Büyük Baltıklar - Polonya ve Lviv Turu Türk Havayolları İle (HEL-LWO)

Bu turda covid-19 virüsüne karşı aşağıdaki tedbirler alınmaktadır

  • Kişi Sayısı Kısıtlaması
  • Güvenli Sosyal Mesafe Düzenlemesi
  • Tüm Personele Corona Virüs Eğitimi
  • Hijyen Kiti

Konaklama Tarihinizi Belirleyin

Büyük Baltıklar - Polonya ve Lviv Turu Türk Havayolları İle (HEL-LWO)

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul HL – Helsinki HL / Lviv HL - İstanbul HL gidiş dönüş uçak bileti,

Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,

3 ve 4 yıldızlı yarı merkezi otellerde 7 gece oda kahvaltı konaklama,

Havalimanı – otel – havalimanı arası transferler ve şehirlerarası otobüs ulaşımlar,

Helsinki – Talinn arası feribot ile ulaşım,

Helsinki, Talin, Riga, Vilnius, Kaunas, Olsztyn, Gdansk, Varşova, Auschwitz/Birkenau, Krakov, Lviv panoramik şehir turları ve/veya çevre gezileri.

Otel şehir vergileri (yerel otoriteler tarafından alınan ve gecelik kişi başı 3€- 5€ arası değişen konaklama vergileri dahildir)

Türkçe rehberlik hizmetleri.             

TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası         

1. Gün İSTANBUL – HELSİNKİ – TALLİNN

İstanbul Hava Limanı Dış Hatlar Terminali’nde uçuşumuzdan 3 saat öncesinden itibaren hazır bulunarak gerçekleştireceğimiz bagaj teslim, bilet ve pasaport kontrol işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları PC 1761 sefer sayılı uçuş ile saat 08.30 ’da Helsinki ‘ye uçuyoruz. Yerel ile saat ile 11.50 ‘de Finlandiya’nın en büyük şehri olan başkent Helsinki ‘ye varıyoruz. Aynı zamanda ülkenin kültür merkezi olan Helsinki, Finlandiya'nın güneyinde Finlandiya Körfezi'nin ise kıyısında yer almaktadır. Granit taşlarından yapılan mimarisi ile ün kazanmış olan Helsinki, doğal güzellikleri ile göz kamaştırmaktadır.  Uspenski Ortodoks Katedrali, Senato Meydanı, Finlandiya Hükümet Sarayı, Belediye Binası, Amanda Heykeli, Pazar Meydanı turumuz esnasında panoramik görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında feribot ile Talinn ‘e hareket ediyoruz. Talinn’e varışımıza ardından otelimize transfer ve dinlenmek için serbest zaman.

2. Gün TALLİNN – (Rocca Al Mare Turu) – RİGA – (Letonya Orta Çağ Gecesi Turu – Akşam Yemeği Dahil)

Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve panoramik olarak Talinn şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. En iyi korunmuş Orta Çağ şehirlerinden biri olarak bilinen Tallinn, doğal ve tarihi güzellikleri ile bizi karşılıyor. Çevre turumuz esnasında; fotoğraf severlerin Tallinn şehrinin muhteşem panoramik fotoğraflarını çekme fırsatı bulacakları Tompea Tepesi, eski şehir surları ve gözetim kuleleri, Aleksandr Nevsky Katedrali, Tall Herman Kulesi, Parlamento Binası, Dome Katedrali, St. Nicholas Kilisesi, Belediye Meydanı, Avrupa’nın 15. YY. faaliyet göstermeye başlamış ve günümüzde aktif halde hizmet veren Raeapteek eczanesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuzun ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimizle birlikte ekstra olarak Rocca Al Mare Turu’muzu (40 Euro) düzenliyoruz. İçerisinde Estonya kültürüne, mimarisine ve eski yaşam tarzlarına ait özellikler taşıyan ve bu ülkeyi en iyi derecede deneyimleme fırsatı sunan Rocca Al Mare, deniz kenarına kurulmuş bir açık hava müzesidir. Turumuz kapsamında ahşaptan inşa edilmiş köy evleri, yel değirmenleri ve kiliseleri ziyaret edilecektir. Tur sonrası Riga ‘ya hareket ediyoruz. Tarihi 14. YY.’a dayanan ve Baltık ülkelerinin en büyük şehri olan başkent Riga, doğal güzellikleri ile tarih boyunca bir cazibe noktası olmuştur. Tarihi Riga Kalesi, Brotherhoods of the Blackheads Evi, St. Jacob`s Kilisesi, Kediler Evi, eski şehir duvarları, Şehir Katedrali, Opera & Tiyatro ve Parlamento Binası şehir turumuzda panoramik olarak göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrasında otelimize transfer ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Letonya Orta Çağ Gecesi Turu ‘na – Akşam Yemeği Dahil (50 Euro) katılabilirler. Bu turumuzda rehberimiz eşliğinde Riga ‘nın Orta Çağ temalı tipik bir mahsen restoranında, döneme ait farklı lezzetleri o döneme ait şarkıların eşliğinde tadarak, Letonya’nın Orta Çağı dönemini deneyimleme fırsatı elde edeceğiz. Tur sonrası Riga bölgesi otelimize transfer ve dinlenmek için serbest zaman.

