İzmir Hareketli Baştanbaşa Balkanlar Onur Havayolları İle Şok Promosyon

Bu turda covid-19 virüsüne karşı aşağıdaki tedbirler alınmaktadır

  • Kişi Sayısı Kısıtlaması
  • Güvenli Sosyal Mesafe Düzenlemesi
  • Tüm Personele Corona Virüs Eğitimi
  • Hijyen Kiti

Konaklama Tarihinizi Belirleyin

İzmir Hareketli Baştanbaşa Balkanlar Onur Havayolları İle Şok Promosyon

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

·         Onur Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile DİREKT İzmir – Ohrid gidiş / Ohrid – İzmir dönüş uçak bileti

·         Belirtilen Otel Kategorisinde 1 Gece Ohrid, 1 Gece Podgorica veya İşkodra , 1 Gece Trebinje  veya Medjugorje , 1 Gece Saraybosna , 1 Gece Belgrad , 2 Gece Üsküp olmak üzere toplam 7 gece konaklama.

·         Sabah kahvaltıları

·         Programda Belirtilen tüm transferler

·         Programda belirtilen şehir turları

·         Gümrük Vergileri

·         Şehir vergileri

·         Tüm otoban,otopark ve check-point giderleri

·         Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

·         Zorunlu Sigorta (Mesleki Sorumluluk)

1. Gün  : İzmir – Ohrid

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminali Tatilbudur deskinde buluşma, yapılacak biniş işlemlerimizin ardından Onur Havayolları özel seferi ile Makedonya’nın incisi Ohrid’e hareket. Ortalama 1 saat sürecek uçuşumuzun ardından yerel saat ile 20:30’da Makedonya’nın en güzel şehrine varış. Alanda bekleyen özel araçlarımız otelimize hareket. Otelimize yerleşme ve ardından serbest zaman. Bu güzel şehrin muhteşem sokaklarında yada göl kıyısında yürüyüş yapabilirsiniz. Geceleme otelimizde..

 

2. Gün : Ohrid– Üsküp

Sabah kahvaltımızın ardından panoramik Ohrid şehir turumuz başlıyor. Osmanlının Balkanlardaki önemli üslerinden biri olmuş tarihi Ohrid şehrini tanıtan bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Kiril Alfabesini geliştirmiş olduklarına inanılan, 9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı, Aya Sofya Kilisesi, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, St. Klement Manastırı ve St Pantelejmon Kilisesi, Sinan Çelebi Türbesi, Çınar Meydanı, Türk Çarşısı, Halveti Tekkesi, Yeni çarşı, Ohrid Pazarı ve Ohrid gölü göreceğimiz yerlerden bazıları. Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek olan Ohrid Tekne turumuza katılıp, Ohrid’i,  birde göl üzerinden izleyebilir, nefes kesen manzaraları fotoğraflama şansı elde edebilirler. Turumuzun ardından başkent Üsküp’e hareket. Panoramik Üsküp şehir turumuz başlıyor. Tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Baş çarşı, Vardar Nehri, Kale, 6. yy.dan kalma Taş Köprü, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, hükümet binası, meclis, 17. yy.dan kalma St Spas Kilisesi, Rahibe Teresa Anıtı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize hareket ve yerleşme. Geceleme otelimizde.

Ohrid Tekne Turu : 10 Euro                       

 

