Güney İtalya Klasikleri Pegasus Hava Yolları İle ( NAP - FCO)

Konaklama Tarihinizi Belirleyin

Güney İtalya Klasikleri Pegasus Hava Yolları İle ( NAP - FCO)

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Pegasus Hava Yolları tarifeli seferleri ile Sabiha Gökçen HL – Roma // Roma – Sabiha Gökçen HL parkurunda uçak bileti,

Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,

Roma ‘da 2 gece, Napoli ‘de 1 gece (toplam 3 gece) 3 ve 4 yıldızlı uzak otellerde oda kahvaltı konaklamalar,

Havalimanı – otel – havalimanı transferleri ve şehirlerarası transfer,

Castel Gondolfo, Nemi, Viterbo gezileri ve panoramik Napoli şehir turu

 Otel şehir vergileri (yerel otoriteler tarafından alınan ve gecelik kişi başı 3€- 5€ arası değişen konaklama vergileri dahildir)

Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri.

TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

1. Gün  İSTANBUL – ROMA – CASTEL GONDOLFO – NEMİ – NAPOLİ

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde uçuştan 3 saat önce gerçekleştireceğiniz bilet ve bagaj işlemlerinin ardından rehberimiz ile bekleme salonunda buluşuyoruz. Pegasus Hava Yolları ‘nın PC1223 sefer sayılı uçuşu ile 11:35 ’de Roma’ya uçuş ve sonrasında yerel saat ile 12:15 ’de Roma ‘ya varışımız ardından bizi bekleyen özel aracımız ile Napoli ‘ye doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde ilk durağımız Castel Gondolfo olacaktır. Castel Gondolfo, İtalya ‘nın doğal güzellikleri ile bilinen ve Papa ‘nın yazlık sarayına ev sahipliği yapıyor olması ile tanınan, Albano Gölü kıyısında konumlanmış, dini figürler taşıyan arkeolojik eserlere sahip bir kasabadır. Castel Gondolfo gezimiz sonrasında Nemi ‘ye uğruyoruz. Çilek köyü olarak bilinen ve renk renk evleri, yemyeşil doğasıyla ziyaretçilerini çeken Nemi köyü turumuz sonrasında Napoli yolculuğumuza devam ediyoruz. Napoli’deki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

 2. Gün  NAPOLİ - (AMALFİ KIYILARI & SORRENTO TURU) – ROMA

Kahvaltının ve otelden çıkış işlemleri ardından Napoli şehir turumuzu düzenliyoruz. Napoli turumuz esnasında Posilipo tepesine çıkarak Vezüv Yanardağı ve Napoli şehri ile tüm limanın eşsiz manzarasında bir fotoğraf molası veriyoruz. Garibaldi Meydanı, Via Toledo , şehrin en eski semti olarak adlandırılan Centro Storico , eski liman, Kristof Colombo caddesi, Castel Nuovo ve Pizza Mercato görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Amalfi Kıyıları ve Sorrento Turu (70 Euro) programımıza katılabilirler. Denizin ve güneşin birbirini kucakladığı Amalfi Kıyılarında mavinin her tonuna şahitlik etmek üzere yola çıkıyoruz. Kıyı boyunca uzanan sarp kayalıklar ve kayalıklara adeta oyulmuş rengarenk evler eşliğinde yapacağımız turumuzda; limonları ile ünlü Sorrento’yu da ziyaret ettikten sonra, limon ağaçlarının her yeri kapladığı, çiçek saksılarının balkonları süslediği, pastel renklerde evleri ve labirent gibi uzayan sokakları ile kartpostalları süsleyecek kadar romantik olan bu güzel yerde fotograf çekmek için serbest zamanımız oluyor. Tur sonrası Positano'ya geçiyoruz. Positano tepelerinden muhteşem manzarayı panoramik olarak seyrederek Positano'nun muhteşem yollarından Amalfi'ye ulaşıyoruz. Amalfi gezimiz esnasında Amalfi ‘nin rengarenk evleri ile çevrelenmiş sokaklarını keşfedecek, yöresel lezzetleri ve hediyelik eşyaları bulabileceğimiz dükkanları gezeceğiz. Ayrıca Amalfi Katedrali de bu gezimiz esnasında panoramik olarak göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi Roma ‘ya hareket ediyoruz. Roma ‘daki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

 3. Gün ROMA - (ROMA İKONLARI & VATİKAN & ROMA GECE TURU)

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile birlikte Roma İkonları & Vatikan turu (50 Euro) düzenliyoruz.Urbs caput mundi” yani “Dünyanın merkezindeki kent” olarak adlandırılan Roma; sanat, tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleri ile karşınıza çıkan, antik dönemden Rönesans’a uzanan farklı stillerdeki binalarıyla sizi tarihte bir yolculuğa çıkarıyor. Mimarların birbiriyle yarışarak ortaya koyduğu eserler her mevsim binlerce turisti şehre çekerken, Roma tüm güzelliği ve estetiğiyle bu kalabalıkları bile insanı boğmadan taşıyabiliyor. Turumuzda Avrupa Medeniyeti ’ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma’da önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, efsaneye göre içine para atanın tekrar Roma’ya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Vatikan (San Pietro), Castel San't Angelo - Melekler Şatosu, Navona meydanı ,Piazza Pietra Pantheon, Piazza Popolo görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında Roma ‘da serbest zaman veriyoruz. Akşam saatlerinde dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Roma Gece Turu ‘na (30 Euro) katılabilirler. Bu turumuzda rehberimiz ile birlikte Roma ‘yı gece ışıklarının eşliğinde keşfedeceğiz. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

