Bu turda covid-19 virüsüne karşı aşağıdaki tedbirler alınmaktadır

  • HES Kodu Kontrolü
  • Güvenli Sosyal Mesafe Düzenlemesi
  • Tüm Personele Corona Virüs Eğitimi
  • Hijyen Kiti

Konaklama Tarihinizi Belirleyin

Hola Küba Turu Thy ile 7 Gece

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

- Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul(IST) - Havana(HAV) gidiş, Havana(HAV) - İstanbul(IST) dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

- Havalimanı vergileri

- 7 gece Havana’da Casa’larda oda kahvaltı konaklama

- Alan-otel-alan transferleri

- Öğle Yemekli Havana şehir turu

- Profesyonel Türkçe ve İngilizce rehberlik hizmetleri

- Otel vergileri

- Turist şehir vergileri

- TURSAB mesleki sorumluluk sigortası

1.Gün              İSTANBUL – HAVANA

İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde uçuştan iki buçuk saat önce (uçuştan 1 gün önce)  buluşuyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Havana uçuşumuz başlıyor. Gecemiz uçakta geçiyor.

2.Gün              HAVANA                                                            

Havana’ya varışımızın ardından havalimanında bizleri bekleyen özel aracımıza geçiyor ve şehir turuna başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni göreceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Tur sonrası casalarımıza transfer ve odalarımıza yerleşme. Konaklama Havana’daki Casalarımızda ve serbest zaman.

3. Gün              HAVANA

Casalarımızda alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek ‘’Öğle Yemekli Vinales Vadisi & Pinar del Rio’’ turumuza katılabilirler. (115 Euro)  UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Vinales Şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel tütün çiftliğini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Pinar del Rio’ya hareket ederek Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını satın alabilirler. Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hâkim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana'ya geri dönüyoruz. Tur sonrası Casalarımıza transfer ve serbest zaman.

4. Gün              HAVANA

Casalarımızda alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek ‘’Öğle Yemekli Devrim İzlerinde Havana Turu’’ turumuza katılabilirler. (110 Euro)  Bu turumuza 1958 yılının sonundan Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerika arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız kısa bir gezi sonrası Küba’nın Picassos’u olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Bu gezinin ardından ismini Fernando Hamel’den alan modern sanatçıların merkezi olan Hamel sokağını göreceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Yemek sonrası turumuza Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesine geçiyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tankları ve eşyaları görebileceğiz. Tur sonrası Casalarımıza transfer ve serbest zaman.

5. Gün                 HAVANA – (TRİNİDAD – Küba İkonları turu alınması halinde)

Casalarımızda alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Ekstra tura katılmak istemeyen misafirlerimiz için Havana’da serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek ve 2 gün sürecek olan ‘’ Küba İkonları Turu’’ turumuza katılabilirler.  (250 Euro)  (2 Gece Trinidad Öğle Yemekli Cienfuegos & Santa Clara Turu)’’  Küba’nın en güzel şehirlerinden olan Cienfuegos’a doğru yola çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda yiyoruz. Yemek sonrası 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış güzel şehir Cienfuegos’u geziyoruz. Jose Marti Parkını parkı çevreleyen Tomas Terry Tiyatrosunu, Colegio de San Lorenzo devlet dairelerini göreceğiz. Şehri gezdikten sonra Trinidad’a doğru yola çıkıyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası Trinidad’daki casalarımıza transfer ve serbest zaman. Konaklama casalarımızda.  Not: Küba İkonları Ekstra Turumuzu satıl alan misafirlerimiz Trinidad da, satın almayan misafirlerimiz Havana’daki Casa’larımızda konaklama yapacaktır

6. Gün                 HAVANA - (TRİNİDAD – Küba İkonları turu alınması halinde)

Havana’da Kalan misafirlerimiz için; kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Trinidad’daki misafirlerimiz için; Casalarımızda alacağımız kahvaltının ardından, XVIII.-XIX. Yüzyıllar arasında şeker üretimiyle zenginleşen, Kübalıların gurur duyduğu günümüze Koloniyal dönem mimarisi örnekleri ile dünya üzerinde en iyi korunmuş UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan Trinidad şehrini yakından tanıyacağız. Taş sokaklarında yürürken eski zamanlara yolculuk yaptığımızı hissedecek, Trinidad’a has limon suyu, bal ve Küba Rom’unun karışımı Canchanchara içerek serinleyeceğiz. Tur sonrası Casalarımıza transfer ve serbest zaman. Not: Küba İkonları Ekstra Turumuzu satıl alan misafirlerimiz Trinidad da, satın almayan misafirlerimiz Havana’daki Casa’larımızda konaklama yapacaktır.