3. Gün : Üsküp – Kosova (Priştine – Prizren) – Matka Kanyonu
Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek tam gün Kosova (Priştina – Prizren) turumuza katılabilirler.(50 Euro) Turumuza otelimizden dünyanın en genç devletlerinden biri olan Kosova’ya hareket ile başlıyoruz. İlk durağımız Kosova Meydan Muharebesine sahne olan Kosova Ovası ve burada şehit düşen Sultan Murat Hüdavendigar türbesini ziyaret. Sonrasında Prizren’e hareket. Ülkede Türk nüfusunun en yoğun olduğu ve Balkanların en şirin şehirlerinden biri olan Prizren’de kent turu. Şadırvan Meydanı, Halveti Tekkesi, Sinan Paşa Camii, Bayraklı Cami ve Prizren Köprüsü ziyaretleri ve öğle yemeği molası. Ardından Priştine’ye hareket ve  varışa istinaden şehir turumuza başlıyoruz. Rahibe Teresa Caddesi, 15. yy.’da Sultan Beyazıt tarafından yaptırılmış Çarşı Camii, 19.yy. eseri olan saat kulesi, 1461 yılında II. Fatih Sultan Mehmed tarafından inşa edilen Sultan Murad Camii, Hamam, 16.yy.’da inşasına başlanıp 19.yy.’da tamamlanabilmiş Yaşar Paşa Camii, Kosova Bilim ve Sanat Akademisi olarak kullanılan 19. yy.’dan kalma Osmanlı konağı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Üsküp’e dönüş . Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek ve Nefes kesen manzarları ve doğası ile kendine hayran bırakan Matka Kanyonu (10 Euro) turumuza katılabilirler. Geceleme otelimizde.

Kosova (Priştine – Prizren) Turu : 50 Euro            |             Matka Kanyonu Turu : 10 Euro                

 

 

4. Gün : Üsküp – Belgrad
Sabah kahvaltımızın ardından Sırbistan`ın başkenti, Eski Yugoslavya`nın ve önemli Osmanlı eserlerinin bulunduğu Belgrad`a hareket. Yolculuğumuz sonrası canlılığın ve hareketliliğin yeni sembolü Avrupanın en eski kentlerinden biri olan Belgrad şehir turumuzda Türk döneminin muhteşem oyma tavanları ile süslü Eski Saray, Bin yıl anıtı, Sava Nehri'nin Tuna'ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmed'in uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni sultan Süleyman'a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgard Kalesi , Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa'nın türbesi, Bayraklı Camii görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası dileyen misafirlerimiz için extra Tuna  ve Sava nehirleri Tekne turu(15 Euro). Otelimize transfer. Geceleme Belgrad`daki otelimizde. Akşam dileyen misafirlerimiz Extra olarak düzenlenecek olan Sırp Gecesi turumuza katılabilirler. (45 Euro)
Tuna ve Sava Nehirleri Tekne Turu : 15 Euro      |             Yemekli Sırp Gecesi : 45 Euro                    

5. Gün : Belgrad – Saraybosna
Sabah kahvaltımızın ardından Saraybosna`ya hareket. Varis sonrasi asırlar boyunca Balkanlar'ın kültür başkentliğini yapmış, 1914'te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand'ın Sırplar tarafından bu arada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı'nın çıktığı yer olmuş, 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar'ın kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan Saraybosna'da panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında meşhur Başçarşı, tarihi Osmanlı hanı Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914'te Franz Ferdinand suikastinin gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını görebileceğiniz turumuzu tamamlayarak otelimize transfer. Konaklama Saraybosna`daki otelimizde. Akşam dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek Boşnak gecesi (45 Euro) turumuza katılarak, enfes Boşnak yemeklerinin tadına bakabilir,  yerel müzisyenlerin çalacağı Balkan müzikleri eşliğinde unutulmaz bir deneyim yaşayabilirler.

Yemekli Boşnak Gecesi : 45 Euro                            

 

 

