Bu turda covid-19 virüsüne karşı aşağıdaki tedbirler alınmaktadır

  • HES Kodu Kontrolü
  • Güvenli Sosyal Mesafe Düzenlemesi
  • Tüm Personele Corona Virüs Eğitimi
  • Hijyen Kiti

Konaklama Tarihinizi Belirleyin

Büyük İskandinavya Fiyordları Turu Türk Havayolları ile 10 Gece 11 Gün F001

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

- Türk Havayolları ile İstanbul (IST) - Kopenhag (CPH) gidiş, Tallinn (TLL) - İstanbul (IST) dönüş ekonomi sınıf uçak bileti,

- Havalimanı vergileri,

- 3*& 4* otellerde 11 gece oda & kahvaltı konaklama,

- Geilo otellerinde yarım pansiyon konaklama,

- Forde Town otellerinde yarım pansiyon konaklama,

- Hamar otellerinde yarım pansiyon konaklama,

- DFDS Cruise’da 1 gece yarım pansiyon iç kabin konaklama,

- Silja Line Cruise’da 1 gece yarım pansiyon iç kabin konaklama,

- Havalimanı-Otel-havalimanı transferleri,

- Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri,

- Kopenhag-Oslo ve Stockholm-Helsinki arası gemiyle, Helsinki-Tallin arası feribot yolculukları,

- Kopenhag Panoramik Şehir Turu

- Oslo Panoramik Şehir Turu

- Bergen Panoramik Şehir Turu

- Stockholm Panoramik Şehir Turu

- Helsinki Panoramik Şehir Turu

- Tallin Panoramik Şehir Turu

- Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri,

- Turist şehir vergileri,

- TURSAB mesleki sorumluluk sigortası.

1.Gün              İSTANBUL – KOPENHAG

İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde uçuştan iki buçuk saat önce buluşuyoruz Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Havayolları tarifeli seferi ile Kopenhag’a gerçekleşecek uçuşumuzun ardından havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüze geçiyoruz. Ardından Kopenhag panoramik şehir turumuz için hareket. Christianborg Kalesi, Amelienborg Kalesi (Kraliyet Sarayı), Küçük Denizkızı, Avrupa’nın en uzun yaya yolu olan Stroget, Nyhavn Kanalı, ortaçağ borsa binaları ve belediye binası meydanı görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek Kronborg Kalesi & Frederisburg Sarayı (80 Euro) turumuz için hareket. Rönesans akımının olağanüstü örneklerinden biri olan ve Kuzey Avrupa bölgesinin tarihinde önemli bir role sahip olan kaleyi dışarıdan görecek, ardından Danimarka kraliyet ailesinin yazlık sarayı olarak kullanılan sarayı ve özel olarak dizayn edilmiş bahçesini gezeceğiz. Turumuzun ardından Kopenhag’daki otelinize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde.

2. Gün              KOPENHAG – OSLO (DFDS Cruise) Gemi Konaklama

Otelde alacağımız kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlayıp bizleri Oslo’ya götürecek olan DFDS Cruise gemisine geçiyoruz. Kabinlere yerleştikten sonra serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama gemide.

3. Gün              OSLO – GEILO   

Gemide alacağımız kahvaltının ardından Oslo panoramik şehir turumuz için hareket. Turumuzda Kraliyet Sarayı, Meclis Binası, Nobel ödüllerinin dağıtıldığı ve dünyadaki en mükemmel yapılardan birisi olarak bilinen belediye sarayı, Folk Müzesi, Ulusal Tiyatro, Oslo Katedrali, Karl Johans Caddesi, Residance Müzesi görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek Vigeland (30 Euro) turumuz için hareket. Dünyanın en büyük açık hava heykel müzesi olan Frogner Parkı Vigeland Sergisi aynı zamanda tüm heykellerin aynı kişi tarafından yapıldığı tek sergi olmasıyla da ilk ve tek. Serginin asıl önemli özelliği ise birkaç istisna haricinde tüm çalışmaların insan figürü olmasıdır. Frogner Parkı’nda bulunan daimi Vigeland Sergisi’nde bütün eserler Gustav Vigeland’ın tüm hayatı boyunca hazırladığı 214 adet granit ve bronz insan heykeli ve 13 adet dökme demir kapıdan oluşuyor. 320 bin metrekarelik bu serginin hazırlanması ise Vigeland ve asistanlarının 10 yıllık bir çalışmasının ürünü. Birbirinden özel heykellerle süslenmiş bu güzel parktaki gezimizin ardından Geilo’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Ünlü kayak merkezi Geilo’ya varışımıza istinaden otelinize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. Gün                 GEILO – BERGEN   

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Bergen’e hareket ediyoruz. Yolculuğumuzda Geilo Ulusal Parkı Hardangervidda Doğal Parkı’nda bulunan Hardanger köprüsünden Eidfjord’a geçiyoruz. Ardından Bruravik üzerinden Voss’u geçip bir Fiyord şehri olan Bergen’e varıyoruz. Bergen şehir merkezinde yapacağımız gezimizin ardından Bergen’deki otelinize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde.

