Tur Bilgileri
 • Hareketli
 • 7 Gece, 8 Gün
 • (6 Gece Otel Konaklaması
 • 3* - 4* Oteller
Büyük Romanya & Transilvanya ve Bulgaristan Turu 7 Gece 8 Gün MC001 Harita
 • Animasyon
 • Beach Futbol
 • Fitness
 • Banana *
 • Beach Voleybol
 • Jakuzi
 • Güzellik Salonu *
 • Masa Tenisi
 • Uyandırma Servisi
 • Çamaşırhane *
 • Platform Plaj
 • Minder
 • Oda Servisi *
 • Sauna
 • Buhar Banyosu
 • Berber & Kuaför *
 • Market
 • Fitness
 • Animasyon
 • Beach Futbol
 • Fitness
 • Banana (Ücretli)
 • Beach Voleybol
 • Jakuzi
 • Güzellik Salonu (Ücretli)
 • Masa Tenisi
 • Uyandırma Servisi
 • Çamaşırhane (Ücretli)
 • Platform Plaj
 • Minder
 • Oda Servisi (Ücretli)
 • Sauna
 • Buhar Banyosu
 • Berber & Kuaför (Ücretli)
 • Market
 • Fitness

Müşteri Puanı

Harika

Kullanıcılar tarafından yapılan yoruma göre 10 üzerinden 8,2 puan aldı.

Değerlendirme

Oda 6/10
6/10
Yemek 9/10
9/10
Hizmet 7/10
7/10
Fiyat Performans %60
60%

Müşteri Görüşleri (30 Yorum)

EB

E*** B***

"Cras sit amet nibh libero, in gravida nulla. Nulla vel metus scelerisque ante sollicitudin commodo. Cras purus odio, vestibulum in vulputate at, tempus viverra turpis. Fusce condimentum nunc ac nisi vulputate fringilla. Donec lacinia congue felis in faucibus."

16.05.2017

ZT

Z*** T***

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium."

23.04.2017

MA

M*** A***

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium, quos reprehenderit sit sunt temporibus. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium, quos reprehenderit sit sunt temporibus."

15.02.2017

Toplam 48 yorumdan 1 ile 6 arası yorumlar gösterilmektedir.

Fiyatlar
Kampanyalar
TatilBudur'dan Maximum Kart ile şimdi al, 5 ay sonra öde!

TatilBudur'da %50'ye varan indirimlerle Efsane Şubat Fırsatları başladı. Üstelik Maximum Kart'a özel 3,6 ve 9 taksitli (Kıbrıs Otelleri için sadece 3 taksitli) rezervasyonlarınızın ödemesini 5 ay erteleyebilirsiniz.

kampanya şartları
TatilBudur'dan World Kart ile şimdi al, 4 ay sonra öde!

TatilBudur'da %50'ye varan indirimlerle Efsane Şubat Fırsatları başladı. Üstelik World Kart'a özel 3, 6 ve 9 taksitli rezervasyonlarınızın ödemesini 4 ay erteleyebilirsiniz.

kampanya şartları
Tur Programı

1.Gün: İstanbul

Akşam ilk kalkış noktamız olan Kadıköy evlendirme dairesi otoparkı önünden saat 20:00’da ardından  MECİDİYEKÖY ESKİ ALİ SAMİYEN STADI KARŞISI – POLAT HOLDİNG(EGE SERAMİK) ÖNÜ20:30’da ve son olarak İncirli Ömür otobüs duraklarından 21:00’da siz değerli misafirlerimizi alarak turumuza başlıyoruz. Selimpaşa, Silivri ve Tekirdağ üzerinden İpsala sınır kapısına varıyoruz. Burada yapacağımız pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından gece yolculuğu ile yolumuza devam ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı        :Dahil Değil
Öğle Yemeği               : Dahil Değil
Akşam Yemeği            : Yol üzerinde tesiste serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Rota                            : İstanbul – Kapıkule Sınır Kapısı (265 km)