6. Gün : Saraybosna - Mostar - Blagaj - Poçitel – Trebinje - Dubrovnik
Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek Savaş Tüneli ve Vrelo Bosna turumuza (35 Euro) katılabilirler. İlk durağımız duygusal anlar yaşayacağımız yıkıcı savaşlar yaşanırken, Boşnak halkına nefes aldırmış iki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı ve şehre giriş çıkışların yapıldığı Savaş Tüneli. Savaş Tünelinin ardından Bosna Nehrinin doğduğu yer olan Vrelo Bosna’yı ziyaret ediyoruz. Doğal bir park olan Vrelo Bosna’da ufak göller, dereler ve çınar ağaçlarının arasında doğanın muhteşem güzelliğine doyacaksınız. Turumuzun ardından gezinin en ilgi çekici yerlerinden biri olan Mostar’a hareket. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen Mostar köprüsü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmıştı fakat Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Mostar köprüsünün ardından Koski Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek Blagaj turumuza katılabilirler (15 Euro)  Bu turumuzda Avrupa’nın en güçlü su kaynağının, Buna nehrinin doğduğu yere kurulmuş olan Blagay’ı ziyaret ediyoruz. Turumuzun ardından bir sonraki durağımız Poçitel. Tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel`i ziyaret ederek 16.yy.da Osmanlı tarafından yapılan eserleri görüyoruz. Dileyen misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenecek olan Balkanların en muhteşem şelalerinden biri olan Kravice Şelalesi turuna katılabilirler.(20 EUR) Gezi sonrası konaklama yapacağımız otelimize geçiş, oda dağılımı, yerleşme ve geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz Dubrovnik gece turumuza katılabilirler. (45 Euro) Lütfen dikkat Dubrovnik turumuza katılmak isteyen misafirlerimizin Geçerli bir Schengen vizesi yada Hırvatistan vizesi yada Yeşil Pasaporta sahip olmaları gerekmektir. Turumuz minimum 20 kişinin katılması durumunda gerçekleşebilmektedir. Bu turumuzda ilk olarak Hırvatistan`ın tatil cenneti Dubrovnik`e hareket. Dubrovnik panoramik şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Tur esnasında, UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi`ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Turumuzun ardından serbest zaman ve otelimize geri dönüş.

Savaş Tüneli ve Vrelo Bosna Turu : 35 Euro     |     Kravice Şelalesi : 20 Euro     |   Blagaj Turu : 15 Euro

 

7. Gün : Trebinje - Kotor - Budva – İşkodra
Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden hareket ederek Adriyatik Denizinin incisi dünyanın en genç ülkelerinden biri olan Karadağ`a giriş yapıyoruz. Karadağ`daki ilk durağımız nefes kesici bir orta çağ kasabası olan, Balkanlardaki Fiyordları ile meşhur Kotor. Burada Eski Şehir-Kalede yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Sonrasında durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar`ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda StariGrad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Budva`nın tadını doyasıya çıkarabilmeniz için serbest zaman. Ardından zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur`lu bir multi-milyardere satılması ile turizme kazandırılan muhteşem St. Stefan`ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola ve otelimize hareket. Geceleme İşkodra`da otelimizde.

8. Gün : İşkodra – Tiran – Ohrid - İzmir
Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak Arnavutluk`un başkenti Tiran`a varıyoruz. Akabinde şehir turumuz başlıyor. Bektaşiliğin Avrupa'daki merkezi sayılan Tiran şehir turumuzda 1789 Yılında yapımına başlanan ve 1923 yılında tamamlanan Ethem Bey Camii, İskender Meydanı, 19. yüzyılın başında inşa edilen Kaplan Paşa türbesi, Sekiz Sütünlu Türbe, Bilinmeyen 6 Anıtı, Tiran'ın sembolü 1821 yılında Ethem Bey tarafından yaptırılan saat kulesi, 1999 yılında işkodralı çocuklar tarafından isyan sırasında atılan kurşunların eritilmesiyle yapılan Barış Çanı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Ohrid havalimanına hareket. Onur Havayolları özel seferi ile ile saat 17:30'da İzmir Adnan Menderes Havalimanına hareket. 19:30' da varışımıza istinaden turumuzun sonu. Bir sonraki Tatilbudur organizasyonunda görüşmek dileği ile sizlere veda ediyoruz.