5. Gün                 BERGEN – GUDVANGEN – SOGNEFJORD – FØRDE TOWN

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Stalheim üzerinden Gudvangen’e doğru yola çıkıyoruz. Arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek Fiyord Tekne (100 Euro) turumuz için hareket. Turumuzda Gudvangen ve Flam arasında bulunan Aurlandsfjord’un arasında iki saatlik muhteşem bir Fiyord gezisi yapacağız. Hemen ardından özel otobüsümüzle kuzeyin fiyordlarına doğru olan yolculuğumuza başlıyoruz. Feribot ile Vangsnes’den Hella’ya doğru Norveç’in en ihtişamlı Fiyordu olan Sognefjord’u da görme fırsatı yakalayarak Forde Town’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Turumuzun ardından Forde Town’daki otelinize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6. Gün                 FØRDE TOWN – LEİKANGER – SOGNDALSFJORA – AURLANDSFJORD – FLAM – HAMAR

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Hamar’a doğru hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerinde Sogndalsfjora, Aurlandsfjord ve muhteşem Kaupanger manzarası bizlere eşlik ediyor. Ardından Mannheller’den-Fodnes’e geçmek üzere feribota biniyoruz. Sonrasında Flam’da alışveriş ve kişisel aktiviteleriniz için serbest zamanımız olacak. Arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek tarihi Flam Treni  (100 Euro) turumuz için hareket. Bu güzel turumuzun ardından Borgund Stave Kilisesi’ni görecek ve Hamar’a doğru yolculuğumuza devam edeceğiz. Turumuzun ardından Hamar’daki otelinize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7. Gün              HAMAR – KARLSTAD – ÖREBRO – STOCKHOLM

Otelde alacağımız kahvaltının ardından erken saatlerde muhteşem güzellikte fiyordlar eşliğinde Karlstad ve Örebro üzerinden Stockholm’e uzun bir yolculuğa çıkıyoruz. Akşam saatlerinde Stockholm’deki otelinize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde.

8. Gün              STOCKHOLM

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Stockholm panoramik şehir turumuz için hareket. Turumuz esnasında; Fjallgatan Tepesi, ortaçağdan kalma Gamla Stan, Djurgarden Parkı, Belediye binası, yedi tiyatroyu aynı çatı altında toplamış olan Ulusal Tiyatro binası, borsa binası ve Kunqsrad Parkı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından alışveriş için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek tarihi Vasa Gemi müzesi (50 Euro) turumuz için hareket. XVII. yy’da yapılmış olan Vasa gemisi, 1628’de çıktığı ilk seferinde Stockholm’de alabora olup batmıştır. Deniz dibinde geçirdiği 333 yıldan sonra bu devasa savaş gemisi kurtarılmış ve dönemin tek savaş gemisi olarak müzede sergilenmeye başlanmıştır. Turumuzun ardından otelinize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde.

9. Gün              STOCKHOLM – HELSİNKİ  (Silja Line Cruise) Gemi Konaklama

Otelde alacağımız kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek Uppsala & Sigtuna (65 Euro) turumuz için hareket. Gezimizde yarı gotik, yarı ortaçağ tarzını göreceğiniz, bir üniversite şehri olan Uppsala ve İsveç tarihinde kurulan ilk kent olan Sigtuna görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Helsinki’ye bizi götürecek Silja Line Cruise’a gitmek üzere limana hareket ediyoruz. Kabinlere yerleştikten sonra dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama gemide.

10. Gün             HELSİNKİ 

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Helsinki panoramik şehir turumuz için hareket. Sibelius Anıtı’nın da bulunduğu Senato Meydanı, Tempellaukkio Rock Kilisesi, Parlamento Meydanı ve Kraliyet Opera Binası görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek tarihi Porvoo Kasabası (55 Euro) turumuz için hareket. “Büyüleyici Anların Şehri” olarak anılan ortaçağ kasabasının sokaklarında keyifli bir gezintiye çıkıyoruz. Turumuzun ardından Helsinki’deki otelinize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde.

