Bu turda covid-19 virüsüne karşı aşağıdaki tedbirler alınmaktadır

  • HES Kodu Kontrolü
  • Güvenli Sosyal Mesafe Düzenlemesi
  • Tüm Personele Corona Virüs Eğitimi
  • Hijyen Kiti

Konaklama Tarihinizi Belirleyin

İzlanda Kuzey Işıkları Ve Kopenhag Turu Türk Havayolları ile 5 Gece 6 Gün F001

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

- Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul (IST)-KOPENHAG (CPH)-İstanbul (IST) gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

- Yerel Havayollarının tarifeli seferi ile KOPENHAG(CPH) – Reykjavik (KEF) – Kopenhag (CPH) gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

- Havalimanı vergileri

- 3*&4* otellerde Rejykjavik’te 2 gece, Sellfoss’ta 1 gece, Vik’te 1 gece, Kopenhag’da 1 gece oda & kahvaltı konaklama 

- Havalimanı-otel-havalimanı transferleri

- Reykjavik Şehir Turu

- Thingvellir Ulusal Parkı Turu

- Strokkur & Geysir Turu

- Gullfoss Şelale Turu

- Kerið Krater Turu

- Skogafoss Şelalesi Turu

- Reynisfjara Plajı Turu

- Vik Şehir Turu

- Blue Lagoon Turu (Blue Lagoon Comfort bileti dahil)

- Kopenhag Şehir Turu

- Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri

- Turist şehir vergileri

- TURSAB mesleki sorumluluk sigortası

1.Gün              İSTANBUL – KOPENHAG – REYKJAVIK

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde uçuştan iki buçuk saat önce buluşuyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Kopenhag uçuşumuz başlıyor. Varışımıza istinaden, yerel havayolları ile yapacağımız Reykjavik uçuşumuz için bagaj, bilet ve biniş işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından, havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüze geçiyoruz ve Reykjavik şehir turumuz için hareket. Reykjavik şehir turumuz esnasında, şehrin canlı kültürüne ve eğlenceli gece hayatına şahit olacaksınız. Şehrin her tarafından gözüken Atlantik okyanusu ve dağ manzaraları sizleri büyüleyecek. Şehir turumuzda 930 yılında kurulan dünyanın en eski parlamentosu Alþingi, Videy Adası, Hofdi Evi, Holavallagardur mezarlığı ve Hannesarholt görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Reykjavik’deki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Gezimiz sırasında hava koşullarına bağlı olarak Kuzey ışıklarını görme olasılığımız vardır. Kuzey Işıkları ya da bir diğer adı ile ‘Aurora Borealis’ adını mitolojideki Şafak Tanrıçasından alır. Yunanların “Eos” adını verdiği Şafak Tanrıçasına Romalılar “Aurora” adını uygun görmüştür. Kuzey ülkelerinde görülen ışıkları fark eden insanlar, tanrıçalarının bu doğa harikasında bir payı olduğunu düşünerek bu ışıklara “Aurora Borealis” adını vermiştir. Işıkların görülebileceği en güzel dönemler Kasım ile Mart ayları arasındadır. Gökyüzü ne kadar açık olursa, bir o kadar görkemli doğa harikası sunmaktadır. Konaklama otelimizde.

