Bu turda covid-19 virüsüne karşı aşağıdaki tedbirler alınmaktadır

  • HES Kodu Kontrolü
  • Güvenli Sosyal Mesafe Düzenlemesi
  • Tüm Personele Corona Virüs Eğitimi
  • Hijyen Kiti

Konaklama Tarihinizi Belirleyin

Costa Fascinosa ile Büyük Baltık Başkentleri 9 Gece 10 Gün F001

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Pegasus havayolları ile Istanbul Sabiha Gökçen – Hamburg – Istanbul Sabiha Gökçen arası ekonomi sınıfı uçuşlar.

 GRUP 20 KİŞİ OLDUĞU TAKTİRDE TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ.

Havalimanı – Liman – Havalimanı transferler.

Havalimanı ve liman vergileri. (460€)

Tercih edilen kategoride tur süresince konaklama.

Gemide sabah, öğle, akşam yemekleri ve ara ikramlar.

Açık büfe ve geminin çeşitli alanlarında bulunan otomatlardan alınan içecekler.

Gemideki eğlence ve şovlar.

Fitness & Spor salonu kullanımı.

Seyahat süresini kapsayan mesleki zorunluluk sigortası. 70 yaş ve üzeri %100 surprim uygulanır. (30€)

1.Gün – İstanbul - Hamburg – Kiel Cruise Port

Rehberimiz ile Sabiha Gökçen uçuştan 3 saat önce buluşma ve check-in işlemlerimizin ardından Hamburg uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.  Hamburg’a inişimizin ardından özel aracımız ile 5* Costa Fascinosa’ya transferimiz gerçekleşiyor.

2.Gün – Denizde Seyir

Tüm günümüz denizde seyir halinde geçecek. Bu muhteşem geminin tadını çıkartmak için mükemmel bir fırsat. Kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinizi özel şefler tarafından taze olarak hazırlanan, herkesin damak tadına uygun çeşitli yiyecekleri bulunduran açık büfe restoranda ya da A La Carte restoranda sizin için özel ayrılmış yerinizde alabilirsiniz. Gün içerisinde Yoga ve fitness derslerinin yanı sıra, açık hava tenis, voleybol ve basketbol veya vücut geliştirme ekipmanlarının da yer aldığı son teknoloji ürünü Technogym ile donatılan spor salonundan yararlanabilirsiniz. Akşam yemeğinden sonra dilerseniz geminin renkli ve eğlenceli bar ve kafelerinde vakit geçirip canlı müzik dinleyebilir, dilerseniz Broadway stili müzikallerden oluşan tiyatro gösterilerine katılabilir, kumarhanede şansınızı deneyebilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.


 

3.Gün – Stockholm | Vasa Müzesi & Stockholm Şehir Turu

Gemimiz İsveç’in Stockholm şehrine yanaşıyor. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak organize edeceği “Vasa Müzesi & Stockholm Şehri” turuna katılabilirler. Kuzeyin Venedik’i olarak kabul edilen Stockholm’u gezmeye şehrin en yüksek yerlerinden biri olan Södermalm bölgesindeki Fjallgatan caddesinden başlayacağız. Burada kısa bir fotoğraf molası vererek, güzel bir Stockholm ve liman manzarası seyredeceğiz. Şehrin tarihi bölümünü oluşturan, 3 ada üzerine kurulmuş Kraliyet Sarayı’nın ve Katedral’in yer aldığı Gamle Stan’a (eski şehir) geçip kaldırım taşlı, dar sokaklarda rehberimizle beraber yürüyeceğiz. Eski şehirde serbest zaman verdikten sonra turumuza otobüsle devam ederek, Kungsgarden, Kraliyet Opera Binası, Ulusal Müze, Kraliyet Tiyatrosu ve Grand Hotel, her sene Nobel ödülleri sonrası akşam yemeğinin verildiği Kraliyet Belediye Sarayı’nı dışarıdan görme imkanına sahip olacağız. Son olarak şehir dışında bulunan 1628 yılında batan Eski Vasa gemisinin bulunduğu Vasa Müzesini ziyaret edeceğiz. Müze ziyaretimizin ardından gemimize dönüş sağlıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama gemide.

