Bu turda covid-19 virüsüne karşı aşağıdaki tedbirler alınmaktadır

  • HES Kodu Kontrolü
  • Güvenli Sosyal Mesafe Düzenlemesi
  • Tüm Personele Corona Virüs Eğitimi
  • Hijyen Kiti

Konaklama Tarihinizi Belirleyin

Hurtigruten Keşif Gemisi ile Lapland - Norveç ORN001

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

TURK HAVA YOLLARI İLE EKONOMİ SINIFI İSTANBUL – ROVANIEMI / OSLO – İSTANBUL EKONOMİ SINIFI UÇAK BİLETİ.

TÜM TRANSİT YOLCULUKLAR

BERGEN& OSLO ARASI TREN YOLCULUĞU

ROVANIEMI 2 GECE GLASS RESORT HOTEL (IGLOO) TAM PANSİYON KONAKLAMA

SAARISELKA’DA 1 GECE SANTA’S HOTEL TUNTURI ODA+KAHVALTI  KONAKLAMA.

BERGEN’DE 1 GECE SCANDIC NEPTUN HOTEL  ODA+KAHVALTI  KONAKLAMA.

MS VESTELAREN GEMİSİNDE TERCİH ETTİĞİNİZ KATEGORİDE 5 GECE,6 GÜN TAM PANSİYON KONAKLAMA.

ROVANIEMI HUSKY TURU

ROVANIEMI REN GEYİĞİ TURU

SAARISELKA KAR MOTORU SAFARİSİ TURU

HAVALİMANI VE LİMAN VERGİLERİ (750€)

TÜRKÇE TUR LİDERLİĞİ HİZMETİ (Kişi sayısı minimum 10 kişi olması durumunda)

GEMİ İÇİN İÇİN HAZIRLANMIŞ HER GÜN VE HER GECE EĞLENCE, ANİMASYON VE ŞOVLAR

GEMİDE EKSTRA İKRAMLAR 

FİTNESS & SPOR SALONU KULLANIMI.


1.GÜN  ISTANBUL- ROVANIEMI

Turumuz İstanbul Dış Hatlar Terminali’nde 06:00’da buluşarak check-in işlemlerimizi tamamlamamız ardından başlıyor ve sonra Türk Hava Yolları’nın  TK1749 seferi ile Rovainemi uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışımıza istinaden havalimanında karşılanıyor ve büyülü otelimiz olan Igloo Hotel’e doğru yol alıyoruz. Kuzey Kutup çizgisini geçiyoruz. Oteldeki işlemlerimizi tamamlamamız ardından arzu ederseniz  Noel babanın evi olarakta adlandırılan bu otelde camdan yapılmış odalarınızın keyfini çıkarabilir, gökyüzünden hiç kaybolmayan ayın, sanki kar küresinin içindeymişsiniz hissi yaratan eşssiz manzarayı izleyerek dinlenebilirsiniz. Aynı zamanda otelde yapılan taze yemeklerin tadını çıkarabilirsiniz... Konaklama; Glass Resort Hotel’de ( Jakuzili, Saunali Cam Iglolar)

 

2.GÜN    ROVANIEMI- LAPONYA

Masallar şehri Rovaniemi.. Laponya’nın bşkenti olan Rovaniemi, aynı zamanda kuzeyin eğitim ve ticaret merkezlerinden biri. Daha çok tarihte Vikinglere korku salan Sami olarak bilinen halkın yaşadığı bu şehirde ren geyiği ve husky yetiştiriciliği ve balıkçılıkla uğraşıyorlar. Misafirlerimizle, rehberimiz ile beraber Husky çiftliğine gideceğiz ve masmavi gözleri ve yumuşacık tüyleri olan bu sevimli hayvanlarla vakit geçirip Husky kızak turu yapacağız. Kızak sürüşünün ardından öğle yemeğimiz yerel biz restoranda. Öğle yemeğinin ardından yine misafirlerimizle beraber bu Ren Geyiği çifliği ziyareti yapmak üzere yola çıkıyoruz. Özel bir ren geyiği sürüşü yaptıktan sonra bununla ilgili hayatımızın sonuna dek turumuzun hatırası olarak saklayabileceğimiz sertifikalarımızı alıyoruz. Bu eğlenceli aktivitelerin ardından otelimize dönüyoruz ve serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. Konaklama; Glass Resort Hotel’de ( Jakuzili, Saunali Cam Iglolar).

