Bu turda covid-19 virüsüne karşı aşağıdaki tedbirler alınmaktadır

 • HES Kodu Kontrolü
 • Güvenli Sosyal Mesafe Düzenlemesi
 • Tüm Personele Corona Virüs Eğitimi
 • Hijyen Kiti

Konaklama Tarihinizi Belirleyin

İzmir Hareketli Baştan Başa İtalya Turu Extra Turlar ve Çevre Gezileri Dahil Sun Express Havayolları

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

·        Sun Express Hava Yolları İle / İzmir – Milano – İzmir arası gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

·        Napoli, Roma, Floransa, Venedik Şehir Turları

·        Roma`da 2 gece, Floransa (Montecatini ve Calenzano)`da 2 gece, Milano 1 Gece ,Venedik (Quarto D`altino, Noale ya a Treviso)`te 2  gece vb otellerde oda&kahvaltı konaklamalar

·        Tüm seyahat süresince Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

·        Lüks otobüsler ile tüm transferler

·        Tüm Extra Turlar (Programda belirtilen)

·        Havalimanı vergisi

·        Zorunlu sigorta (Mesleki Sorumluluk)

1.Gün: İzmir – Milano

İzmir Adnan Menderes Dış hatlar gidiş terminali Sun Express kontuarı önünde saat 07:30’da buluşma. Sun Express XQ892 Sefer sayılı uçağı ile saat 11:45’de Milano’ya hareket. Varışımızın ardından Verona’ya hareket ediyoruz.Yüzyıllarca Venedik Cumhuriyeti`ne bağlı kalmış olan Verona Düklüğü`nün yönetim sarayını, tarihinde olduğu gibi günümüzde de hala pazar yeri olarak kullanılan Erbe meydanı, Erbe meydanında Roma`daki Colosseum`dan sonra İtalya`nın en büyük ikinci amfi tiyatrosunu görüyoruz. Zenginliğini gösterebilmek için sokaklarını mermer kaplatan Verona alışveriş merkezlerinden geçerek, Dante Alighieri`nin sürgün döneminde yaşadığı sarayı görüyoruz. Verona`yı yöneten aile Scaligero mezarlığını gördükten sonra İngiliz drama yazarlarından William Shakespeare`a ilham vermiş olan Romeo ve Juliet`in doğdukları evi panoramik olarak görüyoruz. Ardından Venedik’e hareket geceleme Venedik de ki otelimizde.

Verona Turu Fiyatlarımıza Dahildir!

 

2.Gün: Venedik

 

Sabah kahvaltımızın ardından araçların son ulaşım noktası Tronchetto limanından vaporetto ile tarihi adaya hareket ediyoruz. Zevkli bir vaporetto yolculuğundan sonra şehrin tarihi merkezi olan San Marko Meydanına yakın bir noktada vaporetto'dan inerek kanallar arasındaki turumuza başlıyoruz. Motorlu araçlardan arındırılmış olan, polis, ambulans, çöp kamyonları, belediye otobüsleri vs. gibi günlük hayatta görmeye alışık olduğumuz bütün araçlar yerini teknelere bırakmış burada. Köleler sahilinden San Marko Meydanı'na yürürken Venedik hapishanesini ve hapishane ile Dükler Sarayını birbirine bağlayan "Ponte dei Sospiri" İç çekme köprüsü, köprünün tam karşısında San Giorgio Adası, Dükler Sarayının ana cephesindeki meydanda, şehrin giriş kapısı olarak adlandırılan ikiz kolonlar ve bu kolonlar üzerindeki Venedik'in sembolü olan heykelleri görebilirsiniz. San Marko Katedrali'nin bulunduğu meydan, Napolyon tarafından "Dünyanın en güzel meydanı" olarak adlandırılmıştır. Katedralin yapımı 9. yüzyılda tamamlanmış olsa da, bugünkü halini alması 17. Yüzyılı bulmuştur. Ana cephesinde göreceğiniz 4 adet bronz at, İkinci Haçlı Seferleri dönüşünde İstanbul'dan getirilmiştir. Serbest zamanınızda saat kulesinin tepesindeki heykellerin her saat başı çanın üzerine vurmalarını izleyip, Çan kulesine çıkarak bütün Venedik manzarasını tepeden de görebilirsiniz. Kısa bir yürüyüşün ardından ticari merkez olarak bilinen ve "Canal Grande" Büyük kanal üzerindeki ilk taş köprü olarak yapılan, üzerinde dükkânların olduğu "Ponte Rialto" görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından serbest zaman. Sonrasında otelimize hareket, odaların dağıtılması ve geceleme otelimizde.

