Tur Bilgileri
 • Hareketli
 • 16 Gece, 17 Gün
 • Bulgaristan-Sırbistan-Macaristan-Çekya-Almanya-Danimarka-İsveç-Norveç-Finlandiya-Estonya-Letonya-Litvanya-Polonya-Slovakya
En İyi İskandinavya - Doğu Avrupa Turu LK001 Harita
 • Animasyon
 • Beach Futbol
 • Fitness
 • Banana *
 • Beach Voleybol
 • Jakuzi
 • Güzellik Salonu *
 • Masa Tenisi
 • Uyandırma Servisi
 • Çamaşırhane *
 • Platform Plaj
 • Minder
 • Oda Servisi *
 • Sauna
 • Buhar Banyosu
 • Berber & Kuaför *
 • Market
 • Fitness
 • Animasyon
 • Beach Futbol
 • Fitness
 • Banana (Ücretli)
 • Beach Voleybol
 • Jakuzi
 • Güzellik Salonu (Ücretli)
 • Masa Tenisi
 • Uyandırma Servisi
 • Çamaşırhane (Ücretli)
 • Platform Plaj
 • Minder
 • Oda Servisi (Ücretli)
 • Sauna
 • Buhar Banyosu
 • Berber & Kuaför (Ücretli)
 • Market
 • Fitness

Müşteri Puanı

Harika

Kullanıcılar tarafından yapılan yoruma göre 10 üzerinden 8,2 puan aldı.

Değerlendirme

Oda 6/10
6/10
Yemek 9/10
9/10
Hizmet 7/10
7/10
Fiyat Performans %60
60%

Müşteri Görüşleri (30 Yorum)

EB

E*** B***

"Cras sit amet nibh libero, in gravida nulla. Nulla vel metus scelerisque ante sollicitudin commodo. Cras purus odio, vestibulum in vulputate at, tempus viverra turpis. Fusce condimentum nunc ac nisi vulputate fringilla. Donec lacinia congue felis in faucibus."

16.05.2017

ZT

Z*** T***

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium."

23.04.2017

MA

M*** A***

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium, quos reprehenderit sit sunt temporibus. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium, quos reprehenderit sit sunt temporibus."

15.02.2017

Toplam 48 yorumdan 1 ile 6 arası yorumlar gösterilmektedir.

Fiyatlar
Kampanyalar
Yapıkredi Worldcard ile Tüm Yaz Otellerinde Peşin Fiyatına 3 - 6 ve 9 Taksit Fırsatı!

1 - 30 Haziran 2023 tarihleri arası Yapı Kredi World Card sahiplerine 3 - 6 - 9 ve 12 taksit fırsatı!

kampanya şartları
TatilBudur'dan Maximum Kart ile şimdi al, 4 ay sonra öde!

TatilBudur'da %50'ye varan indirimlerle Efsane Haziran Fırsatları başladı. Üstelik Maximum Kart'a özel 3,6 ve 9 taksitli (Kıbrıs Otelleri için sadece 3 taksitli) rezervasyonlarınızın ödemesini 4 ay erteleyebilirsiniz.

kampanya şartları
Ziraat Bankkart'ınızla tek seferde gerçekleştireceğiniz tatil alışverişinize 2.500 TL'ye varan Bankkart Lira!

Ziraat kartınızla 12.500 TL-17.499 TL arasındaki rezervasyonunuza 1.000 TL, 17.500 TL-24.999 TL rezervasyonunuza 1.750 TL, 25.000 TL ve üzeri rezervasyonunuza 2.500 TL Bankkart Lira! 

kampanya şartları
Tur Programı

1.Gün akşam 20:00 Kozyatağı Carreforu Önü, 20:30 Mecidiyeköy Murat Muhallebicisi, 21:00 İncirli Ömür Plaza, 21:30 Beylikdüzü Marmarapark AVM önünden hareket ile yola çıkıyoruz. Bulgaristan üzerinden yolculuğumuz Belgrad’a.

2.Gün sabah şehre varıyoruz. Avrupa’nın en eski kentlerinden biri olan, Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a varışımızı takiben yapacağımız şehir turunda, Aziz Sava Katedrali, Bin yıl anıtı, Sava Nehri'nin Tuna'ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmed'in uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni sultan Süleyman'a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi, Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa'nın türbesi, Bayraklı Camii görülecek yerler arasındadır.

Panoramik yürüyüş turumuz ardından Knez Mihailova caddesinde vereceğimiz serbest zamanda gezebilirsiniz. Ardından konaklayacağımız otele yerleşiyoruz. Geceleme Novisad veya Belgrad’da otelimizde.

