Bu turda covid-19 virüsüne karşı aşağıdaki tedbirler alınmaktadır

 • HES Kodu Kontrolü
 • Güvenli Sosyal Mesafe Düzenlemesi
 • Tüm Personele Corona Virüs Eğitimi
 • Hijyen Kiti

Konaklama Tarihinizi Belirleyin

Costa Favolsa ile Baltık Başkentleri Türk Havayolları ile 7 Gece

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

  İstanbul Yeni Havalimanı – Arlanda - İstanbul Yeni Havalimanı ekonomi sınıfı uçuşlar.

   COSTA FAVOLOSA gemisinde tercih edilen kabin kategorisinde 7 gece 8 gün tam pansiyon konaklama.

   Havalimanı ve Liman vergileri.

  Havalimanı – Liman – Havalimanı transferleri.

  Tecrübeli Türkçe Tur Liderliği Hizmeti.

   Gemide sabah, öğle, akşam yemekleri ve ara ikramlar.

   Gemideki eğlence ve şovlar.

   Fitness & Spor salonu kullanımı.

   Seyahat güvence paketi (İptali kapsamaktadır.). 70 yaş üzeri misafirler için %100 surprim uygulanır.(25€)

Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır).

TUR ROTASI / 18 HAZİRAN 2022 / 7 GECE

TARİH

LİMAN

ÜLKE

VARIŞ

KALKIŞ

18.06.2022

STOCKHOLM

İSVEÇ

-

-

19.06.2022

STOCKHOLM

İSVEÇ

-

07:00

20.06.2022

HELSINKI

FİNLANDİYA

08:00

18:00

21.06.2022

ST. PETERSBURG

RUSYA

07:00

-

22.06.2022

ST. PETERSBURG

RUSYA

-

18:00

23.06.2022

TALLINN

ESTONYA

09:00

17:00

24.06.2022

STOCKHOLM

İSVEÇ

09:00

-

25.06.2022

STOCKHOLM

İSVEÇ

-

-


FİYAT LİSTESİ

KATEGORİ

18.06.2022

İÇ KABİN

1099€

DIŞ KABİN

1299€

BALKONLU KLASİK KABİN

1449€

BALKONLU PREMİUM KABİN

SORUNUZ

TEK KİŞİ FARKI

%80

3. VE 4. KİŞİ YETİŞKİN

999€

3. VE 4. KİŞİ 17 YAŞ ve ALTI ÇOCUK

799€

HAVALİMANI VE LİMAN VERGİLERİ

420€

FİYATLAR 2 KİŞİLİK KABİNLERDE KİŞİ BAŞI FİYATLARDIR.

GRUP KABİNLERİ GTY GARANTİ TİPİ KABİNLERDİR. KABİN NUMARALARI BİLET İLE BİRLİKTE BELLİ OLACAKTIR.


01. GÜN İSTANBUL HAVALİMANI - STOCKHOLM

İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarı önünde 04.30’da buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra 07.40’da Türk Havayollarının TK 1793 no’lu seferi ile Stockholm'e hareket. Yerel saat ile 10.10 da Stockholm'e varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile limandaki gemimize transfer. Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra kabinlere yerleşme. Dinlenmek ve geminin aktivitelerinden yararlanmak için serbest zaman.  Akşam yemeği ve geceleme gemide.

02. GÜN STOCKHOLM – DENİZDE SEYİR

Stockholm'den saat 07.00 da gemimiz hareket ediyor.

Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere birçok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleri de sizleri bekliyor.