 

3. Gün: Venedik – Floransa

 

Sabah kahvaltısı ardından Floransa'ya hareket. Varışın ardından Rönesans sanatının çıkış yeri olan, Avrupa ticaretinde ipek, yün, altın ve bankerlik konusunda öncülük yapmış olan, İtalyan Krallığı'na başkent olan, Dante, Leonardo da Vinci, Michelangelo gibi birçok önemli kişinin doğum yeri olan Floransa şehir turumuzda panoramik olarak göreceğimiz yerler arasında: Floransa Katedrali (Duomo), vaftizhane, çan kulesi, günümüzde açık hava müzesi olarak kullanılan Signoria Sarayı ve Meydanı, Lanzi Locası, Uffizi Meydanı, yaklaşık 650 senelik üzerinde kuyumcu dükkanlarının olduğu Ponte Vecchio, Cumhuriyet Meydanı, San Lorenzo Pazarı. Tur sonrası serbest zaman ve ardından otelinize transfer ve geceleme otelinizde.

4.Gün: Floransa – Roma 
Sabah kahvaltımızın ardından Roma’ya hareket. Dünya tarihinin ve İtalya'nın başkenti olan bu güzel şehirdeki turumuz esnasında, Roma şehri ve tarihinin doğduğu Forum Meydanı, Forum Meydanı`nın en meşhur caddesi olan ve Mussolini'nin kendine özel   açtırmasıyla ünlü Via Foridei Imperiali, Roma'nın kudret simgesi Colosseo Amfi tiyatrosu panoramik olarak görülecektir.  Melekler ve Şeytanlar turumuzda taş taş üstünde bırakmadan, her adım başı Roma’nın bir başka şaheserini görme imkânı bulabilirsiniz. Bu turumuzda ilk önce, Venezia Meydanı sonra ünlü mağazaların bulunduğu sokaklara açılan İspanyol Merdivenlerini ve İspanyol Meydanı’nı geziyoruz. Daha sonra Fontana di Trevi’yi (Aşk Çeşmesi) görmeye gidiyoruz. Yemek için verilecek serbest zamanın ardından, Vatikan’a gidiyoruz. Burada, dünyanın en büyük kilisesi olan San Pietro’da Rönesans’ın dev sanatçıları Leonardo Da Vinci ve Michelangelo’nun şaheserlerini gördükten sonra San Pietro Meydanı’nı geziyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Geceleme Roma’da otelimizde.

  Melekler ve Şeytanlar Turu Fiyatlarımıza Dahildir!

 

 5. Gün: Roma – Napoli 

Sabah kahvaltısının ardından Napoli’ye hareket. İtalya tarihinde 2800 yıllık bir geçmişi olan Napoli kültürel dokusu ve tarihi görüntüsü ile bizlere farklı bir Dünyanın kapısını açıyor. Nüfus bakımından İtalya’nın 3. büyük şehridir. Gezimize Galleria Umberto çarşısı ile başlıyoruz. Umberto çarşısının tarihi dokusunu ve anlatımını bitirdikten sonra   merkezi Piazza Plebistico ve Napoli Kalesi görülecek yerler arasındadır. Napoli şehir turumuzun ardından Sorrento’ya hareket. Varışımızın ardından serbest zaman ve tüm gün yüzme molası. Deniz – kum – Güneş tadını çıkarabilirsiniz. Akşam saatlerinde Roma’ya hareket ve geceleme Roma’da ki otelimizde.

Napoli Şehir Turu ve Sorrento Deniz-Kum -Güneş Turu Fiyatlarımıza Dahildir!

