Tur Bilgileri
 • Hareketli
 • 7 Gece, 8 Gün
 • Tahran 1 – İsfahan 2 – Yezd 1 – Şiraz 1
İran Turu Türk Hava Yolları İle 6 Gece 7 Gün Harita
 • Animasyon
 • Beach Futbol
 • Fitness
 • Banana *
 • Beach Voleybol
 • Jakuzi
 • Güzellik Salonu *
 • Masa Tenisi
 • Uyandırma Servisi
 • Çamaşırhane *
 • Platform Plaj
 • Minder
 • Oda Servisi *
 • Sauna
 • Buhar Banyosu
 • Berber & Kuaför *
 • Market
 • Fitness
 • Animasyon
 • Beach Futbol
 • Fitness
 • Banana (Ücretli)
 • Beach Voleybol
 • Jakuzi
 • Güzellik Salonu (Ücretli)
 • Masa Tenisi
 • Uyandırma Servisi
 • Çamaşırhane (Ücretli)
 • Platform Plaj
 • Minder
 • Oda Servisi (Ücretli)
 • Sauna
 • Buhar Banyosu
 • Berber & Kuaför (Ücretli)
 • Market
 • Fitness

Müşteri Puanı

Harika

Kullanıcılar tarafından yapılan yoruma göre 10 üzerinden 8,2 puan aldı.

Değerlendirme

Oda 6/10
6/10
Yemek 9/10
9/10
Hizmet 7/10
7/10
Fiyat Performans %60
60%

Müşteri Görüşleri (30 Yorum)

EB

E*** B***

"Cras sit amet nibh libero, in gravida nulla. Nulla vel metus scelerisque ante sollicitudin commodo. Cras purus odio, vestibulum in vulputate at, tempus viverra turpis. Fusce condimentum nunc ac nisi vulputate fringilla. Donec lacinia congue felis in faucibus."

16.05.2017

ZT

Z*** T***

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium."

23.04.2017

MA

M*** A***

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium, quos reprehenderit sit sunt temporibus. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium, quos reprehenderit sit sunt temporibus."

15.02.2017

Toplam 48 yorumdan 1 ile 6 arası yorumlar gösterilmektedir.

Fiyatlar
Kampanyalar
Yapıkredi Worldcard ile Tüm Yaz Otellerinde Peşin Fiyatına 3 - 6 ve 9 Taksit Fırsatı!

1 - 30 Haziran 2023 tarihleri arası Yapı Kredi World Card sahiplerine 3 - 6 - 9 ve 12 taksit fırsatı!

kampanya şartları
TatilBudur'dan Maximum Kart ile şimdi al, 4 ay sonra öde!

TatilBudur'da %50'ye varan indirimlerle Efsane Haziran Fırsatları başladı. Üstelik Maximum Kart'a özel 3,6 ve 9 taksitli (Kıbrıs Otelleri için sadece 3 taksitli) rezervasyonlarınızın ödemesini 4 ay erteleyebilirsiniz.

kampanya şartları
Ziraat Bankkart'ınızla tek seferde gerçekleştireceğiniz tatil alışverişinize 2.500 TL'ye varan Bankkart Lira!

Ziraat kartınızla 12.500 TL-17.499 TL arasındaki rezervasyonunuza 1.000 TL, 17.500 TL-24.999 TL rezervasyonunuza 1.750 TL, 25.000 TL ve üzeri rezervasyonunuza 2.500 TL Bankkart Lira! 