4.Gün – Visby | Visby Şehir Turu

Gemide alacağımız kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz geminin ekstra olarak organize edeceği Visby Şehir Turu katılabilirler. Visby Baltık Denizinde bulunan ve günümüzde hala ayakta olan muhteşem Orta çağ şehri ile dikkat çekmektedir. Şehri çevreleyen surları ile mükemmel bir atmosfer sunar. İlk olarak Orta çağ ‘dan günümüze ayakta duran bir kiliseyi ziyaret ederek turumuza başlıyoruz. Daha sonra liman bölgesi olan Almedalen’de yapacağımız yürüyüş ile şehrin ruhunu çok daha yakından anlayabileceğiz. Üçgen çatılı Hansa evlerinin bulunduğu sokakta fotoğraf makinelerinizi hazır tutun. Ayrıca burada İsveç’in en eski binası olan Strandgatan’ı göreceğiz. Daha sonra şehrin Orta çağ merkezini ziyaret edeceğiz. Muhteşem dar sokaklarında bu nostaljiye çok yakından tanıklık edeceğiz. Turumuzun bitiminde gemimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama gemide.

5.Gün – Helsinki | Helsinki Şehir & Porvoo Turu

Finlandiya’nın Helsinki şehrine yanaşan gemimizde alacağımız kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz geminin ekstra olarak organize edeceği “Helsinki Şehri & Porvoo” turuna katılabilir. Yapacağımız panoramik gezinin ardından turumuzun ardından yaklaşık 1 saatlik bir otobüs yolculuğumuzun ardından Porvoo şehrine varıyoruz. Porvoo, Finlandiya’nın en eski ikinci şehri.  Son zamanlarda günübirlik olarak ve hafta sonu gezmek için gelenlerin uğrak şehirlerinden olan Porvoo şehrinin en çok bilinen özelliği, nehir kenarındaki sevimli kırmızı tahtalı evleri. Buraya özgü eski kırmızı renkli evlerin yan yana sıralandığı mahallede çeşitli antikacılar, butikler, yerel ürünler satan dükkanlardan bekli de hiç ummadığınız kadar alışverişi burada yapacaksınız. Masalsı bir güzelliğe sahip olan bu şehirde yürüyüş turu ve serbest alışveriş zamanının ardından gemimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

6.Gün – Tallin | & Tallinn Şehri & Eski Şehir Turu

Gemimiz Tallin’e yanaşıyor. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak organize edeceği “Tallin Şehri & Eski Şehir Turu” na katılabilirler. Şehrin belli başlı yerlerinden geçerek 150 bin izleyici kapasiteli doğal bir anfi-tiyatro olan Song Festival Grounds’da fotoğraf çekmek üzere mola vereceğiz. Burada 1988’den devrim için 300 bin kişi şarkı söylemiştir. Her 5 senede bir şarkı yarışmaları düzenlenir. Daha sonra, şehre 2 km. uzaklıkta yer alan ve Büyük Petro’nun Sarayı’nın bulunduğu Kadriog’un parkına gideceğiz. Turumuza her yıl uluslararası regattalara ev sahipliği yapan, olimpik yatçılığın bir merkezi haline gelmiş Pirita Marina’la devam edeceğiz. Yol üzerinde bulunan St. Birgit Kadınlar Manastırı (dışarıdan) ve Estonya’nın ünlü heykeli Russalka (denizkızı) abidesi göreceğimiz yerler arasındadır.  Turumuza, Tallin’in en güzel yeri olan eski şehirle devam edeceğiz. Yürüyüşümüze üst şehirden başlayarak, günümüzde Estonya parlamentosunun binası olan Toompea Kalesi’ni, Rus Ortodoks Kilisesi Alexander Nevsky’yi ve Gothic Dome Kilisesi’ni göreceğiz. Üst şehirden görülen harika manzaranın tadını çıkardıktan sonra. şehirin aşağısına inip dar ve dolambaçlı sokaklarından geçecek, XV. yy eczanesi Town Hall’a varmadan önce Blackheads Brotherhood’un ve daha pek çok Ortaçağ tüccarının evini ve Great Guild’i göreceğiz ve Belediye Sarayı Meydanı’nda alışveriş yapma imkanına sahip olacağız.

