Tur Bilgileri
 • Hareketli
 • 12 Gece, 13 Gün
 • Pekin - Çin Seddi - Yangtze - Şangay
Büyük Çin Turu Singapur Havayolları ile 10 Gece 13 Gün SQ EJ001 Harita
 • Animasyon
 • Beach Futbol
 • Fitness
 • Banana *
 • Beach Voleybol
 • Jakuzi
 • Güzellik Salonu *
 • Masa Tenisi
 • Uyandırma Servisi
 • Çamaşırhane *
 • Platform Plaj
 • Minder
 • Oda Servisi *
 • Sauna
 • Buhar Banyosu
 • Berber & Kuaför *
 • Market
 • Fitness
 • Animasyon
 • Beach Futbol
 • Fitness
 • Banana (Ücretli)
 • Beach Voleybol
 • Jakuzi
 • Güzellik Salonu (Ücretli)
 • Masa Tenisi
 • Uyandırma Servisi
 • Çamaşırhane (Ücretli)
 • Platform Plaj
 • Minder
 • Oda Servisi (Ücretli)
 • Sauna
 • Buhar Banyosu
 • Berber & Kuaför (Ücretli)
 • Market
 • Fitness

Müşteri Puanı

Harika

Kullanıcılar tarafından yapılan yoruma göre 10 üzerinden 8,2 puan aldı.

Değerlendirme

Oda 6/10
6/10
Yemek 9/10
9/10
Hizmet 7/10
7/10
Fiyat Performans %60
60%

Müşteri Görüşleri (30 Yorum)

EB

E*** B***

"Cras sit amet nibh libero, in gravida nulla. Nulla vel metus scelerisque ante sollicitudin commodo. Cras purus odio, vestibulum in vulputate at, tempus viverra turpis. Fusce condimentum nunc ac nisi vulputate fringilla. Donec lacinia congue felis in faucibus."

16.05.2017

ZT

Z*** T***

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium."

23.04.2017

MA

M*** A***

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium, quos reprehenderit sit sunt temporibus. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium, quos reprehenderit sit sunt temporibus."

15.02.2017

Toplam 48 yorumdan 1 ile 6 arası yorumlar gösterilmektedir.

Fiyatlar
Tur Programı
Tur Programı seçilen tarihe göre değişiklik gösterebilmektedir.
1.GÜN ISTANBUL PEKIN 14:25 14:50+1
İSTANBUL Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ile saat 11:30 ‘da buluşarak başlıyor.

Havaalanında bilet ve pasaport işlemlerini bitirdikten sonra SINGAPORE Hava Yolları' nın tarifeli seferleri ile SINGAPUR  aktarmalı olarak Pekin’e uçuşumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

2.GÜN Pekin
Öğleden sonra 14:50’de Pekin’e  ulaşıyoruz.

AKŞAM TUR  Shaolin Kung Fu Show + AKŞAM YEMEĞİ (dahil)
Bu akşam GECE TURUMUZ olacak. Turumuz ÇİN Tiyatro binasında Şaolin KUNG FU gösterisini ve daha sonrasında , yerel bir restoranda akşam yemeğini kapsamaktadır.
Gece turumuzun sonunda otelimize  dönüyoruz.

Otelimiz : Beijing Guangxi Hotel 4* vb.

3.GÜN Tiananmen Meydan -YASAK ŞEHİR TURU
Sabah, kahvaltının ardından. Tiananmen Meydan -YASAK ŞEHİR TURU[ÖĞLE YEMEKLİ TAM GÜN- Rehberimiz eşliğinde çevre gezilerimize başlıyoruz. Ming ve Quing hanedanları zamanında imparatorun fermanlarının duyurulduğu, 1949 yılında Mao Zedong’un Çin Halk Cumhuriyetini tüm dünyaya ilan ettiği, 44 hektarlık alanı kaplayan ve şu anki Halk Binası, Çin Tarih Müzesi, Çin Devrim Müzesi, Yasak Şehir ve Mao’nun anıtının bulunduğu dünyanın en büyük meydanı Tiananmen Meydanı ve yapımına 15. yüzyılda başlanmış olan 720.000 metrekarelik alana kurulu, 890 yapının bulunduğu, 24 Çin İmparatorunun yaşadığı önemli seremonilerin yapıldığı, yaklaşık 600 yıllık bir yapı olan Yasak Şehri geziyoruz. Saray Müzesi ya da Gu Gong olarak bilinen saray dünyadaki en görkemli ve geniş imparatorluk sarayıdır. Etrafı 52 metre genişliğinde ve 6 metre derinliğinde hendekle çevrilidir. Öğle yemeğimiz yerel bir restoranda. Yemek sonrasında ayin ve kurban törenlerinin gerçekleştirildiği, imparatorların iyi hasat duası için senenin belirli zamanlarında geldikleri, Pekin’in sembollerinden biri olan meşhur Cennet Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimiz sonrası yerel el sanatları ürünlerin satıldığı mağaza ziyaret edeceğiz. Geceleme otelimizde.

