Bu turda covid-19 virüsüne karşı aşağıdaki tedbirler alınmaktadır

  • HES Kodu Kontrolü
  • Güvenli Sosyal Mesafe Düzenlemesi
  • Tüm Personele Corona Virüs Eğitimi
  • Hijyen Kiti

Konaklama Tarihinizi Belirleyin

Büyük Sahra Çölü - Fas Turu Pegasus Hava Yolları İle Ekstra Turlar Dahil Vizesiz 7 Gece

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

- İstanbul (SAW) – Casablanca (CMN)  – İstanbul (SAW) parkurunda Pegasus Hava Yolları ile ekonomi sınıf uçak bileti

- Havalimanı vergileri

- Alan-otel-alan transferleri

- 3*/4* Otellerde Casablanca (1) & Fes (2) & Erfoud (1) & Ouarzazete (1) & Marrakech (2) otellerde toplam 7 gece konaklama
- Casablanca, Rabat, Meknes, Fes, İrfane, Midelt, Erfoud, Tinghir, Ourzazete, Aid Benhaddou, Marrakech şehir turları

- 7 Sabah Kahvaltısı & 6 Akşam Yemeği

- Otel vergileri

- Turist şehir vergileri

- TURSAB mesleki sorumluluk sigortası

- Türkçe Rehberlik hizmeti 

1.Gün  İSTANBUL – CASABLANCA

Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde uçuştan üç saat önce buluşuyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile Casablanca uçuşumuz başlıyor. Casablanca havalimanına varışımıza istinaden, havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer ve konaklama otelimizde.


PC651  SAW   CMN    1950    2305

 PC652  CMN   SAW    0005    0645   

 2. Gün CASABLANCA – RABAT  – MEKNES – FES

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Odaların boşaltılmasının ardından Casablanca şehir turumuz için hareket ediyoruz. 2. Dünya savaşında tarafların görüşmelerine ve çok yoğun casusluk faaliyetlerine ev sahipliği yapmış Casablanca şöhretini dönemi anlatan ve “Bir daha çal Sam” sözüyle hatırlanan, meşhur Casablanca Hollywood filmine borçludur. Günümüzde Afrika’nın ve ülkenin en büyük limanlarından birine sahip bir sanayi şehri olan Casablanca’da Hobous semti, Muhammed V. Meydanı, Casablanca filminin çekildiği Rick’s Cafe’yi, Hasan II camii ve cıvıl cıvıl kordon boyu Corniche göreceğimiz yerler arasında. Ardından ülkenin başkenti Rabat’a hareket ediyoruz. Rabat şehri, Okaliptüs ve Portekiz mantar ağacı ormanı ile çevrili Rabat Bou Regreg ırmağının kıyısında yer alıyor. Sürgündeki kral dönüşünü bu şehirden ilan ettiğinden beri ülkeye başkentlik yapan Rabat’ta Kasbah Oudaya, Hasan kulesi ve 5.Muhammed mozolesi ziyaretlerimizin ardından, bir zamanlar bölgede kurulan korsan cumhuriyetine de başkentlik yapmış şehirden ayrılıyor ve geçmişte ülkeye başkent olmuş bir diğer şehir olan Meknes’e geçiyoruz. Meknes’te Moulay İsmail Türbesi, Bab el Mansour ve akşam saatlerinde çok hareketli bir hal alan El Hedime meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası Fes’deki otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam Yemeği ve Konaklama otelimizde.

 3. Gün FES

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından Fes turumuz için hareket ediyoruz. Fes’de kraliyet sarayının anıtsal kapısı Bab-el Makhzen ve onu çevreleyen Yahudi Mahallesi Mellah’ta yapacağımız yürüyüşün ardından geçmişte askeri gözetleme kulesi olarak kullanılan Borj Sud’e geçiyor ve Fes Medine’yi yukarıdan fotoğraflama imkanı buluyoruz. Devamında gerçekleştireceğimiz Medina turumuzda Attarine Medresesi, Karaouine Üniversitesi, Nejarine Meydanı, Fas’a özel takı ve bakır eşyaların satıldığı çarşı ve Fes Irmağı yakınına kurulmuş, günümüzde geleneksel usulle deri işlemeyi sürdüren tabakhane göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz esnasında Riyad’da geleneksel bir nane çayı molasını da ihmal etmiyoruz. Tur sonrası Fes’deki otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam Yemeği ve Konaklama otelimizde.