2. Gün              REYKJAVIK – GOLDEN CIRCLE (THINGVELLIR – STROKKUR – GEYSİR – GULLFOSS – KERİÐ) – SELFOSS

Otelde alacağımız kahvaltının ardından İzlanda’nın dünyaca ünlü Golden Circle turu için hareket. Yol üzerinde Thingvellir Ulusal Parkı’nı ziyaret ediyoruz. Thingvellir, tarihi, kültürel ve jeolojik önemi olan bir alandır ve İzlanda'nın en popüler turistik yerlerinden biridir. Park, Atlantik Ortası Sırtı'nın tepesini ve Kuzey Amerika ile Avrasya tektonik plakası arasındaki sınırda yer alan bir rift vadisinde yer almaktadır. Güneyinde İzlanda'nın en büyük doğal gölü olan Thingvallavatn bulunur. Ardından, İzlanda'nın önemli noktalarını, yani her 5 dakikada bir fışkıran çeşme tipi bir gayzer olan Strokkur ile Geysir'in kaplıca bölgesini ziyaret ediyoruz. Gayzer, kesintili bir biçimde sıcak su ya da sıcak buhar fışkırtan, kükürt yayan kaynarcalardır. Strokkur, ülkenin güneybatısında, Reykjavik'in doğusundaki İzlanda'daki Hvítá Nehri'nin yanında jeotermal bir bölgede bulunan çeşme tipi bir gayzerdir. Genellikle her 6-10 dakikada bir patlar. Her zamanki yüksekliği 15-20 metredir, ancak bazen 40 metreye kadar çıkabilmektedir. Ardından, yakınlardaki Gullfoss şelalesine geçiyoruz. Sudaki buzul tortusunun, şelaleyi güneş ışığında altın rengine çevirmesinden ötürü bir diğer adıyla ‘Altın Şelale’, İzlanda'nın en güzel şelalelerinden biridir. Bu şelale İzlanda’daki birçok şelale gibi buzullardan beslenmektedir. Ardından İzlanda’nın 3000 yıllık krateri Kerið kraterine gidiyoruz. Hafif eğimli yapısı sayesinde, kraterin içine kadar inebilecek ve krater gölünün etrafında gezebileceksiniz. Gezimiz sırasında hava koşullarına bağlı olarak Kuzey ışıklarını görme olasılığımız vardır. Turumuzun ardından İzlanda Güney bölgesinin Başkenti olarak bilinen Selfoss’taki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde.

3. Gün              SELFOSS – SKOGAFOSS ŞELALESİ – REYNİSFJARA PLAJI – VİK

Otelde alacağımız kahvaltının ardından İzlanda'nın güneyinde, sahil yamaçlarında yer alan Skógafoss Şelalesi turumuz için hareket. İzlanda'nın güneyindeki eski bir sahil şeridinde bulunan Skogafoss Şelalesi 23m genişlik ve 60m yüksekliği ile ülkenin en büyük ve en göz alıcı şelalelerinden biridir. Şelalenin su serpintilerinin fazlalığından dolayı güneşli günlerde aynı anda 2 gökkuşağı bile görülebilir. Sürekli sıçrayan sularından yemyeşil olmuş dağların arasından dökülen şelale, Eyjafjallakokull ve Myrdalsjokull dağları arasındaki Fimmvorduhals bölgesine kadar şelaleler boyunca uzanan engebeli yürüyüş parkurları sunmaktadır. Ardından, Game of Thrones’un da birçok bölümünün çekildiği ve ülkenin başlıca popüler merkezlerinden biri olan Reynisfjara Plajı turumuz için hareket. Plajın en dikkat çeken özelliği kumlarının siyah olması. Soğumuş lavların zaman içinde ufalanmasıyla burası siyah kum ve taşların oluşturduğu bir kumsala dönüşmüş olmakla beraber, yine lav kaynaklı olarak zaman içinde oluşmuş olan devasa siyah kayalıklar bulunmaktadır. Turistler için çok ilgi çekici kayalar, aynı zamanda İzlanda mimarisini de etkilemiştir. Ardından Vik şehir turumuz için hareket ve şehir turu sonrasında, Vik’teki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Gezimiz sırasında hava koşullarına bağlı olarak Kuzey ışıklarını görme olasılığımız vardır. Konaklama otelimizde.

4. Gün             VİK – BLUE LAGOON – REYKJAVIK  

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Blue Lagoon turumuz için hareket. Suyu yaklaşık 37 derece sıcaklıkta olan Blue Lagoon, hangi mevsimde giderseniz gidin, suyun tadını çıkarmanıza olanak sağlıyor. İlk etapta enerji üretimi için kullanılan suyun, çeşitli hastalıklara ve cilde iyi geldiğinin anlaşılmasından sonra bu Blue Lagoon bir çeşit spa merkezine dönüştürülmüştür. İsmini masmavi suyundan alan lagün, volkanik bir manzaranın kalbinde, rahatlamak ve yorgunluğu atmak için olanak sağlıyor. Burada geçireceğimiz keyifli ve rahatlatıcı günün ardından, Reykjavik’teki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Gezimiz sırasında hava koşullarına bağlı olarak Kuzey ışıklarını görme olasılığımız vardır. Konaklama otelimizde.