7. Gün                 TRINIDAD – SANTA CLARA – HAVANA

Havana’da Kalan misafirlerimiz için; kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Trinidad’daki misafirlerimiz için; Casalarımızda alacağımız kahvaltının ardından, Küba Devrim’inin en önemli cephesi olan ve Che’yi efsaneleştiren Villa Santa Clara şehrine doğru yola çıkacağız. Öğle yemeğimiz sonrasında şehir turumuzda, devrimin önemli liderleri efsanevi Comandante Che Guevara tarafından ele geçirilen ve Batista ordularının neredeyse tüm cephanesini taşıyan zırhlı tren müze parkını, savaşın en ateşli kısmını geçtiği bugün bile eski Hilton Otelin’de kurşun izlerinin görüldüğü Parque Vidal’i görüp o günleri daha yakından hissedeceğiz. Küçük bir gerilla grubunun başında iken 9 Ekim 1967’de Bolivya’da yaralı olarak yakalanıp infaz edilen ve 30 yıl sonra cesedinin getirilerek defnedildiği Che Guevera’nın Mozolesini ve “El Che” nin ünlü veda mektubunun çivi yazısı ile yazılmış anıtı ile heykelini göreceğiz. Santa Clara gezimizden sonra Havana’ya doğru yola çıkıyoruz, Havana’daki casalarımıza transfer ve serbest zaman.

8. Gün              HAVANA

Casalarımızda alacağımız kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Bugün arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek ‘’Varadero Turu’’ turumuza katılabilirler.  (125 Euro) Havana’dan çıktıktan sonra yol üzerinde Matanzas bölgesine hâkim bir tepede mola vereceğiz. Sonrasında Varadero otelimize varış. Tüm gün boyunca otelin herşey dahil konseptinden faydalanabilirsiniz. Tüm yerel içecekler ücretsiz olacaktır. Otelin Karayipler denizinde bulunan muhteşem sahilinde tüm gün yüzme imkânımız olacak. Öğle yemeğimizi otelimizde açık büfe olarak alacağız. Keyifli günün ardından Havana’da bulunan casalarımıza transfer.  Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek ‘’Akşam Yemekli Küba Gecesi’’ turumuza katılabilirler. (75 Euro) Kübalı sanatçıların canlı ritimleri ve salsa dansları eşliğinde, akşam yemeğimiz eşliğinde unutulmaz keyifli bir akşam geçireceğiz. Tur sonrası Casalarımıza transfer ve serbest zaman.

9. Gün              HAVANA –  İSTANBUL

Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından odaların boşaltılması. Rehberinizin bildireceği saatte Havana havalimanına hareket. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz başlıyor. Gecemiz uçakta geçiyor.

10. Gün             İSTANBUL

Yerel saat ile İstanbul Yeni Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.

KONAKLAMA OTELİ Casa Particular Havana (Küba Evleri)

Fiyat Tablosu

Dönem

Casa Particular Havana (Küba Evleri)

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
11.11.2022-19.11.2022 Oda Kahvaltı - 1.249,00 EUR Seç 1.549,00 EUR Seç 1.249,00 EUR Seç Detay

Ek Hizmetler

Ek Hizmet Durum Kişi Başı Çocuklar Bebek
Seyahat Sigortası ( 65 Yaş Üstü ) Zorunlu Değil 30,00 EUR 30,00 EUR 30,00 EUR
Seyahat Sigortası Zorunlu Değil 15,00 EUR 15,00 EUR 15,00 EUR
Vize Hizmet Bedeli Zorunlu Değil 50,00 EUR 50,00 EUR 50,00 EUR

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

- Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul(IST) - Havana(HAV) gidiş, Havana(HAV) - İstanbul(IST) dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

- Havalimanı vergileri

- 7 gece Havana’da Casa’larda oda kahvaltı konaklama

- Alan-otel-alan transferleri

- Öğle Yemekli Havana şehir turu

- Profesyonel Türkçe ve İngilizce rehberlik hizmetleri

- Otel vergileri

- Turist şehir vergileri

- TURSAB mesleki sorumluluk sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

- Zorunlu Seyahat sağlık sigortası ( Covid-19 Kapsamlı )

- PCR Testi

- İç hat bağlantı bileti

- Küba vize ücreti, servis bedeli (65 EUR) - ZORUNLU

- Programda belirtilmemiş öğle ve akşam yemekleri

- Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

- Yurt dışı çıkış harcı bedeli

- Müze ve ören yerleri girişleri

- Şoför tipleri 5 Euro / kişi başı (isteğe bağlı)

Genel Şartlara

Benzer Turlar