Tur Bilgileri
 • Hareketli
 • 7 Gece, 8 Gün
 • Kahire (2) Aswan (1) Luksor (2) Hurgada (2)
Kızıldeniz ve Nil Harikaları Mısır Turu 7 gece 8 gün MC001 Harita
 • Animasyon
 • Beach Futbol
 • Fitness
 • Banana *
 • Beach Voleybol
 • Jakuzi
 • Güzellik Salonu *
 • Masa Tenisi
 • Uyandırma Servisi
 • Çamaşırhane *
 • Platform Plaj
 • Minder
 • Oda Servisi *
 • Sauna
 • Buhar Banyosu
 • Berber & Kuaför *
 • Market
 • Fitness
 • Animasyon
 • Beach Futbol
 • Fitness
 • Banana (Ücretli)
 • Beach Voleybol
 • Jakuzi
 • Güzellik Salonu (Ücretli)
 • Masa Tenisi
 • Uyandırma Servisi
 • Çamaşırhane (Ücretli)
 • Platform Plaj
 • Minder
 • Oda Servisi (Ücretli)
 • Sauna
 • Buhar Banyosu
 • Berber & Kuaför (Ücretli)
 • Market
 • Fitness

Müşteri Puanı

Harika

Kullanıcılar tarafından yapılan yoruma göre 10 üzerinden 8,2 puan aldı.

Değerlendirme

Oda 6/10
6/10
Yemek 9/10
9/10
Hizmet 7/10
7/10
Fiyat Performans %60
60%

Müşteri Görüşleri (30 Yorum)

EB

E*** B***

"Cras sit amet nibh libero, in gravida nulla. Nulla vel metus scelerisque ante sollicitudin commodo. Cras purus odio, vestibulum in vulputate at, tempus viverra turpis. Fusce condimentum nunc ac nisi vulputate fringilla. Donec lacinia congue felis in faucibus."

16.05.2017

ZT

Z*** T***

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium."

23.04.2017

MA

M*** A***

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium, quos reprehenderit sit sunt temporibus. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Accusamus consequatur culpa dicta eos esse eum eveniet facilis labore nemo nisi praesentium, quos reprehenderit sit sunt temporibus."

15.02.2017

Toplam 48 yorumdan 1 ile 6 arası yorumlar gösterilmektedir.

Fiyatlar
Tur Programı
1.Gün (Pazar): İstanbul – Kahire 
08:00’te İstanbul Havalimanı’nda buluşma. Tailwind Havayolları’na ait TWI 7451 sefer sayılı özel uçuşumuz ile saat 11:00’te. Mısır’ın başkenti, Afrika kıtasının en önemli politik, kültürel ve en büyük şehirlerinden biri olan Kahire’ye doğru yola çıkıyoruz. Saat 12.25’te Kahire’ye varış. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Öğle Yemekli Sakkara Piramitleri Turuna katılabilirler. Varışımızla birlikte çıkacağımız panoramik şehir turunda bu zengin kültürel tarihi olan kentimizin belirli yerlerini birlikte gezeceğiz Sedat Anıtı ve Meçhul Asker Mezarı, Tahrir Meydanı ve Baron Sarayı Nil nehri boyunca uzanan şehir merkezi göreceğimiz yerlerden sadece birkaç tanesi. (Sakkara Piramitleri Turuna katılan misafirlerimiz, tur sonrasında panoramik şehir turu yapacaktır. Tura katılmayan misafirlerimizin panoramik şehir turu sonrasında otele transferleri sağlanacaktır). Otelimize transfer ve odalara giriş. Odalara giriş saati 14:00'dır. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Piramitler & Sfenks Işık ve Ses Gösterisi Turuna katılabilirler. Konaklama otelimizde.

2.Gün (Pazartesi): Kahire
Kahvaltı otelimizde. Gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli Piramitler& Mısır Müzesi & Khan el Khalil-i Çarşısı Turuna ve/veya Nil’de Akşam Yemekli Tekne Turuna katılabilirler. Konaklama otelimizde. 