 

Full Paket %20 iNDiRiM : Gündüz Turları 155 EURO  yerine 125 EURO
Matka Turu 10 Euro + Kosova (Priştine – Prizren) Turu 50 Euro + Tuna – Sava Nehri Tekne Turu 15 Euro + Vrelo Bosna – Savaş Tüneli Turu 35 Euro + Blagaj Turu 15 Euro + Kravice Şelalesi 20 Euro + Ohrid Tekne Turu 10 Euro


Full Paket %20 iNDiRiM : Eğlenceli-Yemekli Gece Paketi 90 EURO yerine 75 EURO
Yemekli Sırp Gecesi 45 Euro + Yemekli Boşnak Gecesi 45 Euro

 

KONAKLAMA OTELİ Ohrid - 3* Oteller
KONAKLAMA OTELİ 4* Oteller
KONAKLAMA OTELİ Ohrid - 4 ve 5* Oteller

Fiyat Tablosu

Dönem

Ohrid - 3* Oteller

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
01.11.2020-08.11.2020 Oda Kahvaltı - 299,00 EUR Seç 479,00 EUR Seç 299,00 EUR Seç Detay
08.11.2020-15.11.2020 Oda Kahvaltı - 299,00 EUR Seç 479,00 EUR Seç 299,00 EUR Seç Detay
15.11.2020-22.11.2020 Oda Kahvaltı - 299,00 EUR Seç 479,00 EUR Seç 299,00 EUR Seç Detay
22.11.2020-29.11.2020 Oda Kahvaltı - 299,00 EUR Seç 479,00 EUR Seç 299,00 EUR Seç Detay
29.11.2020-06.12.2020 Oda Kahvaltı - 299,00 EUR Seç 479,00 EUR Seç 299,00 EUR Seç Detay
06.12.2020-13.12.2020 Oda Kahvaltı - 299,00 EUR Seç 479,00 EUR Seç 299,00 EUR Seç Detay
13.12.2020-20.12.2020 Oda Kahvaltı - 299,00 EUR Seç 479,00 EUR Seç 299,00 EUR Seç Detay
20.12.2020-27.12.2020 Oda Kahvaltı - 299,00 EUR Seç 479,00 EUR Seç 299,00 EUR Seç Detay

4* Oteller

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
01.11.2020-08.11.2020 Oda Kahvaltı - 349,00 EUR Seç 529,00 EUR Seç 349,00 EUR Seç Detay
08.11.2020-15.11.2020 Oda Kahvaltı - 349,00 EUR Seç 529,00 EUR Seç 349,00 EUR Seç Detay
15.11.2020-22.11.2020 Oda Kahvaltı - 349,00 EUR Seç 529,00 EUR Seç 349,00 EUR Seç Detay
22.11.2020-29.11.2020 Oda Kahvaltı - 349,00 EUR Seç 529,00 EUR Seç 349,00 EUR Seç Detay
29.11.2020-06.12.2020 Oda Kahvaltı - 349,00 EUR Seç 529,00 EUR Seç 349,00 EUR Seç Detay
06.12.2020-13.12.2020 Oda Kahvaltı - 349,00 EUR Seç 529,00 EUR Seç 349,00 EUR Seç Detay
13.12.2020-20.12.2020 Oda Kahvaltı - 349,00 EUR Seç 529,00 EUR Seç 349,00 EUR Seç Detay
20.12.2020-27.12.2020 Oda Kahvaltı - 349,00 EUR Seç 529,00 EUR Seç 349,00 EUR Seç Detay

Ohrid - 4 ve 5* Oteller

Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
01.11.2020-08.11.2020 Oda Kahvaltı - 399,00 EUR Seç 579,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay
08.11.2020-15.11.2020 Oda Kahvaltı - 399,00 EUR Seç 579,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay
15.11.2020-22.11.2020 Oda Kahvaltı - 399,00 EUR Seç 579,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay
22.11.2020-29.11.2020 Oda Kahvaltı - 399,00 EUR Seç 579,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay
29.11.2020-06.12.2020 Oda Kahvaltı - 399,00 EUR Seç 579,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay
06.12.2020-13.12.2020 Oda Kahvaltı - 399,00 EUR Seç 579,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay
13.12.2020-20.12.2020 Oda Kahvaltı - 399,00 EUR Seç 579,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay
20.12.2020-27.12.2020 Oda Kahvaltı - 399,00 EUR Seç 579,00 EUR Seç 399,00 EUR Seç Detay

