Tur Bilgileri
 • Hareketli
 • 7 Gece, 8 Gün
 • Varşova (1) & Wroclaw (1) & Berlin (1) & Prag (3) Krakow (1)
Elegant Polonya - Almanya - Çekya Turu 7 gece 8 gün FL001 Harita
 • Animasyon
 • Beach Futbol
 • Fitness
 • Banana *
 • Beach Voleybol
 • Jakuzi
 • Güzellik Salonu *
 • Masa Tenisi
 • Uyandırma Servisi
 • Çamaşırhane *
 • Platform Plaj
 • Minder
 • Oda Servisi *
 • Sauna
 • Buhar Banyosu
 • Berber & Kuaför *
 • Market
 • Fitness
 • Animasyon
 • Beach Futbol
 • Fitness
 • Banana (Ücretli)
 • Beach Voleybol
 • Jakuzi
 • Güzellik Salonu (Ücretli)
 • Masa Tenisi
 • Uyandırma Servisi
 • Çamaşırhane (Ücretli)
 • Platform Plaj
 • Minder
 • Oda Servisi (Ücretli)
 • Sauna
 • Buhar Banyosu
 • Berber & Kuaför (Ücretli)
 • Market
 • Fitness

Müşteri Puanı

Harika

Kullanıcılar tarafından yapılan yoruma göre 10 üzerinden 8,2 puan aldı.

Değerlendirme

Oda 6/10
6/10
Yemek 9/10
9/10
Hizmet 7/10
7/10
Fiyat Performans %60
60%

Müşteri Görüşleri (30 Yorum)

EB

E*** B***

"Cras sit amet nibh libero, in gravida nulla. Nulla vel metus scelerisque ante sollicitudin commodo. Cras purus odio, vestibulum in vulputate at, tempus viverra turpis. Fusce condimentum nunc ac nisi vulputate fringilla. Donec lacinia congue felis in faucibus."

16.05.2017

ZT

Z*** T***

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium."

23.04.2017

MA

M*** A***

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium, quos reprehenderit sit sunt temporibus. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium, quos reprehenderit sit sunt temporibus."

15.02.2017

Toplam 48 yorumdan 1 ile 6 arası yorumlar gösterilmektedir.

Fiyatlar
Tur Programı
1.Gün İSTANBUL – VARŞOVA 
İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde uçuştan üç saat önce buluşuyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından LOT Hava Yolları tarifeli seferi ile Varşova’ya gerçekleşecek uçuşumuzun ardından, havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüze geçiyoruz. Varşova şehir turumuz için yola çıkıyoruz. Dünya savaşından sonra adeta tüm şehrin yok olduğu acı hatıraların yaşandığı gizemli şehir Polonya’nın başkenti Varşova şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şehir turumuzda; Üç Haç Meydanı, Charles de Gaulle Meydanı, Stalin mimarisinin en güzel örneklerinden olan Bilim ve Kültür Sarayı ile yeni şehir merkezini ziyaret ediyoruz. Ardından II.Dünya Savaşı sırasında tarihin gördüğü en büyük bombardımanı yaşamış, taş taş üstünde kalmayacak şekilde tamamen yıkılmış bu kentin kalbi olan, 1983 yılından beri UNESCO'nun Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan eski şehire, yani Stare Miasto’ya geçiyoruz. Burada, III. Zygmunt’un sütun heykeli, Kraliyet Sarayı, Saint Jan Kilisesi ve Çanlı Meydan görülecek yerler arasındadır. Panoramik görüntü setinden şehirden geçen Vistül Nehri’ni ve kentin iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri seyrettikten sonra, eski şehir meydanını ve Varşova’nın simgesi olan “Syrena” heykelini ziyaret ediyoruz. Ardından şehre giriş anıtsal kapısı “Barbakan”dan geçerek XIII. yy.’dan kalan yeni şehre giriyoruz ve Madam Curie’nin evini, yeni şehir meydanını ziyaret ediyoruz. Turumuzun ardından Varşova’daki otelinize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