 4. Gün FES – IFRANE – MIDELT – ERFOUD

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Odaların boşaltılmasının ardından İfrane şehir turumuz için hareket ediyoruz. Atlas dağlarında bulunan İfrane, Fas’ın küçük İsviçre’si gibi, kayak merkezi ve İsviçre tarzı mimarisi ile dikkat çekici turistik bir merkezidir. Burada vereceğimiz kahve molasının ardından Atlas Dağlarının doğu yakasına Sahra çölüne doğru yolculuğumuz başlıyor. Yolumuz üzerinde bulunan Midelt kasabasında yerel bir restoranda öğle yemeği molamızın devamında muhteşem Ziz vadisini fotoğraflayarak,  akşamüstü saatlerinde Erfoud şehrine varıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Sonrasında Merzouga’dan başlayacak ve deve üstünde devam edecek yolculuğumuzda unutulmaz bir gün batımı manzarası bizleri bekliyor olacak. Tur sonrası Erfoud’daki otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam Yemeği ve Konaklama otelimizde.

 5. Gün ERFOUD – TINGHIR – OUARZAZATE

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltının ardından Tinghir üzeri Ouarzazate’e doğru yola çıkıyoruz. Günümüz bir yol hikâyesi kıvamında geçecek. Yol boyunca bir tarafta çöl diğer tarafta Atlas dağları yer alacak. Su kanalları, Todra vadisi, M'gouna (gül sehri) uğrayacağımız yerler arasında. Sonrasında birçok Hollywood filmine ev sahipliği yapmış ve Brad Pitt, Cate Blanchett, Martin Scorsese ve daha birçok Hollywood ünlüsünü misafir etmiş Ouarzazate’deki otelimize varıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama otelimizde.

 6. Gün OUARZAZATE – AIT BENHADDOU – FİLM STÜDYOLARI - MARRAKECH

Otelde alacağımız kahvaltını ardından odaların boaşltıması ve Marakeş’e hareket. Marakeş’e varışımızın öncesinde Çağrı, Nil’in Mücevheri, Mumya, Gladyatör, Büyük İskender, Babil gibi pek çok Hollywood filminin yanı sıra son yılların televizyon fenomeni Game of Thrones için de plato olarak kullanılmış, göz alıcı Ait Benhaddou ve Hollywood film stüdyoları göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından Marakeş’e doğru yolculuğumuz başlıyor. Varışımıza istinaden Koutubia minaresi ve Afrika’nın tüm renklerini buluşturan, sokak gösterileri, yılan oynatıcılar, açık hava restoranları ile hareketli, Afrika’nın en büyük meydanı Jmaa el Fna’yı ziyaret ediyoruz. Tur sonrası Marakeş’deki otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam Yemeği ve Konaklama otelimizde.

 7. Gün MARRAKECH

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından tam günlük kızıl şehir Marakeş turumuz için hareket ediyoruz. Marakeş, 1900’lerin başından itibaren özellikle Fransız olmak üzere pek çok Avrupa’lı modacı, sanatçı, müzisyen ve maceracının gözde mekânlarından biri olmuştur. Afrika ticareti için önemli bir merkez noktası olması nedeniyle tüm Afrika’nın renklerini de içinde barındırıyor. Bir zamanlar İslam sanatı ve Felsefesine yön veren kent medinasında halen ortaçağdaki yaşam geleneklerini sürdürüyor. Sonrasında gideceğimiz Yves Saint Laurent’in gizli bahçesi Jardin Majorelle, Fas mimarisinin en iyi örneklerinden biridir. Ülkeye özgü çinilerle süslü Bahia Sarayı, ve Marakeş Medina göreceklerimiz yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam Yemeği ve Konaklama otelimizde.

