Bu turda covid-19 virüsüne karşı aşağıdaki tedbirler alınmaktadır

 • HES Kodu Kontrolü
 • Güvenli Sosyal Mesafe Düzenlemesi
 • Tüm Personele Corona Virüs Eğitimi
 • Hijyen Kiti

Konaklama Tarihinizi Belirleyin

Favori İtalya Turu Türk Havayolları ile 7 Gece 8 Gün IS001

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

·         Türk Hava Yolları & Anadolu Jet ortak tarifeli seferleri ile Sabiha Göen HL – Bergamo HL – Sabiha Gökçen HL parkurunda uçak bileti,

·         Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,

·         3 yıldızlı uzak otellerde toplam 7 gece oda kahvaltı konaklamalar,

·         Havalimanı – otel – havalimanı transferleri ve şehirlerarası transfer,

·         Sirmione, Pisa, Cenova ve Milano panoramik şehir turları ve/veya çevre gezileri

·         Şehir giriş ücretleri ve lokal rehberlik hizmetleri

·         Profesyonel İstyatur Türkçe rehberlik hizmetleri

·         TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

1. Gün                   İSTANBUL – BERGAMO – SİRMİONE (Verona Turu)VENEDİK

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde uçuştan 3 saat önce gerçekleştireceğiniz bilet, bagaj teslim ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları Havayolları – Anadolu Jet in TK7794 sefer sayılı ortak tarifeli uçuşu ile 11:00de Bergamoya uçuyoruz. Yerel saat ile 11:50de Bergamo Havalimanı‘na varışımızın ardından bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Sirmioneye doğru hareket ediyoruz. Tarihi 13. YYa dayanan Scaligero Kalesi ile bizi karşılayan Garda Gölü’nün incisi Sirmionede gerçekleştireceğimiz panoramik gezi esnasında Orta Çağ sokaklarıyla turistlerin ilgi odağı olmuş kasabanın begonvillerle kaplı binalarını ve evlerini görecek, etrafı saran limon ağaçlarının kokusu eşliğinde keyifli bir gezi gerçekleştireceğiz. Sirmionede gerçekleştireceğimiz gezi sonrasında Venedike hareket ediyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Verona Turu (35 Euro) programımıza katılabilirler. UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Verona, aynı zamanda Colosseumdan sonra İtalyan en büyük ikinci amfi tiyatrosuna ev sahipliği yapmaktadır. Ünlü İngiliz yazar Shakespearein kaleme aldığı, bugün dünyada bilinen en büyük aşk hikayesini anlatan, ünlü eseri Romeo ve Julietin kahramanlarının evlerini de göreceğimiz romantik Verona turumuzun ardından Venedik bölgesi otelimize transfer.

2. Gün                   (Venedik Şaheserleri & Saklı Venedik Yürüyüş Turu) (Gondol Turu) – FLORANSA 

Sabah kahvaltısı ve çıkış işlemleri ardından serbest zaman sunuyoruz. Arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Venedik Şaheserleri ve Saklı Venedik Yürüyüş Turu (55 Euro) programımıza katılabilirler. Venedikte gerçekleştireceğimiz turumuz esnasında, taş ve mermerden inşa edilerek sütunları İstanbuldan getirilen San Marco Meydanı, San Marco Bazilikası, ihtişam ve güç sembolü olarak tasarlanan ve kullanılan Dükler Sarayı, Saat Kulesi, Tövbe Köprüsü, tarihi Campanille Çan Kulesi gibi başlıca ikonik yapıtları görecek, ardından köprüler ile birbirine bağlanan ve dar kanallar boyu uzanan Venedik sokaklarında keyifli bir yürüyüş gerçekleştireceğiz. Tur bitiminde verilecek serbest zaman diliminde arzu eden misafirlerimiz, ekstra olarak Gondol Turuna (25 Euro) katılarak Venedik in sokaklarını ve kanallarını tarihi ve turistik gondollarla gezmenin keyfini yaşayabilirler. Turumuzun sona ermesiyle birlikte Floransa bölgesindeki otelimize doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde, Outlet Center’ı ziyaret ediyoruz. Keyifli alışveriş ve kişisel ihtiyaçlar için sunulacak serbest zaman ardından Floransaya varıyoruz. Otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