Ek Hizmetler

Ek Hizmet Durum Kişi Başı Çocuklar Bebek
İptal Güvence Paketi ( 10 İş günü Öncesine Kadar Geçerlidir) Zorunlu Değil 25,00 EUR 25,00 EUR 25,00 EUR
Gündüz Turları Zorunlu Değil 125,00 EUR 125,00 EUR 125,00 EUR
Eglenceli Yemeki Gece Paketi Zorunlu Değil 75,00 EUR 75,00 EUR 75,00 EUR

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

·         Onur Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile DİREKT İzmir – Ohrid gidiş / Ohrid – İzmir dönüş uçak bileti

·         Belirtilen Otel Kategorisinde 1 Gece Ohrid, 1 Gece Podgorica veya İşkodra , 1 Gece Trebinje  veya Medjugorje , 1 Gece Saraybosna , 1 Gece Belgrad , 2 Gece Üsküp olmak üzere toplam 7 gece konaklama.

·         Sabah kahvaltıları

·         Programda Belirtilen tüm transferler

·         Programda belirtilen şehir turları

·         Gümrük Vergileri

·         Şehir vergileri

·         Tüm otoban,otopark ve check-point giderleri

·         Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

·         Zorunlu Sigorta (Mesleki Sorumluluk)

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

·         Özel Seyahat Sağlık sigortası

·         Yurt dışı çıkış harç pulu

·         Öğle ve Akşam Yemekleri

·         Ekstra turlar

·        Kişisel Harcamalar

Genel Şartlar

TİRAN BÜYÜKELÇİLİĞİ

Adres: Ambasada Turke, Rruga e Elbasanit no:65 Tiran-Arnavutluk

Telefon: (00 355 4) 238 0350 - (00 355 4) 238 0351 - (00 355 4) 238 0352 - (00 355 4 ) 238 0353

Konsolosluk Çağrı Merkezi : + 90 312 292 29 29

 

-

 

ÜSKÜP BÜYÜKELÇİLİĞİ

Adres: UL.SLAVEJ PLANINA-BB 1000 SKOPJE REPUBLIC OF NORTH MACEDONIA

Telefon: 00 389-2 310 47 10

 

-

 

OHRİ FAHRİ KONSOLOSLUĞU

Adres: Kosta Abraş br. 26, 6000, OHRID REPUBLIC OF NORTH MACEDONIA

Telefon: +389 (46) 263859

 

-

 

SARAYBOSNA BÜYÜKELÇİLİĞİ

Adres: Vilsonovo Setaliste bb. 71 000 SARAJEVO BOSNIA-HERCEGOVINA

Telefon: : 00 387 33 568 750 - 00 387 33 568 751 - 00 387 33 568 752 Acil Nöbetçi: +387 62 984 807

 

-

 

MOSTAR BAŞKONSOLOSLUĞU

Adres: ULICE MALA TEPA 24, 88100 MOSTAR BOSNIA-HERCEGOVINA

Telefon: 00 387 36 551 209

 

-

 

BELGRAD BÜYÜKELÇİLİĞİ

Adres: Krunska 1, 11000 Belgrade, SERBIA

Telefon: 00 381 11 333 24 00

 

-

 

SELANİK BAŞKONSOLOSLUĞU

Adres: TURKISH CONSULATE GENERAL, ODOS AGIOU DIMITRIOU 151, 54634 THESSALONIKI

Telefon: 00 30 2310 965 070-73 Acil Nöbetçi: 00 30 697 0260565

 

-

 

SOFYA BÜYÜKELÇİLİĞİ

Adres: BOULEVARD VASSIL LEVSKI NO:80 1000 SOFIA REPUBLIC OF BULGARIA

Telefon: 00 359 2 935 55 00

 

-

 

DUBROVNİK FAHRİ BAŞKONSOLOSLUĞU

Adres: Prof. Dr. Vesna Mioviç Dubrovnik Üniversitesi Öğretim Üyesi / Uz posat 9 20000 Dubrovnik Hırvatistan

Telefon: 0038598832688

Benzer Turlar