4. Gün  ROMA – VİTERBO – (ORVİETO) – İSTANBUL

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz ve özel aracımız ile Viterbo’ya doğru hareket ediyoruz. Roma ‘nın 80 km. kuzeyinde Lazio bölgesinde, antik Roma yolu olan “Via Cassia” üzerinde bulunan Viterbo şehri aynı zamanda seramik ve mermer taş işleme sanat eserleri ile ünlüdür. Tarih boyunca birçok Papa ‘nın yaşadığı ve Avrupa ‘nın en iyi korunmuş orta çağ şehirlerinden biri olan Viterbo‘da, zengince dekore edilmiş kiliseler, saraylar ve meydanlar bizleri adeta bir zaman yolculuğuna çıkaracak. Viterbo ‘da gerçekleştireceğimiz gezi sonrasında dileyen misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenecek olan Orvieto Turu ‘na (40 Euro) katılabilirler. Şarap, Umbricelli (makarna) ve siyah tüf mantarı ve zeytiyağı ile meşhur olan Orvieto şehrinde gerçekleştireceğimiz gezi esnasında San Giovanale Kilisesi, en iyi roman gotik mimari örneklerinden olan St. Brizio Katedrali, Opera Del Duomo Sarayı, şehrin tam merkezinde yer alan Del Moro Kulesi panoramik olarak başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Orvieto turu sonrasında Roma Fuimicino Havalimanı’na transfer. Pegasus Hava Yolları ‘nın PC1226 Sefer sayılı uçuşu ile 18:20’de gerçekleşecek uçuş sonrası yerel saat ile 22:55’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu.

KONAKLAMA OTELİ İtalya -3 ve 4* Oteller

Fiyat Tablosu

Dönem

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
04.03.2019-07.03.2019 - 279,00 EUR Seç 339,00 EUR Seç 279,00 EUR Seç Detay

Ek Hizmetler

Ek Hizmet Durum Kişi Başı Çocuklar Bebek
Vize Hizmet Bedeli Zorunlu Değil 120,00 EUR 120,00 EUR 120,00 EUR

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • mso-list:l0 level1 lfo1">"Segoe UI";mso-no-proof:no">Pegasus Hava Yolları tarifeli seferleri ile Sabiha

 • Gökçen HL – Roma // Roma – Sabiha Gökçen HL parkurunda uçak bileti,

 • mso-list:l0 level1 lfo1">"Segoe UI";mso-no-proof:no">Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,

 • mso-list:l0 level1 lfo1">"Segoe UI";mso-no-proof:no">Roma ‘da 2 gece, Napoli ‘de 1 gece (toplam 3 gece) 3

 • ve 4 yıldızlı uzak otellerde oda kahvaltı konaklamalar,

 • mso-list:l0 level1 lfo1">"Segoe UI";mso-no-proof:no">Havalimanı – otel – havalimanı transferleri ve

 • şehirlerarası transfer,

 • mso-list:l0 level1 lfo1">"Arial Narrow",sans-serif;mso-bidi-font-family:"Segoe UI";mso-no-proof:no">Castel

 • Gondolfo, Nemi, Viterbo gezileri ve panoramik Napoli şehir turu

 • mso-list:l0 level1 lfo1">mso-bidi-font-family:Wingdings;color:#00B050;mso-no-proof:no"> "Arial Narrow",sans-serif;mso-bidi-font-family:"Segoe UI";color:#00B050;

 • mso-no-proof:no">Otel şehir vergileri "Arial Narrow",sans-serif;mso-bidi-font-family:"Segoe UI";color:#00B050;
 • mso-no-proof:no">(yerel otoriteler tarafından alınan ve gecelik kişi başı 3€-
 • 5€ arası değişen konaklama vergileri dahildir)"Segoe UI";color:#00B050;mso-no-proof:no">

 • mso-list:l0 level1 lfo1">"Segoe UI";mso-no-proof:no">Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri.

 • mso-list:l0 level1 lfo1">"Segoe UI";mso-no-proof:no">TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro),

Yurt dışı çıkış harcı bedeli,

 Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,

Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,

Müze ve ören yerleri girişleri,

İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 5 Euro)

 İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro)

Genel Şartlar

 • vizeli

İtalya Vize Bilgileri

 • SSK'ya bağlı çalışanlar
  Schengen
  Son altı ay içinde çekilmiş arka fonu beyaz olan vesikalık fotoğraf
  Schengen ülkeleri için 30,000 Euro teminatlı

  Son dönem fotokopisi teslim edilir.
  Süresi geçmemiş
  Orjinal ve fotokopisi birlikte verilmeli.
  Son 1 yıl içerisinde çıkartılmış Orjinali ve fotokopisi teslim edilmelidir.

Benzer Turlar