kampanya şartları
Tur Programı
1. GÜN: ISTANBUL  TAHRAN
İstanbul yeni havalimanı Gidiş Terminali Türk Havayolları kontuarından buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerimizin ardından Türk Havayollarının  TK 878 Sefer sayılı uçuşu ile saat 01:00’de Tahran’a hareket ediyoruz.04:35’te Tahran İmam Humeyni (IKA) havalimanında lokal rehberimiz ile buluşuyor ve özel aracımız ile otele doğru hareket ediyoruz. 
(Erken saatlerde Tahran’a varan yolcularımız, dilediklerinde 1 gecelik ekstra konaklama hizmetinden yararlanabilirler)
2. GÜN: TAHRAN
Rehberimizin belirttiği saate keşfe başlayabiliriz, Yol üzerinde Selçukluların başkenti olan Rey şehri’nde bulunan Tuğrul Bey Türbesi’ni ziyaret ettikten sonra İran’ın ilk parkı olan Şehir Parkı (Parke Şehr) girişinden geçerek Unesco’nun koruma altına aldığı ve Müze olarak hizmet veren Gülistan Sarayı ziyaret edeceğiz. Tahran’ın eski zamanlarına kısa bir yolculuk ederek “Kafe Tehrun” adında çok özel bir yerde öğle yemeğimizi deneyimleyeceğiz. Tahran’ın ve İran’ın en belirgin simgesi haline gelmiş ve benzersiz mimariye sahip Özgürlük Anıtının bulunduğu Azadi Meydanı’nda kısa bir fotoğraf molası vereceğiz. Ekstra Akşam Gezisi’ne hazırlanmak ve dinlenmek üzere otele dönüyoruz. Modern İran’ın yüzü başkent Tahran’da ilk gecemiz otele dönerek sona eriyor ve ilk gecelememiz Tahran’daki otelimizde olacak. 
(1. Geceleme / Tahran’daki otelimiz: NOVOTEL 5*)
TAHRAN EKSTRA GECE TURU: Akşam saatlerinde Tabiat Köprüsü üzerinden Tahran’ın gece manzaralarını seyretmek ve İran’ın en yüksek binası olan Milad Kulesinin en tepesinde bulunan özel restoranda Tahran gece manzarası eşliğinde geleneksel İran yemeklerini tatmak üzere keyifli ve eğlenceli bir akşam yemeğinden oluşan programımıza katılmak için yola çıkıyoruz. (65 USD)
3. GÜN: TAHRAN - KAŞAN - İSFAHAN
Otelde aldığımız kahvaltıdan sonra çıkış işlemlerimizi tamamlayıp, Eşyalarımızla beraber aracımıza yerleşiyoruz. Bugün Kum kentinden geçerek dünyanın en önemli gül, gül yağları ve esansları üretim ve ihracat merkezlerinden olan Kaşan üzerinden İsfahan’a doğru hareket etmek üzere Tahran’dan ayrılıyoruz. Kaşan’da ilk durağımız Fin Bahçesi ve Fin Hamamı olacak, ardından bölgenin geleneksel mimarisini temsil eden ve eski bir yerel aileye ait olan Borucerdiler Konağını ziyaret edeceğiz. Özel bir restoranda deneyimleyeceğimiz açık büfe öğle yemeğimizden sonra yola devam ediyoruz. Akşam saatlerinde İsfahan’a varmış oluruz. Dinlenmek için otele geçerken İsfahan’daki gecelerin güzelliğine şahit olacağız. İsfahan ile ilk tanışmamız Zayende Nehri’nden gelen serinletici hafif rüzgâr eşliğinde olacak, Zayenderud üzerine kurulu 6 köprüden en önemlileri olan ve şehrin simgesi haline gelen, mimarı Allah Verdi Han adı ile de bilinen 300m uzunluğundaki 33 köprü anlamına gelen Siyose Pol ve Khacu (Khajoo) köprülerini göreceğiz. Böylece tarihin, sanatın ve mimarinin merkezi Nesf-i Cihan yani Dünyanın Yarısı olan İsfahan’daki ilk gecemiz otele dönerek sona eriyor ve ikinci gecelememiz İsfahan’daki otelimizde oalcak. 
(2. Geceleme / İsfahan’daki otelimiz: KOWSAR 5*Vb.)
4. GÜN: İSFAHAN
Oteldeki kahvaltıdan sonra tam gün İsfahan turumuza başlıyoruz; UNESCO dünya miraslar listesinde olan yapıtın önündeki 20 sütun ve sudaki yansıması sebebi ile 40 sütun anlamındaki Çehel Sütun (Çehel Sotun) ilk durağımız olacak. Ardından Dünyanın Resmi anlamına gelen, İmam veya Şah meydanı olarak bilinen dünyanın en büyük meydanlarından Nakş-i Cihan’a gideceğiz. Kraliyet ailesinin meydana hakim olması ve izlemesi için kurulan anlamı Büyük Kapı olan Aali Kapı Sarayı’nı (Aali Ghapu) ziyaret ederiz. Panoramik olarak görebileceğimiz diğer bir yapı ise I. Şah Abbas’ın Lübnan asıllı islam alimi kayınpederi için yaptırdığı ve onun adını verdiği eşsiz bir yapıt olan Şeyh Lütfüllah Camii. İsfahan’ın sembolü haline gelmiş Abbasi Camii’ni (Mescid-i İmam) ve Kayseriye (Gheyseriye) çarşısını göreceğiz. Bol bol fotoğraf çekmek ve meydanın derin inceliklerini keşfetmek için serbest zamanımız olacak, bu süre içerisinde geleneksel faytonlara binerek meydanda fayton turu yapmamız mümkün. Öğle yemeği için geleneksel İsfahan yemeklerini deneyimleyebileceğimiz özel bir restorana gidiyoruz. Ardından Vank Kilisesi’ninin bulunduğu ve şehrin en güzel semtlerinden Hristiyan’lar Mahallesi olan Cülfa (Jolfa) bölgesini ziyaret edeceğiz. Böylece İsfahan’daki 2. günümüz sona erecek ve üçüncü gecelememiz İsfahan’daki otelimizde olacak. 
(3. Geceleme / İsfahan’daki otelimiz: KOWSAR 5*Vb.)

