Tur Bilgileri
 • Hareketli
 • 6 Gece, 7 Gün
 • (Tüm Turlar ve Akşam Yemekleri Dahil)
Görkemli Fas Krallığı ve Mistik Şehirler Turu Air Arabia ile 6 Gece 7 Gün ATS001 Harita
 • Animasyon
 • Beach Futbol
 • Fitness
 • Banana *
 • Beach Voleybol
 • Jakuzi
 • Güzellik Salonu *
 • Masa Tenisi
 • Uyandırma Servisi
 • Çamaşırhane *
 • Platform Plaj
 • Minder
 • Oda Servisi *
 • Sauna
 • Buhar Banyosu
 • Berber & Kuaför *
 • Market
 • Fitness
 • Animasyon
 • Beach Futbol
 • Fitness
 • Banana (Ücretli)
 • Beach Voleybol
 • Jakuzi
 • Güzellik Salonu (Ücretli)
 • Masa Tenisi
 • Uyandırma Servisi
 • Çamaşırhane (Ücretli)
 • Platform Plaj
 • Minder
 • Oda Servisi (Ücretli)
 • Sauna
 • Buhar Banyosu
 • Berber & Kuaför (Ücretli)
 • Market
 • Fitness

Müşteri Puanı

Harika

Kullanıcılar tarafından yapılan yoruma göre 10 üzerinden 8,2 puan aldı.

Değerlendirme

Oda 6/10
6/10
Yemek 9/10
9/10
Hizmet 7/10
7/10
Fiyat Performans %60
60%

Müşteri Görüşleri (30 Yorum)

EB

E*** B***

"Cras sit amet nibh libero, in gravida nulla. Nulla vel metus scelerisque ante sollicitudin commodo. Cras purus odio, vestibulum in vulputate at, tempus viverra turpis. Fusce condimentum nunc ac nisi vulputate fringilla. Donec lacinia congue felis in faucibus."

16.05.2017

ZT

Z*** T***

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium."

23.04.2017

MA

M*** A***

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium, quos reprehenderit sit sunt temporibus. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium, quos reprehenderit sit sunt temporibus."

15.02.2017

Toplam 48 yorumdan 1 ile 6 arası yorumlar gösterilmektedir.

Fiyatlar
Tur Programı
Tur Programı seçilen tarihe göre değişiklik gösterebilmektedir.
1.Gün İstanbul (Saw) – Casablanca – Marrakech
Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Air Hava Yolları kontuarı önünde uçuştan 3 saat önce buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Air Arabia Hava Yollarının 3O438 sefer sayılı uçuşu ile 00.20’de Casablanca’ya hareket. Yerel saat ile 03.25’te Casablanca’ya varışın ardından alanda bizleri bekleyen aracımız ile Marrakech’e hareket. Marrakech’e varışımızın ardından dar sokakları ile size yüzyıllar öncesine götürecek olan, adını Kuzey Afrika’nın en eski yerli halkı olan Berberiler’in dilinde “Tanrı’nın Ülkesi” anlamına gelen “mur akush” kelimesinden alan Marrakech’i keşfetmeye başlıyoruz. Ülkenin en önemli turistik merkezlerinden olan Marrakech, ünlü kırmızı duvarları sebebiyle “Kızıl Şehir” olarak da bilinmektedir. Gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda Fas'ta 19. yüzyıldan kalma bir asilzade olmanın nasıl bir şey olduğuna dair harika bir izlenim sunan Bahia Sarayı, şehrin en önemli simgelerinden Koutoubia Minaresi, Dünya’nın dört bir yanından bitki koleksiyonuna ev sahipliği yapan Majorella Bahçeleri, “Souklar ve Mucizeler Avlusu” olarak adlandırılan şehrin kalbi Djemaa El Fna meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Otelde alacağımız akşam yemeğinin ardından Chez Ali’nin Görkemli Gecesi turuna katılıyoruz. Fas’ın büyüleyici geleneksel atmosferini deneyimleyebileceğimiz Chez Ali’de gerçekleşen Bin Bir Gece Masallarını andıran gösterilerde Arap atlarının üzerindeki Showlarıyla süvarileri ve at sırtındaki akrobatik hareketlerini izlerken yerel dans ve müzikler eşliğinde alacağınız içeceğinizle gecenin tadını çıkaracaksınız. Gösterilerin ardından otelimize hareket. Geceleme otelde. 