7.Gün – Riga | Riga Şehir Turu

Arzu eden misafirlerimiz ile geminin ekstra olarak organize edeceği Riga Şehir Turuna başlıyoruz. Letonya’nın başkenti olan Riga’yı keşfedeceğiz.  Turunuz Ortadoks Katedrali, Özgürlük Anıtı ve Güzel Sanatlar Müzesi ziyaretleri ile başlayacaktır. Eski şehir bölgesine ulaştığınız zaman, Tiyatro Meydanı’na doğru bir yürüyüş gerçekleştireceksiniz. Şehrin görüntüsü eşliğinde kısa bir mola vererek, alışveriş yapabilecek, hediyelik eşyalar satın alabilecek ve etrafta gezinti yapabileceksiniz. Belediye Binası Meydanı’ndan geçerek, St.Peter Kilisesi, St.George Kilisesi ve St.John  Kilisesi’ni  görebileceksiniz.  Bu turun en ilgi çekici bölümlerinden biri kilise orgu eşliğinde dinleyeceğiniz kısa birrezital olacaktır.  İsveç Kapısı ve Riga Kalesi gibi yapıları dışarıdan görme şansını bulacaksınız.  Kameranızı yanınıza almayı unutmayın çünkü art nouveau tarzında inşa edilen yapılara sahip olduğu için UNESCO Dünya Miras Listesi’ne giren bu tarihi şehrin her köşesinin fotoğrafını çekmek isteyeceksiniz. Turunuz limana ve gemiye dönüşünüz ile son bulacaktır.


 

8.Gün – Klaipeda | Klaipeda & Palanga Turu

Gemide alacağımız kahvaltının ardından Litvanya’nın liman şehri olan Klaipeda’nın yerleşim bölgelerinden geçerek Litvanya’nın plajları ile ünlü sayfiye şehri Palanga’ya hareket ediyoruz.  Palanga’da göreceğimiz yerler arasında Kont Tikevicius tarafından yaptırılmış eski bir saray içinde yer alan Amber (Kehribar)  Müzesi ile Litvanya’nın en güzel ve en zengin botanik parkı olan Palanga Botanik Parkı’nı gezeceğiz. Palanga sahilinde vereceğimiz bir serbest zaman molasından sonra tekrar Klaipeda’ya dönerek bu tarihi sayfiye şehrini keşfedeceğiz. Göreceğimiz yerler arasında, eski şehir, Tiyatro Meydanı şehri de hem otobüsle hem de yürüyerek keşfedeceğiz.

09.Gün – Denizde Seyir

Tüm günümüz denizde seyir halinde geçecek. Bu muhteşem geminin tadını çıkartmak için mükemmel bir fırsat. Kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinizi özel şefler tarafından taze olarak hazırlanan, herkesin damak tadına uygun çeşitli yiyecekleri bulunduran açık büfe restoranda ya da A La Carte restoranda sizin için özel ayrılmış yerinizde alabilirsiniz. Gün içerisinde Yoga ve fitness derslerinin yanı sıra, açık hava tenis, voleybol ve basketbol veya vücut geliştirme ekipmanlarının da yer aldığı son teknoloji ürünü Technogym ile donatılan spor salonundan yararlanabilirsiniz. Akşam yemeğinden sonra dilerseniz geminin renkli ve eğlenceli bar ve kafelerinde vakit geçirip canlı müzik dinleyebilir, dilerseniz Broadway stili müzikallerden oluşan tiyatro gösterilerine katılabilir, kumarhanede şansınızı deneyebilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

10.Gün – Kiel – Hamburg – İstanbul |Hamburg Şehir Turu

Gemimiz Almanya’nın Kiel limanına sabah saatlerinde yanaşacaktır. Gemiden çıkış işlemlerimizin ardından Hamburg Havalimanına transferimiz gerçekleşecek. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak organize edeceği Hamburg Şehir Turu’na katılabilirler. Almanya’nın tarihi Donanma Üssü’nden Hamburg’a yapılacak 1,5 saatlik otobüs yolculuğundan sonra, ülkenin en zengin ve Aristokrat kesiminin yerleşim için tercihi olan Hamburg’a varıyoruz. Aşağı ve Yukarı Alster Gölleri’nin çevresinde kurulan şehir gezimizde göl çevresini dolaşıp, kırmızı fenerli St Pauli Caddesini geçip, St Michaelin ve savaş anıtı olarak simgelenmiş St Nikolai Kiliselerini gördükten sonra 115 yaşındaki Neo Rönesans ve Barok karması mimari şaheser Rathous’un çevresinde serbest zamanımızı değerlendireceğiz. Kuğular ile fotoğraf çektirmek veya keyifli alışveriş yapmak… kararı siz verin. Turumuzun bitiminde havalimanına doğru transferimiz gerçekleşiyor.