2.Gün: Veliko Trnova – Bükreş

Sabah saatlerinde ilk olarakbölgenin en büyük şehirlerinden biri olan eskiBulgar Krallığı başkenti, Yantra nehrinin vadisinde dört tepe üzerine kurulu Veliko Trnova’ya varıyoruz. Varışımızın ardından yapacağımız turumuzda Ortaçağ Bulgar devletinde siyasi, iktisadi ve kültürel hayatın merkezi olan bu şehir tanımaya başlıyoruz. Eski şehirde yapacağımız panoramik şehir turumuz sırasındaUlusal müzeve Kırk Azizler müzesi veTsarevets Kalesinigöreceğiz.Turumuzun ardından vereceğimiz serbest zamanda şehrin muhteşem manzaralı restaurantlarında birer kahve içebilir veya eski şehirde alışveriş yapabilirsiniz. Serbest zaman sonrasıRusçuk’u üzerinden,küçükParis diye nam salmış Romanya’nın başkenti Bükreş’e varıyoruz. Yapacağımız panoramik şehir turu sırasında Bükreş'in en güzel ve en hareketli merkezi olan Cumhuriyet Meydanı, sütunlu cephesiyle dikkati çeken Romanya Büyük Kütüphanesi, Zafer Takı, Bükreş Üniversitesi Binası, Milli Tiyatro, Çavuşesku tarafından yaptırılan Parlamento Binası, Kraliyet Sarayı, Cretulescu Kilisesi, St. Stavropoleos Kilisesi göreceklerimizden bazılarıdır. Panoramik turun ardından yapacağımız yürüyüş turu sırasında da başta Mustafa Kemal Atatürk’ün büstü olmak üzere, devrim meydanı ve şehrin hareketli sokaklarını görüp sizlere serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan yemekli ve müzikli Romen Gecesi turuna katılabilirler (40 Euro). Gecenin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı        :Yol üzerinde serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Öğle Yemeği               : Veliko Trnova’da serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Akşam Yemeği            : Yol üzerinde tesiste serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)

Para Birimleri             :Bulgar Levası – Romen Lei
Rota                            : Kapıkule Sınır Kapısı – Veliko Trnova (214 km), Veliko Trnova – Bükreş (181 km)
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 395 km
Otele Giriş Saati         : Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 21:30

3.Gün: Bükreş – Brasov – (Sinai – Bran)

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi yapıp otelden ayrılıyoruz ve Brasov doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımız ile yapacağımız panoramik şehir turunda günümüzde hala Orta çağ görüntüsünü koruyan şehrin eski sokaklarında yürüyoruz, Piata Sfatului, Mureşelinor Evi Müzesi, Braşov Tarih Müzesi, Kara Kilise ve şehir surlarını gördükten sonra otelimize transfer ve odalara yerleşme. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Sinai (Peles Şatosu) ve Bran (Drakula Şatosu) turuna katılabilirler (45 Euro). Şatoları ve vampirleri hakkında anlatılan dilden dile dolaşan hikayeleri ile masal dünyası olan Transilvanya’da ilk durağımız Sinaia’da bulunan 1.Carol tarafından yaptırılmış Peles şatosu olacak. Mobilyaları, silah koleksiyonu, kütüphanesi, avizeleri, birbirinden şaşalı odaları ile sizleri bambaşka dünyalara götürecek olan bu şatoyu rehberimizin anlatımı ile gezdikten sonra bir sonraki durağımız Bran Şatosu olacak. Drakula Şatosu olarak da anılan bu muazzam şatoyu gezdikten sonra hemen yanı başında kurulan pazarda hediyelik eşya alabilir, yöresel peynirlerin tadına bakabilir, restaurantlarında oturup keyifli bir yemek yiyebilirsiniz. Rehberimizin vereceği saat ve yerde buluştuktan sonra Brasov’a dönüyoruz ve geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı        :Otelde dahil olarak alınacaktır
Öğle Yemeği               : Gün içinde serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Akşam Yemeği            : Brasov’da serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Para Birimleri             : Romen Lei
Rota                            : Bükreş – Brasov (186 km), Brasov – Sinaia (48 km), Sinaia – Bran (51 km), Bran – Brasov (29 km)
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 314 km
Otele Giriş Saati         : Yol durumuna bağlı olarak tahmini: 21:30

4.Gün: Braşov – Sighisoara – Targu Mureş – Cluj

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi tamamlayıp bagajlarımız ile otelden ayrılıyoruz ve Transilvanya’nın en önemli şehirlerden biri olan Sighişoara’ya doğru hareket ediyoruz. Alman mimarisinden örnekler ile bilinen Sighişoara uzun süre bölgenin en önemli Askeri şehri olmuştur. Panoramik şehir turumuz sırasındasaat kulesi, Lonca Kulesi, 13. Yüzyılda Yapılmış Venedik Evi, hali hazırda restoran olarak kullanılan Dracula’nın evi, boynuz ev göreceklerimizden bazılarıdır. Turumuzun ardından vereceğimiz serbest zaman sonrası bölgenin bir diğer büyük şehri olan Targu Mureş’e hareket ediyoruz. Varışımız sonrası yapacağımız panoramik şehir turunda kültür meydanı , Targu Mureş kalesi ve Sinagog göreceklerimizden bazılarıdır. Şehir turumuz sonrasında Transilvanya’nın başkenti Cluj’a doğru hareket ediyoruz. Romanya’nın en çok ziyaret edilen şehirleri arasında olan Cluj , Macar etkisi taşıyan mimarisi, genç nüfusu ve atmosferi ile büyüleyicidir. Panoramik şehir turumuz sırasında, Unirii Meydanı , St. Michael Kili Kralı Matthias Corvinus heykeli ,Avram İancu Meydanı, St.Michael Klisesi, Transilvanya tarih müzesi, dikilitaş ve Someşul Nehri göreceklerimizden bazılarıdır. Turumuzun ardından vereceğimiz serbest zamanda bu şehri büyük bir keyifle keşfedebilirsiniz. Serbest zamanın ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı        :Otelde dahil olarak alınacaktır
Öğle Yemeği               : Gün içinde serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Akşam Yemeği            : Cluj’da serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Para Birimleri             : Romen Lei
Rota                            : Brasov – Sighisoara (117 km), Sighisoara – Targu Mures (54 km), Targu Mures – Cluj (112 km)
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 283 km
Otele Giriş Saati         : Yol durumuna bağlı olarak tahmini: 21:30