3. Gün  RİGA – VİLNİUS – (Trakai Adası ve Tekne Turu) – KAUNAS

Sabah kahvaltısı ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve Vilnius ‘a doğru hareket ediyoruz. Litvanya’ya başkentlik yapan Vilnius, sahip olduğu fevkalade atmosferi ve Avrupa'nın en büyük Barok tarzı tarihi kent merkezi ile bütün gezginlerin Baltık bölgesindeki en gözde yerlerindendir. Panoramik olarak gerçekleştireceğimiz şehir turumuz kapsamında, UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde bulunan tarihi eski şehrin üst ve alt bölümleri, Gotik mimarinin en önemli eserlerinden olan St. Anna Kilisesi, Gediminas Kulesi, Büyük Katedral, Üniversite, St. Peter & Paul Kilisesi, Şafak Kapıları ve 13.-19. YY. arasında inşa edilmiş olan birçok tarihi binayı görecek ve tüm şehri panoramik olarak izleyebileceğimiz Subacius Tepesi’ne gideceğiz. Şehir turu sonrasında sunulacak serbest zaman sürecince arzu eden misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenecek olan Trakai Adası ve Tekne Turu (50 Euro) programımıza katılabilirler. Trakai, muhteşem doğası ve tarihi güzellikleri ile Litvanya’nın en önemli turistik merkezlerinden birisidir. Musevi bir grup olan Karay Türkleri’nin bu topraklarda halen yaşıyor olması, Trakai Kalesi çevresinde tekne ile gerçekleştireceğimiz ve kaleyi farklı açılardan fotoğraflayabileceğimiz turumuza ayrı bir cazibe katacak. 14. YY. sonlarında bu bölgeye yerleşmeye başlayan ve günümüzde 300 ailelik nüfusun yaşam sürdüğü bu kavim, Trakai Kalesi’nin korunmasında önemli bir rol oynamış ve kendine has mimarileri ve “Kıbın” olarak adlandırılan meşhur yemekleri ile şehri önemli bir turistik merkez haline getirmiştir. Ekstra tur sonrasında panoramik şehir turumuzu gerçekleştirmek üzere Kaunas ‘a hareket ediyoruz. Kaunas, Litvanya’nın güney merkezinde Nemunas ve Neris Nehirleri’nin kesiştiği konumda bulunmaktadır. Eski şehir (Old Town) merkezinin bulunduğu bölgede 14. YY. ‘dan kalma gotik ve barok mimarisine ait birçok eseri keşfediyoruz. Belediye Meydanı, Kaunas Bazilikası, St. Francis Xavier Kilisesi, Vytautas Köprüsü, Kutsal Üçlü Kilisesi, Perkunas Evi panoramik turumuzda göreceğimiz yerler arasındadır.  Şehir turu sonrası Kaunas bölgesi otelimize transfer ve dinlenmek için serbest zaman.

