Belçika Gezilecek ve Görülecek Yerler

Brüksel: Belçika’nın başkentliğini yapan Brüksel, aynı zamanda ülkenin en çok ziyaret edilen şehirlerinin başında geliyor. Şehrin büyük bir kısmı Fransızca konuşmakta. Brüksel’de alışveriş yapmak için çok fazla seçenek var. Louis Caddesi ve Sablon bölgesi Brüksel’de alışveriş yaparken tercih etmeniz gereken noktalar. Louis Caddesi özellikle dünyaca ünlü markalara ait mağazalara sahip. Sablon bölgesi ise antika eşyalarla ön plana çıkmakta. Mevcut olan gece kulüpleri ve barlar sabahın ilk ışıklarına kadar açık. Atomium, Mini Europe, Grand Place (Büyük Meydan), Royal Palace (Belçika Kraliyet Sarayı), St. Catherine Kilisesi, Çocuk Heykeli, St. Michael ve St. Gudula Katedralleri Belçika gezilecek ve görülecek yerlerin başında geliyor. Eğer daha uzun bir süre Brüksel’de kalacaksanız Belçika gezinize; Adalet Sarayı, Kutsal Kalp Kilisesi, Çikolata Müzesi, Belçika Bira Müzesi ve Beguinage Kilisesi’ni de dahile edebilirsiniz.

Brugge: Belçika’nın en önemli şehirlerinden biri olan Brugge, Orta Çağ yapılarıyla ünlüdür. Brugge’daki kanallar Venedik’te olduğunuzu düşündürebilir sizlere. Belli başlı noktaları vardır ki, görmeden kesinlikle Belçika turunuza son vermemelisiniz. Grote Markt Meydanı, Kutsal Kan Bazilikası, Burg Meydanı, Hükümet Binası, Belfort Saat Kulesi, Notre Dame Kilisesi, Gothic Town Hall, Pırlanta Müzesi, Groeninge Güzel Sanatlar Müzesi, Brugge gezi listenizde mutlaka yerini almalı. Belçika gece hayatının en hareketli şehirlerinden biridir Brugge. Çeşitli bar ve gece kulüplerine sahip olup, mekânlar genellikle kanalların çevresinde yer almakta…

Belçika Yapılacak Aktiviteler

  • Belçika’nın meşhur çikolatalarının tadına bakın.
  • Atomium’da mutlaka bir fotoğrafınız olsun.
  • Belçika’da alışveriş yapmak için Brüksel ve Brugge’daki alışveriş merkezlerine ve yerel çarşılarına uğrayın.
  • Belçika’da Ne Yenir?

    Belçika, çok çeşitli etnik grupların yaşadığı bir ülke olması sebebiyle mutfağındaki lezzetler de birbirinden farklı yemekleri barındırmakta… Özellikle patates, Belçika mutfağında sıklıkla tüketilir. Fransız yemeklerinin ön planda olduğu ülkede; karides dolması, patates kızartması ve waffle, yemeden dönmemeniz gereken lezzetlerdir. Geziniz sırasında ülkenin meşhur çikolatalarının da tadına mutlaka bakın.