11. Gün             HELSİNKİ – TALLİN (feribot)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından limana doğru yola çıkıyoruz. Tallinn’e doğru yapacağımız feribot yolculuğunun ardından varışımızda Tallin panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Eski şehir surları ve gözetim kuleleri, Aleksandr Nevsky Katedrali, Tall Herman Kulesi, Parlamento Binası, en güzel panoramik Tallinn fotoğraflarının çekildiği Tompea Tepesi, Dome Katedrali, St. Nicholas Kilisesi, Belediye Meydanı, Avrupa’nın en eski eczanesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Tallin’deki otelinize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde.

12. Gün             TALLİN - İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltının ardından rehberimizin belirteceği saatte havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. İstanbul Yeni Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.

KONAKLAMA OTELİ 3* - 4* Oteller

Fiyat Tablosu

Dönem

3* - 4* Oteller

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
21.06.2023-02.07.2023 Oda Kahvaltı - 1.699,00 EUR Seç 2.599,00 EUR Seç 1.699,00 EUR Seç Detay
12.07.2023-23.07.2023 Oda Kahvaltı - 1.699,00 EUR Seç 2.599,00 EUR Seç 1.699,00 EUR Seç Detay
26.07.2023-06.08.2023 Oda Kahvaltı - 1.699,00 EUR Seç 2.599,00 EUR Seç 1.699,00 EUR Seç Detay
09.08.2023-20.08.2023 Oda Kahvaltı - 1.649,00 EUR Seç 2.549,00 EUR Seç 1.649,00 EUR Seç Detay
23.08.2023-03.09.2023 Oda Kahvaltı - 1.649,00 EUR Seç 2.549,00 EUR Seç 1.649,00 EUR Seç Detay

Ek Hizmetler

Ek Hizmet Durum Kişi Başı Çocuklar Bebek
Vize Hizmet Bedeli ( İstanbul ) Zorunlu Değil 150,00 EUR 150,00 EUR 150,00 EUR
Vize Hizmet Bedeli ( Ankara ) Zorunlu Değil 170,00 EUR 170,00 EUR 170,00 EUR
Vize Hizmet Bedeli ( İzmir ) Zorunlu Değil 170,00 EUR 170,00 EUR 170,00 EUR
Seyahat Sağlık Sigortası Zorunlu Değil 15,00 EUR 15,00 EUR 15,00 EUR
Seyahat Sağlık Sigortası ( 65 Yaş Üstü ) Zorunlu Değil 30,00 EUR 30,00 EUR 30,00 EUR

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

- Türk Havayolları ile İstanbul (IST) - Kopenhag (CPH) gidiş, Tallinn (TLL) - İstanbul (IST) dönüş ekonomi sınıf uçak bileti,

- Havalimanı vergileri,

- 3*& 4* otellerde 11 gece oda & kahvaltı konaklama,

- Geilo otellerinde yarım pansiyon konaklama,

- Forde Town otellerinde yarım pansiyon konaklama,

- Hamar otellerinde yarım pansiyon konaklama,

- DFDS Cruise’da 1 gece yarım pansiyon iç kabin konaklama,

- Silja Line Cruise’da 1 gece yarım pansiyon iç kabin konaklama,

- Havalimanı-Otel-havalimanı transferleri,

- Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri,

- Kopenhag-Oslo ve Stockholm-Helsinki arası gemiyle, Helsinki-Tallin arası feribot yolculukları,

- Kopenhag Panoramik Şehir Turu

- Oslo Panoramik Şehir Turu

- Bergen Panoramik Şehir Turu

- Stockholm Panoramik Şehir Turu

- Helsinki Panoramik Şehir Turu

- Tallin Panoramik Şehir Turu

- Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri,

- Turist şehir vergileri,

- TURSAB mesleki sorumluluk sigortası.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

- Seyahat sağlık sigortası (Covid-19 Kapsamlı)

- İç hat bağlantı bileti,

- Vize ücreti, servis bedeli,

- Yurt dışı çıkış harcı bedeli,

- Programda belirtilmeyen Öğle ve Akşam yemekleri,

- Her türlü kişisel harcamalar ve Otel ve Gemide yapılacak ekstra harcamalar,

- Müze ve ören yerleri girişleri,

- Şoför tipleri 5 Euro / kişi başı (isteğe bağlı).

Genel Şartlara

Benzer Turlar