 

6. Gün: Roma- Floransa – Montecatini

Sabah kahvaltısının ardından Pisa- Siena turu. Toskana bölgesinin üç incisi olarak da bilinen Pisa şehrini ziyaretimizle başlıyoruz turumuza. Adını katedralin çan kulesine vermiş olan Pisa Kulesini görmenin yanı sıra, Pisa Katedrali, Avrupa'nın en görkemli vaftizhanesini ve de Mucizeler Meydanı'nı görüyoruz.  Ardından Siena'ya hareket ediyoruz. Roma İmparatorluğu tarafından, tepeler üzerine kurulmuş olan, kırmızı Chianti şarapları ile meşhur Siena'da, dar ve inişli çıkışlı sokaklardan geçerek Siena Katedrali'nin bulunduğu meydana geliyoruz. Dünyanın ilk bankacılık sisteminin başladığı yer olan Bankerler Locasından geçerek, Campo Meydanı'na ulaşıyoruz. Her sene 2 Temmuz ve 16 Ağustos'ta oynanan tarihi at yarışlarının yapıldığı bu meydan, boş olduğu zamanlarda da asaletini göstermektedir. Yüz metreden fazla yüksekliği bulunan çan kulesi ile yönetim sarayı, şüphesiz, meydanda ilk göze çarpan eserlerdir. Tur sonrası, kırmızı tuğlalarla özenle dizilmiş Campo Meydanı'nda oturup yorgunluk atarken aynı zamanda meydanın altındaki sarnıça yağmur sularını akıtan mazgal kapaklarını arayabilirsiniz. Turumuzun ardından otelimize dönüş. Geceleme Floransa (Montecatini)'de otelimizde.

Pisa – Siena Turu Fiyatlarımıza Dahildir!

7.Gün: Floransa – Cenova

Sabah kahvaltımızın ardından Cenova’ya hareket. 2006 Yılında UNESCO Dünya mirası listesine katılan Cenova’da Antik liman bölgesi, Ferrari Meydanı, San Lorenzo Katedrali, Dükler Sarayı, Carlo Felice Opera Binası, Antik Fener Kulesi göreceğimiz yerler arasındadır. Cenova’daki en büyük ve önemli meydan olan Ferrari Meydanı’nda büyük bir süs havuzu, İtalya Devleti’nin kurulmasına öncülük eden Garibaldi’nin heykeli bulunuyor. Düklük Sarayı 1251-1275 yılları arasında Cenova Dükü için inşa edilmiş. Bilet alarak gezilebiliyor. Düklük sarayının Ferrari meydanında yan cephesi var. Metro istasyonu arkanızdayken süs havuzunun sağındaki bina Düklük Sarayı.Cenova şehrinin çok zengin sanat, müzik, gastronomi, mimari ve tarihsel özellikleri dolayısıyla şehir 2004 yılı için Avrupa Kültür Başkenti olmuştur. Turumuzun ve serbest zamanın ardından Milano’ya hareket ve geceleme Milano’daki otelimizde.

8.Gün Milano – İzmir

Sabah kahvaltımızın ardından Milano şehir turumuz. Çekici olmaktan ziyade şık, yaratıcı olmaktan ziyade varlıklı bir şehirdir Milano. Şüphesiz İtalya ekonomisinin can damarı ve İtalya’nın en görülesi şehirlerinden biridir. Panoramik olarak yapılacak olan Milano şehir turumuzda, şehrin tarihi eserlerinden birisi olan Milano Kalesi ‘Castello Sforzesco’, 19. Yüzyıl endüstri devrimine damgasını vurmuş olan ‘Galleria’ Avrupa’nın ilk kapalı alışveriş merkezi olarak da bilinmektedir. Ünlü Fransız mühendis Gustave Eiffel, Paris’teki Eiffel Kulesinin yapımını buradan esinlenmiştir. Gotik sanatının yoğun bir şekilde görülebileceği Duomo, üzerindeki 2000’i aşkın heykelcikten oluşan dış cephesi ile dünyanın en büyük dördüncü kilisesidir. Modanın merkezi olarak bilinen ‘Via Monte Napoleone’ ve ‘Via la Spiga’ caddelerinde vitrinlerin zenginliğini görebilirsiniz. Milano şehir turumuzun ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Milano Hava alanına transfer. Sun Express hava yollarının XQ893 sefer sayılı uçağı ile saat 14:40’da İzmir’e hareket. 18:25’ de varışımızın ardından turumuzun sonu. Bir sonraki organizasyonumuz da görüşmek üzere.