İSFAHAN EKSTRA GECE TURU: İran ve İsfahan ezgileri ve canlı müziği eşliğinde gerçek bir İsfahanlı ailenin evine konuk olacağız, hep birlikte soframızı hazırlayacağız, çeşit çeşit yemekler ve tatlıları tadıp keyifli bir aile hayatını deneyimleyeceğiz. (65 USD)
5. GÜN: İSFAHAN - MEYBOD - YEZD 
Otelde aldığımız kahvaltıdan sonra çıkış işlemlerimizi tamamlayıp, Eşyalarımızla beraber aracımıza yerleşiyoruz. Bugün Yezd’e varmak için Meybod’dan geçeceğiz, burada Abbasi Kervansarayı’nı ziyaret ettikten sonra öğle yemeğimizi Kervansaray’ın eşsiz restoranında alacağız. Dinlenme molasından sonra eskiden postane görevi yapan Çaparhane ve buzdolabı görevi yalan Buz Evi (Kerpiç Evler) gibi benzersiz eserleri ziyaret edeceğiz. Yezd’e varınca ilk durağımız 1400 seneden fazla hiç sönmeyen ateşe sahip Zerdüştlüler tapınağı olan Ateşkede’ye gidiyoruz. Otele geçip dinlendikten sonra Emir Çakmak Kompleksi (Zaviye) ve içindeki Nekhl olarak bilinen Aşura simgesini görürüz. Ardından İran’daki camiler arasında en yüksek minarelere sahip olan Mescid Cami (Cuma Camii), Oniki İmam Türbesi ve hemen yanında yer alan İskender Hapishanesi’ni (Zindan-ı İskender) ziyaret ediyoruz. Akşam saatlerinde Fahadan bölgesinde yürüyüş yaparak Yezd’in meşhur dar sokakları, özel mimariye sahip evleri, binaları ve türbelerini görüyoruz ve kentin ruhunu iyice soluyor ve otele dönüyoruz ve 4. gecelememiz Yezd’deki otelimizde olacak. 
(4. Geceleme / Yezd’deki otelimiz: MOSHIR 5*Vb.)
6. GÜN: YEZD - EBERKUH - PERSEPOLİS - ŞİRAZ
Otelde aldığımız kahvaltıdan sonra çıkış işlemlerimizi tamamlayıp, Eşyalarımızla beraber aracımıza yerleşiyoruz. Sessizlik kulelerini gördükten ve Yezd’e veda ettikten sonra Eberkuh’taki 4.000 yıllık (Son değerlendirmede 10.000 Yıllık) dağ selvisinin yanında fotoğraf molası veriyoruz. Öğle yemeğinden sonra yolumuza devam ederken dünyadaki ilk İnsan Hakları Bildirgesi olan Kiros Silindiri’ni çıkaran büyük Kiros’un (Kuroş) anıt kabri Pasargad’ı ziyaret ederiz. Buradan UNSECO Dünya Miraz listesinde koruma altına alınmış olan Pers İmparatorluğunun başkenti Persepolis antik kentine gidiyoruz, Nakş-i Rüstem ve Nakş-i Recep hakkında bilgi sahibi oluyoruz. Akşam saatlerinde Şiraz’a varmış oluruz. Kuran Kapısı (Dervaze Kuran) bizi karşılıyor olacak ve dinlenmek üzere otelimize doğru geçiyoruz, 5. Gecelememiz Şiraz’daki otelimizde olacak.
(5. Geceleme / Şiraz’daki otelimiz: CHAMRAN 5*Vb.)
7. GÜN: ŞİRAZ