3. Gün                   (Floransa Şaheserleri ve Siena Turu) – ROMA – (Roma Lokal Mahalleler Gece Turu)

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından serbest zaman sunuyoruz ve Romaya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Floransa Şaheserleri ve Siena Turu (55 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuzun ilk bölümünde Floransaya hareket ediyoruz. Pinokyonun memleketi olan bu şirin şehirde önce portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat çeken ve Avrupanın 4. Büyük kilisesi olan Santa Maria Del Fiore Katedralini dışarıdan görme fırsatı bulacağız. Katedralin en dikkat çeken özelliklerinden biri de bazıları Kuran-ı Kerimde de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı ve Cennet Kapısı’ olarak adlandırılan bronz kapıdır. Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giottonun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransanın politik ve sosyal merkezi olan ve Michalengelo nun ünlü Davut Heykelinin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkanlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır. Floransa gezimiz sonrasında turumuzun ikinci kısmını oluşturan Sienaya varıyoruz. Siena, Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupan en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. Sienada Campo Meydanı ve bu meydana çıkan dar ve tarihi sokaklarda gerçekleştireceğimiz keyifli çevre gezisiyle birlikte turumuzu tamamlıyor Romaya doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Roma bölgesindeki otelimize varışımız ardından odaların alınması için serbest zaman. Akşam saatlerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Roma Lokal Mahalleler Gece Turu (25 Euro) programımıza katılabilirler. Roma halkının arasına karışıp, adeta şehrin birer sakini gibi hissedeceğimiz bu gezimizde, doğallığı ve sadeliğinin yanı sıra kafeleri, küçük aile lokantaları, butikleri, manavları, kasapları ve daha birçok küçük ve şirin dükkanları ile gerçek İtalya havasını yaşayacağımız Trastevere, Piazza Trilussa ve Ponte Sisto bölgeleri görülecek yerler arasındadır. Küçük masalar atılmış, labirenti andıran arka dar sokaklarında yapacağımız yürüyüş turu sonrasında turumuzu tamamlayarak otelimize dönüyoruz.

4. Gün                   ROMA – (Roma İkonları & Vatikan & Castel Gandolfo & Nemi Turu) – ROMA

Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan tam günlük Roma İkonları & Vatikan & Nemi & Castel Gandolfo Turu (65 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuza ilk olarak İtalyan doğal güzellikleri ile bilinen ve Papanın yazlık sarayına ev sahipliği yapıyor olması ile tanınan, Albano Gölü kıyısında konumlanmış, dini figürler taşıyan arkeolojik eserlere sahip olan Castel Gandolfo kasabası ile başlıyoruz. Castel Gandolfo gezimiz sonrasında bir sonraki durağımız olan Nemiye hareket ediyoruz. Dağ çilekleri ile bilinen ve bu özelliği ile “Çilek Köyü” olarak adlandırılan Nemi, her yıl düzenlenen çilek festivaline ev sahipliği yapmaktadır. Meydanlara açılan daracık sokakları, büyüleyici göl ve vadi manzarasının havadaki çilek kokusu ile birleştiği Nemide gerçekleştireceğimiz çevre gezisi ve sunulacak kısa serbest zaman ardından turumuza Hristiyanlık dininin Katolik mezhebinin merkezi olan ve yüzölçümü olarak Dünyan en küçük ülkesi olan Vatikan ile devam ediyoruz. Her yıl binlerce Katolikin ibadet için geldikleri ve toplandıkları, özel günlerde ise Papanın makamından dışarı çıkarak halkı selamladığı, 284 sütun ve sütunlarda 140 azizin heykelleri ile Dünyan en büyük katedrali olan San Pietro Katedralinin yer aldığı San Pietro Meydanı‘nda (Aziz Petrus Meydanı) vereceğimiz serbest zaman (İsteğe bağlı Müze giriş ücreti 17 euro) ardından Urbs aput mundi yani Dünyanın merkezindeki kent” olarak adlandırılan; sanat, tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleri ile karşınıza çıkan, antik dönemden Rönesansa uzanan farklı stillerdeki binalarıyla Roma ve ikonlarında sizi tarihi bir yolculuğuna çıkarıyoruz. Mimarların birbiriyle yarışarak ortaya koyduğu eserler her mevsim binlerce turisti şehre çekerken, Roma tüm güzelliği ve estetiğiyle bu kalabalıkları bile insanı boğmadan taşıyabiliyor. Turumuzda Avrupa Medeniyetine şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Romada önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, efsaneye göre içine para atanın tekrar Romaya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Castel Sant Angelo – Melekler Şatosu, Navona Meydanı, Piazza di Pietra, Pantheon, Piazza del Popolo görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer.