KONAKLAMA OTELİ

Fiyat Tablosu

Dönem

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
27.06.2023-06.07.2023 Tam Pansiyon - 1.840,67 EUR Seç 2.808,29 EUR Seç - Detay
27.06.2023-06.07.2023 Tam Pansiyon - 1.840,67 EUR Seç 2.808,29 EUR Seç - Detay
27.06.2023-06.07.2023 Tam Pansiyon - 1.840,67 EUR Seç 2.808,29 EUR Seç - Detay
18.07.2023-27.07.2023 Tam Pansiyon - 1.599,00 EUR Seç 2.397,00 EUR Seç - Detay
18.07.2023-27.07.2023 Tam Pansiyon - 1.599,00 EUR Seç 2.397,00 EUR Seç - Detay
18.07.2023-27.07.2023 Tam Pansiyon - 1.599,00 EUR Seç 2.397,00 EUR Seç - Detay
08.08.2023-17.08.2023 Tam Pansiyon - 2.120,74 EUR Seç 3.284,28 EUR Seç - Detay
08.08.2023-17.08.2023 Tam Pansiyon - 2.120,74 EUR Seç 3.284,28 EUR Seç - Detay
08.08.2023-17.08.2023 Tam Pansiyon - 2.120,74 EUR Seç 3.284,28 EUR Seç - Detay
29.08.2023-07.09.2023 Tam Pansiyon - 1.599,00 EUR Seç 2.397,00 EUR Seç - Detay
29.08.2023-07.09.2023 Tam Pansiyon - 1.599,00 EUR Seç 2.397,00 EUR Seç - Detay
29.08.2023-07.09.2023 Tam Pansiyon - 1.599,00 EUR Seç 2.397,00 EUR Seç - Detay

Ek Hizmetler

Ek Hizmet Durum Kişi Başı Çocuklar Bebek
Vize Hizmet Bedeli ( İstanbul ) Zorunlu Değil 150,00 EUR 150,00 EUR 150,00 EUR
Vize Hizmet Bedeli ( Ankara ) Zorunlu Değil 170,00 EUR 170,00 EUR 170,00 EUR
Vize Hizmet Bedeli ( İzmir ) Zorunlu Değil 170,00 EUR 170,00 EUR 170,00 EUR
Seyahat Sağlık Sigortası Zorunlu Değil 15,00 EUR 15,00 EUR 15,00 EUR
Seyahat Sağlık Sigortası ( 65 Yaş Üstü ) Zorunlu Değil 30,00 EUR 30,00 EUR 30,00 EUR

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Pegasus havayolları ile Istanbul Sabiha Gökçen – Hamburg – Istanbul Sabiha Gökçen arası ekonomi sınıfı uçuşlar.

 GRUP 20 KİŞİ OLDUĞU TAKTİRDE TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ.

Havalimanı – Liman – Havalimanı transferler.

Havalimanı ve liman vergileri. (460€)

Tercih edilen kategoride tur süresince konaklama.

Gemide sabah, öğle, akşam yemekleri ve ara ikramlar.

Açık büfe ve geminin çeşitli alanlarında bulunan otomatlardan alınan içecekler.

Gemideki eğlence ve şovlar.

Fitness & Spor salonu kullanımı.

Seyahat süresini kapsayan mesleki zorunluluk sigortası. 70 yaş ve üzeri %100 surprim uygulanır. (30€)

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Servis ücretleri. Günlük kişi başı 11€ gemide ödenir. Zorunludur. Dileyen misafirlerimiz rezervasyon esnasında ödeyebilir.

Sağlık hizmetleri.

Kara turları.

 Kişisel Harcamalar.

İç hat bağlantı uçuşları.

Gerekli vize ücreti (Çok girişli schengen vizesi)

Gemide bar ve restoranlarda alınan tüm içecekler.

Yurtdışı çıkış harcı.

Genel Şartlara

Benzer Turlar