03. GÜN HELSINKI

Sabah saat 08.00’de Helsinki limanına varış. Finlandiya'nın nüfus bakımından en büyük şehri ve başkenti olan Helsinki, ülkenin güneyinde, Finlandiya Körfezi'nin kıyısında, Baltık Denizi'nde yer alıyor. Finans, moda, tıp, eğlence, medya ve kültür bakımından ülkenin can damarını oluşturan Helsinki'de çok sayıda sergi sarayı, galeriler ve müzeler mevcut. Burada arzu edenler rehberlerinin düzenleyeceği ekstraPorvoo kasabası & Helsinki Şehir Turu” na katılabilirler. Bu turumuza Finlandiya’nın en güzel kasabalarından biri olan Porvoo turu ile başlıyoruz. Porvoo Helsinki'nin yaklaşık 50 kilometre doğusunda Finlandiya'nın güney sahilinde bulunan bir belediyedir. Porvoo Finlandiya'daki altı Orta Çağ kasabasından bir tanesidir. Arnavut kaldırımlı caddeleri ve kuzeye özgü ahşap evleriyle masalsı bir görsel şölen sunmaktadır. Daha sonra Helsinki’ye dönüyoruz. Limanda vereceğimiz bir fotoğraf molası ile başlayacağız daha sonra eski ile yeninin doğu ile batının karışımı olan şehir merkezine giderek bu özel şehri görme imkânı bulacaksınız. Senato Meydanı, Kaya Kilisesi, Şehir Meclisi, Başkanlık Sarayı, Olimpiyat Stadyumu, Opera Binası, Parlamento Binası, Sibelius Parkı ve en meşhur alışveriş caddesi olan Esplanades göreceğiniz yerler arasında. Gemimizin hareketi saat 18.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

 

04. GÜN ST. PETERSBURG

Sabah saat 07.00’de St. Petersburg limanına varış. Rusya'nın Avrupa'ya açılan penceresi olan şehir, Baltık Denizi'nin kıyısında, Rusya'nın Finlandiya sınırında yer alıyor. 18. yüzyılda Çar I. Pedro tarafından kurulan şehir, bu gün UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınmış durumda. Bu kanallarla örülü, güzel ihtişamlı şehir, mimari yapısı ve Hermitage Müzesi'nin eşsiz koleksiyonlarıyla sanat severler için de önemli bir çekim merkezi. Bu muhteşem şehirde arzu edenler rehberlerinin organize edeceği ekstra St. Petersburg şehir turu & Hermitage Müzesi & Beyaz Geceler Tekne Turu’ na katılabilirler. Çarlık Dönemi ihtişamının içine girip; gezilecek, görülecek ve hayran kalınacak çok ayrıntı var bu kentte. 300 yılı aşan geçmişin görkemini her köşesinde hissedeceğiniz panoramik turda Aziz İshak Katedrali, Kışlık saray dünyaca ünlü Hermitage Müzesi, Donanma, Eski Liman, Kanlı Kilise, Peter&Paul Kilisesi ve Kalesi, Kazan Katedrali, Turkuvaz Camii ve Muhteşem Nevski Bulvarı bu görsel şölende yer alıyor. Tabii ki gezimiz sırasında bu güzel şehrin sunduğu geleneksel mağaza ve yerel açık pazarda alış-veriş için serbest zamanımız olacak. Öğleden sonra Dünyanın en eski ve en büyük sanat koleksiyonlarından birine ev sahipliği yapan Hermitage Saray & Müze kompleksini gezme imkânı bulacaksınız. İçinde barındırdığı 5 değişik binada 3 milyondan fazla eserin bulunduğu bu sarayda aynı zamanda yıllarca Çar sülalesine ev sahipliği yapan kışlık Hermitage sarayın müze olmuş salonlarını da görme imkânı bulacaksınız. Müze çıkışından sonra aracımız saat 18.30’da bizleri limana geri getirecek ve akşam yemeğine hazırlanmak için kabinlerimize geçeceğiz. Gemide alacağımız akşam yemeğinden sonra arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenleyeceğimiz "Neva Nehri Beyaz Geceler Tekne Turu" na katılabilirler. Akşam yemeğinden sonra saat 20.00’da tekne turumuza başlamak üzere limandan ayrılıyoruz. Başkan Putin’in, Başkan Bush’u St Petersburg’da ağırlarken bu muhteşem şehri en güzel ve keyifli gösterebileceği rota olan Nevanın sularının üzerinden gidiyoruz. Görkemli saraylar ve meydanlar arasından, Peter&Paul Kalesi’nin granit surları tüm ihtişamı ile karşınıza çıkacak. Katedralin göz alıcı kubbeleri yerini Smolny’nin soğan kubbelerine bırakacak ve bu gerçek seyir şöleni teknemizi Yazlık Saraya varana dek Neva Nehrinin keyfini yaşayacaksınız. St. Petersburg’un büyüleyici gece manzarası eşliğinde yöresel lezzetlerden oluşan ikramlarımızın tadına bakabilirsiniz. Tur sonrası gemimize dönüş. Gemimiz bu gece limanda demirleyecek. Geceleme gemide.