5.Gün: Cluj – (Turda) – Sibiu   

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi tamamlayıp otelden ayrılıyoruz. İlk olarak 2007 yılında Avrupa Kültür Başkenti seçilen Sibiu’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Star Wars’ın çekildiği Turda (Tuz Madeni) turuna katılabilirler (35 Euro). 1992 yılında ziyarete açıldığı günden beri iki milyondan fazla turistin ziyaret ettiği eşsiz güzelliği ile bilinen ve turistlerin uğrak yeri olan tuz madenini ziyaret ettikten sonra Sibiu’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. SibiuTransilvanyan Saksonsları tarafından 12. Yüzyılda yapılmış dönemin en pahalı kalesi ile ünlüdür. Panoramik şehir turumuzda Sibiu Kilisesi, Brukenthal Sarayı, Büyük Meydan, katedral görülecek yerlerden bazılarıdır. Serbest zamanın ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı        :Otelde dahil olarak alınacaktır
Öğle Yemeği               : Gün içinde serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Akşam Yemeği            : Sibiu’da serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Para Birimleri             : Romen Lei
Rota                            : Cluj – Turda (36 km), Turda – Sibiu (143 km)
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 179 km
Otele Giriş Saati         : Yol durumuna bağlı olarak tahmini: 21:30

6.Gün: Sibiu – Bükreş (Hunedoara)

Sabah kahvaltısı sonrası Bükreş transfer saatine kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Dünya’nın en iyi 10 kalesi arasında gösterilen Hunedoara Kalesi turuna katılabilirler (40 Euro). Bu turumuzda, Hunedoara kalesi olarak bilinen Hunedoara şehrinde bulunan Corvin Kalesine hareket gidiyoruz. Drakula’nın, John Hunyadi tarafından uzun süre bu kale de esir edilmesinden dolayı Bam Stoker’in kitabındaki Drakula Şatosunun burası olduğu da söylenir. 15.yy da büyük oranda Gotik tarzda inşa edilmiş Corvin kalesi ziyaretimiz sonrası Sibiu üzerinden Bükreş’e gidiyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı        :Otelde dahil olarak alınacaktır
Öğle Yemeği               : Gün içinde serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Akşam Yemeği            : Yolda serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Para Birimleri             : Romen Lei
Rota                            : Sibiu – Hunedoara (128 km), Hunedoara – Bükreş (404 km)
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 532 km
Otele Giriş Saati         : Yol durumuna bağlı olarak tahmini: 22:30

7.Gün Bükreş – Köstence – Mangalia – Varna (Balchik)

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında check out işlemlerimizi tamamlayıpKöstence’ye doğru hareket ediyoruz.Köstence'ye varışımız ile birlikte dünyaca ünlü Mamaia sahili veKöstence şehir turuna başlıyoruz. Mahmudiye Camii, Ortodoks Katedrali, Roman Katolik Kilisesi, Ion Jalea Müzesi, Saligny Anıtı, Deniz Feneri ve surları panoramik olarak görüyoruz. Turumuz sonrası vereceğimiz kısa süreli serbest zamanın ardından sahil yolunu takip ederek Dobruca bölgesinin en eski camisi olan sahil şehri Mangaliada bulunan Mangalia camisini ziyaret ediyoruz.1525’te Esmahan Sultan'ın yaptırdığı cami ziyaretimiz sonrasıKaradeniz’in incisi olarak adlandırılan Bulgaristan’ın en büyük üçüncü şehriVarna’ya doğru hareket ediyoruz. Varışımızı müteakip panoramik şehir turumuza başlıyoruz.Gerçekleştireceğimizpanoramik şehir turumuzdaRomaHamamı, Arkeoloji Kompleksi ve katedral göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Panoramik şehir turumuz sonrası kordon da yürüyüş ve kısa süreli serbest zaman sonrası, otelimize transfer ve odalara yerleşme. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Balchik Turuna katılabilirler (25 Euro). Balchika varışımızın ardından,bünyesindeki 2000 farklı bitki çeşidiyle Avrupa'nın en büyük 2. Botanik Bahçesi'ni gezdikten sonraki durağımız, söylentiye göre gönlünü balıkçı bir Türk'e kaptıran Romanya Prensesi Marie'nin mimarisi bir camiyi andıran yazlık sarayı panoramik olarak görülecektir. Turumuzun ardından otelimize transfer.Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Bulgar Tavernası Gecesi turuna katılabilirler (30 Euro).

