Gürcistan Turu Pegasus Havayolları İle 6 Gece

Konaklama Tarihinizi Belirleyin

Gürcistan Turu Pegasus Havayolları İle 6 Gece

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul – Tiflis / Tiflis – İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti,

Havalimanı - otel - havalimanı transferleri,

Tiflis, Mtskheta, Kutaisi panoramik şehir turları

Belirtilen kategori bazında otelinizde 6 gece oda kahvaltı konaklama

Havalimanı vergileri

Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri,

TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

01.Gün  İSTANBUL-TİFLİS
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Pegasus Havayolları kontuarında saat 08.30’da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından, Pegasus Hava Yollarına ait PC316 sefer sayılı uçuşu ile saat 11.50’de Tiflis’e hareket. Yerel saat ile 15.10’da Tiflis’e varışın ardından alanda bekleyen yetkililerimiz tarafından karşılanma ve otelinize transfer. Dinlenmek için serbest saatler. Geceleme otelinizde.

02. Gün  TİFLİS   
Kahvaltının ardından Tiflis şehir turu için hareket. Turumuzda Metekhi Kilisesi, Tiflisin Efsanevi kurucusu Vakhtang Hoegasali’nin anıtı, Narikala kalesi, Kükürt hamamları, Tiflis’in tek camisi olan Juma Mosque ziyaret edip, Kafeler, şarap tadım barları, hediyelik eşyalar bulunan dar sokakları ile meşhur Sharden bölgesini gezeceğiz. Sonrasında Barış Köprüsünden Rike Park’a geçmeden önce Sioni Katedrali, Anchiskhati Bazilikası, mimarisiyle ünlü Rezo Gabriadze Kukla tiyatrosunun saat kulesini ziyaret edip turumuzu tamamlayacağız. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan yemekli Geleneksel Gürcü Gecesi turumuza (40 Euro) katılabilirler.  Geceleme otelinizde.

03. Gün  TİFLİS

Kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Siğnaği turumuza katılabilirler (45 Euro / şarap tadım dahil 60 Euro). Turumuzda önce Bodbe Manastırını ziyaret ediyoruz. Bodbe Manastırı 4. Yüzyıl’da Gürcistan’da Hıristiyanlığı yayan Gürcü Ortodoks kilisesi Azizelerinden olan ve Havarilere eş sayılan Kapadokya doğumlu Azize Nino’nun mezarına ev sahipliği yapmaktadır. Manastır ziyaretinin ardından Siğnaği’ye geçiyoruz. Savunma duvarları ve kulelerle çevrili olan büyük İpek Yolu üzerinde bulunan Siğnaği önemli bir ticaret merkezidir. Arnavut kaldırımlı sokakları, rengârenk oyulmuş balkonlara sahip teraslı kiremit çatılı evleri, meşhur şarapları ve Alazani vadisinin nefes kesen manzarası eşliğinde Siğnaği’nin keyfine varıyoruz. Panaromik turumuzun ardından Siğnaği Ulusal müzesini ziyaret ediyoruz. Müze Etnografik koleksiyon, tekstil, bakır ve ahşap ev eşyaları, tarım aletleri, bağcılıkla ilgili materyaller, kuyumculuk işleri, farklı tipte çalışma aletleri ve müzik enstrümanları da dahil olmak üzere beş bin esere sahiptir. Turumuzun ardından Velistsikhe Köyüne transfer ve serbest zaman. Şarap tadımı dahil alan misafirlerimiz rehber eşliğinde şarap yapım imalathanesinde geçeceklerdir. Tur bitimi Tiflis’e dönüş. Geceleme otelimizde. 

