Bahamalar Gezilecek ve Görülecek Yerler

Kumsallar: Dünya’ nın en iyi ve en az zarar gören kumsalına sahip Harbour Adasını mutlaka görün. Surfer’ s kumsalı, en iyi sörf yeri olarak bilinir. Bunların dışında gözlerden uzak pek çok kumsalı da kendiniz keşfedin, huzuru yakalayın.

Andros: Doğayla iç içe kalmaya ne dersiniz? Andros size doğallığın en güzel halini yaşatacak bir ada. Rengârenk mercanları, doğal derelerin olduğu, vahşi yaşamın korunduğu orman ve ağaçlarıyla görmeden dönmemeniz gerekenler arasında.

Blue Lagoon Island: Blue Lagoon Island’ da deniz’ deki yaşama şahit olacaksınız. Vatoz balıkları, yunuslar ve denizaslanları ile etkileşime geçmeyi unutmayın, bizden söylemesi.

Eleuthera: Bahamalardaki ilk İngiliz sömürge bölgesi. Eleuthera’ ya gidip köylerini gezin orada koloni yaşamına ait kalıntıların olduğunu göreceksiniz.

Colombus’ un Karaya Çıktığı Yer: Christopher Columbus’ un yeni dünyaya ilk adımlarını Bahamalar’ da attığına inanılıyor. Tarih’ te önemli olan Columbus, en büyük dalış alanına sahip. Colombus’ ta tarihin kokusunu almak için rotanızı buraya çevirin.

Bahamalar Yapılacak Aktiviteler

  • Balık avlamayı severler bu bilgi sizin için; senede birkaç kez düzenlenen dünya çapında balık tutma turnuvalarına mutlaka katılmalısınız. Abacos Adaları’ nda sadece balık tutmakla kalmayıp dalış turlarına da katılabilir tatilin sonsuz keyfine varabilirsiniz.
  • Golf sporlarına katılın, tatil yaparken aktivitelerden de geri kalmayın.
  • Evleniyorsunuz ve balayına gideceksiniz, Bahamalara gidip en güzel balayını burada yapmaya ne dersiniz. Bugüne kadar birçok çiftin özellikle balayı yapmak için seçtikleri Bahamalar’ da kum, deniz, güneş, spor aktiviteleri gibi seçenekleri bir arada bulabileceğiniz bir yer.
  • Bahamalar’da Ne Yenir?

    Bahama mutfağında İtalyan mutfağından esintileri göreceksiniz. Pizzalar, ev yapımı makarnaların tadına doyum olmuyor. Ada’ nın yerel yemeklerinden dünya mutfağı tatlarına hatta deniz ürünlerine kadar seçenekleri Nassau’ da bulabilirsiniz. Conch adı verilen kabuklu deniz canlısı önemli yiyeceklerinden. Rom Keki de Bahamalar’ da oldukça meşhur bir tatlı türü, denemeniz de yarar var. Bu arada egzotik meyvelerini de söylemeden geçmeyelim.