Bu turda covid-19 virüsüne karşı aşağıdaki tedbirler alınmaktadır

  • HES Kodu Kontrolü
  • Güvenli Sosyal Mesafe Düzenlemesi
  • Tüm Personele Corona Virüs Eğitimi
  • Hijyen Kiti

Konaklama Tarihinizi Belirleyin

Fas - Casablanca - Essaouira - Marrakech Turu Türk Havayolları ile 4 Gece 5 Gün F001

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

- İstanbul (IST) – Casablanca (CMN) - Casablanca (CMN) – İstanbul (IST) parkurlarında Türk Hava Yolları ile ekonomi sınıf uçak bileti

- Havalimanı vergileri

- Alan-otel-alan transferleri

- 4* Otellerde Marakeş’te 2 gece Yarım Pansiyon konaklama

- 4* Otellerde Essaoira’da 1 gece Yarım Pansiyon konaklama

- 4* Otellerde Casablanca’da 1 gece Yarım Pansiyon konaklama

- Rabat şehir turu

- Casablanca şehir turu

- Oualidia  şehir turu

- Essaouira şehir turu

- Marakeş şehir turu

- Majorelle Bahçesi turu

- Atlas Dağları turu

- Ourika turu

- TURSAB mesleki sorumluluk sigortası

- Türkçe Rehberlik hizmeti 

28 Aralık                      İSTANBUL – CASABLANCA – RABAT

İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde uçuştan üç saat önce buluşuyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Casablanca uçuşumuz başlıyor. Casablanca havalimanına varışımıza istinaden, havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüze geçiyoruz. Ardından Rabat panoramik şehir turumuz için hareket. Okaliptüs ve Portekiz mantar ağacı ormanı ile çevrili Rabat Bou Regreg ırmağının kıyısında yer alıyor. Sürgündeki kral dönüşünü bu şehirden ilan ettiğinden beri ülkeye başkentlik yapan Rabat’ta Kasbah Oudaya, Hasan kulesi ve 5.Muhammed mozolesi ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından Casablanca şehir turumuz için hareket. 2. Dünya savaşında tarafların görüşmelerine ve çok yoğun casusluk faaliyetlerine ev sahipliği yapmış Casablanca şöhretini dönemi anlatan ve “Bir daha çal Sam” sözüyle hatırlanan, meşhur Casablanca Hollywood filmine borçludur. Günümüzde Afrika’nın ve ülkenin en büyük limanlarından birine sahip bir sanayi şehri olan Casablanca’da Muhammed V. Meydanı, Casablanca filminin çekildiği mekandan esinlenerek yapılan Rick’s Cafe’yi, Hasan II camii, modern şehrin en hareketli caddelerinden Anfa ve Zerktouni bulvarı ve cıvıl cıvıl kordon boyu ve Corniche panoramik olarak göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından Casablanca otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

29 Aralık                      CASABLANCA – OULADIA – ESSAOUIRA

Otelde alacağımız kahvaltının ardından ülkenin Atlantik kıyısını takip ederek Essaouira’ya doğru yolculuk ediyoruz. Ardından yol üzerinde uğrayacağımız Ouladia turumuz için hareket. Ouladia istiridye üretimi yapılan bir lagüne sahip. Lagünde yapacağımız tekne turunun ardından dileyen misafirlerimiz tüm Avrupa’ya ihraç edilen istiridyelerden tadabilir ve çeşitli balık yemeklerinden seçerek öğle yemeklerini alabilirler. Ardından Unesco ‘’Dünya Mirası’’ listesinde yer alan Essaouria turumuz için hareket. Yol boyunca göreceğimiz argan ağaçlarının bizi ulaştıracağı Atlas okyanusu kıyısındaki Essaouria, Orson Welles’in Othello’su ve son dönemde çok izlenen Game of Thrones adlı dizi gibi pek çok yapıma sahne olmuştur. Sanat ve kültürün iç içe geçtiği sıradışı şehir Essaouria’da yahudi mahallesi mellah, Portekiz kalesi, mavi tekneleriyle ünlü balıkçı limanı ve birbirini dik kesen sokaklarıyla son derece ferah eski kent merkezi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Essaouria’daki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