Otelde aldığımız kahvaltıdan sonra hep hayal ettiğimiz rengarnek fotoğraf karelerini çekmek üzere Nasırülmülk Camii ve ardından Narencestan-i Kavam evi ve bahçesini ziyaret ediyoruz. Çıkış işlemlerimizi tamamlayıp, Eşyalarımızla beraber aracımıza yerleşiyor ve Şirazı keşfetmeye devam ediyoruz. Tuğladan yapılmış ve Pisa kulesi gibi eğik bir burcu olan kerim Han kalesi (Erg-e Kerim Han) ve ardından Kerim Han tarafından yapılmış Vekil Camii ve hemen yanında bulunan Vekil Çarşısı ve içindeki Vekil Hamamını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğinden sonra Büyük Şair Şirazlı Hafızı’ın mezarının bulunduğu huzur dolu Hafızıye’yi ziyaret ederken Yahya Kemal Beyatli’yi ve “Hafızın kabri olan bahçede bir gül var” şeklinde başlayan “Rindlerin Ölümü” adlı eserini anıyoruz. Böylece bahçeler ve çiçeklerle süslü Şiirin ve Aşkın şehri olan Şiraz’a veda ediyoruz. 
ŞİRAZ EKSTRA GECE TURU: Panoramik gece turu ardından mimari tasarım ödülüne sahip benzersiz bir yapıda inşa edilen Haftkhan Restoranında veda yemeği programı. (55 USD)
8. GÜN: ŞİRAZ - İSTANBUL
Benzersiz fotoğraflar, unutulmaz anılar ve keşfetmenin verdiği derin mutluluk ile birlikte şiirin, tarihin, edebiyatın, mimarinin, barışın, misafirperverliğin, bilinmeyenlerin ve umudun ülkesi İran’a veda zamanı; Türk Havayollarının Şiraz-İstanbul TK885  tarifeli seferi ile eve dönmek üzere rehberimiz ve özel aracımızla havalimanına doğru hareket ediyoruz. Saat 01:45’te İstanbul’a hareket.05:20’de İstanbul Yeni Havalimanına varı ve Turumuzun sonu

KONAKLAMA OTELİ 5* Oteller vb.
Tur Şartları
Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul – Tahran / Şiraz -İstanbul Gidiş Dönüş Uçak bileti
5* Otellerde Oda Kahvaltı Konaklamalar
Programda belirtilen Tüm Gezi Aktivite ve Girişler
Türkçe ve Yerel Rehberlik Hizmeti
Programda Belirtilen Tüm yemekler ve İçecekler (6 Öğle Yemeği)
Programda belirtilen transferler.
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri, 
Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası
Alan- Otel- Alan transferleri, 


Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
Yurtdışı Çıkış Harç Pulu                         : 150.-TL
Seyahat Sigortası (65 Yaşa Kadar)        : 15.-Eur
Seyahat sigortası ( 66-75 yaş arası)       : 30.-Eur
Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
Opsiyonel turlar

Konaklama Otelleri

Programda belirtilen oteller örnek konaklama tesisleridir. Yoğunluğa bağlı olarak konaklama bölgelerinde ve otellerinde aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.

Tahran 5* Oteller vb.

Benzer Turlar

İran Turu Türk Hava Yolları İle 6 Gece 7 Gün