3.Gün sabah kahvaltı sonrası Orta Avrupa’ya doğru yol alıp büyüleyici bir şehir olan Budapeşte’ye geçiyoruz. Varış sonrası şehir turumuz başlıyor; Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli köprü, Opera, Kahramanlar Meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası serbest zaman. Geceleme Budapeşte’de olacaktır.

4.Gün sabah kahvaltı sonra Çekya’ya geçiyoruz. Prag’a varışı takiben Küçük Mahalle , Charles IV. köprüsü, Eski şehir meydanı ve Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası serbest zaman.  Serbest zaman  sonrası  otele yerleşme. Geceleme otelde.

5.Gün sabah Almanya’nın başkenti Berlin’e yolculuk. Yol üzerinde ilk ziyaret edeceğimiz yer Elbe’nin Floransa’sı olarak adlandırılan Dresden şehri olacak. Zwinger, Opera Binası, Porselen duvar, Kraliyet Sarayı, Frauen Kirsch göreceğimiz yerlerden bazıları. Turumuz sonrası Berlin’e hareket ediyoruz.  Zafer Anıtı, Tiergarten Parkı, Brandenburg Kapısı, Soykırım Anıtı, Check Point Charlie Kontrol Noktası, East Side Gallery Duvarı, Kudamm, Kadeve Alış Veriş Merkezi panoromik olarak  göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası serbest zaman veriyoruz. Akşam üzeri konaklama yapacağımız liman kenti Rostock’a geçip otelimize yerleşiyoruz.

6.Gün sabah erken saatte otelde alınan kahvaltı sonrası feribota binerek Baltık Denizi’nden Kopenhag’a geçiyoruz. Varışımıza istinaden panoramik Kopenhag şehir turuna başlayacağız. Danimarka’nın başkentinde yapacağımız panoramik gezi sırasında tren  garı, belediye binasını ve bulundukları meydanı; Hans Christian Andersen’in “Bülbül” masalını yazmasına ilham veren Tivoli Bahçeleri’ni; zamanında denizcilerin getirdikleri ürünleri şehre ulaştırmaları için açılan, şehrin en eski liman bölgesi Nyhavn Kanalı’nı; opera binasını; kıta Avrupa’sının en uzun yaya yolu olarak bilinen Stroget’i; Gephion Çeşmesini, on yedinci yüzyılda inşa edilen eski borsa binasını; hemen yanındaki, bugün parlementoya ev sahipliği yapan Christiansborg Sarayı’nı; spiral çan kulesiyle Vor Frelsers Kilisesi’ni; Şehir Tiyatro Binasını; ilk kez bölgenin ünlü biralarının üreticisinin oğlu Carl Jacobsen’in Andersen’in bir masalından etkilenerek 1909 yılında diktirdiği, geçen süreçte pek çok kez yenilenen küçük deniz kızı heykelini; Danimarka Kraliyet ailesinin halen yaşadığı Amalienborg Sarayı’nı ve

Müzesi’ni; Ulusal kütüphane binasını,  şehrin köprülerini ve daha pek çok önemli yapıyı göreceğiz. Geceleme otelimizde.

7.Gün sabah kahvaltı sonrası hareket ederek kuzeye doğru yol alıyoruz. İlk durağımız  Göteborg olacak. Bu turumuzda Şehir Tiyatro Binası, Opera Binası, Poseidon Heykeli, Alman ve Haga Kiliseleri ile Göteborg’un deniz feneri olarak kabul edilen Masthugget Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası verilecek  serbest zamanın ardından Oslo’ya hareket ediyoruz. Oslo’ya vardığımızda yapacak olduğumuz panaromik şehir turumuzda, ünlü tiyatro yazarı Henrik İbsen’in, ressam Edvard Munch’un yürüdüğü yollarda, aynı temiz havayı soluyarak dolaşacağız. Limanın hemen kıyısında bulunan, on üçüncü yüzyılda inşa edilen Akershus Kalesi’ni; Oslo fiyortlarının sembolü olan berrak sudan yukarı doğru yükseliyormuş gibi duran, şehrin sosyal ve kültürel faaliyetlerinin merkezi olan Norveç Ulusal Opera ve Bale Salonu binasını; cıvıl cıvıl dokusuyla oldukça popüler bir cadde olan Karl Johans Gate’i; Oslo Katedrali’ni; Norveç Parlamentosu binasını; Kraliyet Sarayı’nı; Nobel Barış Ödülleri Merkezi’ni ve ülkenin tarihini anlatan görsellerle bezenen Oslo Belediye Binası’nı göreceğiz. Geceleme otelimizde.