Sabah Kahvaltısı        :Otelde dahil olarak alınacaktır
Öğle Yemeği               : Gün içinde serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Akşam Yemeği            : Bulgar Tavernası turunda ekstra olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Para Birimleri             : Romen Lei – Bulgar Levası
Rota                            : Bükreş – Köstence (228 km), Köstence – Mangalia (44 km), Mangalia – Varna (119 km)
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 391 km
Otele Giriş Saati         : Yol durumuna bağlı olarak tahmini: 21:30

8.Gün Varna – (Nessebar) - Burgas – İstanbul

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında check out işlemlerimizi tamamlayıpBurgas’a hareket ediyoruz. Burgas’ı panoramik olarak gördükten sonra yolumuza devam ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Nessebar turuna katılabilirler (10 Euro).Burgas’a bağlı olan dar bir geçit ile anakaraya bağlı romantik, kayalık bir yarımadanın üzerinde yer alan ve 1983 yılında da eşsiz bir tarihe ve kültüre sahip olması nedeniyle Dünya Kültür Mirası Anıtı olarak seçilen Nesseber antik kentine geçiyoruz. Tarihi yarımadada bin yıldır varlığını koruyan Roma, Bizans ve ortaçağ kalıntıları ile Bulgar kiliseleri bulunur. Kent 13.yy ve 14.yy lardan kalma kiliseleri ile ünlü iken kiliselerin özellikle cephe tasarımları ile ilgi çekicidir. Bizlere görkemli antik atmosfer sunan Nesseber’da ziyaretlerimiz sonrasıDereköy sınır kapısına varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Kırklareli üzerindenakşam saatlerinde İstanbul’a varıyoruz ve siz değerli misafirlerimizle vedalaşarak gezimizi tamamlıyoruz.

Sabah Kahvaltısı        :Otelde dahil olarak alınacaktır
Öğle Yemeği               : Gün içinde serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Akşam Yemeği            : Yol üzerinde serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Para Birimleri             : Bulgar Levası
Rota                            : Varna – Nessebar (101 km), Nessebar – Burgas (35 km), Burgas – Dereköy Sınır Kapısı (94 km) – Dereköy Sınır Kapısı – İstanbul (285 km)
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 515 km


Ekstra Turlar Hakkında:Tüm turlara katılım halinde ekstra tur paket fiyatı kişi başı 225€ yerine 160€’dur

 KONAKLAMA OTELİ 3* - 4* Oteller vb.

KONAKLAMA OTELİ 3* - 4* Oteller vb.
Tur Şartları
Ücrete Dahil Olan Hizmetler

         Lüks otobüsler ile ulaşım

         Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

         3 ve 4* Otellerde 2 Gece Bükreş, 1 Gece Braşov, 1 Gece Cluj, 1 Gece Sibiu, 1 Gece Varna ile toplam 6 Gece Oda Kahvaltı Konaklama .

         Veliko Trnova , Bükreş , Braşov , Sighişoara  , Targu Mureş , Cluj , Sibiu , Köstence , Mangalya , Varna , Burgas Panoramik Şehir Turları

         Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri

         Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri

         Şehir Vergileri

         Gümrük Vergileri

         Programda belirtilen panoramik şehir turları.

               Araç içi su ikramı
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

         Müze ve ören yeri giriş ücretleri. 

         Ekstra Turlar (Toplam 225 Euro paket alınması halinde 160 Euro’dur)

         Otelde alınan ekstralar. 

         Tüm kişisel harcamalar 

         İlk gün sabah kahvaltısı

         Öğle ve Akşam yemekleri

         Şöför ve rehber bahşişleri

         MULTİ SCHENGEN VİZESİ, ROMANYA VİZESİ VEYA BULGARİSTAN VİZESİ (YEŞİL PASAPORT SAHIPLERI VİZEDEN MUAFTIRLAR). 

         Yurtdışı çıkış harcı (150 TL)

        Yurtdışı seyahat sağlık sigortası (15 Euro)

Konaklama Otelleri

Programda belirtilen oteller örnek konaklama tesisleridir. Yoğunluğa bağlı olarak konaklama bölgelerinde ve otellerinde aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.

Bükreş 3* - 4* Oteller vb.

Benzer Turlar

Büyük Romanya & Transilvanya ve Bulgaristan Turu 7 Gece 8 Gün MC001