30 Aralık                     ESSAOUIRA – MARRAKECH

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Marakeş panoramik şehir turumuz için hareket. Koutubia minaresi ve Afrika’nın tüm renklerini buluşturan, sokak gösterileri, yılan oynatıcılar, açık hava restoranları ile hareketli, Afrika’nın en büyük meydanı Jmaa el Fna görülecek yerler arasındadır. Ardından Marakeş’in en güzel mekanlarından biri olan Majorelle bahçesi turumuz için hareket. Fransız mobilya tasarımcısı ve ressam Jaques Majorelle tarafından kurulan ve ünlü modacı Yves Saint Laurent tarafından bugünkü şekline kavuşturulan Majorelle bahçesi gezimizi gerçekleştiriyoruz. Turumuzun ardından Marakeş’deki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

31 Aralık                      MARRAKECH       (Mutlu Yıllar)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Marakeş’i saran ve birçok berberi köyünün yanı sıra meşhur Ourika vadisini de barındıran Atlas Dağları turumuz için hareket. Ourika vadisinde bol bol fotoğraf çektikten sonra, 1900’lerin başından itibaren özellikle Fransız olmak üzere pek çok Avrupa’lı modacı, sanatçı, müzisyen ve maceracının gözde mekânlarından Marakeş şehir turumuz için hareket.  Afrika ticareti için önemli bir merkez noktası olmanın yanında, bir zamanlar İslam sanatı ve Felsefesine de yön vermiş Marakeş’in halen ortaçağdaki yaşam geleneklerini sürdüren medinasında (eski şehir); argan yağı ve egzotik baharatlar hakkında bilgiler alıyor, ülkeye özgü çini işi zelijlerle süslü Bahia sarayını ziayaret ediyor ve rengarenk çarşılarında serbest zaman alıyoruz. Turumuzun ardından Marakeş’deki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

1 Ocak             MARRAKECH – CASABLANCA – İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltının ardından rehberimizin bildireceği saatte Kazablanka havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz başlıyor. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından İstanbul’a varışımıza istinaden turumuzun ve servislerimizin sonu.

Hassan II Camii, Mohammed V Mozole + Hasan Kulesi + Bahia Sarayı + Atlas Dağları&Berberi Köyü + Oualidia Kayık/Tekne Turu, Majorelle Bahçeleri +  Lokal Rehberler+ Turist Şehir Vergileri

Kişi başı 85 €

***Tur esnasında rehberimize ödenecektir***


***TK617   IST-CMN     11.00    13.50
***TK618   CMN-IST    
15.30    22.10      

 

 

 

 

 

KONAKLAMA OTELİ 4* Oteller vb.

Fiyat Tablosu

Dönem

4* Oteller vb.

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
28.12.2022-01.01.2023 Yarım Pansiyon - 799,00 EUR Seç 1.029,00 EUR Seç 799,00 EUR Seç Detay

Ek Hizmetler

Ek Hizmet Durum Kişi Başı Çocuklar Bebek
Seyahat Sağlık Sigortası Zorunlu Değil 15,00 EUR 15,00 EUR 15,00 EUR
Seyahat Sağlık Sigortası ( 65 Yaş Üstü ) Zorunlu Değil 30,00 EUR 30,00 EUR 30,00 EUR

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

- İstanbul (IST) – Casablanca (CMN) - Casablanca (CMN) – İstanbul (IST) parkurlarında Türk Hava Yolları ile ekonomi sınıf uçak bileti

- Havalimanı vergileri

- Alan-otel-alan transferleri

- 4* Otellerde Marakeş’te 2 gece Yarım Pansiyon konaklama

- 4* Otellerde Essaoira’da 1 gece Yarım Pansiyon konaklama

- 4* Otellerde Casablanca’da 1 gece Yarım Pansiyon konaklama

- Rabat şehir turu

- Casablanca şehir turu

- Oualidia  şehir turu

- Essaouira şehir turu

- Marakeş şehir turu

- Majorelle Bahçesi turu

- Atlas Dağları turu

- Ourika turu

- TURSAB mesleki sorumluluk sigortası

- Türkçe Rehberlik hizmeti 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

- Seyahat sağlık sigortası ( Covid-19 Kapsamlı )

- Turist şehir vergileri

- Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri

- Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

- Yurt dışı çıkış harcı bedeli 

Genel Şartlara

Benzer Turlar