ÖNEMLİ NOT:

St. Petersburg limanı için Costa Cruises (Yabancı Dil) ya da Costa Cruises Türkiye (Türkçe Rehberlik Hizmeti) tarafından yapılacak ekstra turlara katılımları durumunda vize uygulamasına tabii tutulmayacaklardır . Ancak turlara bağlı kalmayıp bireysel harekete edecek yada durumu riskli gören yolcuların tarafımıza bildirerek vize başvurularını yapmaları gerekmektedir. Başvuru ile ilgili gerekli bilgilendirme satış acenteniz tarafından bildirilecektir..

 

05. ST. PETERSBURG

Sabah kahvaltımızın ardından arzu edenler rehberlerinin düzenleyeceği ekstra Peterhof Sarayı & St. Petersburg Şehir Turu’’na katılabilirler. St Petersburg’da Hollanda tarzı ile başlayan yapılaşma Büyük Petro’nun arzusu doğrultusunda yerini İtalyan esintilerine bırakır ve Barok tarz mimari kendini göstermeye başlar. Peterhof Sarayı bu oluşumun dünyadaki en güzel örneklerinden biridir. Yazlık olarak yaptırılan saray kendi kadar bahçeleri ve çeşmeleri ile de ün yapmıştır. Gezimizin ilk bölümünde bu eşsiz ihtişamın çok yakın gözlemcisi olma imkânını bulacaksınız. Günümüzün son bölümünde ise; şehir merkezine geri dönerek alışveriş ve muhteşem Nevski caddesinin tadına varmak için bolca serbest zamanınız olacak. Tur sonrası gemimize dönüş. Gemimizin hareketi saat 18.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.


06. TALLINN

Sabah saat 09.00’da Estonya’nın başkenti Talinn’e varış. Surlarla çevrili, Orta Çağ güzeli bir kent olan Tallin; göğe yükselen kuleleri, Arnavut kaldırım taşlı dar sokakları ile ziyaretçilerini büyülüyor. Huzur dolu barışçıl havası ve sayısız gölleri bu şehrin karakterini oluşturan başlıca özellikler. Burada arzu edenler rehberlerinin düzenleyeceği ekstra tura katılabilirler. Avrupa Kıtası’nın en eski ve en iyi korkunmuş yerleşim merkezlerinden biri olan surlar içindeki ‘Eski Şehir’ merkezine kırsal bölgeler arasından geçerek ulaşacağız. Yolumuzun üzerinde, geleneksel Müzik Festivali’nin yapıldığı Kadriorg Parkı, Büyük Petro’nun sevgili Çariçesi 1.Katerina için yaptırdığı Kadriorg Sarayı, Moskova Olimpiyatları deniz sporları yarışmaları için yaptırılan Pirita Marina göreceğimiz yerler arasında. Parlamento, Hermann Kulesi ve Rus Ortadoks Kilisesi ile ünlü surlar içindeki ‘Eski Şehir’deki serbest zamanınızda arzu ederseniz yerel halk ile kafeleri paylaşır veya özellikle eşsiz keten tekstili ile ünlü bu ülkenin mağaza veya yerel pazarında alış-veriş keyfini yaşayabilirsiniz. Gemimiz saat 17.00 de hareket edecektir. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

07. STOCKHOLM

Sabah saat 09.00da Stockholm limanına varış. İsveç'in başkenti ve en büyük şehri olan Stokholm, "Su üzerindeki güzel" olarak adlandırılıyor. Kuzeyin Venedik'i olarak da bilinen şehir 57 köprü ile birbirine bağlı olan 14 ada üzerine kurulmuş. Şehir, 13. yüzyıldan kalan eski bölüm ve modern mimarinin örneklerini taşıyan yeni bölümlerden oluşuyor. Burada arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği tura katılabilirler. Bu tur esnasında Aristokrat Başkenti ve Baltık Denizi ile Malaran Gölü’nün buluştuğu Gamla Stan’ı panoromik olarak Fjölgatan tepesi’nden seyirden sonra adaya geçiyoruz. Kraliyet Sarayı, Katedral ve eski şehir Gamla Stan’ın Stroget Meydanı ve çevresindeki otantik sokakları arasında dolaştıktan sonra Parlamento, Belediye Sarayı, Kültür Parkı gibi diğer adalar arasındaki gezimizden sonra 17 yy da ilk seferinde batan muhteşem savaş gemisi Vasa’yı barındıran Vasa müzesini gezeceğiz. Serbest zamanımızı göz kamaştıran vitrinlerle dolu bulvarları gezerek, alışveriş yaparak veya Kral Bahçeleri’ndeki kafelerde İsveçlilerle birlikte (varsa) güneşin tadını çıkartabilirsiniz. Tur sonrası limana g KONAKLAMA OTELİ

