Büyük Balkan Turu Thy İle 7 Gece 8 Gün (TIA-PRN)

Konaklama Tarihinizi Belirleyin

Büyük Balkan Turu Thy İle 7 Gece 8 Gün (TIA-PRN)

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

  • Türk Havayolları ile İstanbul (IST) - Tiran gidiş / Priştine - İstanbul (IST) dönüş ekonomi sınıf uçak bileti
  • Ohrid`de 2 gece, Üsküp`te 1 gece, Belgrad`da 1 gece, Saraybosna`da 1 gece, Trebinje`de 1 gece ve İşkodra`da 1 gece olmak üzere toplam 7 gece kahvaltı dahil konaklama
  • Ohrid`de 1 adet, Üsküp, Belgrad, Trebinje, İşkodra Otellerinde alınacak 5 akşam yemeği Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli Tiran, Ohrid, Üsküp, Belgrad, Saraybosna, Mostar, Kotor, Budva, Priştine panoramik şehir turları
  • Alan-Otel-Alan transferleri ve şehirlerarası otobüs transferleri Profesyonel rehberlik hizmetleri
1.GÜN ISTANBUL - TİRAN - OHRİD
Atatürk Havalimanı`nda saat 05.30`da buluşmanın ardından Türk Havayollarının TK 1073 sefer sayılı 07.40 uçağı ile Tiran`a hareket ediyoruz. Yaklaşık bir saat uçuş sonrasında 08.25`de varışımız ile birlikte havalimanında bizleri bekleyen transfer aracı ile Balkanlar'ın dağlık ülkesi Arnavutluk'un başkenti Tiran'a varış. 1614'te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920'de Arnavutluk'un başkenti olan bu güzel şehri tanıtan, panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Ohrid`e varışımızla birlikte Ohrid şehir turumuza başlıyoruz. Ohrid Çarşısı, Safranbolu evlerini andıran mimarisi ile Eski Osmanlı Evleri, Aya Sofya ve Aziz Kaneo Kiliseleri ve Balkanların en büyük ve en popüler göllerinden biri olan Ohrid gölü görülecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz Ohrid`i birde göl üzerinden görmek içi rehberiniz tarafından ekstra olarak yapılacak Ohrid tekne turuna katılabilirler.
Ekstra Tur :  Ohrid Tekne Turu (10 Euro)
Konaklama Ohrid`deki otelimizde. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra düzenleyeceği yemekli müzikli ve bir içecekli olan Makedon Gecesi Turuna katılabilirler. Ekstra Tur : Makedon Gecesi Turu (30 Euro)
Geceleme Otelimizde.
2.GÜN  OHRİD - RESNE - BİTOLA (MANASTIR)
Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Resne Bitola (Manastır) ve St. Naum turumuza katılabilirler.
Ekstra Tur :  St. Naum Turu (Sandal Gezisi ve Girişler Dahil 55 Euro)
Turumuza önce Resne`de bulunan ve İttihat-Terakki`nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resne`li Niyazi`nin Sarayını panoramik olarak görüp yolumuza devam ediyoruz. Bitola`ya varışımıza müteakip yapacağımız panoramik turda, Yeni Cami, Türk Çarşısı, (Elveda Rumeli dizisindeki tarihi sokaklar), Kapalı Çarşı, İshakiye Paşa Cami ve Saat Kulesi`ni görüyoruz. Ardından Şirok Sokak olarak adlandırılan Bitola çarşısında yürüyüş yapıp, Türkiye Cumhuriyeti`nin kurucusu ulu önder Atatürk`ün okuduğu askeri idadiyi görüyoruz. Ardından St. Naum turumuzu gerçekleştirip otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
3.GÜN  OHRİD - TETOVA (KALKANDELEN) - ÜSKÜP
Sabah kahvaltı ardından Üsküp`e hareket ediyoruz. Yol üzerinde büyük çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu Makedonya`nın en büyük üçüncü kenti Tetova`yı (Kalkandelen) ziyaret ediyoruz. Osmanlı Öyle silahlar yapılırmış ki burada, kalkanları delermiş, o nedenle bu adı almış... 1495 yılında iki kız kardeşin desteğiyle yapılmış, duvarları rengârenk süslenmiş görkemli Alaca Cami`yi gördükten sonra yolumuza devam ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Matka Kanyonu turuna katılabilirler.
Ekstra Tur : Matka Kanyonu Turu (Sandal Gezisi ve Vrelo Mağara Girişi Dahil 20 Euro)
Turun ardından Üsküp`e devam ediyoruz ve Üsküp`e varışımıza istinaden şehir turumuza başlıyoruz. Üsküp girişinde Bit Pazarı, Sultan Murat Cami, İsa Bey Cami, Üsküp Adliyesi ilk olarak otobüsten göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir merkezine varışımıza müteakip yapacağımız Panoramik Üsküp yürüyüş turumuza Yeni Üsküp`ten başlıyoruz. İlk olarak şu an müze olarak kullanılan Eski Tren İstasyonunu görüyoruz. Yürüyüş turumuza dünyaca tanınmış ünlü yardımsever Rahibe Teresa adına yapılan anı evi ile devam ediyor ve Üsküp 2014 Projesi adı ile Üsküp`ün çehresini değiştiren ve değiştirecek eserleri görüyoruz. Bu eserlerin en başında yapımı Eylül 2011`de tamamlanmış Büyük İskender Heykeli bulunmaktadır. Ardından II.Filip Heykeli, Arkeoloji Müzesi, Zafer Takı, Çar Samuel Heykeli ve 1. Justinyanus Heykeli bu proje dahilinde göreceğimiz diğer eserlerdir. Üsküp`ün Sembolü olan Osmanlı döneminde yapılmış olan Taş Köprü üzerinden Vardar Nehrini geçerek Eski Üsküp bölgesine geliyoruz. Burada alışveriş için vereceğimiz serbest zaman sonrasında rehberimizin göstereceği buluşma yerinde toplanıp panoramik yürüyüş turumuza devam ediyoruz. Türk Çarşısı içindeki Osmanlı mimarisindeki sokaklardan yürüyerek, keyifli bir yürüyüşle, Davutpaşa Hamamı, Kapan Han, Çifte Hamam, Sulu Han`ı, Kurşunlu Han, Mustafa Paşa Cami, Üsküp Kalesi (Dışarıdan) Kalenin hemen yanından Vardar Nehrini ve Üsküp`ün mahallelerini tepeden görerek otobüsümüze binip otelimize hareket ediyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.
4.GÜN ÜSKÜP - BELGRAD
Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Belgrad`a hareket ediyoruz. Varışın ardından Panoramik şehir turumuz sırasında Aziz Sava Katedrali, Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer, oda dağılımı, yerleşme, konaklama ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Tuna Nehri Tekne Turuna katılabilirler.
Ekstra Tur : Tuna Nehri Tekne Turu (10 Euro)