5. Gün             REYKJAVIK – KOPENHAG

Otelde alacağımız kahvaltının ardından yerel havayolları ile yapacağımız Kopenhag uçuşumuz için Reykjavik Havalimanı’na transfer. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Kopenhag uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışımıza istinaden havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüze geçiyoruz. Ardından Kopenhag şehir turumuz için hareket. Christianborg Kalesi, Amelienborg Kalesi (Kraliyet Sarayı), Küçük Denizkızı, Avrupa’nın en uzun yaya yolu olan Stroget, Nyhavn Kanalı, orta çağ borsa binaları ve belediye binası meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde.

6. Gün             KOPENHAG – İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltının ardından rehberimizin belirteceği saatte havalimanına transfer. Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuş. İstanbul Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.

Lokal Rehber + Ören Yeri Girişleri (Blue Lagoon, Thingvellir Ulusal Parkı, Kerið Krateri)

Kişi Başı 50€

***Tur esnasında rehberimize ödenecektir***

 

 

 

 

 

 

 

KONAKLAMA OTELİ 3* - 4* Oteller

Fiyat Tablosu

Dönem

3* - 4* Oteller

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
22.01.2023-27.01.2023 Oda Kahvaltı - 2.049,00 EUR Seç 2.849,00 EUR Seç 2.049,00 EUR Seç Detay
29.01.2023-03.02.2023 Oda Kahvaltı - 2.049,00 EUR Seç 2.849,00 EUR Seç 2.049,00 EUR Seç Detay
12.02.2023-17.02.2023 Oda Kahvaltı - 2.199,00 EUR Seç 2.999,00 EUR Seç 2.199,00 EUR Seç Detay
12.03.2023-17.03.2023 Oda Kahvaltı - 2.149,00 EUR Seç 2.949,00 EUR Seç 2.149,00 EUR Seç Detay

Ek Hizmetler

Ek Hizmet Durum Kişi Başı Çocuklar Bebek
Vize Hizmet Bedeli ( İstanbul ) Zorunlu Değil 7,75 EUR 7,75 EUR 7,75 EUR
Vize Hizmet Bedeli ( Ankara ) Zorunlu Değil 170,00 EUR 170,00 EUR 170,00 EUR
Vize Hizmet Bedeli ( İzmir ) Zorunlu Değil 170,00 EUR 170,00 EUR 17,00 EUR
Seyahat Sağlık Sigortası Zorunlu Değil 15,00 EUR 15,00 EUR 15,00 EUR
Seyahat Sağlık Sigortası ( 65 Yaş Üstü ) Zorunlu Değil 30,00 EUR 30,00 EUR 30,00 EUR

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

- Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul (IST)-KOPENHAG (CPH)-İstanbul (IST) gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

- Yerel Havayollarının tarifeli seferi ile KOPENHAG(CPH) – Reykjavik (KEF) – Kopenhag (CPH) gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

- Havalimanı vergileri

- 3*&4* otellerde Rejykjavik’te 2 gece, Sellfoss’ta 1 gece, Vik’te 1 gece, Kopenhag’da 1 gece oda & kahvaltı konaklama 

- Havalimanı-otel-havalimanı transferleri

- Reykjavik Şehir Turu

- Thingvellir Ulusal Parkı Turu

- Strokkur & Geysir Turu

- Gullfoss Şelale Turu

- Kerið Krater Turu

- Skogafoss Şelalesi Turu

- Reynisfjara Plajı Turu

- Vik Şehir Turu

- Blue Lagoon Turu (Blue Lagoon Comfort bileti dahil)

- Kopenhag Şehir Turu

- Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri

- Turist şehir vergileri

- TURSAB mesleki sorumluluk sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

- Vize ücreti, servis bedeli

- Seyahat sağlık sigortası ( Covid-19 Kapsamlı )

- İç hat bağlantı bileti

- Turist şehir vergileri

- Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri

- Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

- Yurt dışı çıkış harcı bedeli

- Müze ve ören yerleri girişleri,

- Şoför tipleri 5 Euro / kişibaşı (isteğe bağlı)

Genel Şartlara

Benzer Turlar