Fiyat Tablosu

Dönem

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
18.06.2022-25.06.2022 Tam Pansiyon - 679,00 EUR Seç 1.222,20 EUR Seç 679,00 EUR Seç Detay
25.06.2022-02.07.2022 Tam Pansiyon - 729,00 EUR Seç 1.312,20 EUR Seç 729,00 EUR Seç Detay
09.07.2022-16.07.2022 Tam Pansiyon - 779,00 EUR Seç 1.402,20 EUR Seç 779,00 EUR Seç Detay
30.07.2022-06.08.2022 - 779,00 EUR Seç 1.402,20 EUR Seç 779,00 EUR Seç Detay
06.08.2022-13.08.2022 - 779,00 EUR Seç 1.402,20 EUR Seç 779,00 EUR Seç Detay
13.08.2022-20.08.2022 Tam Pansiyon - 829,00 EUR Seç 1.492,20 EUR Seç 829,00 EUR Seç Detay
20.08.2022-27.08.2022 - 779,00 EUR Seç 1.402,20 EUR Seç 779,00 EUR Seç Detay
27.08.2022-03.09.2022 Tam Pansiyon - 679,00 EUR Seç 1.222,20 EUR Seç 679,00 EUR Seç Detay

Ek Hizmetler

Ek Hizmet Durum Kişi Başı Çocuklar Bebek
Zorunlu Liman Vergisi Zorunlu Değil 420,00 EUR 420,00 EUR 420,00 EUR
Vize Hizmet Bedeli ( İstanbul ) Zorunlu Değil 140,00 EUR 140,00 EUR 140,00 EUR
Vize Hizmet Bedeli ( İzmir - Ankara) Zorunlu Değil 165,00 EUR 165,00 EUR 165,00 EUR

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

  İstanbul Yeni Havalimanı – Arlanda - İstanbul Yeni Havalimanı ekonomi sınıfı uçuşlar.

   COSTA FAVOLOSA gemisinde tercih edilen kabin kategorisinde 7 gece 8 gün tam pansiyon konaklama.

   Havalimanı ve Liman vergileri.

  Havalimanı – Liman – Havalimanı transferleri.

  Tecrübeli Türkçe Tur Liderliği Hizmeti.

   Gemide sabah, öğle, akşam yemekleri ve ara ikramlar.

   Gemideki eğlence ve şovlar.

   Fitness & Spor salonu kullanımı.

   Seyahat güvence paketi (İptali kapsamaktadır.). 70 yaş üzeri misafirler için %100 surprim uygulanır.(25€)

Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır).

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

    Servis ücretleri. Günlük kişi başı 11€ gemide ödenir.

   Gemi veya rehberiniz tarafından organize edilecek tüm ekstra turlar.

   Sağlık hizmetleri. / Kişisel Harcamalar.

   Gemideki tüm içecekler.

   İç hat bağlantı uçuşları.

   Gerekli vize ücreti.

   Yurtdışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz).

Genel Şartlar

İsveç Vize Bilgileri

 • SSK'ya bağlı çalışanlar
  Schengen
  Son altı ay içinde çekilmiş arka fonu beyaz olan vesikalık fotoğraf
  Schengen ülkeleri için 30,000 Euro teminatlı
  3
  Son dönem fotokopisi teslim edilir.
  Süresi geçmemiş
  Orjinal ve fotokopisi birlikte verilmeli.
  Son 1 yıl içerisinde çıkartılmış Orjinali ve fotokopisi teslim edilmelidir.

Benzer Turlar

Canlı Destek