4. Gün  KAUNAS – OLSZTYN – GDANSK

Sabah kahvaltısı ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve Gdansk’a doğru yola çıkıyoruz. Polonya'nın kuzey-doğu kesimindeki "Bin Göller" olarak bilinen bölgenin güzel manzaraları eşliğinde gerçekleştireceğimiz yolculuğumuz esnasında Olsztyn ‘in eski şehir merkezinde sunulacak çevre gezisi ve mimari ile dikkat çeken Belediye Binası ile ünlü matematik ve astronomi bilim adamı Kopernik ‘e ait heykelin çevresinde verilecek fotoğraf molası ardından Gdansk’a doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Polonya ‘nın Baltık kıyısında yer alan, ülkenin temel liman bölgelerinden bir tanesi olan Gdansk, bir dönem Polonya, bir dönem ise Prusya hakimiyetinde kalmış ise de özerk ve bağımsız olduğu dönemler de olmuştur. Bu tarihsel çeşitlilik, şehrin benzersiz mimarisine de yansımıştır. II. Dünya Savaşı esnasında büyük oranda tahribat gören şehir, adeta bütünüyle yeniden yapılanmış ve hem tarihsel zenginlikleri hem de geniş kumsalları ile turistlerin gözdesi haline gelmiştir. Turumuz kapsamında, Gdansk ‘ın en meşhur sokağı olan Uzun Pazar (Długi Targ), tarihi Neptün Çeşmesi, görkemli Arthus Mahkemesi, Motlawa Nehrinde bulunan Orta Çağ Vinçi, St.Maria Bazilikası görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Gdansk bölgesi otelimize transfer ve dinlenmek için serbest zaman.

5. Gün  GDANSK – (Baltık Kıyıları ve Malbork Kalesi Turu)

Sabah kahvaltı sonrasında serbest zaman sunuyoruz. Arzu eden misafirlerimiz Baltık Kıyıları ve Malbork Kalesi Turu ‘na (85 Euro) katılabilirler. Turumuzda ilk ziyaret noktamız, 21 hektarlık yüzölçümü ile Dünya ‘nın en büyük kalesi olarak bilinen, UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan Malbork Kalesi olacaktır. 1406 yılında inşası tamamlanan Klasik Orta Çağ mimarisine sahip kale, Dünya ‘nın en büyük tuğla kalesi olma özelliğini de taşımaktadır. Uzun yıllar boyunca Töton Şövalyeleri tarafından yönetilen kalede pek çok bina, avlu, köprü, mahsen, kilise ve şövalyelerin misafirlerini ağırladıkları yemek odaları bulunmaktadır. Malbork Kalesi ‘nde gerçekleştireceğimiz ziyaretimiz ardından, turumuzun bir sonraki durağı olan Sopot ‘a varıyoruz. Her yıl düzenlenen müzik festivali ile ünlenen ve Avrupalı birçok zengin turistin denize girmek için ziyaret ettiği Sopot, aynı zamanda 512 metre uzunluğu ile Avrupa’nın en uzun ahşap iskelesine de sahiptir. Lüks otelleri, SPA merkezleri ve gece hayatı ile ünlenen Sopot’ta gerçekleştireceğimiz çevre gezisi sonrasında turumuzun son durağı olan Gdyna’ya hareket ediyoruz. Önceleri küçük bir balıkçı kasabası olan ancak günümüzde ise büyük kruvaziyer gemilerin ve adalara giden lüks teknelerin yanaştığı büyük bir liman olarak dikkat çeken Gdyna ‘da gerçekleştirilecek çevre gezisinin ve limanda konumlanmış olan Dar Pomorza isimli yüzen müze konseptindeki yelkenli gemiyi panoramik olarak görüp fotoğraflamamızın ardından turumuzu tamamlıyor ve Gdansk şehir merkezine dönüyoruz. Süresini rehberimizin belirleyeceği serbest zaman ardından otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