Otelimiz : Beijing Guangxi Hotel 4* vb.

4.GÜN ÇİN SEDDİ TURU- XİAN
Sabah, kahvaltının ardından otelimizden valizlerimiz ile birlikte ayrılıyoruz, yapımına 7.yüzyılda başlanan insanlık tarihinin en büyük ürünlerinden biri olan, ayrı duvarların birleşmesinden meydana gelmiş, yaklaşık sekiz bin km. uzunluğunda, Bahai Denizi’nden başlayarak doğuda Jiayuguan Geçidi ve batıda Gobi Çölü ile son bulan meşhur Çin Seddi’ni ziyaret ediyoruz.  Ziyaretimizin arsından Öğle yemeğimizi  Yerel (ÇİN MUTFAĞI ) bir  restoranda alacağız, Yemek sonrası turumuzun Pekin bölümünü tamamlamış  oluyoruz, buradan akşam  uçağına binmek üzere  Pekin Havalimanına  geçeceğiz.

Uçuş saatimiz (Yerel Çin Hava Yolları ile )  : 19:00 21:10  Pekin Xian uçuşu XIAN şehrine  hareket edeceğiz.Akşam geç saatlerde XIAN  şehrine ulaşıyoruz.
Bizi bekleyen özel aracımız ile konaklayacağımız  otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : Mercure on Renmin Square Xian 4* vb.

5.GÜN XIAN -CHENGDU
Kahvaltı sonrası  otelimizden ayrılıyoruz  , önce turumuz olacak  2000 yıl önce İmparatorun ruhunu kötülüklerden koruması için yapılmış 6.000 Terracotta Savaşçısı ve atlarının birebir boyutlarında figürlerinin bulunduğu Teraccotta Atlar ve Savaşçılar Müzesini ziyaret ediyoruz. Müzeye gelmeden önce pişmiş topraktan yapılan heykellerin replikalarının yapıldığı galeriyi ziyaret ederek yapım tekniği hakkında bilgi alacağız.Ziyaretimiz  sonrası ÖĞLE YEMEĞİ servisini yerel bir restoranda alacağız.
Öğleden sonra turlarımızı bitiriyoruz ve şehir merkezinde  tarihi pazarın olduğu bölüme geçiyoruz, bu akşam uçak saatine kadar serbest zamanımız olacak.
Uçak saatimiz : 21:00  Chengdu ‘ya gideceğiz.
Gezimiz sonrası  havalimanına gidiyoruz ve yerel hava yolları ile  CHENGDU uçuşumuzu yapıyoruz  varışta  karşılanma ve otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : Mercure Chengdu 4* vb.

6.GÜN CHENGDU ‘’ PANDALAR TURU ‘’
Kahvaltı sonrası  TAM GÜN PANDA YETİŞTİRME MERKEZİ ZİYARETİ + LESHAN BUDDHA [ÖĞLE YEMEKLİ]
Bu sabah  rehberimiz eşliğinde   turumuz  başlıyor. Dünyaca ünlü ‘ ÇİN  Panda Yetiştirme- koruma merkezini ‘ ziyaret edeceğiz,burada  Pandalar hakkında bilgi  alırken, Pnadları  yakında görme  imkanımız olacak. Daha sonra Leshan Buddha  heykelini ziyarete gideceğiz, Bu ziyaretimiz esnasında  yakınındaki nehirde kısa bir TEKNE TURUMUZ  olacak.
Turumuzu Tam Gün sürecek ve ÖĞLE YEMEĞİ turumuz esnasında yerel bir restoranda servis edilecektir. Yine bu turumuz içerisinde‘’ Sichuan Opera performance / traditional tea house Ziyareti yapılacak. Yerel kültürel gösteri izlenmesi ve ÇAY evi ziyareti olarak adlandırabiliriz.
Turumuzun  sonunda otelimize  dönüyoruz, geceleme otelimizde.

