Bu turda covid-19 virüsüne karşı aşağıdaki tedbirler alınmaktadır

 • HES Kodu Kontrolü
 • Güvenli Sosyal Mesafe Düzenlemesi
 • Tüm Personele Corona Virüs Eğitimi
 • Hijyen Kiti

Konaklama Tarihinizi Belirleyin

Elegant Rusya Turları Ekstra Turlar Dahil

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

- Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul (SAW) - Moskova (DME) gidiş - St. Petersburg (LED)-İstanbul (SAW) dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

- Havalimanı vergileri

- 3* & 4* otellerde 5 gece oda & kahvaltı konaklama

- Alan-otel-alan transferleri

- Moskova-St. Petersburg arası Hızlı tren ile transfer

- Panoramik Moskova ve St. Petersburg şehir turu

- Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri

- Otel vergileri                                                                                                      

- Turist şehir vergileri

- TURSAB mesleki sorumluluk sigortası

1.Gün              İSTANBUL - MOSKOVA 

Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde uçuştan üç saat önce buluşuyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile gerçekleşecek Moskova uçuşumuzun ardından, havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüze geçiyoruz. Panoramik şehir turu ile programımıza başlıyoruz. Siyasi ve toplumsal çalkantılara sahne olmuş tarihi merkez Kızıl Meydan, burada yer alan soğan şeklindeki çok renkli kubbesi ile ilginç St. Basil Kathedrali, Kremlin Sarayı, Bolşoy Tiyatrosu, Tverskaya Caddesi, Gorki Parkı, Novadieviçe Manastrı, Kuğu Gölü, Luzniki Stadyumu, Lenin Tepesi ve son olarak Moskova Üniversitesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

2. Gün             MOSKOVA

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Misafirlerimiz ile Moskova Metrosu, Arbat Caddesi ve Nazım Hikmet Mezarlığı turu. Sanat galerilerini kıskandıran resimler, motifler ve mozaikler ile süslü istasyonları ziyaret edebilir, Paris’i aratmayan şık kafelerde Rus ve dünya mutfaklarının en güzel örneklerini tadarak, kendilerini hayatın akışına kaptırmış yerel halkı izleyebilirsiniz. Stalin tarafından 1931’de başlatılan Moskova Metrosu, günümüzde büyüklük bakımından New York, Paris veya Londra metroları ile karşılaştırılsa da iç mimari ve dekorasyon bakımından dünyanın en güzel metrosu olduğu herkes tarafından kabul edilmektedir. Moskova’nın ortasından geçen Arbat Sokağı, bu şehre yolu düşen herkesin en azından bir kere uğradığı, bir ucundan diğer ucuna kadar zevkle yürüdüğü, trafiğe kapalı bir yoldur. Burada mağazaların rengarenk vitrinlerini gezebilir, Rus ve dünya mutfaklarının en güzel örneklerini tadabilir. Ardından büyük ozan Nazım Hikmet’in mezarını ziyaret edeceğiz. Tur bitimi misafirlerimiz ile Kremlin turu. XII.yy.’da yaptırılan Moskova’nın yansıra Rusya’nın da simgesi haline gelen Kremlin gezimizde 2 ayrı katedrali gezeceğiz. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

3. Gün             MOSKOVA - ST. PETERSBURG  

Güne otelimizde alacağımız kahvaltı ile başladıktan sonra, çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz ve St.Petersburg’a yapacağımız yolculuk için tren istasyonuna transfer oluyoruz. Hızlı tren ile St. Petersburg’a hareket ediyoruz. Yaklaşık olarak 4 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Çarlık Rusya’sının başkenti, Bolşevik iktidarının Leningrad’ı, saraylarla, kanallarla ve köprülerle süslü St.Petersburg şehir turu için hareket ediyoruz. Petersburg’un Champs Elysees’si Nevsky Prospect, Kışlık Sarayın yer aldığı ve 1905 yılında ilk Rus devriminin başladığı Saray Meydanı ve burada yer alan dünyanın en büyük sanat koleksiyonuna sahip olan Hermitage Müzesi, devrimin sembolü Aurora Kruvazörü, Eski Liman fenerleri, Peter & Paul Fortress Katedrali panoramik olarak görüyoruz. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