6. Gün GDANSK – VARŞOVA – KRAKOV         

Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor Varşova ‘ya doğru yola çıkıyoruz. Varşova’ya varışımız ardından, Lehistan İmparatorluğu’na yaklaşık 7 yüzyıl boyunca başkentlik yapmış ve II. Dünya Savaşı ‘ndan sonra acı hatıraların yaşandığı, neredeyse tamamının harabeye döndüğü Varşova şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şehir turumuz süresince Üç Haç Meydanı, Charles de Gaulle Meydanı, Stalin mimarisinin en güzel örneklerinden olan Bilim ve Kültür Sarayı ile yeni şehir merkezini ziyaret ediyoruz. Ardından II. Dünya Savaşı sırasında tarihin gördüğü en büyük bombardımanı yaşamış ve zarar görmüş kentin kalbi olan, 1983 yılından bu yana UNECO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan eski şehre (Stare Miasto) geçiyoruz. Panoramik şehir turumuzda, Lehistan İmparatorluğu’nun başkentini Krakow’dan Varşova’ya taşıyan III. Zygmunt ‘un sütun heykeli, Kraliyet Sarayı, Saint Jan Kilisesi ve Çanlı Meydan, Vistül Nehri’ni ve kentin iki yakasını birbirine bağlayan köprüler, eski şehir meydanı ve Varşova’nın simgesi olan deniz kızı “Syrena” heykeli görülecek yerler arasındadır. Ardından şehrin anıtsal kapısı “Barbakan”dan geçerek 13. YY.dan kalan yeni şehre ulaşıyoruz ve Madam Curie’nin evini, yeni şehir meydanını ziyaret ediyoruz. Şehir turu bitiminde Krakov bölgesindeki otelimize transfer ve dinlenmek için serbest zaman.

7. Gün KRAKOV – AUSCHWiTZ / BİRKENAU – (Wieliczka Tuz Madeni Turu)

Sabah kahvaltısının ardından Krakov panoramik şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Wawel Sarayı Kompleksi, Vistülü (Wisla) Nehri, Kopernik’in Evi, Maria Magdelena Meydanı, 12 Havariler Kilisesi, Aziz Meryem Kilisesi ve Kapalı Çarşı görülecek yerler arasındadır. Krakov şehir turu sonrasında Auschwitz şehrinin içinde yer alan Birkenau Nazi Kampı’na doğru yola çıkıyoruz. İnsanlık tarihinin hiç şüphesiz en karanlık bölümlerinden II. Dünya Savaşı sırasında toplanarak ağır şartlarda çalıştırılan ve nihayetinde kurşuna dizilerek veya gazla zehirlenerek öldürülen insanların toplanma, kötü şartlarda yaşama ve çalıştırılma ortamlarına tanık olup onları anacak ve içinde bulunduğumuz savaşsız dönemin değerini bir kez daha idrak etmeye çalışacağız. Birkenau ziyaretimiz sonrasında arzu eden misafirlerimizle birlikte ekstra olarak Wieliczka Tuz Madeni Turu (65 Euro) düzenliyoruz. Yolcularımızın 327 metre yerin altında unutulmaz bir yolculuk yapabilme olanağı bulacağı Wieliczka Tuz Madeni’ni keşfederken; Yedi Cüceler, Da Vinci’nin Son Akşam Yemeği Tablosu, Papa John Paul II gibi birçok tuzdan yapılmış ünlü eser ve kişilerin heykellerini göreceğiz. Ayrıca, The Holy Cross Chapel ve The Chapel of St. Kinga göreceğimiz ve hikayelerini dinleyeceğimiz ilginç yerlerden birkaç tanesi. Tur sonrası otelimize transfer ve dinlenmek için serbest zaman.

8. Gün  KRAKOV – LVİV – İSTANBUL

Otelde erken saatte servis edilecek veya yolculuk esnasında yenmek üzere kahvaltı paketi halinde sunulacak kahvaltı temini ve otelden çıkış işlemleri ardından, II. Dünya Savaşı’ndan hasar almadan kurtulabilmiş, nadir şehirlerden biri olan Lviv ’e hareket ediyoruz. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan ve trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile ünlü tarihi şehir merkezi, ismini ve simgesini Aslan’dan alan ve aynı zamanda 13. YY. da Galiçya’nın büyük kralı Daniel Halitsky tarafından oğlu Leo’nun onuruna kurulmuş olan  Lviv’de gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuz esnasında, çikolata fabrikası, kahve madeni sarhoş vişne gibi ilginç kafe ve restoranlarla bezeli pazar meydanı, Devlet Opera Binası, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Latin-Gotik Katedrali göreceğimiz yerler arasındadır.  Şehir turu sonrasında İstanbul’a gerçekleşecek dönüş uçuşumuz için Lviv Havalimanı ‘na transfer. Bagaj teslim, bilet ve pasaport kontrol işlemleri sonrası Türk Hava Yolları’nın TK444 sefer sayılı uçuşu ile saat 22.05 ’de İstanbul’a hareket ve TSİ 00.10’ da İstanbul varış. Turumuzun sonu.