04. Gün  TİFLİS – MTSKHETA - BORJOMİ

Kahvaltının ardından Mtskheta turu için hareket. UNESCO Dünya Miras listesinde bulunan Mtskheta M.Ö 3. Yüzyıldan M.S 5. Yüzyıla kadar Gürcistan’ın ilk İberya Krallığının başkenti olmuştur. Aragvi ve Kura Nehirlerinin birleştiği şehirde mimari şaheserlerden Jvari Manastırı, Svetitskhaveli Katedrali, Samtavro Manastırı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Maden suyu ve yemyeşil doğasıyla ünlü Borjomi’ye hareket. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Borjomi Trio turumuza katılabilirler (40 Euro). Turumuzda Gürcü mimarisine hayran kalacağımız, tahkimat olarak yapılan Rabati Kalesi, Maden suyu kaynağı olan ve teleferikle 400 metre yukarıdan tepeye çıkabileceğimiz Borjomi Central Park ve Central parkın devamı olan ve Gürcistan topraklarının %1 inden fazlasına sahip Borjomi Kharagauli Milli parkı görülecektir. Tur bitimi serbest zaman Geceleme otelinizde.

05. Gün  BORJOMİ – KUTAİSİ

Kahvaltının ardından Gürcistan’ın en büyük ikinci şehri olan Kutaisi’ye hareket ve panoramik şehir turu. Turumuzda Bagrati Katedrali, Motsamate Manastırı, Gelati Manastırı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Prometheus Mağarası turuna (35 Euro) katılabilirler. Turumuzda Sarkıtlar, dikitler, taşlaşmış şelaleler, yeraltı nehirleri ve mağaranın göllerinin muhteşem manzarasını mağara boyunca rengarenk değişen ışıklar eşliğinde görme imkanı bulacaksınız. Etkileyici turumuz için iki seçeneğiniz var; 1600 metrelik yol boyunca yürüyüş turu veya yeraltı nehri boyunca tekne gezisi yapabilirsiniz. Turumuzun ardından otelinize transfer.  Geceleme otelinizde.

06. Gün  KUTAİSİ

Kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Martvili & Okatse Kanyon turuna katılabilirler (75 Euro). Turumuzda ilk durağımız Martvili Manastırı. Bölgedeki en yüksek tepe üzerinde bulunan ve muhteşem manzaraya sahip bu yapıyı gördükten sonra Martvili Kanyonuna geçiyoruz. Yapılacak şelale turunda ışık yoğunluğu nedeni ile kanyonun renk değişikliğine şahit olacak ve muhteşem şelaleri görme imkanı bulacaksınız. Martvili Kanyon turunun ardından bir sonraki durağımız Okatse Kanyonu. Kanyon çevresine eşsiz manzaralar sunan doğal bir anıttır. Kanyonun eski asma köprülerini görecek ve Kinchkha Şelalesinin çarpıcı manzarasının keyfini çıkaracaksınız. Turumuzun ardından otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

07. Gün  KUTAİSİ – TİFLİS - İSTANBUL

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve serbest zaman. Rehberinizin bildireceği saatte Tiflis Havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Pegasus hava yollarının PC 317 sayılı tarifeli seferi ile 16.00’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 17.30’da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına varış ve turumuzun sonu.Para birimi Lari’dir. Euro veya Dolar götürerek Lari’ye çevirtebilirsiniz.

Vizesiz ve yeni Çipli TC Kimlik Kartı ile pasaportsuz seyahat imkanı bulunmaktadır.

Her şartta çıkış esnasında yurt dışı çıkış harcının ödenmesi gerekmektedir. 

KONAKLAMA OTELİ 3* & 4* Oteller vb.

Fiyat Tablosu

Dönem

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
12.10.2019-18.10.2019 - 499,00 EUR Seç 669,00 EUR Seç 499,00 EUR Seç Detay
25.10.2019-31.10.2019 - 449,00 EUR Seç 619,00 EUR Seç 449,00 EUR Seç Detay

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul – Tiflis / Tiflis – İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti,

Havalimanı - otel - havalimanı transferleri,

Tiflis, Mtskheta, Kutaisi panoramik şehir turları

Belirtilen kategori bazında otelinizde 6 gece oda kahvaltı konaklama

Havalimanı vergileri

Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri,

TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Seyahat sigortası

Rehber tarafından organize edilecek Tüm Ekstra Turlar

Yurtdışı çıkış harcı bedeli

Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları,

İsteğe bağlı Rehber ve şoför bahşişleri 

Genel Şartlar

Benzer Turlar