Bu turda covid-19 virüsüne karşı aşağıdaki tedbirler alınmaktadır

  • HES Kodu Kontrolü
  • Güvenli Sosyal Mesafe Düzenlemesi
  • Tüm Personele Corona Virüs Eğitimi
  • Hijyen Kiti

Konaklama Tarihinizi Belirleyin

Büyük İskandinavya ve Fiyordlar Turu 2 Gece Gemi Konaklaması 5 Akşam Yemeği Dahil

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

- Türk Havayolları ile İstanbul (IST) - Kopenhag (CPH) gidiş, Tallinn (TLL) - İstanbul (IST) dönüş ekonomi sınıf uçak bileti,

- Havalimanı vergileri,

- 3*& 4* otellerde 11 gece oda & kahvaltı konaklama,

- Geilo, Forde Town, Hamar otellerinde yarım pansiyon konaklama,

- DFDS Cruise’da 1 gece yarım pansiyon iç kabin konaklama,

- Silja Line Cruise’da 1 gece yarım pansiyon iç kabin konaklama,

- Alan-otel-alan transferleri,

- Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri,

- Kopenhag-Oslo ve Stockholm-Helsinki arası gemiyle, Helsinki-Tallin arası feribot yolculukları,

- Panoramik Kopenhag, Oslo, Bergen, Hamar, Stockholm, Helsinki, Tallin şehir turları,

- Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri,

- Otel vergileri,

- Turist şehir vergileri,

- TURSAB mesleki sorumluluk sigortası.Kopenhag (1) & DFDS Cruise (1) & Oslo & Geilo (1) & Bergen (1) &
Førde Town (1) Hamar (1) & Stockholm (2) & Silja Line Cruise (1) & Helsinki (1) Tallinn (1)


1.Gün              İSTANBUL - KOPENHAG

İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde uçuştan iki buçuk saat önce buluşuyoruz Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Havayolları tarifeli seferi ile Kopenhag’a gerçekleşecek uçuşumuzun ardından havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüze geçiyor ve panoramik şehir turuyla programımıza başlıyoruz. Christianborg Kalesi, Amelienborg Kalesi (Kraliyet Sarayı), Küçük Denizkızı, Avrupa’nın en uzun yaya yolu olan Stroget, Nyhavn Kanalı, ortaçağ borsa binaları ve belediye binası meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Kronborg Kalesi & Frederisburg Sarayı (80 Euro) turumuza katılabilirler. Rönesans akımının olağanüstü örneklerinden biri olan ve Kuzey Avrupa bölgesinin tarihinde önemli bir role sahip olan kaleyi dışarıdan görecek, ardından Danimarka kraliyet ailesinin yazlık sarayı olarak kullanılan sarayı ve özel olarak dizayn edilmiş bahçesini gezeceğiz. Tur bitiminde otelinize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

2. Gün              KOPENHAG - OSLO (DFDS Cruise) Gemi Konaklama

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Tur bitimi otelimize transfer ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlayıp bizleri Oslo’ya götürecek olan DFDS Cruise gemisine geçiyoruz. Kabinlere yerleştikten sonra serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama gemide.

3. Gün              OSLO - GEILO 

Gemide alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Oslo’ya varışımızda yapacağımız panoramik şehir turunda, Kraliyet Sarayı, Meclis Binası, Nobel ödüllerinin dağıtıldığı ve dünyadaki en mükemmel yapılardan birisi olarak bilinen belediye sarayını, Folk Müzesi, Ulusal Tiyatro, Oslo Katedrali, Karl Johans Caddesi, Residance Müzesi göreceğimiz yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Vigeland (30 Euro) turumuza katılabilirler. Dünyanın en büyük açık hava heykel müzesi olan Frogner Parkı Vigeland Sergisi aynı zamanda tüm heykellerin aynı kişi tarafından yapıldığı tek sergi olmasıyla da ilk ve tek. Serginin asıl önemli özelliği ise bir kaç istisna haricinde tüm çalışmaların insan figürü olmasıdır. Frogner Parkı’nda bulunan daimi Vigeland Sergisi’nde bütün eserler Gustav Vigeland’ın tüm hayatı boyunca hazırladığı 214 adet granit ve bronz insan heykeli ve 13 adet dökme demir kapıdan oluşuyor. 320 bin metrekarelik bu serginin hazırlanması ise Vigeland ve asistanlarının 10 yıllık bir çalışmasının ürünü. Birbirinden özel heykellerle süslenmiş bu güzel parktaki gezimizin ardından Geilo’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Ünlü kayak merkezi Geilo’ya varışımızda otelinize transfer ve serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. Gün                 GEILO - BERGEN 