2. Gün VARŞOVA – WROCLAW 
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Auschwitz-Birkenau turumuz için hareket. II. Dünya Savaşı'nda Sovyet ordusunun bölgeye girmesiyle o günlerde yaşanan vahşetin tablosu olan bu müzede, mahkumların yaşam şartlarını giysilerini, eşyalarını, saçlarını, kadın saçlarından yapılmış kumaş toplarını, insan yakmak için özel olarak yapılmış fırınları ve gaz odalarını göreceğiz. Tarihin gördüğü en büyük soykırımının yapıldığı bu kamplarda göreceğiniz vahşet tüylerinizi diken diken ederken sessiz ve hüzünlü bir şekilde kamptan ayrılıyoruz. Ardından Wroclaw şehir turu için hareket. Odra Nehri kıyısından başladığımız turumuzda Yahudi Mahallesi’ni gezdikten sonra Eski Şehir Meydanı’na geliyoruz. Burada belediye binası ve Wroclaw Katedrali’ni gördükten sonra eski kasapçılar çarşısına geçiyoruz. Turumuzun ardından Wroclaw’daki otelinize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

3. Gün WROCLAW – BERLİN 
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Berlin şehir turumuz için hareket. Şehir turunda Brandenburg kapısı, 386 metre yüksekliğindeki Televizyon Kulesi, Kurfürstendamm Kilisesi, Gendarmenmarkt Meydanı, Konzerthaus Konser Salonu, Alman Katedrali, Fransız Katedrali görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Berlin’deki otelinize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

4. Gün BERLİN – PRAG
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Potsdam şehir turumuz için hareket ediyoruz. Brandenburg eyaletinin başkenti olan Potsdam, özellikle sayısız ve benzersiz saray ve parklarıyla bir zamanlar Prusya Krallarının yazlık şehri olarak tarihte yer almaktadır. Potsdam'a üç muhteşem şehir kapısı şeklini vermektedir. Bunlar; Yedi Yıl Savaşları'nı hatırlamak için Brandenburger kapısı, şehrin kuzeyindeki prens sarayının avcı avlusundan adını alan Jägertor Kapısı ve Potsdam'ın şehir merkezindeki Nauen Kapısı. 1990'da UNESCO Dünya Mirası olarak kabul edilen Potsdam’da Sanssouci, Babelsberg, Glienicke, Pfaueninsel, Sacrow, Lindstedt Russische Kolonie Alexandrowka, Pfingstberg'deki Belvedere, Kaiserbahnhof saray ve parkları görülecek yerler arasındadır. Ardından Prag şehir turumuz için hareket. Turumuzda Küçük Mahalle, Charles IV. köprüsü, Eski şehir meydanı ve Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Prag’daki otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.


5. Gün PRAG – KARLOVY VARY 
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Karlovy Vary turumuz için hareket ediyoruz. 17. ve 18. yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve devlet adamlarının uğrak şehri olan Karlovy Vary’nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, Atatürk’ün 1918 de kaldığı oteli, Dvorak’ın, Mozart’ın, Göethe’nin, Beethoven’ın, Rus Çarı Büyük Petro’nun ve Puşkin’in evlerini gördükten sonra 12 farklı suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Serbest zamanınızı kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı mağazalarda geçirebilirsiniz. Turumuzun ardından Prag’daki otelinize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

6. Gün  PRAG – CESKY KRUMLOV 
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Cesky Krumlov turumuz için hareket. Çekya’nın güney Bohemya Bölgesi boyunca Prag’dan doğal bir yolculuğun keyfini çıkarıyoruz. Vltava Nehri’nin kıvrımları içerisinde bir ada gibi gözüken Cesky Krumlov, UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan ve 13.yy’dan kalma, tam bir orta çağ kentidir. Rehberimiz eşliğinde Cesky Krumlov’un dar sokaklarında gezerken Gotik, Barok ve Rönesans dahil olmak üzere çeşitli mimari tarzların birleşmesiyle oluşan nefes kesici manzarayı göreceğiz. Turumuzda Lavka pod Zamkem, Svornosti Meydanı, Cesky Şatosu ve Aziz Vitus Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Çekya’nın en büyük ikinci kalesi olan Cesky Krumlov Kalesi turumuz için hareket. Büyük taş sütunlar üzerine kurulu köprü olan ve kalenin iki avlusunu birbirine bağlayan Cloak Bridge’i geçerek, V. Castle Courtyard’a ve ardından Castle Gardens’a geçeceğiz. Farklı renklerde çiçeklerin çarpıcı düzenlemeleri ve Rokoko tarzında inşa edilmiş bir çeşme bu bahçenin başlıca cazibe merkezleridir. Bahçe daha yüksek bir seviyede yer aldığından tüm Cesky Krumlov kasabasının muhteşem manzarasını sunmaktadır. Turumuzun ardından Prag’daki otelinize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