8.Gün sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Bergen’e geçiyoruz. .Vikinglerin şehri olarak bilinen Bergen 1070 yılında kurulmuş. Ünlü Balık ve Meyve Pazarı ve Unesco tarafından koruma altına alınmış olan Bergen Evleri (Hansa Evleri) göreceğimiz yerler arasındadır. Vagen Koyu'nda yer alan Hansa Evleri Unesco tarafından Dünya Kültürel Mirasları Listesine alınmıştır. Hansa Birliği, Almanların ticaretini güvence altına almak için kurulmuş bir birlik. Hansa Ticaret Birliğinde çalışan tüccarların yaşadığı evler olan bu Hansa Evleri, 3-4 katlı, dik çatılı ve rengarenktir. Ancak uzun yıllar yangınlar

yaşayan Bergen'de artık binaların yapımında ahşap kullanımı yasaklanmıştır. Açık hava müzesi haline alan bu evler şehre ayrı bir hava vermektedir. Turumuz sonrası serbest zaman.  Geceleme otelimizde.

9Gün kahvaltı sonrası; Fiyord diyince akla gelen Flam’a geçiyoruz. bu inanılmaz manzarayı ve fiyordları izlemek için serbest zaman. Akşamüzeri konaklama yapacağımız Hamar’a geçip otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

10.Gün sabah otelde alınan kahvaltı sonrası hareket ederek Stockholm’e gideceğiz. Yol üzerinde ziyaret noktamız Karlstad; Karlstad, İsveç'in en uzun nehri Klarälven'in yine İsveç'in en büyük gölü olan Vänern Gölü'ne döküldüğü yerde kuruludur. Kent limanı Västerås'tan sonra İsveç'in en büyük ikinci göl limanıdır. Karlstad gezimiz sonrası başkent Stockholm’e geçerek otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

11.Gün sabah otelde alınan kahvaltı sonrası tüm gün şehri gezeceğiz. Her yıl Nobel Ödülleri’nin verildiği şehirde törenin yapıldığı kırmızı belediye binasını; bir yanında Kraliyet Opera Salonu’nun diğer yanında İsveç Parlamentosu binasının bulunduğu, adını “Kuzeyin Aslanı” lakabıyla anılan Kral II. Gustav Adolf’tan alan meydanı; “Gamla Stan” olarak bilinen eski şehir merkezinde yer alan, 600 odası ve barındırdığı müzeleriyle dikkat çeken, İsveç hanedanının yaşadığı Kraliyet Sarayı’nı; hemen arkasındaki Stokholm Katedrali’ni ve Nobel Müzesi binasını; aynı bölgedeki kafeleri, hediyelik eşya dükkânlarını, sokak sanatçılarını; on üçüncü yüzyılın sonunda inşa edilen ve İsveç krallarının bedenlerinin gömülü olduğu Riddarholmen Kilisesi’ni; Jarntorget, yani “demir meydan” olarak bilinen,on beşinci yüzyılda demir başta olmak üzere bakır, gümüş, kürk, somon, tereyağı gibi ürünlerin ticareti yapılan, günümüzde kafelerin bulunduğu küçük meydanı, 2 km kadar uzanan şehrin trafiğe kapalı ana caddesi olan Drottninggatan ı, son derece prestijli bir noktaya konumlandırılmış olan Baş Konsolosluk Binamızı, şehrin gayrimenkul açısından en değerli sahil caddesi Strandvagen' i ve üzerindeki Nobel resepsiyonun kaldığı şık otelleri ve art neuveau binaları göreceğiz.Tur sonrası serbest zaman. Akşam belirtilen saatte buluşarak Finlandiya’ya geçmek için gemiye biniyoruz. Geceleme (pullman) gemide.

12.Gün sabah varır varmaz feribottan inerek şehir turuna başlıyoruz. Helsinki şehir turunda, Helsinki Katedrali, Senato Meydanı, Hükümet Sarayı, Belediye Binası, Market Meydanı, Uspenski Orthodox Katedrali, Havis Amanda Heykeli gezip göreceklerimiz arasında yer alıyor. Sonrasında serbest zamanımız oluyor. Akşam üzeri saatlerinde  buluşarak feribota binip Talinn’e geçiyoruz. Talinn’e vardığımızda yapacağımız panaromik şehir turumuzda , UNESCO’nun “Dünya Mirası” olarak koruma altına aldığı ve şehrin karakteristik özelliklerini taşıyan tarihi yapılar ziyaret ediliyor. Estonya bayrağının dalgalandığı Tall Hermann Kulesi, Toompea Kalesi, Alexander Nevsky Katedrali, Dome Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz ve Toompea Tepesi’nden şehrin en güzel panoramik manzarasının fotoğraflarını çektikten sonra St. Nicholas Kilisesi’ne geçiliyor.  geceleme otelimizde.