Turumuz ardından otelimize transfer akşam yemeği Belgrad`daki otelimizde. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimizin düzenlediği ekstra yemekli müzikli Sırp Gecesi turuna katılabilirler. Ekstra Tur :   Sırp Gecesi Turu ( 35 Euro )
Geceleme Otelimizde.
5.GÜN  BELGRAD - SARAYBOSNA
Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Saraybosna`ya hareket ediyoruz. Varışımızı takiben yapacağımız Saraybosna Panoramik Şehir turumuz esnasında, Avrupa`nın en müstesna çarşısı baş çarşı gezisi, Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi, Hüsrev Bey Camii, Saat Kulesi, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri, Musevi Sinagogu, 1. Dünya Savaşı`nın çıktığı Latin Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Han`a atfedilen Fatih Camisi görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuzu sönmeyen ateşte tamamladıktan sonra konaklama yapacağımız Saraybosna otelimize geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan yemekli müzikli içkili Boşnak Gecesi Turuna katılabilirler.
Ekstra Tur :  Yemekli Müzikli İçkili Boşnak Gecesi Turu (40 Euro)
Geceleme Otelimizde.
6.GÜN  SARAYBOSNA - DUBROVNIK (KONJIC - MOSTAR - POÇİTEL) - TREBİNJE
Otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrası Mostar`a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Konjic şehrinde Osmanlı`dan günümüze kadar gelmiş restorasyonu Türkiye tarafından yapılan meşhur Konjic köprüsünü görme ve Neretva nehri kenarında kahve keyfi için mola veriyoruz. Ayrıca burada ahşap el işlemesi atölyelerinden alışveriş yapabilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz rehberinizin ekstra düzenleneceği Josip Broz Tito tarafından 1953-1979 yılları arasında yaptırılan, 1992-1995 Bosna savaşında ortaya çıkan, yaklaşık 6500 metrekare alana sahip 350 kişinin 6 ay boyunca dışarıdan hiç destek almadan yaşayabileceği 24 ton Atom bombasına dayanıklı ve Dünya`da bilinen en büyük sığınakları arasında gösterilen Tito Sığınak (Tito`s Bunker) Turuna katılabilirler.
Ekstra Tur :  Tito Sığınak (Tito`s Bunker) Turu (25 Euro)
Turun ardından Mostar`a doğru hareket ediyoruz. Mostar şehri gezinin en ilgi çekici yerlerinden biri, Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen Mostar köprüsü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmıştı fakat Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Mostar köprüsünün ardından Koski Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Ardından Poçitel`e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz ile rehberimizin ekstra düzenleyeceği Blagaj Tekkesi turumuzu gerçekleştiriyoruz. Ekstra Tur :  Blagaj Tekkesi (Giriş Dâhil 10 Euro)
Daha sonrasında devam edip tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel`i ziyaret ederek 16.yy.da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz. Ardından konaklama yapacağımız Trebinje`deki otelimize yerleşiyoruz serbest zaman ve akşam yemeği otelimizde. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra düzenleyeceği Hırvatistan`ın tatil cenneti Dubrovnik turumuza katılabilirler. Ekstra Tur : Dubrovnik Turu (45 Euro)
Dubrovnik ekstra turumuzda önce panoramik şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Tur esnasında, UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi`ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Turumuzun ardından serbest zaman ve konaklama yapacağımız otelimize geçiş, geceleme otelimizde ( Trebinje konaklaması bölge sezon yoğunluğuna göre değişebilir )
7.GÜN  TREBİNJE - KOTOR - BUDVA - İŞKODRA
Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden hareket ederek Adriyatik Denizinin incisi dünyanın en genç ülkelerinden biri olan Karadağ`a giriş yapıyoruz. Daha sonra önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor`a hareket ediyoruz. Burada Eski Şehir-Kalede yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur`lu bir multi-milyardere satılması ile günümüzde yenileme çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St. Stefan`ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola sonrasında durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar`ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Budva`nın tadını doyasıya çıkarabilmeniz için serbest zaman. Ardından otelimize transfer, geceleme ve akşam yemeği otelimizde. ( İşkodra konaklaması bölge sezon yoğunluğuna göre değişebilir )
8.GÜN  İŞKODRA - PRİZREN - PRİŞTİNE
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası yol üzerinde dileyen misafirlerimiz rehberimizin extra düzenleyeceği Prizren turuna katılabilirler.
Ekstra Tur : Prizren Turu (20 Euro)
Osmanlı`dan birçok eserin bulunduğu Kosova`nın diğer önemli merkezi olan Prizren` de yapacağımız şehir turunda Halveti Tekkesi, Gazi Mehmet Paşa Hamamı, Osmanlı mezarlığı, dönem mimarisinin en güzel örneklerinden Sinan Paşa Camii, savaşın yıkıcı etkilerini hâlâ görebileceğiniz Sırp mahallesi ve Roma döneminden kalan Şehir Kalesi göreceğimiz yerler arasındadır. Prizren turu sonrasında Kosova`nın Başkenti Priştine`ye hareket ediyoruz. 15 asır geriye kadar giden bu güzel şehri tanıtan panoramik bir şehir turu yapacağız. Panoramik turumuz esnasında 19. yüzyıldan kalma Saat Kulesi, Kosova Müzesi, Osmanlılar` ın 15. yüzyılda yaptırdığı Fatih Sultan Mehmed Külliyesi, Yaşar Paşa Camii ve 1389 Kosova Muharebesi sonucu burada öldürülmüş Osmanlı Padişahı I. Murad Hüdavendigâr`ın türbesi ziyaret edeceğimiz yerler arasındadır. Sonrasında havalimanına transfer. Türk Havayollarının TK1020 sefer sayılı uçağı ile 20:30`da İstanbul`a hareket ve 23.10`da varışımız ile birlikte turumuzun sonu.
KONAKLAMA OTELİ Balkanlar - 3*/4* Oteller

