANBUL
İstanbul havalimanına varışımızın ardından anılarla dolu turumuz sona eriyor

UYARI / NOTLAR;
18 yaş altı yolcular Nüfus kayıt Örneğini İngilizce tercümesi yanlarına bulundurmaları gerekiyor, anne ve babadan her ikisi olması koşulu ile, eğer ebeveynlerinden biri eksik ise, muvafakat name (İNGİLİZCE tercüme edilmiş) ek evrakı ayrıca gereklidir.

AFRİKA’DA KAPIDA ÖDEMELER;
GİRİŞ/ ÇIKIŞ PUL VE KAPI VİZELERİ için (ZIMBABWE-ZAMBIYA-BOTSWANA), Lütfen yanınızda 120 USD NAKİT bulundurunuz. Rehberiniz sizlere nerede kaç para ödeneceğinin bilgisini verecektir

KONAKLAMA OTELİ 3* - 4* Oteller
Tur Şartları
Ücrete Dahil Olan Hizmetler
*İstanbul/Capetown-Johannesburg /İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak biletiTHY ile
*Capetown/Johannesburg tek yön yerel hava yolu bileti
*Johannesburg / Victoria Falls arası ekonomi sınıfı uçak bileti
*Cape Town’da 3, Johannesburg’da 3, Pilannesberg’de 1, Viktorya Şelaleleri’nde 2, Livingstone’da 1 gece olmak üzere toplamda 10 gece kahvaltı dahil konaklama 3ve 4*yıldızlı ve butik otellerde konaklama
*Cape Town şehir turu
*Johannesburg şehir turu
*Lesedi Gezisi
*Viktorya Şelalesi gezisi
*Botswana gezisi
Türkçe rehberlik hizmeti
*Zorunlu Sigorta
*Programda belirtilen tüm transferler

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
Yurtdışı çıkış harcı (Kişi başı 150 TL)
Turda yabacı personel için dağıtılacak servis bahşişleri / kişi Başı 110 USD (Birinci gün havalimanında toplanır-grup ile Bölgeye gönderilir.)

Konaklama Otelleri

Programda belirtilen oteller örnek konaklama tesisleridir. Yoğunluğa bağlı olarak konaklama bölgelerinde ve otellerinde aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.

Cape Town 3* - 4* Oteller

Benzer Turlar

Büyük Afrika Turu Türk Havayolları ile 10 Gece 12 Gün EJ001