3.Gün (Salı): Kahire – Aswan 
Otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra Aswan iç hat uçuşumuz için havalimanına transfer. Gerekli İşlemlerin ardından 1960-1970 yılları arasında inşa edilmiş, Nil Nehrinin üzerinde bulunan, dünyanın en büyük barajlarından biri olan Nasr Barajı’nı ziyaret ediyoruz. (giriş ücreti dahil) Ardından Bitmemiş Dikilitaş’a gidiyoruz.(giriş ücreti dahil) 1478 yılından itibaren Mısır’ı Firavun olarak yöneten Hatshepsut döneminde yapılmış olan bu yapılarda obelisklerin nasıl yapıldığını en küçük ayrıntısına kadar inceleyebildiğimiz bu enteresan yerden sonra otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan MÖ. 4. Yüzyılda inşa edilen, önemli dini ve kültür merkezi olan İsis Tapınağı’nı görebileceğiniz Filika ile Philae Adası& Tapınağı Gezimize katılabilirler. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.Gün (Çarşamba): Aswan – Kom Ombo – Edfu – Luksor 
Kahvaltımızı tamamladıktan sonra odalarımızı boşaltıp 225 km uzaklıkta olan Luksor’a doğru yola çıkıyoruz. Yolda aşk, sağlık ve doğurganlık tanrıçası olan İsis'e ve Timsah Tanrısı Sobek'e adanan Kom Ombo Tapınağını (giriş dahil) ve Şahin Başlı Tanrı Horus'a ithaf edilmiş Edfu Tapınağını (giriş dahil) göreceğiz. Varışımız ile otele transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

5.Gün (Perşembe): Luksor
Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Balon Turuna katılabilirler. Kahvaltı otelde. Gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli Luksor Turuna katılabilirler. Bu turumuzda; Antik Mısır kenti olan Thebes Harabeleri’nin üzerine kurulu olan ‘’dünyanın en büyük açık hava müzesi’’ olarak anılan, Luksor şehrini geziyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek büyülü bir gece geçireceğiniz Karnak Işık ve Ses Gösterisi Turuna katılabilirler. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6.Gün (Cuma): Luksor – Hurgada 
Kahvaltımızı otelde aldıktan sonra odalarımızı boşaltıp çıkışımızı yaptıktan yaklaşık 310 km’lik bir yolculuk ile Mısır’ın Kızıldeniz kıyısında yer alan harika sahilleri ile ünlü Hurgada’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızla birlikte Panoramik Şehir Turu yapıyoruz. Yeni ve Eski Hurgada, El Mina Camii panoramik olarak görülecek yerlerdir. Sonrasında, Sheraton Caddesi'nde alışverişleriniz için serbest zaman veriyoruz. Şehir turumuzun ardından otele transfer ve odalara yerleşme. Gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek, Denizaltı Turuna ve/veya Akşam Yemekli Bedevi Gecesi Turuna ve/veya Çölde Atv-Motosafari Turuna katılabilirler.  Akşam yemeği ve konaklama otelde.

7.Gün (Cumartesi): Hurgada
Kahvaltı otelimizde. Gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli Giftun Portakal Koyu (Orange Bay) Turuna katılabilirler. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

8.Gün (Pazar): Hurgada – İstanbul 
Kahvaltımızı otelde aldıktan sonra odalarımızı boşaltıyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Gerekli işlemlerin ardından, Saat 10:40’ta Tailwind Havayolları'na ait TWI 7552 sefer sayılı özel uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 14:35’te İstanbul’a varış ve gezimizin sonu. Bir başka gezimizde buluşmak üzere…