 

3.GÜN  SAARISELKA

Sabah otelde yapaağımız taptaze kahvaltımızın ardından Soariselka’ya gitmek üzere aracımıza biniyoruz. 2 saatlik sürecek bu yolculuğumuzda eşsiz manzaranın keyifini çıkarırken bir yandan rehberimizin şehir hakkında yapacağı anlatıları dinliyoruz. Oteldeki check-in işlemlerimizi tamamlamamız ardından bu küçük ama masalsı şehri tura çıkıyoruz. Doğal güzellikleriyle ün salmış bu ufak şehri yürüyüş yaparak her yerini gezerken gözlerimizi doğanın bize sunduğu güzelliğe doyuruyoruz.  günümüzü 2 saatlik kar motoru safarisini yaparak sonlandırıyoruz. Bu sayede yumuşacık karların ve manzaranın keyfini çıkarabilir aynı zamanda tertemiz havanın kokusunu içinize çekebilir bu anın keyfini çıkarabilirsiniz. Lezzetiyle ve şıklığıyla ün salmış tesislerinde akşam yemeğini yememiz ardından serbest zaman ve otele dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. Konaklama; Santa’s Hotel Tunturi Saariselka.

 

4.GÜN    Kirkenes- Vardo- Batsfjord- Bervag

Otel yapacağımız lezzetli kahvaltımız arından gemiye bineceğimiz Norveç’in Kirkenes şehrine aracımızla yol alıyoruz. Hurtigruten gemimize Kirkenes limanından biniyoruz. St. Petersburg sınırına yalnızca bir kaç kilometre olan bu şehir Rusya şehir mimarisinin etkisini sokaklarda görmek mümkün. Aynı zamanda halkın bir kısmı Rusça konuşmaktadır. Ayrıca gemimizle Prestfjellet Dağı’nı yakından göreceğiz. Ayrıca gemimiz Norveç’in ufak ve sevimli limanları olan Vardo, B Batsfjord- Bervag’e uğrayacak. Buralar da yine  Mount Tanahorn,  Kjølnes Lighthouse görme fırsatı yakalayacağız. Aynı zamanda gemimizin özel resturantlarında asla donmuş ürün bulunmamakta olup her güne özel taze ve yeni menü yapılmaktadır, yerel lezzetlerin keyfini gemimizde çıkarabiliriz. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

 

5.GÜN   Mehamn- Kjøllefjord- Honningsvåg- Havøysund- Hammerfest- Øksfjord- Skjervøy

Gemimiz gece Mehamn ve Kjøllefjord ziyaret edecek. Eğitim oranı yüksek Mehamn bölgesinde her sene bir çok festival ve kültürel aktivite düzenlenmektedir.  Kjøllefjord ise Norveç’in hep anlatılan minik balıkçı kasabalarından en sevimlisidir diyebiliriz. Harika doğa manzaralar vaadeden bu küçük kasabalarını isteyen misafirlerimiz ziyaret edebilir. Sabahın erken saatlerinde Honningsvåg ve  Havøysund limanlarında olacağız. Kuzey burnu’nun en büyük şehri olan  Honningsvåg’te, size harika alışveriş deneyimi sunan mağazaları ve hediyelik eşya dükkanlarıyla kendinizi şımartabilir, dağlarla çevrili şehrin muhteşem manzarasında nefis bir akşam yemeğiyle eşsiz bir deneyim yaşayabilirsiniz.  Havøysund limanında ise Rusya ve Norveç’in arasında yer alan Barents Deniz’i görebilirsiniz.  Hammerfest limanında ise Alaska ve Sibirya’da aynı enlemde olmanın etkisiyle oluşmuş olan buzulları görebilirsiniz. Geminin Øksfjord limanına yanaşmasıyla bembeyaz karların içerisinden görünen rengarenk evlerin görüntüsüyle mest olabilirsiniz.  Gemimizin Skjervøy’a yanaşmasıyla balıkçı çiftliklerinin olduğunu bu kuzey adasını yakından göreceğiz.  Akşam yemeği ve geceleme gemide.