13.Gün sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Letonya’nın  başkenti  Riga’ya geçiyoruz. Riga şehir turunda, Old Town denilen tarihi merkezdeki şehrin dokusuna tanık olacağımız önemli yapılar ziyaret ediliyor. St. Peter’s Kilisesi, Brotherhood of the Blackheads Evi, Dome Katedrali, Büyük ve Küçük Guildhalls, St. Jacob’s Kilisesi, Riga Kalesi, Özgürlük Heykeli ve şehrin eşsiz mimarisine tanık olacağımız yapılarıyla süslü sokakları görülecekler arasında yer alıyor. Şehir turunun ardından serbest zaman. Geceleme Kaunas'taki otelimizde.

14.Gün sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Polonya’nın başkenti Varşova’ya yolculuk. Ortaçağ mimarisinin nadide örnekleriyle bezenen eski şehir merkeziyle başlayacak gezimizde Kraliyet Sarayı’nı;

şehrin simgesi olan Sigismund Sütunu’nu; hemen ilerisindeki Gotik köprüyü; Varşova ayaklanmasının liderlerinden Jan Kilinski’nin heykelini; Eczacılık Müzesi ve Varşova Müzesi binalarını; denizkızı heykelini; taş merdiveni; Kutsal Ruh Kilisesi’ni; şehrin giriş kapısı sayılan barbakanı; bilim tarihi kahramanlarından Marie Curie’nin yaşadığı ve günümüzde müze olan evi göreceğiz. tur sonrası geceleme otelimizde.

15.Gün sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Polonya’nın bir başka güzel şehri Krakow’a geçiyoruz. yönetmen Roman Polanski’nin Piyanist filmine sahne olan şehirde panoramik tura çıkacağız. Papa II. Jean Paul’un başpiskopos iken papa seçildiği Kraków’da ilk olarak, UNESCO Dünya Kültürü Mirası Listesi’nde yer alan tarihi kent merkezini; Avrupa’nın en büyük meydanlarından biri olan ve etrafını çeviren sayısız tarihi binalar bulunan bu meydanda Ortaçağ Avrupası’nda geziyormuş gibi hissedeceksiniz. Sonrasında ise Wawel Kalesi’ni ve Papa II. Jean Paul’un rahip olarak ilk vaazını verdiği Wawel Katedrali’ni göreceğiz. Diğer görülecek yerler arasında ise; Pazar meydanı, Kumaş Pazarı-Kapalı Çarşı Sukiennice, Meryem Ana Bazilikası, Florianska caddesi, Barbakan, Slowacki Tiyatrosu bulunmaktadır.  Gezimizden sonra konaklama yapacağımız Bratislava’ya yolculuk. Geceleme Bratislava otelimizde.

16.Gün sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Slovakya’nın başkenti Bratislava’da şehir turumuzu gerçekleşiriyoruz. Yürüyerek yapacağımız eski şehir gezimizde  panaromik olarak kaleyi, altın yürüyüş yolunu, birbirinden güzel ve komik heykelleri, belediye binasını, opera binasını  göreceğiz. Tur bitimi yola çıkarak Sırbistan’ın ikinci büyükşehri olan Novi Sad’a gidiyoruz. Burada yapacağımız panaromikşehir turu sonrası konaklamamız otelimizde.

17.Gün sabah otelde alınan kahvaltı sonrası rotamız Türkiye. Yol üzerinde Belgrad, Niş,Sofya üzerinden yapacağımız yolculukla gece geç saatlerde  sizleri İstanbul’da aldığımız noktalara bırakarak turumuzu tamamlıyoruz. Bir başka gezi de görüşmek üzere.

Tur Şartları
Ücrete Dahil Olan Hizmetler

14 gece oda kahvalt ı 3-4* otellerde oda kahvaltı konaklama

1 gece feribotta konaklama pullman koltuklarda

Tur süresince profesyonel rehberlik hizmeti

Araç içi ikramlar (günde 1 defa 500ml su)

Gümrük geçişleri ve şehir vergileri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Belirtilen dışında tüm öğünler

Yurtdışı seyahat sağlık sigortası

Yurtdışı çıkış harcı

Schengen vize ücreti

Müze ve ören yeri girişleri

Konaklama Otelleri

Programda belirtilen oteller örnek konaklama tesisleridir. Yoğunluğa bağlı olarak konaklama bölgelerinde ve otellerinde aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.

Belgrad

Benzer Turlar

En İyi İskandinavya - Doğu Avrupa Turu LK001