EKSTRA TURLAR

ÖĞLE YEMEKLİ SAKKARA PİRAMİTLERİ TURU
Mısır’ın eski başkenti Memphis’te yaşanyaların gömüldüğü yer olan Sakkara Bölgesi (giriş ücreti dahildir), özellikle tarih ve metafizik meraklılarını cezbetmektedir. M.Ö. 2620 yılında İmhotep tarafından inşa edilen Basamaklı Piramit kullanılan mastabalar ile sonraki piramitlerin inşasına ilham kaynağı olmuştur. Burada; Asiller Mezarlığı, Unas Piramitleri (giriş ücreti sahil), Zoser Piramitleri (giriş ücreti dahil), Titi Piramidi, Kagemni Mezarı göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi bölgedeki restoranda alacağız.
Yetişkin Ücret : 125 USD
Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 75 USD

PİRAMİTLER & SFENKS IŞIK VE SES GÖSTERİSİ
Piramitlerin ve Sfenks'in mistik atmosferini hissedebileceğiniz, tarih yolculuğunda büyülü bir geceye katılın. Binlerce yılın izlerini takip ederken, muhteşem ışık ve ses gösterileriyle büyülü bir deneyim yaşayacaksınız.
Yetişkin Ücret : 50 USD
Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 35 USD

KARNAK IŞIK VE SES GÖSTERİSİ
Karnak Tapınağı’nda gerçekleştirilecek bu gösteri sizlere Mısır mitolojisini, tapınaktaki tanrıları ve tarihi olayları anlatacak. Mistik atmosferde büyüleneceğiniz harika bir gece olacak.
Yetişkin Ücret : 50 USD
Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 35 USD

TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ PİRAMİTLER & MÜZE TURU & KHAN EL KHALİL-İ ÇARŞISI
İlk durağımız Dünyanın 7 Harikasından günümüze kadar ulaşan tek eser olması ile dünyanın en çok merak edilen yerlerinden Piramitler ve Sfenks (bölge giriş ücreti dahildir). Burada, Keops Piramidini, diğer Giza Piramitleri’ni ve meşhur Sfenks'i göreceğiz. Ardından, öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Sonrasında, dünyanın en ünlü ve önemli eserlerini barındıran Mısır Müzesi’ni (giriş dahil) ziyaret ediyoruz. Sonrasında, gezimize yürüyerek devam ediyoruz ve sizleri meşhur Khan el Khalil-i Çarşısı'na götürüyoruz. Yol üzerinde, İslam dünyasının en eski ve önemli, dünyanın en büyük üniversitelerinden biri olan El Ezher Üniversitesi ve bu üniversitenin kurucusu olan Fatımî Halifesi Muizz Li-Dinallah tarafından 972 yılında inşa edilmiş dünya genelindeki Müslümanlar için fetva makamı ve İslam çalışmalarının yapıldığı El-Ezher Camii’yi görebileceksiniz. Burada vereceğimiz serbest zamanda alışveriş yapıp, otantik kahvehanelerde çay, kahve içebilirsiniz.
Yetişkin Ücret : 125 USD
Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 75 USD

NİL’DE TEKNE GEZİSİ (AKŞAM YEMEKLİ)
Dünyanın en uzun ikinci nehri olan ve Kahire’yi ikiye ayıran Nil nehri üzerinde ışıklar içinde ayrı güzellikte olan Kahire şehrini seyretmek bir başka güzel olur. Lezzetli menüsü ve farklı sahne şovları ile unutulmaz bir deneyim yaşayacaksınız. Su fiyata dahildir.
Yetişkin Ücret : 75 USD
Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 50 USD

FİLİKA İLE PHILAE ADASI& TAPINAĞI TURU
Bu tur ile sizleri muazzam Aswan’ın etkileyici yerlerine götüreceğiz. Nil’in üzerinde ufak teknelerle unutulmaz bir gezi yapacaksınız.  İlk önce, Nasr Barajı inşası sebebiyle sular altında kalma riski olan Philae Tapınağı'nı ziyaret edeceğiz (giriş ücreti dahildir). UNESCO tarafından proje kapsamında orijinaline uygun olarak yeni bir adaya taşınan tapınak, bizi hayran bırakacak. Son olarak, muhteşem Aswan manzarası eşliğinde Nil üzerinde unutulmaz bir gezinti yaparak turumuzu tamamlayacağız.
Yetişkin Ücret : 70 USD
Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 45 USD

TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ LUKSOR TURU
Binlerce yıl öncesinde yaşamış olan Firavunlar Dönemi, günümüzde dahi gizemini koruyan birçok özelliğe sahiptir.  Bu gezide bir çok Firavun mezarını içinde barındıran Krallar Vadisi'ni (giriş ücreti dahil)  ,tek başına ülkesini yönetmiş ilk kadın yönetici olan Hatchepsut' a ithafen yaptırılmış Hatchepsut Tapınağı'nı (giriş ücreti dahil) , M.Ö. 1350 yılından günümüze kadar ayakta kalmış Memnon Anıtları'nı, yapımında toplam 80.000 kişi çalışmış ve yapımı 2000 sene sürmüş olan Karnak Tapınağı'nı (giriş ücreti dahil) ve Nil Deltası gibi dünyanın en nadide tarihi ve doğal zenginliklerini detaylı şekilde inceleme fırsatı bulacaksınız. Tur esnasında yerel bir restoranda öğle yemeğinizi alacaksınız.
Yetişkin Ücret : 150 USD
Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 100 USD

BALON TURU
Nil nehrinin kıyısında, antik tapınakların arasında şahane gün doğumu ve sıcak hava balonlarının gökyüzündeki dansı. Sizi çok etkileyecek ve hatırlarken gülümsemenizi sağlayacak bu harika deneyim, hayatınızdaki en özel anılarınızdan biri olacak.
Yetişkin Ücret : 125 USD
Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 75 USD

DENİZALTI TURU
Kızıldeniz'in sularında gerçek bir macera yaşamaya hazır olun! Denizaltımız, sizleri rengarenk mercanları ve egzotik deniz canlılarını keşfetmek için 20 metre derinliğe kadar götürecek. 
Yetişkin Ücret : 65 USD
Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 45 USD

ÇÖLDE BEDEVİ GECESİ TURU
Bedeviler, dünyanın en özgün toplulukları arasında yer almaktadır. Hayatlarını sıcak ve çetin çöl şartlarına rağmen sürdüren bu insanlarla birlikte, bu benzersiz deneyimi yaşayacaksınız. Gece boyunca üzerinize düşen yıldızların ışığı altında, Bedevi kültürünün derinliklerine inme fırsatı bulacaksınız. Bedevilerin size ikram edeceği yemekleri alabilirsiniz. Sonsuz kum tepeleri arasında geçirdiğiniz unutulmaz çöl macerası, hayatınız boyunca hatırlayacağınız eşsiz bir deneyim olacak.
Not: Kişi başı 1 bardak kola, 1 bardak bedevi çayı ve 1 kapalı su dahildir.
Yetişkin Ücret : 35 USD
Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 20 USD

TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ GİFTUN ADASI PORTAKAL KOYU
Kızıldeniz’in Maldivler’i olarak bilinen Giftun, bölgenin enfes adalarından biridir ve doğal güzelliklerinin ve su altı hazinelerinin korunması için Ulusal Rezerv Alanı olarak ilan edilmiştir. Dolu dolu bir gün geçirmek için tam günlük tekne turu yapabilir, adanın tüm güzelliklerini doyasıya keşfedebilirsiniz. Teknemizde sınırlı alkolsüz içecekler ve öğle yemeği servis edilirken, tüplü dalış talep eden misafirlerimiz bizi haberdar ederek ekstra ücret karşılığında dalış keyfini yaşayabilirler. Ayrıca, Şezlong ve şemsiye ücreti ile Ulusal Park giriş ücreti, tur fiyatına dahil edilmiştir.
Not 1: Yanınıza havlu (dilerseniz otelden temin edebilirsiniz), gözlük, mayo, güneş kreminizi yanınıza almanızı tavsiye ederiz.
Not 2: Şnorkel, maske, palet ekipmanı fiyata dahil değildir, teknemizde dilerseniz ücret karşılığı kiralama yapabilirsiniz.
Yetişkin Ücret : 60 USD
Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 40 USD
Tüplü Dalış Ücreti : 30 USD