 

6.GÜN  Tromsø- Finnsnes- Harstad- Risøyhamn- Sortland- Stokmarknes- Svolvær- Stamsund

· 6. Günümüzde gemimizle beraber günümüzü biraz daha arkeolojik kalıntılara ayırabileceğimiz limanlara uğrayacağız. Bu sayede hem eşsiz doğanın keyfini çıkarırken, Norveç’in tarihini öğrenebileceğiz.  Sabahın erken saatlerinde  Finnsnes limanına yanaşacağız Trondenes Church’u ziyaret edeceğiz, Dünya’nın en kuzeyinde kalan bu Orta Çağ kilise’sinde tarihe yakından tanıklık edeceğiz.   Harstad- Risøyhamn- Sortland arasında gemimizle dağların arasında yolculuk edeceğiz. Gemimiz  Stokmarknes limanına yanaştığında isteyen misafirlerimiz  Hurtigrutemuseet Museum’u ziyaret edebilir isteyen misafirlerimiz ise gemide eşsiz manzaranın keyfini çıkarırken bir yandan gemi lezzetlerini deneyimleyebilir. Aynı zamanda burada deniz kartallarını görme ihtimalimiz olabileceğini unutmayın! Svolvær’ Svolvaer Goat olarak adlandırılan birbirine dönük iki yüzü andıran doğal oluşumla oluşmuş dağı gördükten sonra Stamsund’a bulunan arkeoloji harikası Lotofen Wall’ı göreceğiz.  Akşam yemeği ve geceleme gemide.

 

7.GÜN   Bodø- Ørnes- Nesna- Sandnessjøen- Brønnøysund- Rørvik

Gemimiz sabahın erken saatlerinde Bodo limanına yanaşacak ve kahvaltımızı ederken kuzey kutup dairesini geçeceğiz! Aynı zamanda arzu eden misafirlerimizle Marina Balığı Karaciğer yağı deneyeceğiz.    Ørnes- Nesna’da gemimiz ufak molalar verecek dileyen misafirlerimiz tamamen her yeri bembeyaz olan bu kasabalarla yürüyüşler yapıp etrafı keşfedebilir. Gemimizle ile  Sandnessjøen- Brønnøysund limanları arasında yer alan  oldukça efsaneleşmiş The Seven Sisters dağlarını göreceğiz, sıra sıra Alstahaug adasında yer alan bu dağların eşsiz manzarası eşliğinde mükemmel doğa fotoğrafları çekebilir bir yandan kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Son olarak gemimiz Rorvik’te duracak. İsteyen misafirlerimiz bu resmedilmeye değer adnın keyfini çıkarabilir, yerel lezzetleri tadımlayabilir.  Akşam yemeği ve geceleme gemide.

 

8.GÜN   Trondheim- Kristiansund- Molde

Sabah satlerinde gemimiz Trondheim limanına yanaşacak, isteyen misafirlerimiz mimarisi ve tarihiyle ün salmış Nidaros Cathedrali’ni ziyaret edebilir,  Gamle Bybro’a yürüyerek Nid Nehri’ni fotoğraflama ve yakından görme fırsatını yakalayabilir. Daha sonra gemimizle  Kristiansund limanına ilerleyeceğiz. Burada doğal oluşmuş kaldırım taşlarında yürüyebilir,  Varden viewpoint’te inanılmaz panoramik fotoğraflar çekebilirsiniz. Gemimiz Molde’ye vardığındaysa muhteşem Alp dağlarını yakından göreceğiz. Ayrıca Jazz müziğin oldukça popüler olduğu Molde’de hem lezzetli akşam yemeği ile kenddinizi şımartabilir hemde Jazz müziğin keyfini çıkarabilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

 