7.GÜN CHENGDU-Chongqing kara yolculuğu[ YANGTZE NEHIR TURU ]
Kahvaltı sonrası  otelimizden ayrılıyoruz  otobüsümüz ile yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 4,5 saat sürecek  bir yolculuk sonrası Chongqing kentine ulaşacağız.
3GECE /4GÜN nehir gezisi başlıyor.

Bugünün Önemli Noktaları :

Chongqing'deki Chaotianmen Dock'ta saat 16:30-20:00'de gemiye biniş ve check-in
Chongqing'in muhteşem gece manzarası izleme
Gemiye biniş güvenliği brifingine ve gemideki tesislerin tanıtımına katılıyoruz
Chongqing'den saat 21:30 civarında hareket;
Kaptan'ın Karşılama Resepsiyonuna Akşam Yemeği   (Çin ve Batı büfesi; 19:00-20:30)
GECELEME  GEMİDE

8.GÜN YANGTZE RIVER CRUISE
Bugünün Önemli Noktaları :

Fengdu Hayalet Şehri'ne kıyı gezisi (Dahil)
(Bu 1.900 yıllık site, Çin kültürünü tanımak için ilginç ve anlamlıdır, geleneksel mimarilerde birçok heykel ve sahne ile bu saf ruhların ödüllendirileceğine ve bu günahkarların ağır cezalara tabi tutulacağına dair geleneksel Çin inancını anlatır.)
Feng Yan San Guo Show'a kıyı gezisi (İsteğe bağlı; kişi başı 390 YUAN)
(Yaklaşık 1.800 yıl önceki Üç Krallık Dönemi'nin parlak tarihi kültürü ve büyük subay Guan Yu'nun sadakat ruhu hakkında muhteşem, büyük ölçekli gerçek manzara gösterisidir.)
Sabahın erken saatlerinde gemideki doktorla Tai Chi yapmayı öğreme; Gemideki dersler ve aktivitelerle eğlenceli zaman geçirin; Seyir kabare gösterilerinin keyfini çıkarın.
Kahvaltı (Çin ve Batı büfesi); Öğle yemeği (Çin ve Batı büfesi); Akşam Yemeği (Çin ve Batı büfesi); Sabah çayı ve kahvesi
GECELEME  GEMİDE

9.GÜN YANGTZE RIVER CRUISE
Bugünün Önemli Noktaları:

Fengjie İlçesindeki Beyaz İmparator Şehri'ne kıyı gezisi (İsteğe bağlı; 390 CNY/pp)
(Yaklaşık 1.400 Çin şiirinde bahsedilen ünlü Çin Antik “Şiir Şehri”. Liu Bei'nin oğlunu başbakanı Zhuge Liang'a emanet etmesinin dokunaklı hikayesini anlatır ve Qutang Boğazı'ndaki Kuimen Kapısı'na hayranlıkla bakmak için en iyi konuma sahiptir.)
Qutang Boğazı'ndan yelken turu  (Dahil)
(Qutang Gorge, üç geçit arasındaki en kısa, en dramatik ve muhteşem geçittir ve 10 RMB Çin Banknotunda yazılı Kuimen Kapısı'nın manzarasına hayran kalmanızı sağlar.);
Wu Gorge boyunca yelken turu (Dahil)
(Wu Gorge, yükselen zirveler, tuhaf kayalar, bol doğal harikalarla övünen pitoresk bir dolambaçlı galeri oluşturan yuvarlanan keskin kayalıklarla derin ve güzeldir.);
Shennv Çayı'na kıyı gezisi (Dahil);
Sabahın erken saatlerinde gemideki doktorla Tai Chi yapmayı öğrenin; Yangtze Korsan Gecesi Gösterisine Katılın
Kahvaltı (Çin ve Batı büfesi); Öğle yemeği (Çin ve Batı büfesi); Akşam Yemeği (Çin ve Batı büfesi) ; Sabah çayı ve kahvesi

10.GÜN YANGTZE RIVER CRUISE
Bugünün Önemli Noktaları:

Saat 08:00'de Maoping Limanı'nda gemiden ayrılma;

3 BOĞAZLAR / Three Gorges Barajı Gemi Asansörünün kıyı deneyimi (Opsiyonel; CNY 390/pp);

(Yaklaşık 113 metre kaldırma yüksekliği ile tüm dünyadaki en büyük ve en gelişmiş gemi asansörüdür.)