2.Gün Marrakech – Essaouira – Marrakech
Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Unesco Dünya Mirası Görkemli Essaouira Turu’na katılıyoruz. Tarih öncesi çağlardan beri uygarlıklara ev sahipliği yapan Essaouira, Atlas okyanusu kıyısında yer alan, beyaz renkli eski şehir duvarlarıyla çevrili medinası (şehir merkezi), dar sokakları ve geleneksel pazarlarıyla tanınmaktadır. Şehir merkezi Unesco tarafından ‘’Dünya Mirası’’ listesinde yer alan  Essaouira, bir balıkçı limanı olma özelliğinin yanı sıra sanat ve kültürün iç içe geçtiği dingin bir sahil kasabasıdır. Şehirde ziyaretçilerine dinlendirici bir kaçış imkânı sunan, Marrakech'e kıyasla oldukça sakin bir atmosfer hakimdir. Bu atmosfer yıllar içinde Cat Stevens, Jimi Hendrix ve Orson Welles gibi dünyaca ünlü birçok sanatçıyı da cezbederek şehri bir sanat ve kültür merkezi haline getirmiştir. Kasaba son olarak ünlü Game Of Thrones dizisinin çekimlerine de ev sahipliği yapmıştır. Gerçekleştireceğimiz turumuzda Essaouira surları ve Essaouira Kalesi, balık pazarının bulunduğu Essaouira Limanı ve dünyaca ünlenmiş Medina göreceğimiz yerler arasındadır.  Geleneksel Fas mimarisinin zarafetiyle modern yaşamın izlerini taşıyan Essaouira’da şehri keşfederken keyifle alışveriş yapma imkânı da bulacaksınız. Tur sonrası Marrakech’teki otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

3.Gün Marrakech – Atlas Dağları – Marrakech 
Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Görkemli Atlas Dağları ve Ourika Vadisi turuna katılıyoruz. Kuzeybatı Afrika’nın Akdeniz kıyılarını Sahra Çölü’nden ayıran bir duvar niteliğindeki sıradağların en yüksek zirvesi Marrakech yakınlarındaki, Toubkal’dır.  Sıradağlar aynı zamanda büyük bir kısmı nesli tükenme riskiyle karşı karşıya olan çok sayıda bitki ve hayvanı da kapsayan doğal yaşama ev sahipliği yapmaktadır. Bölgede esas olarak nüfus yoğunluğunu oluşturan Kuzey Afrika’nın bilinen en eski yerli halkı Berberiler ’in kendine özgü kültürleri ve yaşam biçimleri, dağların ihtişamlı görüntüsüyle ziyaretçilerine farklı bir deneyim sunmakta. Turumuz ardından Atlas dağları eteklerinde Ourika Vadisi’nde vereceğimiz molada doğal güzelliklerin büyüsü etkisinde huzur bulacağız. Gezimizden sonra Marrakech e dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

4.Gün Marrakech – Meknes – Fes
Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Meknes’e doğru yola çıkıyoruz. Kıyı ovaları ile Atlas Dağları'nın zirveleri arasında yer alan kent, Antik Çağ'dan bu yana ticari ve kültürel bir kavşak noktası olmuştur. “Yüz minareli şehir” Meknes birçok yapıya ev sahipliği yapmaktadır. Ülkenin dört kraliyet şehrinden biri olma özelliğine sahip Meknes’te gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda şehrin en önemli sembollerinden Mavri tarzı mimarisiyle göz alıcı Bab Mansour şehir kapısı, Molla İsmail tarafından inşa edilmiş Agdal Havzası, Lahdim Meydanı ve Dar El Makhzen (Kraliyet Sarayı) göreceğimiz yerler arasındadır.  Turumuzun ardından Fas Krallığı’nın eski başkenti Fes’e hareket ediyoruz. Berberi ülkelerinin başkentlerine göre isimlendirilme geleneğine uygun olarak Tunus ve Cezayir örneklerinde olduğu gibi Fas ülkesi de ismini Fes şehrinden almıştır. Batıdan doğuya akan Fez Nehri etrafında kurulmuş olan surlarla çevrili şehir, “Batı’nın Mekke’si” olarak da anılmaktadır.  Fes şehir merkezi, Dünya Mirası Alanı olarak listelenmiş olup, dünyanın en büyük ve en eski kentsel yaya bölgelerinden biridir.  Gerçekleştireceğimiz eski şehir turumuzda İslam mimarisinin eşsiz örneklerinden Bou İnania ve Al Attarine Medreseleri, Endülüs Camii, Dünya’nın eski yüksek öğretim kurumu Karaouine Üniversitesi, Nejjarine Meydanı ve zanaatkarlar çarşısı görülecektir. Medina’daki derilerin işlendiği tabakhanelerde Orta Çağ'dan bu yana değişmeyen teknikler kullanılmaktadır. Tur sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 