Fiyat Tablosu

Dönem

Balkanlar - 3*/4* Oteller

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
31.08.2019-07.09.2019 Oda Kahvaltı - 499,00 EUR Seç 649,00 EUR Seç 499,00 EUR Seç Detay

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

  • Türk Havayolları ile İstanbul (IST) - Tiran gidiş / Priştine - İstanbul (IST) dönüş ekonomi sınıf uçak bileti
  • Ohrid`de 2 gece, Üsküp`te 1 gece, Belgrad`da 1 gece, Saraybosna`da 1 gece, Trebinje`de 1 gece ve İşkodra`da 1 gece olmak üzere toplam 7 gece kahvaltı dahil konaklama
  • Ohrid`de 1 adet, Üsküp, Belgrad, Trebinje, İşkodra Otellerinde alınacak 5 akşam yemeği Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli Tiran, Ohrid, Üsküp, Belgrad, Saraybosna, Mostar, Kotor, Budva, Priştine panoramik şehir turları
  • Alan-Otel-Alan transferleri ve şehirlerarası otobüs transferleri Profesyonel rehberlik hizmetleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

  • Yurtdışı çıkış vergisi Tüm kişisel harcamalar Rehber tarafından organize edilen ekstra turlar Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar
  • Öğle yemekleri Saraybosna ve Ohrid`de alınacak toplam iki akşam yemeği Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri Şoför Bahşişi Seyahat Sağlık Sigortası

Genel Şartlar

vizesiz

Benzer Turlar