ÇÖLDE ATV – BUGGY SAFARİ TURU
Macera ve heyecan arayanlar için harika bir fırsat. Profesyonel ekibimizle, çölde sınırsız bir maceranın keyfini çıkarabilirsiniz. Bedevi kampında konaklayarak güzel anılar biriktirebilir, naneli çay eşliğinde nefes kesen manzaraların tadını çıkarabilirsiniz. Kaçırmak istemeyeceğiniz muhteşem bir deneyim.
Not 1: Bu turumuz için rahat kıyafetler ve rahat ayakkabılar, gözlük, güneş kremi, yanınızda bulundurunuz.
Not 2: Kask tur fiyatına dahildir. Dileyen misafirlerimiz için poşu, gözlük ve 1 şişe su için kişi başı 6 USD ilave olur.
İki Kişilik ATV Fiyat (2 kişi için toplam) : 50 USD
Tek Kişilik ATV Fiyat : 35  USD
İki Kişilik Buggy Fiyat (2 kişi için toplam) : 60 USD
Tek Kişilik Buggy Fiyat : 40 USD

KONAKLAMA OTELİ Mısır 4* Oteller vb.
Tur Şartları
Ücrete Dahil Olan Hizmetler
Tailwind Havayolları ile İstanbul Hv./Kahire-Hurgada/İstanbul Hv. Hatlarında ekonomi sınıfı uçak bileti
Yerel Havayolları ile Kahire-Aswan arası ekonomi sınıfı iç hat bileti
Havalimanı vergileri, uçuş sigortaları
Hurgada’da 2 gece, Kahire’de 2 gece, Aswan’ da 1 gece ve Luksor’ da 2 gece olmak üzere toplamda 7 gece seçeceğiniz otel kategorisinde oda-kahvaltı konaklama
Hurgada’da otelde alınacak 2 akşam yemeği
Aswan’da otelde alınacak 1 akşam yemeği
Luksor’da otelde alınacak 2 akşam yemeği
Programda detayları verilen Kom Ombo Turu
Programda detayları verilen Edfu Turu
Programda detayları verilen Aswan Turu
Hurgada'da yapılacak olan şehir turu
Kahire' de yapılacak olan panoramik şehir turu
Yapılacak turlar esnasında programda detayları belirtilen giriş ücretleri
Özel otobüsümüzle yapılacak olan Aswan - Luksor - Hurgada arası transferler
Program dahilinde açıkça belirtilmiş tüm havalimanı/otel/havalimanı transferleri
Mısır deneyimi olan profesyonel Türkçe rehber
Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
Yurtdışı Çıkış Harcı
Vize Hizmeti (40 USD – Bu hizmet kapsamında vizeleriniz İstanbul Havalimanı'nda pasaportlarınıza yapıştırılıp Mısır'a varışınızda pasaport polisi öncesi görevlimiz tarafından karşılanıp, özel polis kontuarına yönlendirilirsiniz. Bu şekilde işlemleriniz hızlandırılmaktadır. Bu hizmetimizden yararlanmak istemezseniz Mısır'a varışınızda 25 USD karşılığında vizenizi kendiniz temin edebilirsiniz. Ancak zaman zaman kalabalık sebebi ile işlemler çok uzamaktadır.) (Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir)
Yerel Hizmet Bedelleri (50 USD-Mısır’a varışta nakit olarak toplanır)
Bahşişler
Ekstra turlar
Dahil olduğu belirtilen yemeklerdeki içecekler.
Yukarıda ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet.


Konaklama Otelleri

Programda belirtilen oteller örnek konaklama tesisleridir. Yoğunluğa bağlı olarak konaklama bölgelerinde ve otellerinde aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.

Kahire Mısır 4* Oteller vb.

Benzer Turlar

Kızıldeniz ve Nil Harikaları Mısır Turu 7 gece 8 gün MC001
Canlı Destek