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltının ardından Bergen’e hareket ediyoruz. Yolculuğumuza Geilo Ulusal Parkı Hardangervidda Doğal Parkı’nda bulunan Hardanger köprüsünden Eidfjord’a geçiyoruz. Ardından Bruravik üzerinden Voss’u geçip bir Fiyord şehri olan Bergen’e varıyoruz. Bergen şehir merkezinde yapacağımız gezimizin ardından otelinize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

5. Gün                 BERGEN - GUDVANGEN - SOGNEFJORD - FØRDE TOWN

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından Stalheim üzerinden Gudvangen’e doğru yola çıkıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Fiyord Tekne (100 Euro) turumuza katılabilirler. Turumuzda Gudvangen ve Flam arasında bulunan Aurlandsfjord’un arasında iki saatlik muhteşem bir Fiyord gezisi yapacağız. Hemen ardından özel otobüsümüzle kuzeyin fiyordlarına doğru olan yolculuğumuza başlıyoruz. Feribot ile Vangsnes’den Hella’ya doğru Norveç’in en ihtişamlı fiyord’u olan Sognefjord’u da görme fırsatı yakalayarak Forde Town’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Tur bitiminde otelinize transfer ve serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6. Gün                 FØRDE TOWN - LEİKANGER - SOGNDALSFJORA - AURLANDSFJORD - FLAM - HAMAR

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından Hamar’a doğru hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerinde Sogndalsfjora, Aurlandsfjord ve muhteşem Kaupanger manzarası bizlere eşlik ediyor. Ardından Mannheller’den-Fodnes’e geçmek üzere feribota biniyoruz. Sonrasında Flam’da alışveriş ve kişisel aktiviteleriniz için serbest zamanımız olacak. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek tarihi Flam Treni  (100 Euro) turumuza katılabilirler. Bu güzel turumuzun ardından Borgund Stave Kilisesi’ni görecek ve Hamar’a doğru yolculuğumuza devam edeceğiz. Tur bitiminde otelinize transfer ve serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7. Gün              HAMAR - KARLSTAD - ÖREBRO - STOCKHOLM

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz.  Sonrasında erken saatlerde muhteşem güzellikte fiyordlar eşliğinde Karlstad ve Örebro üzerinden Stockholm’e uzun bir yolculuğa çıkıyoruz. Akşam saatlerinde Stockholm’deki otelimize varış ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

8. Gün              STOCKHOLM

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından panoramik Stockholm şehir turu için otelimizden hareket ediyoruz. Turumuz esnasında; Fjallgatan Tepesi, ortaçağdan kalma Gamla Stan, Djurgarden Parkı, Belediye binası, yedi tiyatroyu aynı çatı altında toplamış olan Ulusal Tiyatro binası, borsa binası ve Kunqsrad Parkı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi alışveriş için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek tarihi Vasa Gemi müzesi  (50 Euro) turumuza katılabilirler. XVII. yy’da yapılmış olan Vasa gemisi, 1628’de çıktığı ilk seferinde Stockholm’de alabora olup batmıştır. Deniz dibinde geçirdiği 333 yıldan sonra bu devasa savaş gemisi kurtarılmış ve dönemin tek savaş gemisi olarak müzede sergilenmeye başlanmıştır. Tur bitiminde otelinize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

9. Gün              STOCKHOLM - HELSİNKİ  (Silja Line Cruise) Gemi Konaklama

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Uppsala & Sigtuna (65 Euro) turumuza katılabilirler. Gezimizde yarı gotik, yarı ortaçağ tarzını göreceğiniz, bir üniversite şehri olan Uppsala ve İsveç tarihinde kurulan ilk kenti olan Sigtuna göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası Helsinki’ye bizi götürecek Silja Line Cruise’a gitmek üzere limana hareket ediyoruz. Kabinlere yerleştikten sonra serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama gemide.