8. Gün MARRAKECH – CASABLANCA

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Rehberimizin belirleyeceği transfer saatine kadar Marakeş’te serbest zamanınız olacak. Ardından Kazablanka havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz başlıyor.

9. Gün İSTANBUL

İstanbul Yeni Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.


*** Müze ve Ören Yerleri Girişleri:  Hassan II Camii, Fes Karaouin Mederesesi + Film Stüdyosu

+ Bahia Sarayı +Majorelle Bahçesi + Yves Saint Laurent Müzesi + Lokal Rehberler***
 Kişi başı 125€
 ***Tur esnasında rehberimize ödenecektir***

KONAKLAMA OTELİ Casablanca / 4* Oum Palace Hotel vb. Fes / 4* Volubilis Hotel vb. Erfoud/ 4* Hotel Belere Hotel vb. Ouarzazete / 4* Karam Palace vb. Marrakech / 4* Labranda Targa Marrakech vb.

Fiyat Tablosu

Dönem

Casablanca / 4* Oum Palace Hotel vb. Fes / 4* Volubilis Hotel vb. Erfoud/ 4* Hotel Belere Hotel vb. Ouarzazete / 4* Karam Palace vb. Marrakech / 4* Labranda Targa Marrakech vb.

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
09.07.2022-17.07.2022 Yarım Pansiyon - 899,00 EUR Seç 1.189,00 EUR Seç 899,00 EUR Seç Detay
30.07.2022-07.08.2022 Yarım Pansiyon - 899,00 EUR Seç 1.189,00 EUR Seç 899,00 EUR Seç Detay
27.08.2022-04.09.2022 Yarım Pansiyon - 949,00 EUR Seç 1.239,00 EUR Seç 949,00 EUR Seç Detay
01.10.2022-09.10.2022 Yarım Pansiyon - 899,00 EUR Seç 1.189,00 EUR Seç 899,00 EUR Seç Detay
29.10.2022-06.11.2022 Yarım Pansiyon - 899,00 EUR Seç 1.189,00 EUR Seç 899,00 EUR Seç Detay
19.11.2022-27.11.2022 Yarım Pansiyon - 899,00 EUR Seç 1.189,00 EUR Seç 899,00 EUR Seç Detay
10.12.2022-18.12.2022 Yarım Pansiyon - 829,00 EUR Seç 1.109,00 EUR Seç 829,00 EUR Seç Detay
26.12.2022-03.01.2023 Yarım Pansiyon - 899,00 EUR Seç 1.189,00 EUR Seç 899,00 EUR Seç Detay

Ek Hizmetler

Ek Hizmet Durum Kişi Başı Çocuklar Bebek
Seyahat Sigortası 65 Yaşa Kadar Zorunlu Değil 15,00 EUR 15,00 EUR 15,00 EUR
Seyahat Sigortası 65 Yaş Üstü Zorunlu Değil 30,00 EUR 30,00 EUR 30,00 EUR

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

- İstanbul (SAW) – Casablanca (CMN)  – İstanbul (SAW) parkurunda Pegasus Hava Yolları ile ekonomi sınıf uçak bileti

- Havalimanı vergileri

- Alan-otel-alan transferleri

- 3*/4* Otellerde Casablanca (1) & Fes (2) & Erfoud (1) & Ouarzazete (1) & Marrakech (2) otellerde toplam 7 gece konaklama
- Casablanca, Rabat, Meknes, Fes, İrfane, Midelt, Erfoud, Tinghir, Ourzazete, Aid Benhaddou, Marrakech şehir turları

- 7 Sabah Kahvaltısı & 6 Akşam Yemeği

- Otel vergileri

- Turist şehir vergileri

- TURSAB mesleki sorumluluk sigortası

- Türkçe Rehberlik hizmeti 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

- Seyahat sağlık sigortası ( Covid-19 Kapsamlı )

- PCR Testi

- Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

- Yurt dışı çıkış harcı bedeli (50 TL)

Genel Şartlar

***PC651  SAW   CMN    1955    2305 
***PC652  CMN   SAW    0105    0750   

Benzer Turlar