5.Gün Fes – Mavi Şafşavan – Fes  
Otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrası ‘’Görkemli Şehir Mavi Şafşavan’’ turuna katılıyoruz. Fas'ın kuzeybatısında, Rif Dağları'nın eteklerinde yer alan bu büyüleyici kasaba, mavi boyalı binalarıyla ünlüdür ve bu özelliğiyle "Mavi Şehir" olarak da bilinmektedir. Her köşesi ve sokağı mavinin farklı tonlarıyla boyanmış olan Şafşavan, doğal güzelliklerinin yanı sıra kendine özgü atmosferiyle ziyaretçileri cezbetmektedir. Şehrin dar sokaklarında dolaşırken, geleneksel çarşıları, el sanatları dükkanları ve yerel restoranları keşfedebilirsiniz. Şehir ayrıca yerel kültür ve yaşam tarzının da izlerini taşır; Berberi geleneğini yaşatan yerel halk, ziyaretçilere samimi bir karşılama sunmaktadır. Şafşavanın, eşsiz mavi atmosferi ve doğal güzellikleri, bu şehri Fas'ın en çekici ve unutulmaz destinasyonlarından biri haline getirmiştir. Turumuzun ardından Fes’te bulunan otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

6.Gün Fes – Rabat – Casablanca  
Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Fas’ın başkenti Görkemli Başkent Rabat’a hareket ediyoruz. Varışımızı takiben yapacağımız panoramik şehir turunda Hassan Kulesi ve Fas’ın bağımsızlığının öncüsü mevcut kralın büyükbabası anısına inşa edilmiş Muhammed V Anıt Mezarı, Kraliyet Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır.  Turumuzun ardından Casablanca’ya hareket. Varışımızla birlikte şehir turumuz başlıyor. Fas’ın ana limanı, 1942 Hollywood yapımı adını şehirden almış Casablanca filmi ile ünlü şehir ülkenin ekonomik merkezi olmasının yanı sıra nüfusun en yoğun olduğu şehridir. Şehrin sokaklarında dolaşırken zengin kültürel geçmişine ilişkin İslam, Fransız ve Berberi etkilerini görebilirsiniz. Casablanca’nın kalbi Muhammed V. Meydanı, Fas’ın geçmişi ve bugününün muazzam bir şekilde harmanlandığı Birleşmiş Milletler Meydanı, görkemli yapısı ve dünyanın en uzun 2. minaresine sahip olmasıyla ünlü Hassan II Camii (dışarıdan) Eski Medina, açık hava pazarlarıyla ünlü Hobus semti, Atlas okyanusu kıyısında yer alan sahil şeridindeki Ain Diab ve Corniche göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

7.Gün Casablanca – İstanbul (Saw)  
Otelde alınacak sabah kahvaltısı ve çıkış işlemlerinin ardından serbest zaman. Ardından rehberimizin bildireceği saatte havalimanına hareket.  Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Air Arabia Hava Yollarının 3O437 sefer sayılı uçuşu ile saat 16.50’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 23.20’de varış ve turumuzun sonu.

KONAKLAMA OTELİ 4* Oteller vb.
Tur Şartları
Ücrete Dahil Olan Hizmetler
Air Arabia Hava Yolları ile İstanbul (Saw) – Casablanca – İstanbul (Saw) arası uçak bileti,
Havalimanı Vergileri,
Alan – otel – alan transferleri,
4* otellerde 6 gece 7 gün yarım pansiyon konaklama (Sabah Kahvaltıları ve Akşam Yemekleri dahildir.)
Marrakech, Chez Ali, Essaouira, Atlas Dağları, Meknes, Fes, Şafşavan, Rabat, Casablanca Turları
Türkçe rehberlik hizmeti,

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
Yurtdışı Çıkış Harcı (150 TL)
Seyahat Sağlık Sigortası (20 Euro)
Majorelle Bahçeşi + Bahia Sarayı Girişi + Şehir Vergileri + Local Rehberler: 80 Euro (Turun ilk günü rehbere ödenecektir.)
İsteğe bağlı rehber ve şoför bahşişleri,

Konaklama Otelleri

Programda belirtilen oteller örnek konaklama tesisleridir. Yoğunluğa bağlı olarak konaklama bölgelerinde ve otellerinde aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.

Casablanca 4* Oteller vb.

Benzer Turlar

Görkemli Fas Krallığı ve Mistik Şehirler Turu Air Arabia ile 6 Gece 7 Gün ATS001