7. Gün PRAG – KRAKOW
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Wieliczka Tuz Madeni turumuz için hareket. Hayatınızda kaç kere 327 metre yerin altında masalsı bir yolculuk yapabilirsiniz, haydi yer altı şehrini keşfetmeye! Madende dolaşırken; yedi cüceler, Da Vinci’nin Son Akşam Yemeği tablosu, Papa John Paul II gibi birçok tuzdan yapılmış ünlü eser ve kişilerin heykellerini göreceğiz. Ayrıca, The Holy Cross Chapel ve The Chapel of St.Kinga göreceğimiz ve hikâyelerini dinleyeceğimiz ilginç yerlerden birkaç tanesi. Ardından şehir turumuzda; Wawel Sarayı Kompleksi, Vistülü (Wisla) Nehri, Maria Magdelena Meydanı, 12 Havariler Kilisesi, Aziz Meryem Kilisesi ve Kapalı Çarşı görülecek yerler arasındadır. Ardından Krakow’a varış ve Avrupa’nın en büyük eski-şehir meydanına sahip şehri Krakow’da panoramik şehir turu. Turumuzun ardından Krakow’daki otelinize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

8. Gün KRAKOW – İSTANBUL
Otelde alacağımız kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve rehberimizin belirteceği saatte havalimanına transfer. LOT Hava Yollarının tarifeli seferi İstanbul’a uçuş. İstanbul Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.

Wieliczka Tuz Madeni Giriş + Auschwitz-Birkenau Giriş 
 Lokal Rehberler + Turist Şehir vergileri
 Kişi başı 150 Euro
                                   ***Tur esnasında rehberimize ödenecektir***
                          (Lokal rehber & Turist şehir vergi ödemeleri zorunludur)


KONAKLAMA OTELİ 3* ve 4* Oteller vb.
Tur Şartları
Ücrete Dahil Olan Hizmetler
LOT Hava Yolları ile İstanbul (IST)-Varşova (WAW) gidiş, Krakow (KRK)-İstanbul (IST) gidiş dönüş uçak bileti
Havalimanı vergileri
3*&4* otellerde 7 gece oda & kahvaltı konaklama
Alan-otel-alan transferleri 
Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri
Vistülü Nehri & Odra Nehri & Vltava Nehri
Wieliczka Tuz Madeni Turu, Auschwitz-Birkenau Turu, Cesky Krumlov Kalesi Turu
Varşova Turu
Wroclaw Turu
Berlin Turu
Potsdam Turu
Prag Turu
Karlovy Vary Turu
Cesky Krumlov Turu
Krakow Turu
Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
TURSAB mesleki sorumluluk sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
Vize ücreti, servis bedeli 
Seyahat sağlık sigortası 
Öğle ve akşam yemekleri
Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
Yurt dışı çıkış harcı bedeli 
Müze ve ören yerleri giriş ücretleri (150 Euro)
Turist şehir vergileri
Şoför tipleri 5 Euro/ kişibaşı (isteğe bağlı)

Konaklama Otelleri

Programda belirtilen oteller örnek konaklama tesisleridir. Yoğunluğa bağlı olarak konaklama bölgelerinde ve otellerinde aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.

Varşova 3* ve 4* Oteller vb.
Vize Bilgileri

Polonya Vize Bilgileri

 • SSK'ya bağlı çalışanlar
  Schengen
  Son altı ay içinde çekilmiş arka fonu beyaz olan vesikalık fotoğraf
  Schengen ülkeleri için 30,000 Euro teminatlı
  3
  Son dönem fotokopisi teslim edilir.
  Süresi geçmemiş
  Orjinal ve fotokopisi birlikte verilmeli.
  Son 1 yıl içerisinde çıkartılmış Orjinali ve fotokopisi teslim edilmelidir.

Benzer Turlar

Elegant Polonya - Almanya - Çekya Turu 7 gece 8 gün FL001
Canlı Destek