10. Gün             HELSİNKİ 

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltının ardından, panaromik olarak gerçekleştireceğimiz Helsinki turu için hareket ediyoruz. Sibelius Anıtı’nın da bulunduğu Senato Meydanı, Tempellaukkio Rock Kilisesi, Parlamento Meydanı ve Kraliyet Opera Binası görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek tarihi Porvoo Kasabası (55 Euro) turumuza katılabilirler.  “Büyüleyici Anların Şehri” olarak anılan ortaçağ kasabasının sokaklarında keyifli bir gezintiye çıkıyoruz. Tur bitiminde otelinize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

11. Gün             HELSİNKİ – TALLİN (feribot)

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından limana doğru yola çıkıyoruz. Tallinn’e doğru yapacağımız feribot yolculuğunun ardından varışımızda panoramik Talinn şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Eski şehir surları ve gözetim kuleleri, Aleksandr Nevsky Katedrali, Tall Herman Kulesi, Parlamento Binası, en güzel panoramik Tallinn fotoğraflarının çekildiği Tompea Tepesi, Dome Katedrali, St. Nicholas Kilisesi, Belediye Meydanı, Avrupa’nın en eski eczanesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otelinize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

12. Gün             HELSINKI - İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Rehberimizin belirteceği saatte havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. İstanbul Yeni Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.Kopenhag – 3* Zleep Hotel Ballerup vb.

 DFDS Cruise

Geilo – 4* Bardøla Høyfjellshotel vb.

Bergen – 4* Thon Bergen Airport vb.

Førde Town – 4* Kinn Hotel Førde vb.

Hamar – 4* Scandic Hamar vb.

Stockholm – 3* Connect City Hotel

Silja Line Cruise

Helsinki  – 3* Scandic Miehelati vb.

                                                                                              Tallinn  – 3* Lavandel Spa Hotel vb

KONAKLAMA OTELİ İskandinavya - 3 ve 4* Oteller

Fiyat Tablosu

Dönem

İskandinavya - 3 ve 4* Oteller

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
06.07.2022-17.07.2022 Oda Kahvaltı - 1.549,00 EUR Seç 2.149,00 EUR Seç 1.549,00 EUR Seç Detay
27.07.2022-07.08.2022 Oda Kahvaltı - 1.649,00 EUR Seç 2.249,00 EUR Seç 1.649,00 EUR Seç Detay
10.08.2022-21.08.2022 Oda Kahvaltı - 1.499,00 EUR Seç 2.099,00 EUR Seç 1.499,00 EUR Seç Detay
24.08.2022-04.09.2022 Oda Kahvaltı - 1.649,00 EUR Seç 2.249,00 EUR Seç 1.649,00 EUR Seç Detay
28.09.2022-09.10.2022 Oda Kahvaltı - 1.399,00 EUR Seç 1.999,00 EUR Seç 1.399,00 EUR Seç Detay

Ek Hizmetler

Ek Hizmet Durum Kişi Başı Çocuklar Bebek
Seyahat Sigortası Zorunlu Değil 15,00 EUR 15,00 EUR 15,00 EUR
Seyahat Sigortası (65 Yaş Üstü ) Zorunlu Değil 30,00 EUR 30,00 EUR 30,00 EUR
Vize Hizmet Bedeli (İstanbul) Zorunlu Değil 140,00 EUR 140,00 EUR 140,00 EUR
Vize Hizmet Bedeli (Ankara-İzmir) Zorunlu Değil 165,00 EUR 165,00 EUR 165,00 EUR

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

- Türk Havayolları ile İstanbul (IST) - Kopenhag (CPH) gidiş, Tallinn (TLL) - İstanbul (IST) dönüş ekonomi sınıf uçak bileti,

- Havalimanı vergileri,

- 3*& 4* otellerde 11 gece oda & kahvaltı konaklama,

- Geilo, Forde Town, Hamar otellerinde yarım pansiyon konaklama,

- DFDS Cruise’da 1 gece yarım pansiyon iç kabin konaklama,

- Silja Line Cruise’da 1 gece yarım pansiyon iç kabin konaklama,

- Alan-otel-alan transferleri,

- Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri,

- Kopenhag-Oslo ve Stockholm-Helsinki arası gemiyle, Helsinki-Tallin arası feribot yolculukları,

- Panoramik Kopenhag, Oslo, Bergen, Hamar, Stockholm, Helsinki, Tallin şehir turları,

- Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri,

- Otel vergileri,

- Turist şehir vergileri,

- TURSAB mesleki sorumluluk sigortası.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

- Seyahat sağlık sigortası (Covid-19 Kapsamlı)

- İç hat bağlantı bileti,

- Vize ücreti, servis bedeli,

- Yurt dışı çıkış harcı bedeli,

- Programda belirtilmeyen Öğle ve Akşam yemekleri,

- Her türlü kişisel harcamalar ve Otel ve Gemide yapılacak ekstra harcamalar,

- Müze ve ören yerleri girişleri,

- Şoför tipleri 5 Euro / kişi başı (isteğe bağlı).

Genel Şartlar

Benzer Turlar