9.GÜN  Ålesund- Torvik- Måløy- Florø- Bergen

Gemimiz sabahın çok erken saatlerinde Alesund’a yanaşacak. Alesund, Norveç’in her şeyden biraz diyebileceğimiz bir şehri. Modern mimarisi, tarihi ve doğasıyla dünyada oldukça popüler bir yer olmuştur. Alesund’dan sonra kısa molalarla uğrayacağımız Norveç’in minik ve sevimli köyleri olan Torvik ve Maloy’de yorgunluğunuzu atabilir, huzuru keyfini çıkarabilirsiniz. Son olarak gemimiz son limanı olan Bergen’e yanaşacak, çıkış işlemlerinin ardından otelimize doğru yol alacağız.  Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. Konaklama; Scandic Neptun Hotel

 

10.GÜN Bergen  Oslo- Istanbul

Ertesi sabah erkenden otelde yapacağımız kahvaltının ardından Tarihi trenimize binmek üzere yola çıkıyoruz. Dağların arasında trenle yapacağımız 7 saatlik yolculuğumuzla kendizi masallar ülkesinde hissedecek, manzara ile büyüleneceksiniz. Son olarak Oslo’ya vardığımızda bizi karşılayacak aracımızla Oslo-Gardermoen Havalimanı’na doğru yol alacağız. Türk Hava Yolları’nın  TK1754 sayılı seferi uçağıyla İstanbul Airport’a 23:55’de iniş yapacağız. Masalsı turumuzun sonu, tekrar görüşmek dileğiyle..

 

KONAKLAMA OTELİ

Fiyat Tablosu

Dönem

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
17.01.2023-26.01.2023 Tam Pansiyon - 4.399,00 EUR Seç - - Detay
17.01.2023-26.01.2023 Tam Pansiyon - 4.399,00 EUR Seç - - Detay

Ek Hizmetler

Ek Hizmet Durum Kişi Başı Çocuklar Bebek
Vize Hizmet Bedeli ( İstanbul ) Zorunlu Değil 150,00 EUR 150,00 EUR 150,00 EUR
Vize Hizmet Bedeli ( Ankara - İzmir ) Zorunlu Değil 170,00 EUR 170,00 EUR 170,00 EUR
Seyahat Sağlık Sigortası Zorunlu Değil 15,00 EUR 15,00 EUR 15,00 EUR
Seyahat Sağlık Sigortası ( 65 Yaş Üstü ) Zorunlu Değil 30,00 EUR 30,00 EUR 30,00 EUR

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

TURK HAVA YOLLARI İLE EKONOMİ SINIFI İSTANBUL – ROVANIEMI / OSLO – İSTANBUL EKONOMİ SINIFI UÇAK BİLETİ.

TÜM TRANSİT YOLCULUKLAR

BERGEN& OSLO ARASI TREN YOLCULUĞU

ROVANIEMI 2 GECE GLASS RESORT HOTEL (IGLOO) TAM PANSİYON KONAKLAMA

SAARISELKA’DA 1 GECE SANTA’S HOTEL TUNTURI ODA+KAHVALTI  KONAKLAMA.

BERGEN’DE 1 GECE SCANDIC NEPTUN HOTEL  ODA+KAHVALTI  KONAKLAMA.

MS VESTELAREN GEMİSİNDE TERCİH ETTİĞİNİZ KATEGORİDE 5 GECE,6 GÜN TAM PANSİYON KONAKLAMA.

ROVANIEMI HUSKY TURU

ROVANIEMI REN GEYİĞİ TURU

SAARISELKA KAR MOTORU SAFARİSİ TURU

HAVALİMANI VE LİMAN VERGİLERİ (750€)

TÜRKÇE TUR LİDERLİĞİ HİZMETİ (Kişi sayısı minimum 10 kişi olması durumunda)

GEMİ İÇİN İÇİN HAZIRLANMIŞ HER GÜN VE HER GECE EĞLENCE, ANİMASYON VE ŞOVLAR

GEMİDE EKSTRA İKRAMLAR 

FİTNESS & SPOR SALONU KULLANIMI.


Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Seyahat güvence paketi (İptali kapsamaktadır.) (75€). 70 yaş ve üzeri misafirler için %100 surprim uygulanır..

SAĞLIK HİZMETLERİ.

KİŞİSEL HARCAMALAR.

 İÇ HAT BAĞLANTI UÇUŞLARI

YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI

GEREKLİ VİZENİN ÜCRETİ.

PCR TESTİ


Genel Şartlara

Benzer Turlar

Canlı Destek