KONAKLAMA OTELİ 3* & 4* Yarı Merkezi Oteller (Merkeze 5 – 15 km. mesafe)

Fiyat Tablosu

Dönem

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
12.04.2021-19.04.2021 - 524,00 EUR Seç 754,00 EUR Seç 599,00 EUR Seç Detay
24.05.2021-31.05.2021 - 524,00 EUR Seç 754,00 EUR Seç 599,00 EUR Seç Detay
28.06.2021-05.07.2021 - 574,00 EUR Seç 824,00 EUR Seç 649,00 EUR Seç Detay
05.07.2021-12.07.2021 - 574,00 EUR Seç 824,00 EUR Seç 649,00 EUR Seç Detay
26.07.2021-02.08.2021 - 574,00 EUR Seç 824,00 EUR Seç 649,00 EUR Seç Detay
09.08.2021-16.08.2021 - 574,00 EUR Seç 824,00 EUR Seç 649,00 EUR Seç Detay
20.09.2021-27.09.2021 - 524,00 EUR Seç 754,00 EUR Seç 599,00 EUR Seç Detay
11.10.2021-18.10.2021 - 474,00 EUR Seç 704,00 EUR Seç 549,00 EUR Seç Detay

Ek Hizmetler

Ek Hizmet Durum Kişi Başı Çocuklar Bebek
Vize Hizmet Bedeli Zorunlu Değil 140,00 EUR 140,00 EUR 140,00 EUR
Seyahat Sigortası ( 65 Yaşa Kadar ) Zorunlu Değil 15,00 EUR 15,00 EUR 15,00 EUR
Seyahat Sigortası ( 65 Yaş Üstü ) Zorunlu Değil 30,00 EUR 30,00 EUR 30,00 EUR

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul HL – Helsinki HL / Lviv HL - İstanbul HL gidiş dönüş uçak bileti,

Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,

3 ve 4 yıldızlı yarı merkezi otellerde 7 gece oda kahvaltı konaklama,

Havalimanı – otel – havalimanı arası transferler ve şehirlerarası otobüs ulaşımlar,

Helsinki – Talinn arası feribot ile ulaşım,

Helsinki, Talin, Riga, Vilnius, Kaunas, Olsztyn, Gdansk, Varşova, Auschwitz/Birkenau, Krakov, Lviv panoramik şehir turları ve/veya çevre gezileri.

Otel şehir vergileri (yerel otoriteler tarafından alınan ve gecelik kişi başı 3€- 5€ arası değişen konaklama vergileri dahildir)

Türkçe rehberlik hizmetleri.             

TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası         

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Vize ücreti ve servis bedeli

Yurt dışı çıkış harcı bedeli,

Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,

Öğle ve akşam yemekleri,

Programda belirtilen/belirtilmeyen ekstra tur ve geziler,

Panoramik şehir turlarında müze ve ören yerleri girişleri,

İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 5 Euro)

İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası  

Genel Şartlar

•Vize gereken turlarımız için misafirlerimizin ilgili ülke konsolosluklarına şahsen başvuru ile ya da TatilBudur.com vize departmanı aracılığı ile vize almaları gerekmektedir. Vize başvurusu için tur bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport ile acentamızdan temin edebileceğiniz, vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler gerekmektedir. Yeşil pasaport ve TC. Dışında herhangibir ülke pasaport sahipleri için vize uygulaması olup olmadığını lütfen ilgili konsolosluk veya bakanlıklardan teyit ediniz. Vizeler seyahat başlangıcından önce Türkiye’deki ilgili konsolosluklardan alınmak zorundadır. Giriş yapılan ülkenin sınır kapılarında vize alınamaz. Vize alınmış olması o ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir, TatilBudur.com’a hiçbir şekilde sorumluluk yüklenemez.
•T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir, TatilBudur.com’a hiçbir şekilde sorumluluk yüklenemez.
•Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
•TatilBudur.com Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak TatilBudur.com ‘un hiç bir sorumluluğu yoktur. TatilBudur.com sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında TatilBudur.com’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
•Vizesine kendi başvurusunu yapacak yolcularımızın ihtiyaç duyduğu belgelerin (otel konfirmesi, uçak bileti vs.) temini normal şartlarda 1 iş günü sürmektedir. Misafirlerimizin bu süreyi göz önünde tutarak randevu tarihlerini ve saatlerini ayarlaması gerekmektedir. Aksi halde olası aksaklıklardan Tatilbudur.com sorumlu değildir.
•Misafirin rezervasyonunu iptal ettirmesi ve/veya ilgili tura dahil olmaması/olamaması durumunda vize ücreti ve hizmet bedeli iadesi yapılmaz. Misafir, vizesini ve vize hizmetini TatilBudur.com Vize departmanı aracılığı ile aldıysa ve bu vize hizmeti gezi sözleşmesinde ek hizmet olarak belirtilmişse, TatilBudur.com ilgili turu yetersiz katılım veya başka bir sebeple iptal ederse, misafirin vizesini vize bitiş tarihinden en geç 1 hafta içerisinde vizesini kullanmadığını pasaportu ile ibraz ettikten sonra, vize için konsolosluklara ödenen harç ve benzeri tutarlar haricinde kalan tutarı iade alabilir. Misafir vizesini kendi imkânlarıyla ve/veya farklı bir vize aracılık firmasının yardımı ile aldıysa ve TatilBudur.com ilgili turu yetersiz katılım veya başka bir sebeple iptal ederse, misafire herhangi bir iade yapılmaz.
•TatilBudur.com; havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. TatilBudur.com, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Havayolundan veya misafirden kaynaklı olarak, yurt içi iç hat uçuşlarını/bağlantılarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık ve/veya doğabilecek problemlerden TatilBudur.com sorumlu tutulamaz.
•Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçak tipi ve saatinin değişmesi mümkün olup, bu durum sözleşme anında bildirilmiş ve YOLCU SAAT DEĞİŞİKLİĞİ RİSKİNİ KABUL EDEREK TURU SATIN ALMIŞTIR.
•Gezimiz, minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir.
•3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. 3 kişilik odalarda 3 ayrı yatak garantisi verilememekte olup, otel(ler)de buna uygun oda olması durumunda, müsaitliğe göre, otel tarafından blokaj yapılmaktadır.
•Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.
•Otellerde sunulan kontinental kahvaltıdır, Türk kahvaltısı değildir. Kontinental kahvaltı; tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır.
•Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.
•Rezervasyon/kayıt esnasında, seyahat edilecek pasaportta geçen isim-soyisim, doğum tarihi, pasaport numarasının bildirilmesi ve sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedelleri misafirin sorumluluğundadır.
•Misafirlerimizin TatilBudur.com'dan temin etsin ya da etmesin, muhakkak tur tarihinden bir gün önce başlayan ve tur tarihinden bir gün sonrası sona eren bir yurtdışı seyahat ve sağlık sigortasının olması ve ilgili sigorta poliçesini yanlarında bulundurma zorunluluğu vardır. Seyahat sigortalarını yanlarında bulundurmayan misafirlerimize ilgili ülke polisi tarafından para cezaları verilebilmektedir. Seyahat sigortasını yanında bulundurmadığı için ilgili ceza ile karşılaşılması durumunda sorumluluk misafirlerimize aittir.