KONAKLAMA OTELİ 3* - 4* Oteller

Fiyat Tablosu

Dönem

3* - 4* Oteller

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
11.07.2022-18.07.2022 Oda Kahvaltı - 749,00 EUR Seç 949,00 EUR Seç 749,00 EUR Seç Detay
18.07.2022-25.07.2022 Oda Kahvaltı - 699,00 EUR Seç 899,00 EUR Seç 699,00 EUR Seç Detay
25.07.2022-01.08.2022 Oda Kahvaltı - 699,00 EUR Seç 899,00 EUR Seç 699,00 EUR Seç Detay
01.08.2022-08.08.2022 Oda Kahvaltı - 699,00 EUR Seç 899,00 EUR Seç 699,00 EUR Seç Detay
08.08.2022-15.08.2022 Oda Kahvaltı - 699,00 EUR Seç 899,00 EUR Seç 699,00 EUR Seç Detay
15.08.2022-22.08.2022 Oda Kahvaltı - 699,00 EUR Seç 899,00 EUR Seç 699,00 EUR Seç Detay
22.08.2022-29.08.2022 Oda Kahvaltı - 599,00 EUR Seç 799,00 EUR Seç 599,00 EUR Seç Detay
29.08.2022-05.09.2022 Oda Kahvaltı - 599,00 EUR Seç 799,00 EUR Seç 599,00 EUR Seç Detay
05.09.2022-12.09.2022 Oda Kahvaltı - 599,00 EUR Seç 799,00 EUR Seç 599,00 EUR Seç Detay
12.09.2022-19.09.2022 Oda Kahvaltı - 599,00 EUR Seç 799,00 EUR Seç 599,00 EUR Seç Detay
19.09.2022-26.09.2022 Oda Kahvaltı - 599,00 EUR Seç 799,00 EUR Seç 599,00 EUR Seç Detay

Ek Hizmetler

Ek Hizmet Durum Kişi Başı Çocuklar Bebek
Vize Hizmet Bedeli (İstanbul) Zorunlu Değil 140,00 EUR 140,00 EUR 140,00 EUR
Vize Hizmet Bedeli (Ankara) Zorunlu Değil 165,00 EUR 165,00 EUR 165,00 EUR
Vize Hizmet Bedeli (İzmir) Zorunlu Değil 165,00 EUR 165,00 EUR 165,00 EUR
Seyahat Sigortası Zorunlu Değil 15,00 EUR 15,00 EUR 15,00 EUR
Seyahat Sigortası ( 65 Yaş Üstü ) Zorunlu Değil 30,00 EUR 30,00 EUR 30,00 EUR

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

·        Sun Express Hava Yolları İle / İzmir – Milano – İzmir arası gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

·        Napoli, Roma, Floransa, Venedik Şehir Turları

·        Roma`da 2 gece, Floransa (Montecatini ve Calenzano)`da 2 gece, Milano 1 Gece ,Venedik (Quarto D`altino, Noale ya a Treviso)`te 2  gece vb otellerde oda&kahvaltı konaklamalar

·        Tüm seyahat süresince Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

·        Lüks otobüsler ile tüm transferler

·        Tüm Extra Turlar (Programda belirtilen)

·        Havalimanı vergisi

·        Zorunlu sigorta (Mesleki Sorumluluk)

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

·        Seyahat Sağlık Sigortası

·        Vize Hizmet Bedeli

·        Şehir Vergileri (İtalya`da konaklayan turistlerin turist vergisi ödeme zorunluluğu vardır. Gecelik 2-4 euro arasında  değişen bu vergileri misafirlerimiz otel girişleri sırasında otel resepsiyonuna ödemesi gerekmektedir.)

·        Vaporetto (15 Euro)

·        Tüm Kişisel Harcamalar

·        Otellerde Alınan Ekstralar

·     Yurtdışı Çıkış Harç Pulu  150 ₺

  
Genel Şartlar

İtalya Vize Bilgileri

 • SSK'ya bağlı çalışanlar
  Schengen
  Son altı ay içinde çekilmiş arka fonu beyaz olan vesikalık fotoğraf
  Schengen ülkeleri için 30,000 Euro teminatlı
  3
  Son dönem fotokopisi teslim edilir.
  Süresi geçmemiş
  Orjinal ve fotokopisi birlikte verilmeli.
  Son 1 yıl içerisinde çıkartılmış Orjinali ve fotokopisi teslim edilmelidir.

Benzer Turlar