5. Gün                   ROMA – (Orvieto & San Gimignano Turu) – PİSA

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından Pisa ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Orvieto & San Gimignano Turu (45 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuzda ilk olarak, gotik ve barok eserleri, katedrali ve şarap mahzenleri ile ünlü Orvieto Ortaçağ kasabasını ziyaret edecek ve “Şahin Tepesi” olarak da adlandırılan Orvietoya çıkacak ve manzaranın tadına varacağız. Orvieto gezimiz sonrasında turumuzda ikinci ziyaret noktamız olan San Gimignanoya ulaşıyoruz. Orta Çağ mimarisini ve görünüşünü günümüze kadar korumuş olması sebebiyle UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi ne kendine yer bulan San Gimignano, savaşlar ve doğal afetler neticesinde 76 adet kuleden ayakta kalmayı başaran 14 mimari harikası kule sayesinde Güzel Kuleler Kasabası” olarak da bilinmektedir. San Gimignanonun, adeta zamanın durduğu ve ziyaretçilerini Orta Çağ dönemine bir zaman yolculuğuna çıkmış hissi uyandıran ve her biri kasaba meydanına açılan dar sokaklarında, 14 ihtişamlı kuleyi panoramik olarak görebileceğimiz meydanlarında gerçekleştireceğimiz çevre gezisi ardından turumuzu tamamlayarak Pisaya doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Pisaya varışımız sonrasında gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ve Miracoli Meydanı gezilecek yerler arasındadır. Dünyaca ünlü Pisa Kulesini gö KONAKLAMA OTELİ 3* Oteller vb.

Fiyat Tablosu

Dönem

3* Oteller vb.

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
16.01.2023-23.01.2023 Oda Kahvaltı - 499,00 EUR Seç 759,00 EUR Seç 499,00 EUR Seç Detay
20.02.2023-27.02.2023 Oda Kahvaltı - 499,00 EUR Seç 759,00 EUR Seç 499,00 EUR Seç Detay
06.03.2023-13.03.2023 Oda Kahvaltı - 529,00 EUR Seç 789,00 EUR Seç 529,00 EUR Seç Detay

Ek Hizmetler

Ek Hizmet Durum Kişi Başı Çocuklar Bebek
Vize Hizmet Bedeli ( İstanbul ) Zorunlu Değil 150,00 EUR 150,00 EUR 150,00 EUR
Vize Hizmet Bedeli ( Ankara ) Zorunlu Değil 170,00 EUR 170,00 EUR 170,00 EUR
Vize Hizmet Bedeli ( İzmir ) Zorunlu Değil 170,00 EUR 170,00 EUR 170,00 EUR
Seyahat Sağlık Sigortası Zorunlu Değil 15,00 EUR 15,00 EUR 15,00 EUR
Seyahat Sağlık Sigortası ( 65 Yaş Üstü ) Zorunlu Değil 30,00 EUR 30,00 EUR 30,00 EUR

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

·         Türk Hava Yolları & Anadolu Jet ortak tarifeli seferleri ile Sabiha Göen HL – Bergamo HL – Sabiha Gökçen HL parkurunda uçak bileti,

·         Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,

·         3 yıldızlı uzak otellerde toplam 7 gece oda kahvaltı konaklamalar,

·         Havalimanı – otel – havalimanı transferleri ve şehirlerarası transfer,

·         Sirmione, Pisa, Cenova ve Milano panoramik şehir turları ve/veya çevre gezileri

·         Şehir giriş ücretleri ve lokal rehberlik hizmetleri

·         Profesyonel İstyatur Türkçe rehberlik hizmetleri

·         TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

·       Vize ücreti ve servis bedeli

·       Yurt dışı çıkış harcı bedeli

·       Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,

·       İç hat bağlantı uçak bileti,

·         Portofino da (isteğe bağlı) özel tekne ile transferler (15 Euro)

·         Otel şehir vergileri (yerel otoriteler tarafından alınan ve gecelik kişi başı 1- 3arası değişen vergilerdir)

·         İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 5 Euro)

·       İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro)

·       Yerel otoriteler tarafından talep edilmesi halinde Covid-19 PCR testleri

Genel Şartlara

İtalya Vize Bilgileri

 • SSK'ya bağlı çalışanlar
  Schengen
  Son altı ay içinde çekilmiş arka fonu beyaz olan vesikalık fotoğraf
  Schengen ülkeleri için 30,000 Euro teminatlı
  3
  Son dönem fotokopisi teslim edilir.
  Süresi geçmemiş
  Orjinal ve fotokopisi birlikte verilmeli.
  Son 1 yıl içerisinde çıkartılmış Orjinali ve fotokopisi teslim edilmelidir.

Benzer Turlar