4. Gün                ST.  PETERSBURG

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Misafirlerimiz ile Petergoff Sarayı ve Parkı turu. Finlandiya Körfezi’nde bulunan ve Petro’nun planlarını kendi çizdikten sonra İtalyan mimar Rastrelli’ye inşa ettirdiği yazlık saray, Paris’teki Versailles’a rakip binası, 150 anıtsal çeşme ve 4 şelalenin süslediği bahçeleri ile muhteşem bir kompleksidir. II. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmesine rağmen tüm ihtişamıyla ilk mimarisine sadık kalınarak restore edilmiştir. Tur bitimi serbest zaman. Misafirlerimiz ile Hermitage Sarayı ve Müzesi turu. Çarlık dönemine ait yaklaşık 4 milyon eseri barından ve Neva Nehri yanında bulunan Dünya’nın ve Rusya’nın en büyük müzelerinden Hermitage Müzesi, en çok tablo koleksiyonunun bulunduğu müze olması nedeni ile Guinness Rekorlar Kitabı’na girmiştir. Yapacağımız büyüleyici gezinin ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde. 

5. Gün             ST. PETERSBURG

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Misafirlerimiz ile Pushkin Kasabası & Ekaterina Sarayı & Kazan Katedrali turu.XVIII.yy.’da Katerina tarafından inşa ettirilen ve Çar kasabası olarak anılan park, saray ve binalar kompleksi. 600 hektarlık bir alanı kaplayan kasabanın ana binası Katerina Sarayı. Buradaki Amber Odası son derece ilgi çekici olmasına rağmen özellikle yaz aylarındaki yoğunluktan dolayı birçok turist tarafından ziyaret edilememektedir. Çarlık dönemi aristokrasinin Çar ailesi ile buluştuğu bu ünlü kasabada aynı zamanda ünlü şair Puşkin`in eğitim gördüğü okul da yer alıyor. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

 

6. Gün             ST. PETERSBURG - İSTANBUL

Otelimizde alacağımız kahvaltı ile günümüze başladıktan sonra uçak saatine bağlı olarak alışveriş ve gezme imkânı. Ardından rehberimizin belirteceği saatte havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.                                                          ***Tekne Turları + Müze + Ören Yeri + Kulaklık + Lokal Rehber***

Kişi başı 110€ - Tur esnasında rehberimize ödenecektir

KONAKLAMA OTELİ 3* & 4* Oteller

Fiyat Tablosu

Dönem

3* & 4* Oteller

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
22.01.2022-27.01.2022 Oda Kahvaltı - 549,00 EUR Seç 749,00 EUR Seç 549,00 EUR Seç Detay
29.01.2022-03.02.2022 Oda Kahvaltı - 549,00 EUR Seç 749,00 EUR Seç 549,00 EUR Seç Detay

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

- Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul (SAW) - Moskova (DME) gidiş - St. Petersburg (LED)-İstanbul (SAW) dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

- Havalimanı vergileri

- 3* & 4* otellerde 5 gece oda & kahvaltı konaklama

- Alan-otel-alan transferleri

- Moskova-St. Petersburg arası Hızlı tren ile transfer

- Panoramik Moskova ve St. Petersburg şehir turu

- Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri

- Otel vergileri                                                                                                      

- Turist şehir vergileri

- TURSAB mesleki sorumluluk sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

- İç hat bağlantı bileti

- Rusya vize ücreti, servis bedeli

- Seyahat sağlık sigortası

- Öğle ve akşam yemekleri

- Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

- Yurt dışı çıkış harcı bedeli

- Müze ve ören yerleri girişleri

- Şoför tipleri 5 Euro / kişi başı (isteğe bağlı)

Genel Şartlar

Rusya Federasyonu Vize Bilgileri

 • SSK'ya bağlı çalışanlar
  Schengen
  Son altı ay içinde çekilmiş arka fonu beyaz olan vesikalık fotoğraf
  Schengen ülkeleri için 30,000 Euro teminatlı

  Son dönem fotokopisi teslim edilir.
  Süresi geçmemiş

Benzer Turlar

Canlı Destek