Amerika Gezilecek ve Görülecek Yerler

New York: Amerika’nın en çok merak edilen ve gezilecek yerleriyle uzun bir yolculuğa çıkaran şehirlerinin ilk sırasında New York geliyor. Çok kültürlü bir yapıya sahip olan New York’ta ilk durağınız Manhattan olmalı. Dünyanın en kalabalık bölgelerinden biri olan Manhattan'da gökdelenlenlerin sayısı oldukça fazla. Her ne kadar çok fazla gökdelene sahip olması çok çekici gelmese de Empire State Building’in seyir terasına mutlaka çıkmalısınız. New York’tayken Amerika gezilecek ve görülecek yerler listenizde; Amerika’nın simgesi Özgürlük Anıtı, şehrin en gözde mekânı Central Park, New York’un en görkemli katedrali St. Patrick’s Katedrali, tarihi bir öneme sahip olan Brooklyn Köprüsü’ne de mutlaka yer vermelisiniz.

Los Angeles: Gece hayatıyla ünlü olan, günün ilk ışıklarına kadar hareketliliğini koruyan Los Angeles, yılın büyük bir bölümünü güneşli geçiriyor. Dünya sinema sektörünün kalbi Hollywood, Los Angeles’teki ilk durağınız olmalı. Hollywood Bulvarı, Madam Tussauds Müzesi, Universal Stüdyoları, Santa Monica sahilleri de Amerika gezisinde olması gereken başlıca yerler.

Orlando: Amerika’nın en çok turist çeken şehri Orlando, özellikle Disneyland’a ev sahipliği yapmasıyla ünlüdür. Florida eyaletinin en çok ziyaret edilen şehri Orlando’da birçok eğlence merkezi bulunuyor. Orlando Old Town, Harry P. Leu Bahçeleri, Uluslararası Troleybüs ve Tren Müzesi, Orlando Sanat Müzesi de Amerika gezisinde yer alması gereken önemli noktalar.

Washington: Amerika’nın başkenti Washington, diğer şehirlerden farklı olarak anıtlarıyla ünlüdür. Washington’daki günlerinizde Beyaz Saray başta olmak üzere; Washington Anıtı, Lincoln Memorial, Vietnam Veterans Memorial, Jeferson Anıtı, Botanic Garden, Martin Luther King Anıtı ve National Zoo, Amerika gezinize dahil olmalı.

Las Vegas'ta Bellagio Çeşmesi, Stratosphere Kulesi; San Diego'da Balboa Parkı ve San Diego Hayvanat Bahçesi de Amerika’da gezilmesi gereken yerler arasındadır.

Amerika Yapılacak Aktiviteler

  • Los Angeles ve Las Vegas’ta bulunan eğlence mekanlarında doyasıya eğlenin. Özellikle Los Angeles gece hayatı oldukça ünlü. Las Vegas ise kumarhaneleri ile ön plana çıkmakta…
  • Orlando’nun ev sahipliği yaptığı Disneyland’a uzun bir zaman ayırın. Amerika gezinizin en keyifli noktası Disneyland olacak.
  • Miami sahilleri ve Los Angeles’taki Santa Monica sahillerinin nefes kesen güzelliğine şahit olun. Özellikle sörf, jet-ski, dalış gibi su sporları aktivitelerine katılacaksanız tercihinizi Miami’den yana kullanın.
  • Amerika’da Ne Yenir?

    Bilindiği üzere Amerika yemekleri ya çok tatsız oluyor ya da çok tatlı. Damağınıza uygun yemekler bulmakta zorlanabilirsiniz. Meksika, Çin, İtalyan restoranlarının yoğun olduğu ülkede; sığır pirzola, kıymalı yumurta, kral tavuğu, melekler keki, biftek, köfteli spagetti yiyebileceğiniz lezzetlerin başında geliyor. Bu arada Amerika’da birçok restoran çeşitli yemekleriyle bütçeyi zorlamayan fiyatlara sahip. Yerel tatlara çok fazla yer vermek istemiyorsanız, mönüsünde dünya mutfağına yer veren restoranları tercih edin.