•Ülkeler arası diplomatik ilişkilerden kaynaklı olmak üzere, bazı ülkelere giriş-çıkış yapılmış olması başka bir/birden fazla ülke açısından vize alınamaması ya da sınır kapısından girilememesi durumunu sonuçlayabilmekte olup bu durum, TatilBudur.com'un hakimiyet alanında olmadığından bu gibi bir durumda TatilBudur.com‘un sorumluluğu bulunmadığı tarafların kabulündedir.
•Ziyaretin gruba ekonomi ve süre faydası sağlaması amacı ile yol güzergahı üzerinde yapılan turlara, katılmak istemeyen misafirlerimiz, yakın bir tesiste ekstra gezi bitene kadar grubu beklemeyi kabul eder. Gezi bitiminde otobüsümüz bu misafirlerimizi alacak ve gezimiz devam edecektir.
•Panoramik şehir turları şehirlerin tanıtımı için düzenlenen gezilerdir. Şehir turları ve ekstra geziler, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Bu durumda TatilBudur.com, olabilecek en uygun alternatifi siz değerli misafirlerimize sunmakla yükümlüdür. Ekstra turlar minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde ekstra turlar yapılamayabilir ya da fiyat değişikliği olabilir.
•Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından TatilBudur.com sorumlu tutulamaz.
•Programlarımızdaki uçak yerleri grup yeri olup, gidiş-dönüş tek bilet olarak düzenlenmektedir. Gidiş uçuşunun kaçırılması ve/veya kullanılmaması durumunda, dönüş uçuşu da otomatik olarak yanabilir. İlgili durumda havayolu firmasının kuralları geçerlidir.
•Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında/ekranlarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir. Böyle bir durumdan veya kişisel sebeplerden uçuşun kaçırılması durumunda, misafirin yeni biletini (bir önceki maddeye göre, eğer gerekirse gidiş-dönüş bilet olarak) kendisinin ödeyerek temin etmesi gerekmektedir. Ayrıca, grubun gidişini kaçırmış olmasından ötürü ilk günkü programı kısmen ya da tamamen kaçırabilir; bu durumda sorumluluk misafire aittir. Bununla birlikte, gruptan farklı bir uçuşla ilgili şehre/ülkeye gidilmesi durumunda, alan-şehir ya da alan-otel transferi misafirin sorumluluğundadır.
•TatilBudur.com’un bazı programlarında misafirlerine sunduğu Ücretsiz Lounge hizmetleri havayolunun sorumluluğundadır. Lounge girişleri boarding card ve TatilBudur.com voucheri ile yapılmaktadır. Belgelerin eksik olası durumunda Havayolu bu hizmetten misafirleri kısmı yada hiçbir şekilde yararlandırmama hakkını saklı tutar.
•Uçak biletlerini milleri ile upgrade ettirmek isteyen misafirlerimiz, ancak biletleri kesildikten sonra ilgili havayolu firmasının ilgili uçuşunda müsaitlik olduğu takdirde upgrade işlemlerini gerçekleştirebilirler. Programlarımızdaki uçak yerleri grup sınıfından olduğundan, istenen bileti müsaitlik olması durumunda upgrade ettirmeden önce, havayolu firmasının belirteceği tutarda farkın ödenip; biletin grup sınıfından upgrade edilebilecek ekonomi sınıfına geçirilmesi gerekebilir. Bu durumda oluşacak fiyat farkı misafirin sorumluluğundadır. Programlarımızdaki grup biletleri, turun hareketinden birkaç gün önce kesilir. 
•Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye'den ayrılmadan önce, hattınızın yurtdışı aramalarına/aranmalarına açık olup olmadığını, GSM operatörü firmanızdan kontrol etmeniz gerekmektedir. 
•Seyahatiniz süresince kullandığınız ulaşım araçlarından ve konakladığınız otellerden kısa süreli ya da tamamen ayrılırken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. 
•TatilBudur.com, mücbir sebepler oluştuğu veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve/veya uçulacak olan havayolu firmasını değiştirebilir.
•TATİLBUDUR.COM, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
•Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan TatilBudur.com sorumlu değildir.
•18 yaşından küçük çocuklar annesi ile seyahat ediyorsa babasından, babası ile seyahat ediyorsa annesinden, üçüncü bir kişi ile seyahat ediyorsa hem annesinden, hem babasından muvafakatname almak zorundadır. Muvafakatname olmaması sebebi ile uçuşun gerçekleşmemesi durumunda TatilBudur.com sorumlu tutulamaz.
•Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

Benzer Turlar