3 BOĞAZLAR* Three Gorges Barajı'na kıyı gezisi (Dahil);

(Bu, dünyanın en büyük hidroelektrik santrali ve tüm Çin'deki en büyük baraj projesidir ve taşkın kontrolüne, elektrik üretimine, nakliyeye vb. çok katkıda bulunur ve Yangtze Nehri gemi gezisinin 2 numaralı özüdür.)

Kalkış için Yichang şehir merkezindeki Yichang Three Gorges Centre Yolcu Terminali'ne giden otobüs.
yemek
Kahvaltı (Çin ve Batı büfesi); Sabah çayı ve kahvesi
Gezinin sonu , 13:00
Havalimanına transferimiz  yapılıyor. Shanghai uçuşumuzu  yapacağız.

16:35  18:25  YIH Yichang  PVG Shanghai PuDong uçuş

Varışta karışlanma ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

11.GÜN ŞANGAY
Kahvaltı sonrası içinde yeşim taşından iki adet Budha heykelinin bulunduğu Jade Budha Tapınağını geziyoruz. Sonrasında Çin’le bütünleşmiş geleneksel ipek üretiminin yapıldığı bir fabrikada bilgi alacak ve dilerseniz alışveriş yapabileceksiniz. Öğlen yemeğinin ardından, 1559 yılında yaptırılan 20.000 metre karelik alana sahip, Çin’in en ünlü bahçesi Yuyuan Bahçesini gezeceğiz. Bahçe gezimizden sonra buradaki bir çay evinde geleneksel çay seramonisini izleyip değişik Çin çaylarının tadına bakabileceksiniz. Ardından etraftaki alışveriş bölgesinde alışveriş için serbest zaman. Gezimiz sonrası geceleme otelimizde.

12.GÜN ŞANGAY-ISTANBUL 16:25 08:25+1
Kahvaltı sonrası kısa serbest saatlerimiz olacak , daha sonra havalimanına geçiyoruz. Singapur Hava yolları ile Singapur aktarmalı olarak Istanbul uçuşumuzu  yapacağız.
Geceleme uçakta.

13.GÜN ISTANBUL varış 08:25
Turumuzun sona ermesi

ÇİN VİZESİ(240 USD ) :  T.C vatandaşlarına Çin'de vize uygulaması vardır. ''Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 8 ay geçerli pasaport ile “Vize İçin Gerekli Evraklar” ı talep ediniz.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Yeşil Pasaport Sahipleri
Çin vizesinden muaf olan pasaport tipine sahip olan kişilerdir.
KONAKLAMA OTELİ 4* Oteller
Tur Şartları
Ücrete Dahil Olan Hizmetler
stanbul -Singaour - Pekin // Shangai -Singapur - İstanbul  SINGAPUR HAVA YOLLARI ile Ekonomi Uçuş
ARA UÇUŞLAR:
PEKİN – XİAN
XIAN -CHENGDU
Yichang  Shanghai
 
Konaklamalar :  4 Yıldızlı Standard Otellerde / Oda Kahvaltı Konaklama
Pekin (2 gece ) Xian (1 Gece) Chengdu (2 Gece)  CRUISE ( 3 Gece ) Şangay (2gece ) toplam 10gece

4 ÖĞLE YEMEĞİ
1 AKŞAM YEMEĞİ
GEMI  SABAH + AKŞAM YEMEKLER ve  ÖĞLE YEMEKLERİ
Chengdu turu
Şangay turu
Pekin Yasak Şehir turu
ÇİN SEDDİ TURU
XİAN TERRA COTTA ASKERLERİ MÜZESİ TURU
TÜRKÇE  REHBERLİK +  YEREL REHBERLİK HİZMETLERİ
TÜM TRANSFERLER
SEYAHAT SİGORTASI
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
BU TURUMUZUN BAHŞİŞLERİ TOPLAMI / KİŞİ başı 120 USD İlk gün rehberimize teslim ediyoruz (alanda)
PROGRAMDA BELİRTİLMEYEN TÜM YEMEKLER VE EXTRA TURLAR
Çıkış Harcı 150 TL
Konaklama Otelleri

Programda belirtilen oteller örnek konaklama tesisleridir. Yoğunluğa bağlı olarak konaklama bölgelerinde ve otellerinde aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.

Pekin 4* Oteller

Benzer Turlar

Büyük Çin Turu Singapur Havayolları ile 10 Gece 13 Gün SQ EJ001